Op hypotheekmarkt meer mogelijk dan je denkt 'Repareren' hypotheek soms aantrekkelijk Ergonomisch luieren voorkomt rugklachten 010-2731222 PARKET ASSISTENT UITVOERDER/ WERKVOORBEREIDER UW HUIS VERKOPEN? Te koop PARKETGROOTHANDEL van den heuvel glas Zomerhof Muys m Tevens bemiddeling in hypotheken. 7M Schiedam-centrum Oud-Mathenesse Schiedam-west MAKELAARDIJ RUBENSPLEIN BV p.m2 excl. BTW Groothandel in vlakglas VAN DEN HEUVEL GLAS SCHIEDAM Dop Dop Vastgoed Dop Dop Vastgoed rao Wellicht heeft u al jaren dezelfde hypotheek. Wette lijke maatregelen en per soonlijke omstandigheden willen echter nogal eens veranderen. Gevolg kan zijn dat er twijfels rijzen of de bestaande hypotheek nog wel bij uw huidige situ atie past. U vraagt zich bij voorbeeld af of u niet teveel betaalt. Of misschien wilt u wel uw hypotheek verho gen. Vrijblijvend advies kan uitkomst bieden. Want wist u dat uw bestaande hypo theek veranderd en aange past kan worden aan uw huidige omstandigheden en toekomstverwachtingen? Met uw hypotheek is vaak veel meer mogelijk dan u denkt. Reparatie In hypotheektermen heet het veranderen van een hy potheek 'reparatie'. Het kan heel interessant zijn om een reparatie uit te la ten voeren. Stel dat u, toen u uw hypotheek aflsoot nog geen kinderen had, maar deze inmiddels wel heeft. Kinderen waarvoor u een dure studie moet gaan bekostigen. Dan kan een reparatie van uw hy potheek aantrekkelijk zijn. Hoogstwaarschijnlijk heeft u in de periode dat uw kinderen opgroeiden het grootste deel van de hypoth^kschul afgelost. Dal gegeven kan de NVM Hypotheekadviseur zo voor u benutten dat u meer financiële armslag krijgt. Een voorbeeld. Uw huis is in de loop der jaren meer waard geworden. Stel dat de hypotheek schuld inmiddels is afge lost tot ongeveer 100.000,- en uw huis nu ongeveer drie ton waard is. Dan be staat de mogelijkheid om de hypotheek aflossings- vrij te maken. Dit houdt in dat u voor onbetaalde tijd niets meet hoeft af te los sen op de rest van de hoofdsom. U betaalt al leen nog de rente, die ui teraard weer aftrekbaar is bij uw belastingaangifte. Meer financiële ruimte dus. Een ruimte die in dit voorbeeld gebruikt kan worden ten behoeve van de studie van de kinderen. Verhoogde hypotheek Er zijn ook andere repara ties denkbaar. De NVM Hypotheekshopadviseur kent alle mogelijkheden. Hij of zij kan samen met u uw huidige hypotheek aanpassen aan al uw wen sen en eisen. Stel bijvoor beeld dat u al zo'n jaar of tien met veel plezier in het zelfde huis woont. U wilt absoluut niet verhuizen, maar de badkamer is vanaf het begin een doorn in het oog geweest. En eer lijk gezegd ergert de keu ken u ook behoorlijk. Dan bestaat de mogelijkheid om met een reparatie van de huidige hypotheek hier op in te spelen. Misschien heeft u bijvoorbeeld al een hypotheek waarbij afge loste bedragen weer opge nomen kunnen worden, maar is dat geld nog on voldoende om uw plannen te realiseren. Dan kunt u uw hypotheek verhogen. Waarschijnlijk is de waar de van het huis ook geste gen in die afgelopen toen jaar. En dan is het ook nog eens zo dat door de ver bouwing de waarde van het huis toeneemt. Tweede hypothee Het is natuurlijk mogelijk dat uw bestaande hypo theek niet kan worden ver hoogd. In dat geval zijn ook andere oplossingen mogelijk. Misschien is een tweede hypotheek iets Extra geld via een reparatie van de hypotheek kan betekenen dat eindelijk de keuken eens onder handen genomen kan worden voor u. Die wordt in het hypothekenregister ge woon onder de eerste inge schreven. Mocht u in beta lingsmoeilijkheden ko men, dan zijn de geldge vers in die volgorde aan de beurt. Bij de meeste ban ken kan een tweede hypo theek worden afgesloten als de eerste ook bij dezelf de bank loopt. De tweede hypotheek brengt wel kos ten met zich mee: aflsuit- provisie, taxatie- en nota- riskosten. De rente die over een tweéde hypotheek betaalt moet wordën is ook vaak hoger dan de rente over de eerste hypo theek. Daarom moet het te lenen bedrag miniaal 15.000 zijn, wil zo'n twee de hypotheek aantrekke lijk zijn. In andere gevallen kan een persoonlijke le ning of een doorlopend krediet gunstiger zijn. Oversluiten Eigenlijk draait alles om de vraag hoeveel zekerheid u wilt hebben en wat u van uw financiële toekomst verwacht. Nu een overwo gen besluit nemen over uw hypotheek kan later veel geld schelen. Misschien wilt u wel een nieuwe hy potheek maar wilt u niet verhuizen. In hyptheekter- men heet dit: een hypo theek 'oversluiten'. Als dit het geval is moet u erop bedacht zijn dat het aflos sen van de hele hypotheek om een nieuw af te sluiten een dure geschiedenis is. In de eerste plaats betaalt u bijna altijd een boete als u vervroegd aflost en in de tweede plaats komen bij het aangaan van een nieu we hypotheek forse kosten om de hoek. Zelfs het overstappen naar een lage re rente bij dezelfde hypo theekbank kan zoveel boe terente kosten dat het ver wachte rentevoordeel in rook opgaat. Kijken wat voor u hel voordeligst is lijkt ingewikkeld maar voor de NVM hypotheek adviseur is het dat niet. Hij of zij kan ervoor zorgen dat u vervelende verrassin gen in de toekomst be spaart blijven. Maar u kunt uw hypo theek op meer manieren benutten. Zo is het een hardnekkig misverstand dat als u wilt verhuizen, u automatisch een compleet nieuwe financiering nodig heeft. Dat is niet het geval. Als u een nieuw huis koopt kunt u uw oude hypotheek verwerken in de nieuwe fi- nancoering. Is de hypo theekrente in de tussentijd behoorlijk gestegen, dan wordt vaak een soort ge middelde genomen van het oude en het nieuwe rente percentage. Die regeling verschilt per bank. Aan de hand van een spe ciaal computerprogram ma, het zgn. Stappenplan, wordt bepaald hoeveel geld u kunt lenen en hoe uw hypotheek het beste kan worden aangepast aan uw huidige situatie. Veel mensen hebben regel matig last van rugpijn. De oorzaak hiervan kan in de meeste gevallen gezocht worden bij een verkeerde zit- of slaaphouding. Vooral mensen met veel zittend werk dienen heel slectief te werk te gaan bij het vinden van de juiste stoel. Maar niet alleen het werk vraagt om verantwoord zitten. Ook na het werk, thuis, is het 'op maat zit ten' erg belangrijk. Het zit meubel moet zodanig ge construeerd zijn, dat het lichaam een zo natuurlijk mogelijke stand aanneemt. Zo worden de spieren min der belast en kunnen ze optimaal tot rust komen. Spijsvertering Als een stoel voor u een te lage armlegger of een te diepe zit heeft, gaat de wervelkolom een verkeer de vorm aannemen. Hier door verandert de stand van de werveld in die ge bieden die het meest kwetsbaar zijn en waar derhalve de meeste rug klachten optreden. De Een 'FitForm '-fauteuil kan op persoonlijke maten worden afgestemd. Informatie: 06-8998811 borstkas wordt in elkaar gedrukt met als gevolg: spijsverterings- en adem halingsmoeilijkheden doordat de longen minder ruimte krijgen. Dat zitten met een ronde rug (C- vorm) niet erg comfortabel is, wordt al snel duidelijk. Comfortabele relax- ofwel ontspanningsfauteuils zijn in allerlei uitvoeringen ver krijgbaar en bestemd voor Ergonomsiche stoel met verstelbare zitting; model Amico. Informatie: 023-341891 een breed publiek. De ou dere generatie heeft de stoel het eerst ontdekt als een zitmeubel op maat dat zich ogenblikkelijk en moeiteloos aanpast aan de wensetf en de stemming var/zijn gebruiker. Gaan zitten en opstaan gaat moeiteloos dankzij de, in sommige gevallen zelfs, wegklapbare armleunin gen. Comfort, dat ook steeds vaker aanslaat bij jongeren. Maar niet alleen superso nische ontspanningsfaute uils waarbij de zithouding verstelbaar is met behulp van een afstandbesiening zorgen voor een optimale ontspanning. Er zijn ook fauteuils die kant en klaar op maat te bestellen zijn. Dit soort stoelen zijn in diverse uitvoeringen te koop. Gaat een stoel op maat net een stapje te ver omdat bij voorbeeld meer personen in huis gebruik gaan ma ken van de stoel, kies dan in ieder geval een zo com fortabel mogelijke stoel uit en ga samen even proefzit- ten in de winkel. J. Braakensiekstraat nog 2 appartementen te koop Schitterend 3-kamerappartement nabij het centrum van Schiedam. Indeling: - Ruime hal met toilet - Riante woonkamer (ca. 38 m2) met een prachtig uitzicht richting Vlaardingen - 2 slaapkamers (3.50x4.50 en 4.00x2.00) - Aparte keuken - Badkamer met douche en wastafel Algemeen: De woning wordt verwarmd via cv en is voorzien van dubbel isolatieglas. Op de begane grond is er een ruime berging. Op de 12e etage overname gewenst. Koopsom ƒ124.000.- Hiervoor geldt: bij 100% hypotheek een maandlast vanaf 520.- p.m. Hogenbanweg 6d Gezellig 3-kamerhoekappartement in een goede staat van onderhoud aan de grens van Rotterdam/Schiedam. Indeling: - Hal/gang met toilet - Gezellige woonkamer op het westen met gaskachel - 2 slaapkmrs. (4.50x2.80 en 2.50x3.50) met nieuwe ramen - Keuken met gasfornuis en geiser - Badkamer met douchebak en wastafel - Berging in de onderbouw SCHITTEREND UITZICHT! Info na kantooruren Koopsom 60.000.- k.k. 010-4262305 V.V.E./75.- Rembrandtlaan 2, Schiedam Schiedam-centrum Rotterdamsedijk 3/4-kamerappartementen. Prima ligging en st. v. onderh. Ruime woonk., slaapk., hal, keuken, douche, balkon (z/o), kelderberging, cv, nwe bedrading en leidingen. Direkt te betrekken. Koopsom v.a. 75.000.- k.k. (incl. VvE-ren.) 100% hyp. Maandlast ca. ƒ450.-. Ook geschikt voor alleenstaanden. Inl. tel. 010-2731222, na knt.uren 4262305. Westfrankelandsestraat 150a Goed onderhouden appartementwoning met geheel nieuw dak, voorzien van cv. Eigen grond. Indeling: woonkamer van 9.00x4.45 m gedeeltelijk 3.50 m, voorzien van parketvloer, betimmerde wanden, voor- en zijkamertje van ca. 2.00x2.00 m, keuken 3.30x1.85 m met rvs-aanrechtblad, geiser (3 jr. oud), overdekt balkon. Tweede verdieping: twee kamers, waarvan een met dakkapel 4.00x3.15 m, resp. 3.50x3.50, overloop met wasmachineaansluiting, douche, royale berging. Bijz.: goede staat van onderhoud, voorzetramen, goedgekeurde elek. installatie. Slapende VvE. Eigen grond. Opp. 120 m2. Aanvaarding: per direkt. Vraagprijs 125.000.- k.k. Info tel. 010-2731222, na knt.uren 4262305 VAN MARUMSTRAAT 35 SCHIEDAM - TEL. 010-4373898. SCHIEDAM te Schiedam vraagt: Leeftijd tot 30 jaar opleiding MTS In bezit van rijbewijs BE Ervaring in de bouw verdient de voorkeur. Gelieve uw sollicitaties te sturen naar: t.a.v. dhr. L. A. van den Heuvel,, Postbus 265 3100 AG Schiedam. SCHIEDAM Over de Vesten 149 &m 8 i Voor relaties zoeken wij appartementen en woningen in volgende regio's van Schiedam: Schiedam-West, tot 150.000.- Schiedam-Noord, tot 300.000.- Schiedam-Gorzen, tot 130.000.- Schiedam-Centrum, tot 200.000.- Vbor verdere informatie kunt u bellen: Rotterdam: 010-4762999 Qratis taxatie Schiedam WOENSDAG 26 JULI 1995 30-446 jj foto Fitform BV foto DICK BRUINSMA INTERNATIONALE MEUBELAGENTUREN OPENINGSTIJDEN: donderdag 10.00-21.00 uur vrijdag 10.00-18.00 uur zaterdag 10.00-16.00 uur of na telefonische afspraak. In 'Residence De Warande' riant 4-kamerapp. gelegen op de 2e verd. met lift en groot terras op het z-w. Eigen grond. Rusti ge ligging, doch in de nabijheid van stadscentrum, openbaar vervoer en andere relevante voorzieningen. Incl. overdekte parkeergarage en berging in onderbouw Opp. 153 m2, exclu sief terras. Living 60 m2. 3 slaapkamers, waarvan 1 zeer groot 6.18x3.46, woonkeuken en badkamer met douche en ligbad. Oplevering: in overleg. Vraagprijs 359.000.- k.k. Makelaars Taxateurs o.g. Ëw| Vs-' Hoofdweg 480 - 3067 GK Rotterdam Tel. 010-207.22,22 Fa*.QiO*56.66.00 Tevens uw adviseur in hypotheken en pensioenen! Merwedestraat b.nr. 2 en 8, fraaie nieuwb. 3-kmr.app. aan de Nieuwe Maas te Schiedam, garage apart te koop, erf pacht voor 50 jr. afgekocht. Koopsom v.a. 229.900.- v.o.n. Aanvaarding: Direkt. Westvest 41, fraaie 3-kmr. maisonnette in het complex 't Werk vlakbij hartje Schiedam. Indruime woonk. 6.6x4.9 m met open keuken. Verd.: 2 sik. resp. 2.1x4.7 en 2.7x4.7 m, badk. met lig bad wastafel 2e toilet. Vraagprijs 169.000.- k.k. Aanvaarding: In overleg. Lange Nieuwstraat 187, origineel gerenoveerd 2-kmr. app. in het cen trum van Schiedam. Ind.: ruime woonkamer 6.7x5.7 m. met open keuken en riante slp.kmr. 2.6x6.0 m. Vraagprijs 134.000.- k.k. Aanvaarding: Direkt. Rotterdam tel.: 010-4762999 ADVISEUR

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 11