Beetje meer of minder voor Audi A8 El Onderho chiedam AUTOBEDRIJF ID. BEUMER B-V- Bel Autobedrijf L Al 25 jaar Nissan S Nissan? een snelle oplossing, en omstreken! ~m> E HAVEN 5-7 SCHIEDAM TEL.: 426 26 68 Vanwege zijn volledig uit alumini um gebouwde carrosserie neemt de Audi A8 een zeer speciale plaats in tussen de toppers van de automarkt. Het succes van dit model blijkt uit het feit dat de helft van de kopers voorheen een auto van een ander merk reed. In Nederland kiest de. helft van de kopers (80% wereld wijd) de krachtige 4.2 liter V8 met quattro-vierwielaandrijving. Dat betekent dat een relatief klein deel de 2.8 liter V6 kiest met voorwiel aandrijving of tegen meerprijs als quattro. Om een betere spreiding in het programma te krijgen, brengt Audi zeer binnenkort een versie op de markt met een 3,7 liter V8 met voorwielaandrijving. De 3.7 liter levert een vermogen van 230 pk bij 5500 tr/min en een koppel van 315 Nm bij 2700 tr/min. Vermogen en koppel liggen iets lager dan bij de 4,2 liter, maar worden bij een lager toerental bereikt waardoor een enorme souplesse is gewaarborgd. De motor is gekoppeld aan een vijf- traps automatische versnellingsbak met Tiptronic. Deze bak kennen we al uit de A8 4.2, maar daar is nu een extra vijfde versnelling aan toege voegd. Probleemloos worden de grote motorkrachten via de voor wielen op het wegdek overgebracht door de standaard aanwezigheid van een elektronisch sperdifferen- tieel (EDS) en een aandrijfsliprege- ling (ASR). De Audi A8 3.7 haalt een topsnelheid van 247 km/u en heeft slechts 8,7 seconden nodig om de 100 km/u op de teller aan te wijzen. De uitrusting is net als bij de bestaande modellen zeer com pleet met onder meer een dubbele airbag, ABS, gedeeltelijk elektrisch verstelbare voorstoelen, in twee richtingen verstelbare stuurkolom, vier elektrisch bediende ramen, alarmsysteem met ultrasone-interi- eurbewaking en een elektrische wegrijblokkering. De exacte ver koopprijs is nog niet bekend, maar zal uiteraard tussen die van de hui dige twee versies liggen. - den doorgevoerd. De 1.8 liter injec tie motor wordt vervangen door een 1.8 liter 16-klepper met een vermo gen van 112 pk. De bestaande 1.8 blijft alleen beschikbaar in combi natie met een automatische versnel lingsbak. Verder verdwijnt de 150 pk sterke 2 liter 16-klepper. De gewone 2 liter maakt ook plaats voor een meerkleppenkrachtbron, een 2 liter met 16 kleppen, maar dan met een vermogen van 135 pk, zoals bekend uit de XM. Ook hier blijft de 2 liter 8-klepper beschik baar als automaat. De nieuwe top- motorisatie in de Xantia wordt de Turbo C.T. De 2 liter met continu aanwezige turbodruk is goed voor 150 pk. Deze motor wordt alleen geleverd in combinatie met het Activa-onderstel. Op het dieselvlak is voor de Xantia de 2.1 liter turbo 12-klepper .nieuw. Samen met de Activa beschikt deze auto over een nieuwe vijfversnellingsbak, een grotere spoorbreedte, uitgebouwde voorschermen en een extra grote luchtinlaat in de voorbumper. Kijken we verder door het pro gramma van Citroen dan krijgt de AX een nieuwe grille en een aantal wijzigingen in de uitrusting. Bij de ZX Avantage zien we voortaan standaard de verschuifbare achter bank, terwijl bij de 1.8i Avantage en de versies met 1.9 liter diesel motor stuurbekrachtiging aan de specificaties wordt toegevoegd. Op de XM zal in de loop van 1996 een bijrijdersairbag leverbaar worden, een voorziening die vanaf decem ber al op de Xantia verkrijgbaar is. Verder krijgen alle uitvoeringen van de ZX, Xantia en Evasion een nieuw stuurwiel. Tegen de zomer maken de Franse merken meestal hun modeljaarwij zigingen bekend. Citroen laat geen enkel model ongemoeid. Opmerkelijk zijn de motorische wijzigingen die bij de Xantia wor- PEUGEOT 205 IfW0f«#'yitVO€!nngen bouwjaren '89 tcf '94, ^py^lièt een Leeuwekeur Garantie, vanaf 8.750,-? waaronder óók GTi, sevende schriftelijke De komende IAA van Frankfurt ressant. Een groot aantal nieuwe Bravo/Brava, BMW 5-serie, (september) wordt bijzonderinte- auto's zal er debuterenzoals de Fiat Peugeot 405-opvolger,Opel Vectra en anderen. In dat rijtje hoort ook zeker onze nieuweNederlandse trots, de Volvo V40. Deze vertegen woordiger uit dehogere mid denklasse moet op veel gebie den toonaangevend worden.Zeer waarschijnlijk zal de nieuweling '640' gaan heten. Daardoorkrijgt het model een plaats tussen de vertrouwde 400-reeks en de 850. Volvo ligt met de eerste Van Beethovensingel 124, Vlaar 435 79 00 tekening die officieel isvrijgegeven een puntje van de sluier op. In het ontwerp zijndetails te vinden die eerder op het ECC-prototype getoond werden.Uiteraard ontbre ken bekende Volvo-elementen als bijvoorbeeld degrille niet. De auto krijgt voorin de 4 cilinder 16-klep- pen motordie kort geleden in de Renault Laguna werd gepresen teerd. Dit isin principe de 6 cilinder uit de 960 en 5 cilinder uit de 850 metnog een zuiger minder. Verder zal de nieuweling toonaangevend- worden als het gaat om actieve en passieve veiligheid. De nieuwe Volvo V40 wordt geproduceerd bij NedCar in Bom, waarnu de 400- serie en de nieuwe Mitsubishi Carisma worden gemaakt.De Volvo en Mitsubishi kunnen elkaar afwisselen op deproduktieband, wat niet wil zeggen dat de twee auto's op elkaarzullen lijken. Beide auto's hebben de afmetingen van hunonderstel met elkaar gemeen, maar daar houdt het vergelijk ook- helemaal op. De nieuwe Volvo wordt begin 1996 in de showroom- verwacht. Volvo V4Ö debuteert in Frankfurt

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 22