Persoonlijk kennismaken met de nieuwe E-klasse! CVjctoririT Ulm - Met de introductie van de nieuwe E- klasse presenteert Mercedes niet alleen de opvolger van haar meest geproduceerde model, maar laat ook duidelijk haar nieuwe visie spreken. In 38 maanden tijd kwam het middelste model van het Duitse concern tot stand. Vrijwel alle 75.000 exemplaren die dit jaar nog van de band zullen rollen, zijn inmiddels verkocht. Enkele jaren geleden toonde het merk op een prototype vier ronde koplampen, twee grote en twee kleinere exemplaren. Deze bepalen nu een belangrijk deel van de uit- Uitvoeringen straling van de nieuwe E-klasse. De richtingaanwijzers zijn met de kop lampen geïntegreerd. Het lampe glas is van kunststof. soort materialen is maar liefst 85% van de nieuwe E-klasse geschikt voor hergebruik. Houtsoorten De nieuwe E-klasse is iets langer dan zijn voorganger, maar biedt dan ook de interieurruimte van de vorige S-klasse. De auto heeft met 0,27 een extreem gunstige lucht- weerstandcoëfficient. Wat algehele lijnvoe- ring betreft is de nieu weling inderdaad ele ganter dan zijn voorganger. Aan het profiel is overigens heel duidelijk te zien dat het om een Mercedes gaat. De hoge voorspatbor den, de bolling van het dak en de lijn- voering van de deuren doen daar geen enkele twij fel over bestaan. De achterlichten lopen aan de zijkant schuin af. De lichtunits opgenomen in de schermen zijn zoals gebruikelijk geribbeld. De mistlampen en achteruitrij lichten zijn op het kofferdeksel geplaatst en hebben een glad oppervlak. In het interieur heeft wat vormge ving betreft geen revolutie plaats gevonden. Het dashboard heeft een hoekige overkapping en een instru mentarium met centraal geplaatste snelheidsmeter geflankeerd door een toerenteller en twee kleinere instrumenten. Afhankelijk van de gekozen uitvoering worden ver schillende dashboardtinten gele verd en worden ter versiering diverse houtsoorten aangebracht. De stoelen bieden de vertrouwde, harde zit. De verstelbaarheid is haast optimaal. De hoogte van de zitting kan bijvoorbeeld in zeer kleine trapjes zowel aan voor- als achterzijde worden versteld. De deurpanelen zijn gemaakt uit natuurlijke materialen zoals onder meer vlas. Door het gebruik van dit De bij de C-klasse geïntroduceerde prijs-waarde-strategie gaat ook voor deze nieuwe Mercedes op. Het komt erop neer dat het basis model in een veel comple tere uitrus- nenspiegel met automatische anti- verblindingsmogelijkheid. Tot slot is er dan de Avantgarde die hier nog eens aan toevoegt een meege- spoten B-stijl, bredere banden, ver laagd onderstel met hardere vering, grille met groter aantal chromen spijlen, 16 inch lichtmetalen vel gen, meegespoten stootlijsten en meegespoten bumpers. Regensensor Daarnaast zijn er natuurlijk nog vele optiemogelijkheden, waarvan we de Side-bags willen noemen die in de deurpanelen worden gemon teerd tegen een meerprijs van f.1.300,-. Uniek is ook de regensen sor van f.301,-. Een sensor op de voorruit bemerkt of het harder of zachter regent en past aan de hand daarvan de wisnelheid in de inter- valstand aan. Mercedes presenteert in de nieuwe E-klasse verschillende bestaande en nieuwe motoren. Het benzine- programma begint met de ver trouwde 2 liter 16-klepper van 136 pk. De pres- t i n g wordt geleverd dan voorheen, voor vrijwel dezelfde prijs. Daarnaast zijn tegen geringe meerprijs een tweetal pakketten leverbaar bestaande uit veel geko zen opties. Zodoende zijn alle varianten van de E-klasse verkrijg baar in de Classic, Elegance en Avantgarde uitgaves. De Classic is onder meer al voorzien van een buitentemperatuurmeter, tractie- controle systeem, anti-diefstalbe veiliging, elektrische zijruitbedie- ning, verstralers, automatische klimaatregeling, pollenfilter en centrale vergrendeling, naast ABS,- twee airbags, getint glas en elek trisch verstelbare buitenspiegels, die voorheen al standaard waren. De Elegance-uitvoering krijgt ver der chroomaccenten, met leer bekleed stuurwiel en pookknop, 10-gaats lichtmetalen velgen, stoot lijsten in contrasterende kleur, andere kleuren voor de interieurin richting, uitstaplichten en een bin- taties zijn uit stekend, zoals de top van 205 km/u en acceleratie van 0 tot 100 in 11,3 seconden. De E 200 is een bij zonder rustgevende auto die met het moderne verkeer goed mee komt. Iets krachtiger is de 150 pk sterke 2,3 liter in de E 230, die goed is voor 215 km/u-en een sprintje in 10,5 seconden. Naast deze twee viercilinders levert Mercedes ook twee 6-pitters. De E 280 en E 320 zijn beide voorzien van vier kleppen per zuiger en leve ren respectievelijk 193 en 220 pk. De 320 krijgt standaard een auto matische versnellingsbak. Dat geldt ook voor het absolute topmodel van de serie, de 8 cilinder E 420 van 279 paardekrachten. Veel belang rijker - als we tenminste naar de verkoopmix kijken - zijn de diesel motoren in de nieuwe E-klasse. Hierbij heeft de oude, vertrouwde 2 liter het veld moeten ruimen. Aan de basis staat vanaf nu de 2,2 liter 4 cilinder met 16 kleppen en een ver mogen van 95 pk. De topsnelheid van 180 km/u is redelijk, maar de acceleratie van 0 tot 100 duurt altijd nog 17 seconden. Directe inspuiting Daarna maakt Mercedes meteen een flinke stap naar de nieuwe E290 turbodiesel. Het gaat hier in feite om de bekende 5 cilinder 2,5 liter die voor de gelegenheid meer cilinderinhoud heeft gekregen en is voorzien van directe inspuiting. Belangrijk is het hoge maximale koppel van 300 Nm wat tussen 2000 en 2500 tr/min bereikt wordt. De E 290 turbo diesel haalt een top van 195 km/u en trekt in 11,5 seconden van 0 tot 100 km/u. De motor is ondanks zijn redelijke lage geluids niveau over het volledige toerentraject als diesel her kenbaar. De trekkracht onderin is uitstekend, maar sportief mogen we deze die selmotor absoluut niet noe men. Daarnaast levert Mercedes de 3 liter 6 cilinder met 24 kleppen in de nieuwe E- serie. De 'motor komt tot 136 pk, maar scoort met 210 Nm duidelijk onder de nieuwe E 290. Dit lagere koppel is echter over een zeer breed toerengebied van 2200 tot 4600 volledig beschikbaar. Hierdoor zien we een hoge topsnelheid van 205 km/u, maar een acceleratie van 0 tot 100 in 13 seconden. De E 300 is bijzonder krachtig, maar aan de andere kant ook wat gezapig. Het onderstel lijkt wat betreft con structie sterk op dat van de C-klas se. De auto voelt onder het rijden uitermate degelijk en vertrouwd aan. Sportieve capriolen, zoals met hoge snelheden over slingerende wegen rijden, daar doet de E-klasse liever niet aan mee. De auto is gemaakt voor vele veilige en pro bleemloze kilometers rechtuit en laat het sportieve werk liever aan de concurrentie over. Prijzen De Mercedes E-klasse staat vanaf 24 juni bij de dealer. De E 290 turbodiesel, E 280 en E 420 worden pas begin volgend jaar leverbaar. Dan verschijnt ook de opvolger van de stationwagon. De prijslijst begint bij f.81.800,- voor de E 220 diesel gevolgd door de E 200 voor f.82.600,-. De E 230 komt op f.91.000,- en de E 290 turbodiesel gaat f.93.450,- kosten. De E 300 diesel is met f.99.700,- niet zoveel duurder. De duurste E- klasse wordt de E 420 voor f. 167.650,-. Voor de meest gangbare modellen kost het Elegance-pakket ongeveer zes duizend gulden, terwijl de Avantgarde een extra uitgave van zevenduizend gulden vergt. Kom naar onze introductie show op zaterdag 24 juni ...en ontdek van 10.00 tot 17.00 uur het Victoria Verschil! (^««Sfw-WEsr blik in de ogen ff Victoria Oost Victoria West j Bmü Toepad 11 (Autostrada Brienenoord) Strickli Rotterdam. Tel. 0104 522 322 Strickledeweg 99 (Spaanse Polder) Schiedam. Tel. 0104 155255 rkmjing Dty haag WSflWG "KVHOUAND srswc npoldcrplei,» «'Qam-cewrum TOffiNG DORDRECHT

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 24