VARI fatendaa 17 futU GRATIS "74e aiavtt Grandioze Autoshow op de Loper *peel feee, feel Suyufa BMW 5-serie Daihatsu Charade TXx Eerste Carisma Peugeot Boxer ji I gHYUnPOI DE PELÊC VERDER IN DIT NUMMER Auto arant L A A few N G E éÊÊÊÈM - Mercedes E-Klasse - Mazda 323 prijsuitreiking - Occasionshow winkelcentrum de Loper VOOR S biedt de nieuwe Vectra weinig nieuws. Men start met de 75 Tegen het einde van het jaar vervangt Fiat de Tipo-reeks door de Bravo (3-deurs) en Brava (5-deurs). Alhoewel beide modellen technisch veel gemeen hebben, lijken ze afgezien van het front weinig op elkaar. Wat vorm geving betreft heeft Fiat er weer iets aparts van gemaakt, waarbij vooral de Brava bijzonder elegant uit de bus is gekomen en de Bravo eerder sportief oogt. Daarnaast hebben de produktiekwaliteit en de uitrusting volop de aandacht gekregen. De Bravo en Brava zijn voor hel eerst te zien op de 1AA in Frankfurt. In september laat BMW op de IAA voor het eerst de nieuwe 5-serie zien. De vierde generatie van deze succes volle BMW-reeks komt beschikbaar met drie benzine- en één dieselmotor. Er kan worden gekozen uit de 6 cilinder 2 liter (520i). een 2.5 liter-variant (5230 en de krachtige 2.8 liter (528i). Daarnaast krijgt uiteraard ook de turbo diesel zijn plaats in de 525 tds. Later verschijnen andere motorvarianten en wellicht een stationwagon Op basis van de Daihatsu Charade TX is op dit moment een extra compleet actiemodel beschikbaar, de TXx. Natuurlijk heeft deze variant de bekende 1.3 liter 16- kleppenmotor met een flink vermogen van 84 pk bij 6500 tr/min. De uitrusting omvat onder meer lichtmetalen velgen, een reflectieplaat tussen de achterlichten, meege- spoten dakspoiler, bumpers en grille, luidsprekers, digitaal klokje, toerentelier en een achterruitwisser. De TXx kost 1.24.995.-. Op 22 mei jl. liep bij NedCar in Born de eerste Mitsubishi Carisma van de band. De leveringen naar de Europese importeurs en dealers komen weldra op gang. In Nederland wordt de auto op vrijdag 23 juni bij alle Mitsubishi-dealers verwacht. De Carisma komt in eerste instantie beschik baar met een 1.6 en 1.8 liter motor gekop peld aan een handgeschakelde vijfbak of automaat. De auto heeft een vijfdeurs carrosserie. Later mogen we ook nog een sedan en turbodieselmotor verwachten. Samen met Terberg Specials heeft Peugeot Talbot Nederland een koelinbouw ontwik keld voor de Peugeot Boxer. In principe kan iedere gesloten Boxer tot koelwagen worden omgebouwd, waarbij zowel de isolatie als installatie door Terberg wordt ingebouwd. De wanden zijn van slagvast ABS geïsoleerd met 40 mm hardschuim van CFK-vrij polyurethaan. De CFK-vrije de motor aangedreven. De vanaf prijs van de "W. koelcompressor wordt rechtstreeks door koele Boxer bedraagt f.44.930.- excl. B' Gratis leenauto bij onderhoud of schade Telefoon 010-476 66 44 VRIJDAG KOOPAVOND VECTRA Tegen het einde van het jaar zal de eerste generatie Opel Vectra, die eind 1988 op de markt kwam, vervangen worden door een nieuw model. De auto komt in eerste instantie beschikbaar in twee carrosserie varianten; een vierdeurs sedan en vijfdeurs hatchback. In 1996 zal Opel ook nog een stationwagon op basis van de nieuwe Vectra op de markt brengen. Wat betreft alge hele lijnvoe- ring lijkt de Vectra nog steeds sterk op zijn voorgan ger. Toch ziet het geheel er natuurlijk mo derner uit. Een aardig vormge- vingsdetail vor men de buiten spiegels die als het ware in de motorkap over lopen. Alhoewel de auto op alle punten is her zien, is uitge gaan van het onderstel van het bestaande mo del. Motorisch pk 1.6 motor, terwijl de meest krachtige versie wordt voorzien van de 170 pk sterke 2.5 liter Ecotec V6. Men mag verwach ten dat meerdere Ecotec motoren in de Vectra worden geplaatst en dat de auto wederom beschik baar komt als diesel en turbo diesel. De nieuwe generatie Vectra zal Opel weer terug moeten brengen op de eer ste plaats in het segment zaken- auto's. De Vectra hield deze positie jaren lang vast, maar moest deze prijsgeven aan de Ford Mondeo en werd onlangs ook nog eens door de Renault Laguna ingehaald. 4e jaargang nummer 12 week 24 - 1 995 tel. 0 1 0-455.65.60 Editie Schiedam R'dam-Wesl/Schiedam Vlaardingen De Nijverheidstraat 14 Taanderijstraat 5 010 - 462 49 22 010 - 435 63 11 -• aÊBÉÈfl - S ''arriTii-iiiTiiiiiii mtemm Overschieseweg 148-150, 3125 AR Schiedam, Telefoon: 010-415 14 11 415 13 06 Fax: 010 - 262 01 94 full colour special interest medium Van Deventerstraat 15, Rotterdam (Vanaf Marconiplein richting Schiedam)

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 17