Agenda I Sportief vervolg jubileum Excelsior'20 3 DAGEN 99.-!! Ron van den Berg ruilt Spangen in voor Maassluise Lavendelstraat Squash bij Hermes DVS Judojeugd traint bij Anton Geesink Sport langs de Waterweg Bowls in de Groenoordhal Aanhang Maasdijk schenkt 60 mille 4 DONDERDAG 29 JUNI 1995 Lang heeft in het voetbalcircuit het verhaal de ronde gedaan, dat voetballers, die hun overschrij vingsformulier hadden inge diend, niet meer - zoals voorheen - als spijtoptant naar hun oude vereniging terug konden. De oude regeling, waarbij spe lers vóór het spelen van een bin dende wedstrijd de overschrij ving ongedaan konden maken, blijft echter onverkort gehand haafd. In bondskringen wordt wel over het terstond bindend verklaren van een 'transfer' ge sproken, maar het valt te betwij felen of de clubs er tijdens de eerstvolgende bondsvergadering mee akkoord zullen gaan. In kringen van de KNVB wordt verwacht, dat de verenigingen de nieuwe regelgeving zullen afwij zen. En al zouden ze 'ja' zeggen, dan wordt het toch pas in 1996 van kracht. Kortom, voetballers die spijt krijgen van hun over schrijving, kunnen dus zeker dit jaar nog op hun schreden terug keren. De stad uit De gemeente Vlaardingen heeft de in Schiedam geregistreerde volleybalvereniging Rijnmond de stad uitgejaagd. Dat gaat vooral ten koste van de redelijk florerende recreanten-afdeling, die op dinsdagavond gebruik maakte van de Westwijkhal. De ruim veertig vooral Vlaardingse dames en heren hebben vanuit het stadhuis te horen gekregen, dat op hun aanwezigheid niet langer prijs gesteld wordt. Het recreantenclubje stamt uit de tijd van de Vlaardingse volleybal club Volley, die later met het Schiedamse Juliana fuseerde tot Rijnmond en vervolgens Schie dam als thuisbasis koos. De Markt beschouwt de Rijn mond-recreanten nu als Schie dams en zet de door hen bezette uren liever in voor Vlaardingse sportmensen. „Maar dat zijn wij ook", kreunt woordvoerder De Niet in een vlammende protest brief aan sportwethouder Ton van der Steen (met een kopie aan burgemeester Bert Stam). „Het overgrote deel van de spelers woont in deze stad en al deze Vlaardingers wordt nu hun sportavondje afgenomen. Het is een voor ons onbegrijpelijke be slissing." De brief ligt nu - voor zien van 33 handtekeningen - op het bureau van de wethouder. Of in de la Jubilaris Excelsior'20 huldigde onlangs een legertje leden, nadat zij ge durende een lange reeks van ja ren trouw de contributie hadden voldaan. Bertus Leenderts spant met 75 jaar de kroon. Deze vete raan is inmiddels 95 jaar en was er destijds bij toen de club op last van de bisschop werd opge richt. Aad Bierhuizen (inder daad de trainer) heeft vijf kruis jes op de balk, terwijl van de vijftigers onder anderen Koos Gouka, Joop Bots, Thom de Veth en Joop Bakker veertig jaar zwart/wit achter de rug hebben. Onder de 'jonkies', die de zilve ren speld mochten afhalen, wa ren voorzitter Frans Burcksen, Norbert Kleinherenbrink, Erik Dulfer, Edwin (Pino) van der Hoeven, voormalig secretaris Ruud de Leede, Ton de Leede en vice-voorzitter Rob Sonnemans. Van donderdag 29 juni t/m woensdag 5 juli CRICKET: zaterdag Ajax- Excelsior'20(da); zondag VOC-Hermes DVS, Schie dam Thurlede 11 uur Excel- sior'20-Kampong, 11 uur As- vion-Sparta 2. HONKBAL: zondag Eu rostars 2-Holy; woensdag Eurostars 2-Schiedam. SOFTBAL: vrijdag Braves- Schiedam(h); maandag Gop hers 3-Holy(h). TENNIS: t/m zondag Vlaardingen De Vijfsluizen toernooi ROVS voor Cl/2 en Dl/2; vanaf maandag Schiedam tennispark Van Vliet toernooi TSF BI, B2(heren), Cl/2, Dl. TOERFIETSEN: dinsdag Schiedam start wielerbaan Harga 18.30 uur Rijnmond- sterrit. ZWEMMEN: vanaf dins dag Vlaardingen Kolpabad zwemvierdaagse. 252É.* sSSiHiw: SCHIEDAM - De breuk zat er al enige tijd aan te komen. En toen het eenmaal zover was, had coach Wiebe Pannekoek slechts een beperkt aantal seconden no dig om de softbalhoofdmacht van 'Schiedam' te vertellen, dat niet hij maar Ton Ebben het seizoen zou afmaken. „Het had geen zin om diep naar oorzaken te graven. Ik heb het gevoel, dat ik gefaald heb", legt de vertrok ken coach de verantwoording voor de crisis op de eigen schou ders. „Individuele spelers kun nen een wedstrijd winnen, maar óm kampioen te worden moet je een team vormen. Ik ben er niet in geslaagd er een team van te maken." Na ampel beraad besloten Eb ben en Pannekoek stuivertje te wisselen. Ebben, coach van het tweede negental en óók voorzit ter: „Toen ik eenmaal wist hoe bij Wiebe de vlag ervoor stond, hebben we afzonderlijk enige da gen nagedacht en naar een uit weg gezocht. Vervolgens hebben we achter gesloten deuren ge praat en lanceerden beiden de zelfde oplossing: ik naar één en hij naar twee." Schiedam wil met zijn softbal- negental terug naar de hoofd klas. Pannekoek - en niet alleen hij - meende, dat de ploeg - met zes Oranje-klanten - het talent en de kwaliteit had om die ren tree te forceren. Maar het liep echter niet zoals hij dat wilde. Ebben: „Hij ging ervan uit, dat die meiden - ondanks hun jeugd - zoveel kennis en talent in hun bagage hadden, dat ze zeff ook best een stukje initiatief konden ontplooien. Dat werkte ave rechts. Hij gaf hen een stukje vrijheid van handelen, maar het bleek dat ze dat niet aankonden. Daarmee verdween het vertrou wen. En wanneer het vervolgens in het veld aanvallend ook al niet wil lukken, dan knaagt de twijfel verder." Pannekoek: „Een andere handi cap was, dat de groep selectie speelsters eigenlijk te klein was. Elf slechts. En vanuit het tweede en de jeugd was er te weinig opvolging om de concurrentie aan te wakkeren. Natuurlijk had ik de touwtjes strakker kunnen aantrekken, maar dat is mijn stijl niet. Ik had geen zin om super boeman te worden." Ton Ebben heeft daar lak aan. „Ik houd van een ijzeren discipli ne en dat heb ik ze ook meteen laten weten. Wiebe's beslissing om te vertrekken is best wel hard aangekomen. Het heeft een schrikeffect veroorzaakt." De balans van de eerste competitie helft moet nog opgemaakt wor den. Promotie was de inzet, „maar of dat nog haalbaar is, weet ik niet. De competitie ligt nu tot 5 augustus stil. Heb ik mooi de tijd om de ranglijst erop na te slaan en met het resterende programma in de hand te wik ken en te wegen." De competitiestop, veroorzaakt door het WK jeugdteams in de States waar Jong Oranje aan treedt met de Schiedamse speel sters Sandra Baart, Laura van den Berg, Vanessa van Duuren, Sandy van Koert, Yildiz Veuge- lers en Martine Zoetmulder, ziet hij niet als een afkoelingsperio de. „Dit intermezzo komt me zelfs allesbehalve gelegen. Het liefst had ik na het incident ge woon doorgegaan. Vorige week tegen Eurostars zag ik een ploeg, die er weer voor wilde gaan. En dan kan de maandagkrant wel Ton Ebben nam bij Schiedam de coaching van de softbalhoofdmacht over van Wiebe Pannekoek. „Zijn vertrek heeft binnen de selectie voor een schrikeffect gezorgd. schrijven, dat ze in slechte doen die dubbel ook wel gewonnen zouden hebben, neem echter maar van mij aan, dat ze onder het oude regime aan de Rotter- damsen een hele dobber gehad zouden hebben. Nu stond er weer een ploeg, die er genoegen in schepte om te presteren en dat redelijk ont spannen deed. Ik ben ze nu vier weken kwijt en we moeten maar afwachten met welke instelling ze dadelijk naar Harga terugke- ren. door GERARD S. VERVER MAASSLUIS - Sparta had hem niet meer nodig. Ron van den Berg speurt nog steeds naarstig naar het waarom achter de beslissing van ma nager Hendriks. „Misschien vonden ze me te oud. Of kreeg ik het etiket blessurege- voelig opgeplakt en durfden de heren op het Kasteel niet nog een seizoen met me door te gaan." Vraagtekens ge noeg. Het antwoord blijft ont breken. „Zo meedogenloos is betaald voetbal. Je kan je ja renlang het vuur uit de sloffen lopen, zijn voorgegaan in de strijd, wanneer anderen echter je tijd gekomen achten, dan ga je. Zonder pardon. Zelfs haast zonder bedankje. Je hebt je er maar bij neer te leg gen." Ron van den Berg - op Spangen wegens zijn helblonde haar voorzien van de troetelnaam 'Witlof - wordt amateur bij het Maassluise Excelsior M. Het is een compleet nieuwe ervaring voor de inwoner van Hellevoet- sluis. „En ik heb geen flauw benul wat ik er van mag verwachten. Ik heb altijd betaald voetbal ge speeld. Met Sparta speelden we wel eens oefenwedstrijden tegen amateurs. Dat mag echter geen maatstaf zijn. Wel hoor ik de scouts steeds zeggen, dat het ni veau in die sector behoorlijk te genvalt. Echt, ik weet absoluut niet wat ik dadelijk voorgescho teld krijg." Noodsprong Excelsior M kent hij als spar ringpartner. „Ik weet, dat ze een mooi, knus complex hebben", geeft hij prijs. „Andriessen heeft me gevraagd naar Maassluis te komen. Vandaar." Toch is het een noodsprong, want diep in zijn hart had hij graag nog een jaartje de kans gehad om op Ron van den Berg koos voor Excelsior M dankzij zijn vriendschap met trainer en voormalig collega Aad Andriessen. „Ik heb best nog wel trek in een jaartje betaald voetbal, maar dan we! bij een club uit de omgeving. Voor een seizoen De Graafschap zet ik mijn baan niet op het spel. Spangen te bewijzen, dat hij zichzelf nog niet afgeschreven acht. „Blessures? Misschien was het de stok om de hond te slaan. Ik heb het afgelopen seizoen één wedstrijd gemist. Bovendien heb ik in de slotfase van de competi tie op belangrijke momenten ge scoord. Ik dacht dat ik een pri ma seizoen afgeleverd had en daarmee wellicht nog een jaartje krediet bij de Sparta-leiding had afgedwongen." Even gloorde er nog hoop, toen Sjaak Roggeveen namens het Rotterdamse Excelsior aanklop te. Het leidde tot niets. „Ik weet dat ik in Woudestein op het verlang lijstje stond. We hebben met el kaar gepraat, maar later begreep ik dat ze een andere oplossing gevonden hadden voor de posi tie, die ik ambieer." Hij is nog ambitieus genoeg om de hoop op betaald voetbal niet helemaal op te geven. „Maar dan het moet wel bij een club in de buurt zijn. Dordrecht of Den Haag bijvoor beeld. De spoeling is inderdaad dun. Ik heb er geen zin in om verderop aan de slag te gaan. Ik SCHIEDAM- Hermes DVS heeft het oude clubhuis afgedankt en de (ntrek genomen in de nieuwbouw. Bovendien zijn de in het nieuwe pand aanwezige drie squashbanen ingewijd. Tijdens de zomermaanden zijn deze banen tegen het zeer gereduceerde introductie-tarief van 7,50 per 45 minuten beschikbaar. Op werkda gen kan men er tussen 19.00 en 23.00 uur terecht en op zaterdag en zon dag van 10.00 tot 18.00 uur. Voor informatie kan men zich tijdens de openingsuren vervoegen in het club gebouw van Hermes DVS in sport park Harga of via tel. 010-4700462 bij de secretaris van de squash-com- missie Hans Dronkers. Eind augus tus neemt Hermes DVS de totale nieuwbouw officieel in gebruik en zullen voor de verhuur van de squa shbanen de normale tarieven gaan gelden. heb nu een prima baan. Die wil ik niet op het spel zetten voor een paar jaartjes Graafschap." Van den Berg heeft zich vervol gens niet in de etalage gezet. Zijn keus viel meteen op Aad An driessen. Dat Excelsior M naar de tweede klas zakte en er ver volgens een aantal prominente spelers afhaakte, schrikt hem niet af. Was het niet eervoller geweest om zijn carriere bij een zaterda geersteklasser of zondag-hoofd klasser af te bouwen? „Ongetwij feld, maar die clubs zijn vergeten mij te bellen. Wanneer Zwart Wit'28 zich gemeld had, was ik daar aan de slag gegaan. Het kan altijd nog gebeuren, maar voorlopig heb ik voor Maassluis gekozen. Volgende week gaar. we met Andriessen rond de tafel zitten en zien wat de mogelijkhe den zijn." Excelsior M is een onbeschreven blad voor de ex-Spartaan. „Ik weet niet hoe sterk de ploeg was, wie er zijn weggegaan en even min welke spelers er zijn bijgeko men. Het zal best even wennen SCHIEDAM - Met de feestweek heeft Excelsior'20 de viering van het 75-jarig bestaan niet afgesloten: in augustus volgt nog een sportief staartje. Niet zomaar een staartje trouwens, want op zaterdag 5 en zondag 6 augustus is er internationaal cricket te zien op Thurlede. Op zaterdag speelt eerst het Nederlands elftal tegen Somerset en een dag later mag de hoofdmacht van Excelsior de handschoen opnemen tegen de Britten. Op zaterdag 19 augustus spelen de voetballers een jubileum wedstrijd tegen Sparta. SCHIEDAM - In sporthal Groenoord wordt op donderdag 29 juni gestreden om het club kampioenschap bowls. Bowls is overgewaaid uit Enge land en laat zich het best verge lijken met jeu-de-boules, maar dan met grote, aan één zijde af gevlakte, ballen en op een groot speelveld. Schiedam wordt vertegenwoor digd door 'De Rolling Stoons'. Om 15.30 uur is de prijsuitrei king. SCHINKELSEBAAN 3 - MEUBELBOULEVARD CAPELLE - TEL. 010 4500122 MAASDIJK - De supporters vereniging van 'Maasdijk' zorg de tijdens de receptie van de 50- jarige voetbalclub voor een op merkelijke' stunt. De trouwe aanhang zorgde er met een vette cheque van 60.000 gulden niet alleen voor, dat voorzitter Frank van der Burg even met een mond vol tanden stond, maar kreeg tevens een ovationeel applaus van de aanwezige receptie-gan- gers. De supporters, die tien jaar gele den de bouw van de overdekte tribune al mogelijk maakten, hebben een decennium onver droten aan het 'rad van avon tuur' gedraaid en er daarmee voor gezorgd, dat het gouden jubileum met goud bekroond kon worden. Inmiddels heeft het geld al een bestemming. Het bestuur en de leiding van de supportersclub hebben besloten om er de op stapel staande ver bouwing van het clubhuis (nieu we bar, grotere koelcel, toiletten en kozijnen in de keuken) mee te betalen. worden." Ook beseft hij, dat er van hem - gezien zijn voetbalver leden - meer verlangd zal worden dan van de anderen. „Dat zal best. Men zal er ongetwijfeld van uitgaan, dat ik bepaalde spelsi tuaties sneller doorzie. Ongetwij feld zullen ook de tegenstanders me wat meer aandacht geven. Het benauwt me niet. Bij Sparta heb ik voor hetere vuren ge staan. Neem alleen maar het hectische seizoen, dat we achter de rug hebben. Ik denk, dat de druk van het moeten overleven in de Telecompetitie niet in ver houding staat tot wat er bij Ex celsior op me af gaat komen." De dertiger zal zich loyaal op stellen en zich in dienst van het elftal opofferen. Zelfs zijn plaats in het elftal is bespreekbaar, meldt hij. „Bij Sparta was ik min of meer multifunctioneel. Laat ste man was mijn favoriete stek, maar ik functioneerde net zo makkelijk op het middenveld of in de spits." Hij gaat ervan uit, dat hij dadelijk vóór de verdedi ging in het middenveld terecht komt. Na het rampzalige sei zoen, de degradatie en het ver trek van weer een regiment pro minente spelers is de komst van Ron van den Berg een hart on der de riem van de Excelsior- aanhang. Het zet de Maasslui- zers weer helemaal terug in het voetballandschap. Zo voelen ze het aan de Lavendelstraat. Toch is er nog een voorbehoud, want ook bij Ron 'Witlof kruipt het voetbalbloed waar het eigenlijk niet kan gaan. Immers, wanneer Den Haag, Dordrecht of wel licht een eersteklasser zich als nog melden, dan zou Excelsior M zijn coryfee best wel eens in het zicht van de haven kunnen verliezen. „Maar", lanceert hij geruststellend, „daar ga ik voor lopig maar even niet van uit." VLAARDINGEN - Anton Geesink mag dan op bestuurlijk Olympisch niveau recent een nederlaagje) geleden hebben, het Olympisch goud, dat hij alweer jaren geleden in het hol van de leeuw veroverde, spreekt nog steeds tot de verbeelding. Zeker voor jongeren, die nog bijna alles moeten leren om later een beetje in de schaduw van de grote meester te kunnen komen. Dat was ook duidelijk te merken tijdens het bezoek, dat een groep jonge judoka's van sportschool Tino Hpogendijk bracht aan het Pony park Slagharen, waar Geesink regelmatig trainingsstages geeft. Die zijn vooral afgestemd op de jeugd. Geesink daarover: „We doen dat al twaalf jaar. Toen ik destijds startte, vreesde ik, dat de clubs mij zagen als iemand, die uitsluitend met absolute toppers wilde werken. Die vrees bleek al snel ongegrond, want nog ieder jaar zijn er meer aanvragen dan we kunnen behappen. Dat komt ongetwijfeld mede door de unieke koppeling van sport en vrije tijdsbesteding, die.in het ponypark mogelijk is." De Vlaardingse judoka's logeerden drie dagen in het judocentrum en werden er door Geesink en zijn assistenten Koos Bonte en Martin Franken begeleid. Daarbij baseren zij de trainingen op twee thema's: het sociale en het technische aspect. „Om zowel maatschappelijk als als judoka succes te hebben/moetje meer in huis hebben dan een aantal judotechnieken", vindt de geblokte ex-Utrechter. „Voor sporters is het om die reden belangrijk, dat ze hun horizon verbreden en niet alleen met bekenden trainen". Hij koppelt de jongeren aan onbekende partners („ik spreek nooit over tegenstanders"). Liefst moeten ze beiden dan van elkaar de indruk hebben, dat de ander beter is. „Dat heeft een hoge vormende waarde en maakt onderdeel uit van het sociale plan." Niettemin staat tijdens de driedaagse, zo ondervonden de Hoo- gendijk-leerlingen ook, het judo centraal. Het uitgangspunt is een aantal basisprincipes, die Geesink heeft neergelegd in zijn leerplan en zijn beschreven in zijn boeken. „Die principes vormen wat mij betreft de basis voor het succes in de wedstrijden". En het Vlaardingse groepje genoot. Na afloop kregen zij een door Anton Geesink persoonlijk gesigneerde oorkonde. Met Anton Geesink tweede rij midden) op de foto. Dat overkomt de gemiddelde judoka niet dagelijks. Voor leerlingen van sportschool Tino Hoogendijk maakte de grote meester echter een uitzondering. Lezersreizen VERTREKDATA REIS HZ 113: 7-14-21-28/7, 4-11-18-25/8 WEES HIER SNEL BIJ! REIS HZ 113 Competitiestop komt 'Schiedam' slecht uit 'Excelsior M onbeschreven blad PARIJS 5-1»~». F Nergens Voordeliger!! ONGELOOFLIJK MAAR WAAR!!!! Voor de ABSOLUTE BODEMPRIJS van SLECHTS 99 gulden bieden wij EX CLUSIEF aan de LEZERS van de WEGENER/SIJTHOF HUIS-AAN-HUIS BLADEN een UNIEKE en SUPER VOORDELIGE 3-daagse reis naar Parijs. En echt waardeze reis is INCLUSIEF vervoer per luxe tou ringcar, INCLUSIEF verblijf in goed hotel, INCLUSIEF ontbijt en INCLUSIEF 2 heerlijke excursies! Reispro gramma: le dag-via diverse opstapplaatsen op weg naar Parijs. We arriveren hier in de loop van de middag bij ons hotel, gelegen iets ten noorden van Parijs. Na de incheck op naar Parijs! U heeft hier de mogelijkheid om te dineren. 2e dag- vroeg in de morgen op pad voor een heerlijke sightseening. Om 14.00 uur eindi gen we in het centrum van Parijs. Voor de liefhebbers 'savonds een lichttour (kosten ƒ25,- ter plaatse te voldoen). Om 22.30 uur terugkeer naar hotel. 3e dag-na het ontbijt nog een bezoek aan Montmartre en de bekende vlooienmarkt. Na de lunch terugkeer naar Nederland. Gezien de UNIEKE PRIJS verwachten wij een GROTE BELANGSTELLING en ons advies luidt dan ook: WEES HIER SNEL BIJ WANT VOL VOL!! INBEGREPEN: Comfortabel busvervoer, excursies zoals hiervoor beschreven, verblijf in goed hotel in stan daardkamer (toeslag do/wc 25,- p.p.), verzorging op basis van logies en ontbijt, diensten deskundige leiding van uw chauffeur/reisleider. Min. aantal deeln. 35. Uiterste termijn van annulering bij onvold. deelname 3 dgn. voor vertrek. Op onze reizen zijn de ANVR-reisvoorwaarden van toepassing. Noot: in de touringcar mag niet gerookt worden. Reizen worden uitgevoerd i.s.m. KRAS Ster Vakanties. Inlichtingen boekingen: 010-4137433 - Hoogstraat 47 - Rotterdam 01720-72304 - Hooftstraat 112 - Alphen a/d Rijn 070-3633879 - Plein 17a - Den Haag Of op ons centrale reserveringsnr. 04199-3622 en 072-158060.

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 13