#1%- Autobedrijf Nooteboom, Zwaluwlaan 84, Schiedam, 010-470 81 22. Auto Carmada B.V., Taanderijstraat 15, Vlaardingen, 010-460 38 33 HET AUTORIJDEN GAAT U NOG LICHTER AE WÊM// Het huidige proces van globalise ring van de wereldeconomie en het internationaler worden van produk- tieproc^ssen leidt tot nieuwe vor men van dienstverlening. Dit heeft tot gevolg dat het verkeersbeeld steeds minder wordt bepaald door het massale, voorspelbare en in ruimte en tijd geconcentreerde woon-werkverkeer. "Gegeven de veranderende arbeidspatronen, met meer part-time werk, flexibele werktijden en 'telewerken' en met behulp van elektronische commu nicatie, zal de groeiende congestie van de afgelopen decennia in het begin van de komende eeuw gekeerd kunnen worden." Dit zegt dr. J.E. Andriessen, oud-minister van Economische Zaken in het recent verschenen jaarverslag van de RAI Vereniging. In pogingen het autoverkeer selec tief aan banden te leggen, bijvoor beeld door onderscheid te maken tussen zakelijk en niet-zakelijk ver keer, ziet de oud-minister niets. "De grens tussen beide is niet scherp te trekken en Nederland stikt al onder een deken van verbo den en voorschriften." Veeleer moet volgens hem gezocht worden naar marktconforme oplos singen gericht op een goede door stroming van het verkeer. Beleid gericht op het stimuleren van tech nologische ontwikkelingen is naar de mening van de oud bewindsman verre te verkiezen boven een prijs beleid gericht op het ontmoedigen van het autogebruik als zodanig. De eerder voorgenomen invoering van het spitsvignet wordt door de heer Andriessen dan ook als een weinig effectief instrument omschreven, aangezien dit in de praktijk neerkomt op een verho ging van de vaste lasten. Het zoe ken naar marktconforme oplossin gen betekent in de eerste plaats variabilisering van de kosten. Op het gebied van het milieu wijst Andriessen in het jaarverslag van de RAI Vereniging op de voortrek kersrol die de auto-industrie ver vult bij de ontwikkeling van milieuvriendelijke technieken. Wel zegt hij te willen pleiten voor een versnelde invoering van technieken die nu al beschikbaar zijn maar vanwege cle hoge kosten nog niet op grote schaal worden toegepast. "Vooruitlopend op Europese rege lingen terzake kan de invoering in Nederland bevorderd worden met gerichte fiscale prikkels op dezelf de wijze als indertijd met de kataly sator is gebeurd", aldus de heer Andriessen. Al het moois in de showroom begint met de Ibiza. Of liever gezegd, met onze vier Ibiza's. Want hoewei de Conga, de Salsa, de S en de Marina alle vier Ibiza voor hun naam hebben staan, zijn ze stuk voor stuk anders van karakter. FL. 22.995, Zo is de Conga standaard uitgerust met getint glas, speciale wieldeksels, eigen bekleding en donkere achterlicht-units. Het swingende broertje van de Conga hebben we Salsa genoemd. Die heeft standaard ook nog eens brede 75/60 banden, stuurbekrachti ging, voorbereiding voor een geluidsinstallatie met vier speakers en extra grote vakken in de voorportieren. Bent u van huis uit meer het sportieve type, dan zou u eens moeten kijken naar de standaard FL. 25.695,- FL. 24.795,- uitrusting van de ibiza S: toerenteller, sportstuur, ingeweven logo iti de sportstoelen, extra brede 185/60 banden, lichtme talen velgen (alleen bij de 1.61), achterspoiler en een verlengde middenconsole. De Ibiza Marina tenslotte is een verhaal apart. Het toppunt van luxe. In een beperkte serie gebouwd voor de extra verwende automobilist. Onder meer voorzien van CTI- interleur en exclusieve Alcantara-bekleding, om maar wat te noemen. FL. 30.895, SCHIEDAM AUTO DaKEN EUROBUMPER B.V. Calandstraat 81 3125 BA Schiedam Telefoon: OIO - 437 17 26 diyd Wij herstellen al uw kunststof auto- en motoronderdelen perfect en betaalbaar. Rai voorspelt oplossing grote TOt?I6Ml6H 4 X Het wordt licht in uw auto en aangenaam koel Dankzij uw open dak van Vermeulen Hollandia Zo gaat het autorijden u dan ook nog lichter af HOLLANDIA ONYX knnteï hrnldak hand of elektrische bediening t>ij elektrische uitvoering is kpioetsbedierung met klem beveiliging standaard zeer grote dakopening aërodynamisch windscherm fraaie binnenafwerking waarin de bediemngsscihakelaar of draaislmger harmo nisch is geïntegreerd «optioneel inklikbaar /enne scherm «de elektrische uitvoering is standaard uitgerust met een autoclose lunktie hel automatisch sluiten van het dak zodra hol contact wordt alge/et Koolhovenstraat 3, Schiedam Tel.: 010 - 262 15 69, Fax: 010 - 437 20 36 Hat RECYCELEN an hat RECONDITIONEREN van KUNSTSTOF AUTOBUMPERS Kunststof: Autobumpers Spoilers Grills Skirts Motorkuipen Vraag bij uw dealer naar de Eurobumper herstelmogelijkheden. Besparing op uw no-claim en eigen risico. Levering uitsluitend via uw eigen dealer of schadeherstelbedrijf.

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 25