Renault perfectioneert de veiligheidsgordel Dit jaar opende Auto Variant de deuren van de showroom en high-tech werkplaats aan de Strickledeweg (Spaanse Polder) in Rotterdam. Het bedrijf, dat het Nissan- dealerschap van zowel de personen- als de bedrijfsauto's vertegenwoordigt, heeft in relatief korte tijd een enorme groei doorge maakt. Direkteur Thijs Noordermeer van Auto Variant vertelt dat Auto Variant verko per Rob van der Gaag in dienst heeft geno men om de kliënten van nog meer advies kwaliteit te verzekeren. "Een man met veel Nissan-ervaring, die onze klanten een opti maal advies kan geven," aldus Thijs Noordermeer. werkplaats: een APK-keuring geen grenzen; reden genoeg voor inklusief BTW en afmelden kost nu Auto Variant om daar op in te spe- slechts 49,-. Tevens is het moge- len. lijk bij Auto Variant Air Miles te Gamma ontvangen. Voor iedere 25,- die Volgens Noordermeer is er in de men besteedt aan werkplaatsaktivi- showroom echter ook meer dan teiten, ontvangt men 1 Air Mile. De voldoende nieuws aanwezig om de populariteit van Air Miles kent kliënten mee van dienst te zijn. Noordermeer: "Voor de zakelijke kliënten is er het komplete bedrijfs wagengamma: de Nissan Q-Bic, de Vanette E, de Vanette Cargo in dubbelcabine-uitvoering en de Nissan King Cab. Nieuwe perso nenwagens van Nissan staan uiter aard ook klaar voor een overtuigen de proefrit, van de Nissan Micra tot de schitterende nieuwe Nissan Maxima. Zoekt men een leuke aan bieding, dan is de Nissan Micra Variant Special een buitenkans. Deze auto wordt geleverd met stuurbekrachtiging, bumpers in de kleur van de carrosserie, een wis/was-installatie op de achterruit, lichtmetalen 14" velgen, brede ban den, een lederen sportstuur, sportie ve stripingset en een fraai uitlaat- sierstuk. Een opvallend sportieve verschijning met een prettige prijs: 24.995,- in plaats van 26.295,- die hij met alle extra's zou moeten kosten. Wie die 1.300,- voordeel wil pakken of kennis wil maken met het overige voordeel bij Auto Variant, is van harte welkom in de showroom." APK-aktie Auto Variant is dealer voor Nissan in Schiedam, Rotterdam-West en Rotterdam-Overschie. Noordermeer: "De strijd om de gunst van de koper zorgt ervoor, dat wij altijd, scherp moeten zijn. Om de mensen ervan te overtuigen dat wij absoluut goede zaken willen doen, hebben wij een aktie in de VW/Audi-dealer AutoGarant aan de van Deventerstraat 15 te Rotterdam heeft een primeur in de werkplaats staan: de Hunter P211 uitlijnbank. Deze zeer geavanceerde uitlijnapparatuur is nog niet in Nederland te vinden. De Hunter is in staat om de ophan ging van een auto met behulp van lasertech nieken en 8 opneemsensoren zó uit te lijnen, dat het onderstel kan worden afgesteld alsof de auto net uit de fabriek komt. Het voordeel voor de rijder na gebruik van de brug is enorm: omdat het onderstel van de auto weer optimaal is afgesteld, rijdt en stuurt de auto beter dan ooit, wat voor iedere automo bilist een waar genot is! Ontwikkeld voor Audi De heer L. Vollebregt van AutoGarant vertelt dat de equip ment speciaal is ontwikkeld voor de nieuwe Audi A4 en AH. "Deze auto's hebben een dermate geavan ceerde voorwielophanging, dat ze alleen nog maar met deze appara tuur mogen worden uitgelijnd. Niet iedere bedrijf zal - vanwege de hoge kosten van deze apparatuur die met de modernste computers is uitge rust- een uitlijnbrug zoals deze Hunter in de werkplaats neerzetten. AutoGarant heeft echter bewust gekozen voor een diepte-investe ring die ons een voorsprong geeft ten opzichte van onze kollega's." Het is niet zo, dat alleen een Audi of in de toekomst ook een Volkswagen op de Hunter uitlijn- bank plaats mag nemen. Uiteraard is het ook mogelijk om alle andere merken auto's uit te lijnen, waarbij een optimaal resultaat gewaarborgd is. Wanneer een kliënt zijn auto aanbiedt, worden alle gegevens over de ophanging in het geheugen opgeslagen. Éénmaal uw auto bij AutoGarant brengen is dus vol doende om tot in lengte der jaren verzekerd te zijn van een behande ling op maat. De heer Vollebregt besluit: "Voor een gering beckag kan men -bijvoorbeeld bij het mon teren van nieuwe banden- de spo ring voor en achter laten kontrole- ren en eventueel bij laten stellen. De auto rijdt daarna als nieuw, dus een stop bij AutoGarant is aan te bevelen." Binnen nu en een jaar zullen alle nieuwe Renault-modellen worden voorzien van veiligheidsgordels met het nieuwe SRP-systeem. SRP staat voor Spannings Reductie Programmering en werkt samen met de gordelspanners en de auto matisch blokkerende oprolautoma- ten. Doel is om de krachten waar aan gordeldragers worden blootgesteld tijdens een frontale botsing met 30 tot 50% te vermin deren. In de eerste fase van de hos ting worden de inzittenden door de gordelspanners en automatisch blokkerende oprolautomaten opti maal op hun plaats gehouden. Daarna bouwt SRP direct in juiste mate de spanning van de veilig heidsgordel af, waardoor de krach ten die inwerken op het bovenli chaam in belangrijke mate worden verminderd. Het SRP-systeem bevindt zich in de middenstijl van de auto onder de oprolautomaat. Het SRP-systeem wordt zonder extra kosten zo snel mogelijk in het gehele modellenprogramma van Renault gemonteerd. Volgens plan moet vanaf half 1996 iedere Renault met SRP zijn uitgerust. SRP bestaat uit een stuk staal opge bouwd uit strips die op vooraf bere kende wijze afscheuren, waardoor de blokkerende oprolautomaat in verticale richting kan verplaatsen. Hierdoor wordt de gordel als het ware langer en vermindert de span ning op het lichaam. Het SRP-sys teem werd in 12 maanden ontwik keld. Er is een investering gepleegd van 10 miljoen Franse Frank, waar van de helft voor beproevingen en het produktierijp maken van het systeem. Tijdens de ontwikkeling werden een groot aantal botsproe- ven gedaan in het testcentrum van Renault te Lardy en bij de toeleve ranciers TRW en Autoliv in Frankrijk en Duitsland. feJt I Snelle groei Auto Variant Hunter rzll DIJ

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 22