Nieuws ideeën Vlooienplaag goed te vt Nieuw. BlanXschoonheid voor een gezond gebit Schoon en verzorgd in één stap Een lijfwacht voor uw lichaam De ideale reisgenoot voor uw vakantiewas Voordelig vakantieplezier voor de hele familie op Klein Vink Ideetjes Ideetjes De eerste gezichtsverzorgingslijn voor de rijpere huid Voorkomen en genezen huiduitslag door de zon Smetteloos blijven met nieuwe vlekkendoekjes - Roxasect helpt met effektieve produkten «Ö5G^ witKÏ Sm®* Zo bestrijdt u het beste vlooien: N&l 95-02 Sinds kort is een geheel nieu we formule tandpasta aan het Nederlandse mondverzor- gingsassortiment toege voegd: BlanX, de eerste echt cosmetische tandpasta. Het bijzondere van deze tandpas ta is dat deze er niet alleen voor zorgt dat de tanden weer hun oorspronkelijke kleur krijgen, maar ze tegelijker tijd de noodzakelijke be scherming tegen cariës en tandplak biedt. BlanX heeft de bijzondere eigen schap, bij dagelijks gebruik, tan den op natuurlijke wijze weer hun oorspronkelijke kleur terug te geven. Met behulp van de BlanXometer die bij elke handige doseerflacon is meeverpakt, kan voor de spiegel worden gecontro leerd hoe het witter worden van de tanden verloopt. Cosmetisch ideaal Mooie witte tanden zijn syno niem voor de gezondheid, goede hygiëne en verzorging van de trotse bezitter. De helden en hel dinnen van het witte doek wer den bij voorkeur afgebeeld met een brede glimlach, waarin blik kerend witte tanden de aandacht trekkers bij uitstek waren. Zij zijn daarom sinds lang het schoonheidsideaal van velen. Tanden mooi wit houden is met het moderne leefpatroon waartoe roken en wijn, koffie en thee drinken behoren bepaald geen si necure. Het gebruik van polijs- tmiddelen is wegens de extra slij tage van het tandglazuur een ris kante en daarom te ontraden be handeling. BlanX biedt hiervoor nu de juiste oplossing. Arctisch korstmos Zoals bij veel eigentijdse cos metische preparaten het geval is, werd ook voor BlanX inspiratie opgedaan in de welvoorziene schatkamers van de natuur. On derzoekers in het poolgebied was het meerdere malen opgevallen hoe wit en gezond de tanden van de autochtone bevolking er uit zagen. Uit onderzoek bleek dat zij de gewoonte hadden hun gebit te reinigen met het uitsluitencj in de poolstreken voorkomende Arctisch Korstmos. Dit beschei den plantje bleek een ingrediënt te bevatten dat door de onderzoe kers Odontoblanxina werd ge noemd en verantwoordelijk bleek te zijn voor het wit houden van de tanden. Deze bijzondere werkstof werd als uitgangspunt gekozen voor de formule van BlanX, waaraan bovendien Na- triummonofluorofosfaat en Na- triumfluoride tegen cariës en tandplak werden toegevoegd. BlanX is verkrijgbaar bij de bete re drogist. Voor meer informatie kunt u bellen met Intec B.V., tel.: 08385-61933. Na een vermoeide dag is niets zo ontspannend als een lekker bad. Breng het water op de voor u ideale temperatuur en leg een opgerolde handdoek, als steuntje in de nek. Als u ook nog ongestoord kunt ge nieten van het bad, krijgt u vanzelf nieuwe energie. Om de huid niet te week te laten worden, is tien minuten in bad zitten lang genoeg. Maar de be haaglijke warmte en de lekkere geur van het badschuim brengt menigeen ertoe langer in bad te blijven. Het gevolg is dan een droge huid, die trekkerig voelt en soms zelfs jeukt. In de badlijn van Fa is er een nieuw produkt voor mensen die uitgebreid van een bad willen ge nieten zonder dat de huid er on der lijdt. Fa Bath Crème 2-in-l combineert de verfrissende wer king van een badschuim met huidverzorgende bestanddelen van een bodylotion. Lipiden Het crèmige en fris geparfu meerde schuim reinigt op milde wijze en beschermt de huid tegen uitdrogen door de hydraterende bestanddelen. Belangrijk zijn vooral de lipiden (vetten) die qua samenstelling overeenkomen met de lipiden in uw huid en daarom goed worden opgenomen. Samen met Pro-vitamine B5 zorgen zij ervoor dat uw huid na het bad net zo zacht aanvoelt als na het aan brengen van een bodylotion. Die hebt u dus eigenlijk niet meer nodig. Wascrème Naast de nieuwe badcrème is er ook een nieuwe zeep verschenen. De Fa Soap Cream 2-in-l is alkalivrij en bestaat voor een kwart deel uit verzorgende hy- drocrème. Die verzorgt uw huid tijdens het wassen op milde wijze en houdt haar soepel. Door de superzachte werking kunt u zelfs de kwetsbare huid van uw gezicht en het tere, gevoelige huidje van kleine kinderen, er veilig mee wassen. Tip Gebruik de eerste helft van de tijd in bad voor pure ontspan ning, laat armen en benen 'drij ven'. Masseer daarna uw lichaam met een badborstel of spons. Neem tot besluit een snelle, koele douche. De nieuwe Fa 2-in-l produkten zijn verkrijgbaar bij de meeste supermarkten en dro gisten en zijn tijdelijk ter intro ductie extra voordelig geprijsd. Voor meer informatie: Henkei Cosmetic, tel.: 03402-73215. Je gezond en fit voelen: dat willen we allemaal graag. Je kunt daar zelf veel aan doen: gezond eten, voldoende slaap, regelmatig bewegen.... En zorgen voor een evenwichtige darmflora. Actimel van Danone is een fris zuiveldrankje met eiwitten, calci um en een groot aantal goede bacteriën. Het bevat naast yog- hurtbacteriën ook de Lactobacil lus casei Imunitass; dit is een goede bacterie, die van nature in kleine hoeveelheden aanwezig is in de menselijke darmflora. Het zuiveldrankje bevordert het evenwicht in de darmflora en helpt bovendien de natuurlijke weerstand te versterken. Voor een optimaal effect is het wel belangrijk Actimel regelmatig te gebruiken. Afwisseling Vanaf 22 mei 1995 is naast Acti mel Drink ook Actimel Yoghurt in een vierpak verkrijgbaar. Acti mel Yoghurt is een zachte yog hurt met een frisse, licht zoete smaak. Het heeft een iets bruini ge kleur, die op natuurlijke wijze is ontstaan door caramelli- satie van de melksuiker. Actimel Yoghurt bevat slechts 3% suiker en géén kleurstoffen, aroma's of conserveermiddelen. Met een be kertje Actimel Yoghurt of een flesje Actimel Drink per dag geeft u uzelf een dosis natuurlijke bescherming. Vandaar dat we Actimel gerust 'uw lijfwacht' kunnen noemen. Bel gratis voor meer informa tie met Danone; tel.nr.: 06- 0221200 (tussen 9.00 - 17.00 uur). Vlooien. Bij het woord alleen al lopen de kriebels over onze rug. En we gruwelen bij voorbaat bij het idee dat komplete vlooien plagen onze huiskamer na een zorgeloze vakantie kunnen teis teren. Met de juiste aanpak en effektieve bestrijdingsmiddelen, is dit typische zomerse ongemak te voorkomen. Vlooien kunnen honderden eitjes leg gen. Na verloop van tijd worden deze eitjes larven en de larven vervellen op hun beurt weer tot pop. Poppen zoe ken een rustig en stil plekje in de kamer op en pas bij voldoende trillin gen en genoeg warmte besluiten ze vlo te worden. Dat kan binnen een paar dagen gebeuren, maar een pop kan ook gemakkelijk een paar weken of zelfs maanden zonder eten en drin ken blijven liggen. Vandaar dat vlooi enplagen vaak bij terugkomst van va kantie ontstaan. Het is een paar weken stil geweest in huis en vaak is er in die periode niet gestofzuigd. Door het plotselinge la waai, schrikken de poppen wakker en worden direkt vlo. Soms met honder den tegelijk.... Bestrijding Effektieve vlooienbestrijding begint bij regelmatig en intensief stofzuigen, met name ook op stillere plaatsen in huis. Ook moet onze hond of kat zeer goed op vlooien worden gekontro- leerd. Vlooien leggen hun eitjes meestal op het huisdier of rond de slaapplaats van het dier. Daarnaast kunnen het beste Roxasect produkten worden toegepast. Als onze overgrootmoeders een kijkje konden nemen in ons mo derne huishouden, zouden ze verbaasd staan over al het ge mak. Warm en koud stromend water, electrische keukenappa- ratuur en een wasmachine. De was die men vroeger in een was tobbe waste, gaat nu rechtstreeks in de wasmachine. Hoewel... Ondanks de automatisering in het huishouden worden sommige wasjes nog altijd met de hand gedaan. Het geldt vooral voor de kleine tussen door-wasjes, die bestaan uit een paar kledingstukken. Want een wasmachi ne laten draaien voor een halfgevulde trommel is verspilling van energie en water. En door een krachtig en veilig handwasmiddel te gebruiken is het wasje dan zelfs sneller schoon. Vlekgevaar Omdat op de vakantiebestemming meestal een wasmachine of warm wa ter ontbreekt, is ook hier een hand wasmiddel onmisbaar. Zeker als er kleine kinderen in het spel zijn. In elk moment van de dag schuilt er wel een 'vlekgevaar'. Van buitenspelen wordt je nu een- JL <3 <3 imipnUlltf Effektieve Roxasect-produkten tegen vlooien. De Roxasect Vlooienbanden zijn nieuw Vlooien èn vlooienlarven Het meest effektief is de Roxasect Vlooienkiller. Dit produkt bestrijdt zowel vlooien als vlooienlarven. Daarmee wordt de cyclus eitje - larve - pop onderbroken en kunnen er geen nieuwe vlooien ontstaan. Deze Vlooi enkiller werkt zo'n tien dagen tegen volwassen vlooien en vier maanden tegen vlooienlarven, zonder gevaar voor mens of huisdier. Het produkt werkt het beste bij regelmatig ge bruik. Mochten er na de eerste be handeling toch nog vlooien worden aangetroffen, dan zijn deze waar schijnlijk afkomstig uit poppen die al aanwezig waren. Poppen zijn met be strijdingsmiddelen moeilijk aan te A 12 ohescs®** maal smeriger dan op de schoolban ken. Een reep chocola tijdens die urenlange autorit kan eigenlijk niet zonder vlekken gegeten worden. En een vanille-ijsje op het strand is vra gen om vlekken. Maar ook alledaagse Een verblijf op Rekreatiepark Klein Vink in Noord Limburg is volop genieten voor een zeer be taalbare prijs. Voor gasten zijn de meeste activiteiten helemaal gratis. Het grote, overdekte zwembad bijvoorbeeld. Of de sjoel-, tafeltennis-, volleybal en badmintonzaal. De vele sport velden en de grote vijver voor heerlijk vissen, surfen en roeien. En 's avonds is het oergezellig in het Grand Café met biljart. Kinderen vervelen zich geen mo ment. Het clownsbad is speciaal voor hun gereserveerd. Net zoals het po nyrijden en het kinderhofje. Hoeveel u daarvoor betaalt? Helemaal niks! Uitermate vriendelijk geprijsd zijn ook de comfortabele 4b-persoons bungalows en de ruime plaatsen op de tent- en caravancamping. Alle mo derne voorzieningen treft u aan. Zelfs TV-aansluitingen. En de supermarkt heeft een uitgebreide versafdeling. Drie restaurants bieden dagmenu's aan met voorafje en dessert. Vanaf 22,50. Voor meer vermaak zijn er tennisbanen, minigolf-baan, speel tuinen en wandel- en fietsroutes. Thermaalbad Arcen Thermaalbad Arcen ligt op hetzelfde terrein. Heerlijk ontspannen in ge- 1) Intensief en regelmatig stofzuigen 2) Huisdier regelmatig op vlooien kontroleren 3) Omgeving behandelen met Roxasect anti- vlooien produkten 4) Hond of kat vlo-vrij houden met Roxasect Vlooienband pakken. De behandeling zal in zo'n geval moeten worden herhaald. Bij gebruik vóór de vakantie moet de Roxasect Vlooienkiller wel ruim van te voren worden toegepast. Nieuw: Roxasect Vlooienbanden Voor effektieve vlooienbestrijding is het van essentieel belang dat het huisdier vlo-vrij blijft. Roxasect in troduceert daarom nu de Vlooien band voor Honden en de Vlooien band voor Katten. De werkzame stof van beide banden werkt vier maan den effektief tegen vlooien, luizen en teken en is waterbestendig. Plezierig is te weten dat de Vlooienband voor Katten een speciale veiligheidsslui ting heeft. Samen met de Roxasect Spuitbus te gen Kruipende Insekten en Roxasect Poeder tegen Kruipend Ongedierte (die beiden alléén tegen volwassen vlooien werken) zijn genoemde pro dukten uitsluitend verkrijgbaar bij uw drogist. Voor meer informatie: Vemedia B.V., tel.: 02940-65905. vlekken zoals transpiratie, vet, chips, bloed, yoghurt en melk kunnen de kleding bevuilen. En dat geldt niet alleen voor kinderen. Ook in koud water Voor al deze vlekken is Wipp Express de aangewezen oplossing. Niet voor niets kent dit produkt al vele jaren zoveel tevreden gebruikers. Wat het nu zo bijzonder maakt is het gemak. Wipp Express is in staat heel snel in te werken op de vlekken in kleding. Het is zelfs in koud water direct ac tief, spoelt makkelijk uit en verwij dert moeilijke vlekken zonder te wrij ven. Dus ideaal voor uw vakantiewasjes of tussen-door-wasjes. Omdat Wipp Express geen bleekmiddel bevat is het veilig voor alle textiel. Uw kle ding wordt stralend schoon en de kleuren blijven behouden. Dus, pret tige vakantie met mooi weer en een stralend schone was. Wipp Express is verkrijgbaar in uw supermarkt. Voor meer informatie: schrijf onder vermelding van uw tele foonnummer naar Henkei Consumer Service, Antwoordnummer 2525, 3430 VB Nieuwegein (postzegel niet nodig). neeskrachtig water van 892 meter diepte. U verhoogt de stress-weer stand en bevordert uw gezondheid. Een sportmassage of totale lichaams massage kan ook. Of een uitgebreide schoonheidsbehandeling. Verwen uzelf maar eens lekker met een inten sieve gezichtsbehandeling, een pedi cure of manicure. Gratis toegang Iedereen, jong en oud, beleeft dus volop pret tijdens een verblijf op Klein Vink. En dat kan al vanaf f 12,50 per persoon per dag. Aarzel daarom niet maar reserveer nu met een, want als u binnen twee weken boekt krijgt u twee kaarten voor het thermaalbad cadeau. Bel voor infor matie en reservering: Klein Vink Rekreatiepark, tel.: 04703-2525. Rauwe pieper gaat vlek te lijf Wist u een aardappel méér is dan een gezond en smakelijk onder deel van de maaltijd? Met de bekende pieper kunt u ook handnekkige vlekken te lijf gaan. Zo kunt u spinazievlekken op kleding insmeren met een rauwe aardappel. Daarna uitwassen en de vlek is verdwenen. Ook fruitvlekken op messen kunt u verwijderen door het bestek in te smeren met een doorgesneden rauwe aardappel. Zijn uw vergulde fotolijstjes vuil en dof geworden? Na een behande ling met een rauwe aardappel worden ze weer als nieuw! Een stuk aardappel is trouwens ook zeer geschikt als basis voor een bloemstukje. Door het aardappelvocht blijven de bloemen dagenlang goed. Zout neemt aanslag van thee op de korrel Hoewel een kopje thee een smaakvolle onderbreking van de dagelijkse werkzaamheden is, heeft thee ook een nadelig effect op uw servies. Thee laat namelijk een moeilijk te verwijderen aanslag achter. Hoewel de verleiding groot is om deze aanslag met 'grof geweld' te lijf te gaan, is het gebruik van schuurmiddelen niet goed voor uw kopjes. Samen met de aanslag verwijdert u namelijk ook het glazuur van het servies. U kunt deze aanslag beter verwijderen door een beetje zout (zach tjes) over de aangetaste plekken te wrijven. Houtskool houdt bloemenwater schoon Trakteer uzelf dan eens op een bosje bloemen. Hiermee vrolijkt u niet alleen uzelf, maar ook het interieur zeker op! Om te voorkomen dat het bloemenwater gaat stinken, kunt u een stukje houtskool op de bodem van de vaas leggen. Hierdoor blijft het water tevens helder. Als uw boeket een beetje slap is geworden, kunt u de bloemen weer oppeppen door 1 cm. van de steel af te snijden. Daarna meteen even in kokend water houden en uw boeket kan er weer even tegen. Kies uw groente milieubewust Een beter milieu begint bij uzelf. De diverse maatregelen om mi lieubewust te leven zijn inmiddels wel bekend. Maar wist u dat u ook door de keus van uw voedsel een bijdrage aan het milieu kunt leve ren? Om energie te besparen is het namelijk beter om groente en fruit van het seizoen te eten. Zo zijn de meeste koolsoorten, zoals boerenkool, groene kool, rode kool, witte kool, savooiekool en zuurkool, in het voorjaar nog volop verkrijgbaar. Ook met veldsla, prei, winterwortel en spruiten kunt u tijdens de het voorjaar een milieuvriendelijk gerecht op tafel zetten. Elders op deze pagina nindt u hiervoor een smakelijke menu-suggestie. Menutip Wortelsoufflé Benodigdheden (voor 4 personen): 300 g wortelen, 1/8 1 bouillon, boter, 1 bosje peterselie, 50 g zure room, 2 eieren, gemberpoeder, zout, peper en een halve citroen. Bereiding: Snijd de wortelen in stukjes en in de bouillon gaar koken. Vervol gens de wortelen pureren. Vet vier soufflé-vormpjes in met boter. Was de peterselie en hak de stengels en blaadjes fijn. Roer dan de wortelpuree, de zure room, de x eierdooiers en peterselie door elkaar. Breng dit mengsel met gemberpoeder, zout, peper en enkele drup pels citroen op smaak. Schep hier de stijfgeslagen eiwitten doorheen en vul de vormpjes. Laat de soufflé in 8 minuten in een voorver warmde oven (225 C) gaar bakken. Eet smakelijk! Nivea Vital is de eerste ge zichtsverzorgingslijn voor vrouwen met een rijpere huid. Dit nieuwe huidverzor gingsconcept voorziet in de specifieke behoeften voor rei niging en verzorging voor de rijpere huid en omvat pro dukten die de huid zacht en soepel maken en vitaal hou den. Rond het vijftigste le vensjaar verandert de huid structuur van vrouwen on dermeer door hormonale in vloeden. Een speciale verzor ging is dan ook noodzakelijk. Kenmerken De kenmerken van de rijpere huid zijn: een verminderde cel vernieuwing, waardoor de huid snel veroudert; opeenhoping van dode huidcellen, wat tot een dof fe teint leidt. Maar ook een droge huid door verminderde lipide- produktie; een slappe huid door verlies van collageen en elastine vezels en vergrote kans op hui dirritaties door verminderde im muniteit. Al deze veranderingen vragen om produkten met verzorgende in grediënten en vitamines, die het herstellend vermogen van de rij pere huid stimuleren. Juist daar voor ontwikkelde Nivea een nieuwe lijn: Nivea Vital. Nieuwe lijn Aan de introductie van deze nieuwe lijn ging vijf jaar onder zoek vooraf. De lijn bestaat uit vijf aanvullende produkten. De Vitaliserende Reinigingse mulsie reinigt de opperhuid van dode huidcellen en onzuiverhe den. Meervoudig onverzadigde vetzuren (vitamine F) voorko men het uitdrogen van de rijpere huid. Oliezuur zorgt tevens voor de optimale werking van de na volgende verzorgingsproduk- ten. Het Vitaminecomplex van de Ac tiverende Dagcrème activeert het celvernieuwingsproces en zorgt voor de bescherming en regene ratie van de rijpere huid. De Natuurlijk Getinte Dagcrème is voorzien van micropigmenten die voor een matzijde teint zor gen. De Regenerende Nachtcrème be vat zowel verzorgende als hydra- terende ingrediënten die de vochtbalans verbeteren. En het Actief Herstellend Serum zorgt voor een aanvullende verzorging van de rijpere huid. Het stimu leert het natuurlijk herstel van de huid, waardoor ook de elasticiteit toeneemt. Uit onderzoek is gebleken dat de rijpere huid door gebruik van Ni vea Vital merkbaar zachter wordt. De doffe teint verdwijnt, de huid wordt soepel en krijgt een frisse uitstraling. Voor meer informatie: Beiersdorf Cosmed, tel.: 036-5389100. Zonlicht en huiduitslag gaan voor veel mensen samen. Een dagje aan het strand of onder de zonnebank betekent voor hen: jeukende blaasjes, puk keltjes of andere vormen van uitslag. Sinds enige tijd is er een homeopathisch genees middel, dat op natuurlijke wijze deze huid-irritaties voorkomt en bestrijdt: Urti- zon Complex. Dit beproefde homeopathische geneesmiddel bestaat uit piep kleine korreltjes die u inneemt en dat de huid van binnenuit be schermt tegen zonlicht en ander u.v.-licht. Behalve tegen uitslag, gaat Urtizon ook te snelle ver branding door zonlicht tegen. Ie mand die snel verbrandt, zal daar minder last van hebben, terwijl verbrandingen sneller genezen. Wel blijft het nodig om normale beschermende zonnebrandmid delen te gebruiken. Tijdig beginnen Het beste kan men tijdig met Urtizon beginnen, bijvoorbeeld zo'n drie dagen voordat men gaat zonnen. Maar ook als er al sprake is van zonneallergie dan kan men dat met dit homeopathische ge neesmiddel snel genezen. Ver krijgbaar bij drogist, apotheek en reformzaak. Voor meer informa tie: tel.: 03410-27626. m In de pauze van een spannen de film eet u een ijsje om af te koelen. Het ijsje smelt sneller dan u denkt en valt in parel tjes op uw kleding. Moet u de rest van de film nu missen of zegt u de beloofde borrel na de film maar af? Allemaal drukte om niks. Met de nieu we Vlekkendoekjes van Shout is de vlek in een handomdraai verdwenen zonder gebruik te maken van wasmachine, wa ter of kledingborstel. De Vlekkendoekjes zitten hygië nisch verpakt in aparte sachets en zijn speciaal gemaakt om verse vlekken effektief en direkt te la ten verdwijnen. Door het kleine formaat kunt u ze makkelijk mee- nehien in een tas of zak. Hierdoor heeft u direkt een oplossing bij de hand voor de meest voorkomen de vlekken. U verwijdert de vlek ken door ronde bewegingen met het doekje te maken, waarbij u aan de buitenkant van de vlek begint en langzaam naar het mid den toe werkt. Shout Vlekken doekjes zijn verkrijgbaar bij su permarkt en drogist. Voor meer informatie: SC Johnson, tel. 02979-92535.

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 5