SCHIEDAM Hete wandelpuzzeltoeht yj Kroelkat en stoeipoes ORANJE Herman Seij exposeert in VSB Bank Vlaardingen BELOOFD: Broek te water Inloopconcert met Addie de Jong Bakerpraatjes Zomerprogramma dc De Woudhoek Overval op zonnestudio Opstandingskerk doelwit vandalen Be Stuffed in 't Stappertje Stichting SVO op vakantie Russisch kwartet bij de Amstelbron 29-1441 SCHIEDAM De bekende organist en Schiedamse stadsbeiaardier Addie de Jong verzorgt zaterdag 22 juli het wekelijks Inloopconcert in de Grote Kerk. Hij speelt aan koororgel en piano wer ken van onder andere J.S. Bach en Kellner en zal ook weer van zijn grote improvi satietalent blijk geven. Aan vang: 15.00 uur: toegang: gratis. Jonge jenever Oranje Vieux Oranje SCHIEDAM Ondanks zeer warme weersomstandigheden heb ben 36 kinderen en een aantal volwassenen meegedaan aan de wandelpuzzeltoeht die Jeugdland vorige week organiseerde samen met wandelsportvereniging 'De Schiedamse Tippelaars'. De tocht voerde langs vele mooie plekjes in de diverse wijken en door een groot gedeelte van het Beatrixpark. De sportploeg van de EHBO zorgde voor ter zake kundige begeleiding onderweg. De inschrij ving was in de hal van het stadskantoor dat tevens fungeerde als start- en finishplaats waar routebeschrijvingen en vragenlijsten werden uitgedeeld. De vragen hadden voornamelijk betrekking op natuur en milieu. Tijdens de tocht werd tweemaal een stop gehoudende om ijs en limonade te verorberen. Na afloop kreeg iedere deelnemer een vaantje als herinnering. Omdat een groot aantal deelnemers alle vragen goed beantwoordde zijn na loting de volgende winnaars uit de bus gerold: Kyra de Boer (6 jaar), Newton Melcherts (8 jaar), Nouvella Norema (9 jaar). Desiree Romijn (11 jaar) en Rockky Timmers (II jaar). De prijzen kunnen afgehaald worden op donderdag 20 juli tussen 10.00 en 11.00 uur op Buro jeugdland,'s- Gravelandseweg 567, derde verdieping, telefoon 2465839. SCHIEDAM Meisjes zouden - zo de bakerpraatjes willen - voor de geboorte nog toilet willen maken en daar om meestal na de 'uitgere kende datum' pas ter wereld komen. Pablo echter hield zich niet aan die vuistregel, maar hij behoort dan ook tot het ezelsras. Zijn moeder Lisa liep al meer dan een week op alledag. Pas zondag nacht besloot haar lieve zoontje haar uit haar lijden te verlossen. En uitgedijde zwangerschap en dito buik kunnen bij zo'n hittegolf be hoorlijk aantikken. Inmiddels is alles tussen het tweetal koek en ei en huppelt Pablo vrolijk in Lisa's voet sporen rond op de kinder boerderij in het Beatrixpark. Lang zal de kleine koter daar overigens niet blijven. Man netjesezels kunnen tijdens de pubertijd, maar ook als ze al volwassen zijn, behoorlijk agressief uit de hoek komen en lelijke trappen uitdelen. Zodra Pablo dus zijn 'teener- jaren' bereikt - bij een ezel al na enkele maanden - wordt hij overgeplaatst. SCHIEDAM Dienstencen trum De Woudhoek aan het Heijermansplein is de komende maanden geopend met een aan- mgepast zomerprogramma. Dat luidt als volgt: -Handwerken: iedere maandag van 14.00 tot 16.00 uur. -Handwerken voor het Rode Kruis: iedere dinsdag van 14.00 tot 16.00 uur. -Klaverjassen: iedere maandag avond van 19.30 tot 20.30 uur. Kosten: 2,50 per maand. -Soos: iedere woensdag van 10.00 tot 12.00. Kosten: 1,-. Donderdag 3 augustus wordt een speciale 'zomermiddag' ge houden. Toegang: 1,50. Kaart verkoop vanaf nu bij de receptie van De Woudhoek. Die is iedere werkdag geopend tussen 9.00 en 12.00 uur. SCHIEDAM De dader van een overval op een zonnestudio aan de Broersvest, vrijdagavond, is er in geslaagd te ontkomen met een bedrag van 350 gulden. De man stapte om 19.15 uur de studio binnen en dwong met een vuurwapen een personeelslid om het aanwezige geld af te geven. De overvaller rende daarna de Broersvest op, achtervolgd door zijn slachtoffer. Ter hoogte van de Korte Singelstraat wist hij definitief te ontkomen. SCHIEDAM Vandalen heb ben zondagnacht de nodige ver nielingen aangebracht aan de Opstandingskerk aan de Burge meester Honnerlage Gretelaan. Vanaf de klokketoren werden twee schoorsteenringen naar be neden gegooid. Bij de toren wer den de ruiten met een teerachtige substantie beklad. In de kelder was verf op de cv-ketels en de muren gesmeerd. De daders kwamen binnen door over een muur te klimmen. SCHIEDAM Café 't Stap pertje gaat er zaterdag 22 juli een extra mooie zomeravond van maken. Tot in de kleine uurtjes speelt de formatie Be Stuffed in het etablissement aan de Hoog straat 59. Deze drie man sterke band staat bekend om de eigen spraakmakende rock en funk- composities. Aanvang: 22.00 uur; toegang: gratis. SCHIEDAM De Stichting SVO, gevestigd in 'Het Gebouw' aan het Broersveld 142 is wegens vakantie tussen 24 juli en 11 augustus gesloten. Vanaf 1 sep tember wordt iedere vrijdag weer de wekelijkse koffie-inloop voor vrouwen gehouden. AANHANGERS Naar aan leiding van klachten van omwo nenden over het parkeren van aanhangwagens heeft de politie donderdagochtend een controle uitgevoerd in Schiedam-Oost. Er werden zeven wagentjes wegge sleept. De eigenaren krijgen 14 dagen de tijd om zich te melden op het bureau. Zij moeten toe zeggen dat ze hun aanhangwa gen voortaan goed zullen parke ren. Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur klaar. Bokelweg 80-90 Schiedam Tel. 010-4621015 WATERWEG In de gale rieruimte van de VSB Bank aan de Schiedamseweg is tot en met 9 september een ten toonstelling te zien van de Schiedamse kunstschilder Herman Seij. Hij is geen kunstenaar, die de ene exposi tie na de andere op z'n naam heeft staan: in zijn lange loop baan is zijn werk slechts en kele malen in musea en gale ries geëxposeerd geweest. Toch kreeg Seij onlangs z'n erkenning: op uitnodiging van de Nederlandse regering pronkten twintig van zijn schilderwerken aan de muren tijdens een gedocumenteerde tentoonstelling over Mondri aan in de stad Washington. De tachtigjarige Herman Seij heeft zo'n beetje alle '-ismen' van de schilderkunst doorlopen en hoewel flink op leeftijd: zijn werk is springlevend. Als kind al won hij bijna alle tekenprijsvragen. Tekenen en schilderen doet hij al zo'n dikke zestig jaar. Hij is altijd z'n eigen weg gegaan en op de Academie voor Beeldende Kunsten en Technische Wetenschappen in Rotterdam hoorde hij weieens commentaar op z'n werk: 'da's best mooi, maar kun je het nog effe netjes overdoen?'. In de oor logstijd was er bijna niet aan schilderspullen te komen, want alleen kunstenaars, die lid waren van de Duitse Kulturkammer, kregen materiaal. En Seij was natuurlijk geen lid. Maar toch schooierde hij in Schiedam z'n verf en kwasten bij elkaar en maakte schilderijen op lakens. Fotografisch Werkelijk alle soorten voorstel lingen heeft hij geschilderd: stil levens op enorme doeken, land schappen, portretten, model schilderijen. Heel fijntjes geschil derde voorstellingen, die bijna fotografisch waren: „Maar ja, dan ben je net een notulist", vindt Herman. En dan weer een periode van mensen en menselij ke relaties: heel hoekige figuren in vreemde bruinige kleuren. Na jaren zoeken raakte Herman Seij, mede door de invloed van H. Chabot, helemaal in de ban van het expressionisme. En 'de allerindividueelste expressie van de allerindividueelste impressie' werd zijn lijfspreuk. Knallende kleuren en hoekige lijnen en vor men gebruikte hij om de innerlij ke belevingen tot uitdrukking te brengen. Toch stapte hij daarna vrij snel over op een abstracte manier van schilderen en dat doet hij nog. Herman Seij stelt over z'n werk: „Een schilderij is meer dan een plat vlak, gevuld met kleuren en lijnen. Ik geef m'n schilderijen titels. Van tevoren dan. M'n ge dachten en gevoelens daarover zet ik erop neer. Je kunt het er gewoon vanaf lezen. Ja, je moet er wel even voor gaan zitten. Het is natuurlijk mijn taal, maar toch herkennen mensen het." Het schilderij 'verval' bijvoor beeld gaat over het verval in de Sovjetunie: de chaos in blauw, rood en wit spettert helemaal uiteen. Het schilderij 'distantie' laat zich lezen door twee vormen in eenzelfde ruimte, die niet tot elkaar kunnen komen. Afgeronde hoeken Zo wordt de kijker bij ieder schilderij uitgenodigd zijn eigen zoektocht te ondernemen. Typisch aan de schilderijen is de eenvormigheid van formaat en de afgeronde hoeken van elk schilderij, maar na zestig jaar schilderen heb je overal redenen voor: „Zo weet je dat het een afgerond geheel is, ik wil niet dat het ene schilderij naast het ande re in elkaar kan overlopen." Al dertig jaar maakt Herman Seij ook gouaches en ontwikkelde daarin een hele eigen stijl. „Ik houd er niet van om mezelf te herhalen en al helemaal niet om een ander te kopiëren. Ik ben dus gewoon altijd op zoek. Ik werk heel impulsief en het ma ken van een schilderij kost me maar een paar dagen, afgezien van al het denkwerk ervoor na tuurlijk. Alles is bij mij vormen en kleu ren en sommige vormen steken ineens een tijdlang de kop op. Tien jaar terug was dat een vier kante kop. Nu is het de bolvorm en dan denk ik: daar is die rot zak weer." Als Herman niet tevreden is met het resultaat, stopt hij het schil derij gewoon onder de douche en schrobt de verf eraf. Soms tot vier keer toe. „Maar als ik denk. dat wordt niks, wordt het meest al de beste." De kleuren en vormen knallen van de muren af in de tentoon stelling, die tot en met 9 septem ber te zien is in de VSB Bank, aan de Schiedamseweg 12 in Vlaardingen. De openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 16.00 uur en vrij dagavond van 18.30 tot 20.00 uur. SCHIEDAM Bij de politie kwam zondag de melding bin nen dat twee fietsers een pakket je in de sloot langs de Mozart - laan hadden gegooid. Duikers van de brandweer werden inge schakeld om naar het 'verdachte voorwerp' te zoeken. Op dat moment passeerde een van de fietsers opnieuw. De man vertelde dat hij met zijn vriend om onbekende redenen een broek in het water had ge gooid. De duikers vonden verder niets op de bodem van de sloot. SCHIEDAM Het Russisch kwartet 'Kalyna Krasnaya' treedt zondag op in café de Am stelbron aan de Broesvest vanaf 14.30 uur. De Russen zijn in Schiedam op uitnodiging van Wim de Haan, eigenaar van de gelijknamige sportschool. Volgens dichte/ex- profbokser De Haan brengt het gezelschap een 'echt unieke ko mische act en prachtige muziek'. De toegang tot De Amstelbron is gratis. Pepe is een goeie lobbes. Deze cyperse kroelkat is acht jaar en gecastreerd. Hij zit het liefst knus binnen, is lief voor kinderen, maar heeft aan honden een broertje dood. Informatie over Doerak, pepe, of andere honden of katten bij Dierentehuis De Hargahoeve, Sportlaan 2, telefoonnummer 4714151. De openingstijden zijn van dinsdag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 12.00 en 13.00 en 16.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. SCHIEDAM Een echte scout dient tal van goede eigenschap pen - van hulpvaardigheid tot doorzettingsvermogen - hoog in het vaandel te hebben staan. De Tonogroep kreeg vorig jaar zo mer een financiële bijdrage van de gemeente om deel te kunnen nemen aan de Europese Jambo ree. En zoals het scouts betaamt kreeg de gulle gever een passend bedankje in de voirn van een fotografisch verslag van de hap pening. Het album werd vorige week overhandigd aan burge meester Reinier Scheeres tijdens een feestelijke bijeenkomst in 't Koetshuis', het groepshuis aan de Sweelincksingel. Tijdens de Europese Jamboree van 1994 kwamen 10.000 jonge ren uit 26 verschillende landen bijeen. De deelnemers waren niet alleen afkosmtig uit Europa, maar ook uit ondermeer Cana da, Japan, Australië en Indone sië. De Schiedamse Tonogroep stuurde een afvaardiging van ne gen leden en twee begeleiders. Tien dagen lang hielden ze zich bezig met de meest uiteenlopen de aktiviteiten zoals nachthike's, torens pionieren en zeilen. Zoals bij iedere Jamboree lag de na- druk echter op het leggen van contacten en het kennismaken met andere culturen. De Europese Jamboree was be doeld als generale repetitie voor de Wereld Jamboree die tussen 1 en 11 augustus gehouden wordt in Dronten. De Tonogroep zal op deze internationale happen ing - waaraan 110 landen mee werken - vertegenwoordigd zijn met twee deelnemers. SCHIEDAM Doerak is geen katje om zonder handschoenen aan te pakken. Deze 'stoeipoes' is anderhalfjaar jong, zwart van vacht en dol op avontuur. Haar nieuwe baasje dient dan ook beslist over een tuin te beschikken. Ze kan heel lief zijn, maar ook pittig uit de hoek komen. Kleine kinderen en soortgenoten, daar is ze niet gek op, maar een lekker 'muizehapje'lust ze wel. Doerak is gesteriliseerd en zou ook goed tot haar recht kunnen komen in een bedrijf dat overlast van knaagdieren heeft. WOENSDAG 19 JULI 1995 SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs. per liter 16.95, bij 12 flessen H C Cft per liter I O.OU per liter 16.95, bij 12 flessen H C [TA per liter I O.OU U belt, wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 door YVONNE LENS Alle deelnemers aan de Wundelpuzzeltocht werden voor hun inspanningen betoond mei een vaantje 'Zeldzame' tentoonstelling na ruim zestig jaar schilderen Herman Seij exposeert zijn werk de komende maanden in de VSB Bank in Vlaardingen Foto-album als bedankje Eva van de Linde en Cindy IWijman overhandigen het fotoboek aan burgemeester Scheeres

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 9