DE HAVE NL DE HAVENLOODS Geen beller is sneller Roep de RTC-Taxi Gem. Schiedam een METRO Je wil mijn huis s\opex\ VASTE PRIJS fl. 300.000= YCORE.W 1 Druppel die de emmer doet overlopen Gevaarlijk holster dienstpistool politie I G« {teZuiderSter Gewonde bij aanrijding Bewoners bundelen verzet Bewoners protesteren weken tegen overlast van ratten en muizen in winkel DRZ keerde Kethel rug toe De Kuyper in het offensief 010-4.699.444 Vreemdelingen moeten in de cel blijven Door rood Snelle agenten i tuinset summer time Wegener sythaFF weekbLaden EEN WEGENER SIJTHOFF WEEKBLAD DONDERDAG 20 JULI 1995, 47e JAARGANG, Nr 29, OPLAGE 37.374 'Who i Wegener Sijthoff Weekbladen, Groot Rotterdam en Dordrecht e.o. Oplage: 1.3 miljoen kranten KIJK OP 0E RUBRIEKSPAGINA'S Laatste loodjes Jeugdland DRZ weg uit Kethel Politie boos op brandweer SCHIEDAM— De politie heeft dinsdagochtend twee vreemdelingen, van 22 en 32 jaar, ingesloten. De 22-jarige man reed in een auto slingerend over de Bil- derdijkstraat en weigerde te stoppen op een politieteken. Agenten dwongen hem daar alsnog toe. Zij roken meteen een dranklucht bij de man, die elke medewerking weiger de. De man gedroeg zich agressief, waarna hij met handboeien om naar het poli tiebureau werd afgevoerd. Ook de bijrijder werd naar het bureau overgebracht. Beide personen weigerden hun identiteit bekend te ma ken; daarom werd de vreem delingendienst ingeschakeld. Bij nader onderzoek werden in de auto een dolk en een busje traangas gevonden. SCHIEDAM De politie con troleert regelmatig op het rijden door rood licht. Dinsdagmiddag werd er 'gepost' op de Koemarkt en Plein 40-45. Vijftien wegge bruikers negeerden de verkeers lichten. Zij werden allemaal op de bon geslingerd. SCHIEDAMEen 16-jarige Schiedamse is dinsdagavond ge wond geraakt bij een ongeval op de Kerkweg. Zij reed zonder helm op een bromfiets en ver leende geen voorrang aan een auto. De onfortuinlijke stadge note liep een hoofdwond op en had last van haar rug. Per ambu lance is zij naar het Schielandzie- kenhuis gebracht. AANHANGERS- Naar aanlei ding van klachten van omwonenden over het parkeren van aanhangwa gens heeft de politie donderdagoch tend een controle uitgevoerd in Schiedam-Oost. Er werden zeven wagentjes weggesleept. De eigenaren krijgen 14 dagen de tijd om zich te melden op het bureau. Zij moeten toezeggen dat ze hun aanhangwagen voortaan goed zullen parkeren T 010 - 462 60 60 ■ESfe». e bewoners van de te slopen flat aan de 's-Grave- landseweg gaan hun verzet bundelen. Op 14 augus- lus is een bijeenkomst belegd, waarop alle grieven nog eens haarfijn op papier worden gezet. Sommige bewoners hebben hun weerstand nu al vorm gege ven. Zo hangen aan drie balkons op de eerste etage grote spandoeken. In het midden de tekst 'Gem. Schiedam een metro!! Je wil mijn huis stopen - vaste prijs 300.000,- Kopen?'. Een tweetal buren heeft een doek bevestigd met het opschrift 'Wij ook!'. Een van die buren is R. Cornet. „Veel mensen hier zitten echt in de misère", zegt hij. „Ook mijn buurman is flink aangeslagen, vandaar dat hij met het plan kwam om die spandoeken op te hangen. Ik heb daar meteen mee ingestemd." Cornet is in hoge mate verontwaardigd over de handelwijze van de gemeente. „Uit de hele operatie spreekt zo weinig compassie. Het overgrote deel van de mensen woont hier al heel lang. Er zitten nogal wat oudere en minder valide personen bij. die waren van plan hier dood te gaan. En nu hebben ze plotseling te horen gekregen dat ze maar moeten uitzien naar een andere woning; dat is velen rauw op de maag gevallen." Ook over het tijdstip van de aankondiging is Cornet allerminst te spreken. „Plotseling, net voor de vakantie, krijg je te horen dat de flat wordt gesloopt. We wisten werkelijk van niets; er gingen zelfs geen geruchten. Na die voorlichtingsavond in het Stadskantoor op 3 juli hebben wij echter niets meer vernomen van de gemeente. Je moet nu dus tot september gaan zitten wachten voor je weer iets verneemt. Dat is zenuwslopend. Dan hadden ze beter de hele zaak in een paar weken kunnen afhandelen." ,ln de kern van de zaak heeft Cornet geen bezwaar tegen de bouw van het metro-keerspoor. „Technisch gezien is dit een prima oplossing. Wat mij echter enorm stoort is het gemak waarmee de gemeente ons aan de kant zet. Dat zullen w5j niet zomaar toelaten..." SCHIEDAM Met de conditie van het plaatselijk politiekorps lijkt het wel snor te zitten. Dank zij een razendsnelle spurt wisten twee agenten dinsdagmiddag een gestolen fiets uit handen van de dief te redden. De 22-jarige man, zonder vaste woon- of verblijfs plaats, fietste met het rijwiel op de Buys Ballotsingel. De agenten zetten de achtervolging in met een surveillancewagen. Bij het Stationsplein echter fietste de verdachte tussen twee paaltjes door en moest de achtervolging te voet voortgezet worden. Niet temin wisten de jongens van Hermandad hem in zijn kraag te grijpen. De fiets is inmiddels weer terug bij de - blije - eigena resse. INBRAAKInbrekers hebben een puinhoop achtergelaten in een be drijfspand aan de Duiderstraat. Een beveiligingsman trof in de nacht van dinsdag op woensdag de ravage aan. Omdat onbekend was welk perso neelslid van de firma er gewaar schuwd moest worden in geval van onraad, heeft de politie de deur dicht laten timmeren. Bij het ter perse gaan van deze krant was nog onbe kend hoe groot de schade is en wat er precies gestolen is. SCHIEDAM De milieu controleurs van het ONS hou den de winkel op de hoek van Edisonstraat en de Van Swin- denstraat nog steeds in de ga ten. Zo'n twee maanden heb ben de omwonenden gestreden tegen de overlast van onge dierte. De uitbater van de groentewinkel was plotseling met de noorderzon vertrokken en had zijn bederfelijke waar gewoon in de zaak achterge laten. „De ratten en muizen liepen hier overal rond", zegt overbuurman Martin Florijn. Het lijkt alsof er een vloek rust op het hoekpand aan de Edison straat. „In een eerder stadium zou er een café komen", zegt Florijn. „Als omwonenden heb ben we toen tot aan de Raad van State geknokt om dat te voorko men. Uiteindelijk hebben we dat gevecht gewonnen." Trottoir Later werd er een winkel in groente fruit gevestigd. „Wie nu de eigenaar was, of de uitba ter of dè verhuurder werd nooit helemaal duidelijk", aldus Flo rijn. „Als er verder niets aan de hand is. hoeft dat ook geen pro bleem te zijn. Maar de kwestie veranderde toen een maand of twee terug het winkeltje ineens gesloten bleef, terwijl de voorra den gewoon binnen lagen. Dan moet je denken aan appels, pe ren. bananen, noten...van alles. I Milieucontroleur Prein probeert de buurtbewoners te overtuigen. Toen de temperatuur begon te stijgen, is dat natuurlijk gaan rotten. Binnen de korste keren wemelde het hier van het onge dierte. De ratten en muizen zag je niet alleen door de winkel lo pen, maar ze renden ook over het trottoir." Stefan Zwaneveld. een 13-jarige buurtbewoner en lid van de Kindergemeenteraad bevestigt dat. „We hebben in het winkeltje weieens een rat gezien die een enorme hap van een ap pel nam. Heel vies was dat." Half juni schakelden de omwo nenden daarom de gemeente in en kwamen zo terecht bij de Dienst Milieucontrole van het ONS. „Wij zijn een tijd bezig geweest om te achterhalen wie nu eigenlijk verantwoordelijk was voor de overlast", zegt con troleur J. Prein. „Het zat alle maal ingewikkeld in elkaar. Het bleek dat de uitbater plotseling was vertrokken en dat de per soon die voor hem de zaak zou waarnemen in de problemen was geraakt. Daarom had hij geen tijd gehad om zich over dit win keltje plus de voorraden te ont fermen. Wel zei hij ons toe dat de rommel zou worden opge ruimd." Maar ook dat duurde langer dan toegezegd. „Pas begin juli was hier iemand bezig", volgens Flo rijn. „Maar wat deed die beste man? Die gooide alle groente en. fruit gewoon in een bestelbus die in de Van Swindenstraat stond geparkeerd. En daar bleef het SCHIEDAM - De stadsver nieuwing in Nieuwland wordt alom de hemel in geprezen. Voor sommige bewoners van de voor malige 'woond room wijk" is de veelgeroemde facelift echter geen pretje. Een aantal huurders van flats aan de Cort van der Lin- denlaan, die binnen afzienbare tijd moeten vallen onder de slo pershamer, hikken al tegen de noodgedwongen verhuizing aan. Toen afgelopen week het bericht in de bus rolde van een huurver hoging was de maat ineens vol. De familie van der Wal hield een bliksemaktie onder de naaste buren en kon afgelopen vrijdag meteen al een protestbrief voor zien van vijftig handtekeningen afgeven bij 'de huisbaas'. Wo ningstichting Noordvest. De heer Van der Wal hoopt, dat door zijn aktie de huurverhoging in elk geval ongedaan wordt ge maakt. „We betalen nu 343 gul den per maand. Dat wordt opge trokken naar 357,-. Het gaat niet alleen om het geld, maar vooral om het principe. Onze huizen gaan plat en aan onder houd wordt vrijwel niets meer gedaan. Mijn vrouw heeft last van reuma en het vocht en de schimmel staan op de muren. Als je klaagt, wordt daar voor de vorm doodleuk nog wel even een kwastje over gehaald. Maar schilderen kun je het niet noe men en effect heeft zoiets ook niet. En dan gaat wel de huur omhoog. Het zou terechter zijn als we die laatste maanden hier gratis mochten wonen." De bewoners van complexen in Nieuwland die op de nominatie staan voor sloop krijgen een ver goeding voor de verhuiskosten van 4000 gulden en ook drie maanden huur terug. „Dat lijkt veel, maar is bij lange na niet 'voldoende," zegt de heer van der Wal. „Verhuizen kost vandaag- de-dag goudgeld. Bovendien moeten we allemaal naar veel duurdere woningen. Zeker men- 1 De heer van der Wal en echtgenote links op de fotosamen met meeprotesterende buurtbewoners. sen met een lager inkomen wor den totaan hun nek in de schul den gezet en komen er nooit meer uit. Daar komt bij, dat wij hier allemaal echt naar ons zin wonen, bijna niemand wil weg. We móeten. Dan werkt zo'n huurverhoging als een koude douche." De Woningstichting Noordvest heeft de bezwaren inmiddels doorgestuurd naar de huurcom- missie. Van de beslissing van deze onafhankelijke landelijke instantie hangt het volgens'Tin- ka Hurkmans, woordvoerdster van de Stichting, af of aan het protets van de bewoners gehoor wordt gegeven. „Wij hebben al bewust voor de zo laag mogelij ke huurverhoging van 3,5% ge kozen. Dat was ons inziens ge rechtvaardigd. We hadden ook 6% méér kunnen vragen. Het is ook niet zo, dat de te slopen flats niet meer onderhouden worden. Ingrijpende dingen worden ui teraard niet meer gedaan, maar wat kapot is, wordt gerepa reerd." Tinka Hurkmans noemt de klacht, dat de Woningstichting mensen op kosten zou jagen 'on terecht": „Veel bewoners van sloopcomplexen kiezen er toch voor om in Nieuwland te blijven en daar is nog voldoende aan bod van betaalbare huizen." allemaal liggen in de bloedhete zon. Niet zo'n beste oplossing dus. Daarom hebben wij de kwestie steeds opnieuw aange kaart bij verschillende gemeente lijke diensten, zoals de politie en het ONS." Plotseling sneuvelde ook een van de winkelruitjes. Een daad van verzet? „Dat weet ik niet", zegt Florijn. „Mdar ik kan wel zeggen dat de bewoners er niet rouwig om waren." Rotzooi Vorige week donderdag raakte alles in een stroomversnelling. Opnieuw kwam milieucontro leur Prein poolshoogte nemen. Ook de eigenaar van het winkel pand was present. Hij zei op te treden namens Engel Vastgoed uit Rotterdam, maar wilde ver der geen commentaar geven. „Wij hebben liever niet dat de pers erbij wordt betrokken." Na overleg zegde Prein de om wonenden toe dat de problemen snel zouden worden opgelost. Het resulteerde in nogal wat on geloof. „We zijn nu al zo'n tijd bezig", merkte een buurtbe woonster op. „Toch blijft de rot zooi gewoon liggen. Zo is het in Spangen ook begonnen." Deze week kon Prein toch bevestigen dat'de problemen de wereld uit zijn. „Na nieuw overleg met de uitbater heeft die man alsnog alle bederfelijke waar wegge haald uit de winkel." Waar de verrotte appels, peren, bananen en noten zijn gebleven, weet Prein echter niet. WATERWEGTwee ongelukken, waarbij politiemensen zich per ongeluk in het eigen lichaam schoten, hebben ertoe geleid dat de politiemensen van het korps Rotterdam-Rijnmond deze week het dringende advies hebben gekregen geen gebruik meer te maken van het yaqui-holster, waarin het dienstpistool wordt opgeborgen. De technische Recherche van het korps Rotterdam-Rijnmond stelde vorige week een onderzoek in naar de oorzaak van een dergelijk ongeval, waarbij een 35-jarige hoofdagent uit Hellevoet- sluis zich met zijn eigen dienstpistool in de bil schoot. Vorig jaar mei vond ook al zo'n ongeval plaats met een politieman uit Vlaardingen, terwijl iets dergelijks ook elders in het land is voorgekomen. De oorzaak van deze ongelukken moet volgens de onderzoekers worden gezocht in het yaqui-holster (ook wel jacky- holster genoemd). Bij dit type pistoolholster ka'n het gebeuren dat de lip, die over het wapen moet worden vastgezet, tussen de beugelknop en de trekker terecht komt, wanneer het wapen in het holster wordt opgeborgen. Hierdoor gaat het wapen af en wordt meestal het eigen lichaam geraakt. Korpsbreed is nu dan ook het advies uitgegaan niet meer van dit holstertype gebruik te maken. SCHIEDAM - DRZ heeft, na dè fusie met GSS, sportpark Kethel de rug toegekeerd. Hoewei het aanvankelijk wel de bedoeling was om op de oude stek nog eenmaal de bloemetjes buiten te zetten, is De Rode Zon zonder uiterlijk vertoon naar Harga af gereisd. Het voormalige DRZ-bestuur besloot echter om het feestje te bewaren tot na de samenvoeging met GSS: „Na de verhuizing is het in Kethel zo troosteloos, dat het verstandiger is om op het nieuwe complex een gezellige avond te organiseren". De leden van DRZ en GSS, die nu samen DRGS („zonder punt jes alsjeblieft") vormen, hebben tijdens de voetballoze maanden het complex in Harga een facelift gegeven. Het is een karwei, dat nog steeds voortduurt, want ook in de komende weken wordt op dinsdag, donderdag en zaterdag door een grote groep vrijwilli gers hard gewerkt. SCHIEDAM Konipklijke distillateurs Johs. de Kuyper hebben het bedrijf Erven Warnink BV overgenomen. Warnink is een vooraanstaand fabrikant van advocaat en cream- likeuren, met produktiefaciliteiten in Middelharnis. De aankoop door de Schiedamse distillateur is inclusief de merken Warninks Advocaat en Country Satin. Beide merken genieten, volgens De Kuyper, internationale bekendheid. De directie van De Kuyper heeft het voornemen om de vestiging in Middelharnis als zelfstandige eenheid voort te laten bestaan naast de eigen distilleerderij in Schiedam. Directeur B. de Kuyper: „Warnink past uitstekend in onze strategie. Hun produkten vormen een perfecte aanvulling op ons eigen assortiment. In de tijd van ons 300-jarig bestaan is het een goede stap voorwaarts." Wees er snel bij,en en ronde TTM (82'cm.) Nu van 198.- voor l klaptafel Magazijnprijs als het om wonen gaat JJ Het Nieuwe padsblad gemiddeld bereik 73% HN Ook voor 7- en 8-persoonswagens, (VIP-)busjes,VIP-, trouw-, rolstoelvervoer. Industrieweg 1613044 AS Rotterdam. D 'In Spangen begon het ook zo' w Hoofdweg 18 Capelle aan den IJssel, Tel. 010 - 4518844 Hillelaan 30-39 t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, Tel. 010-4852273

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 1