Nog even en de Formule 1 gaat over op TDI. Van Deventerstraat 15, Rotterdam, Telefoon 478 26 08 Audi Audi Off. VW-Audi Dealer voor Schiedam Nagenoeg alle cabrioletkappen zijn ver vaardigd uit geweven stof, al of niet voor zien van een speciale laag en derhalve onderhevig aan slijtage. Toch zijn er een aantal onderhoudstips waardoor de kap er fraai uit blijft zien. De kap van iedere cabriolet, die gedurende een langere periode buiten staat, moet van tevoren tegen vervuiling worden beschermd. Vanaf de produktiegereedheid tot en met de levering is bijvoorbeeld de kap van een VW Golf Cabrio voorzien van een speciale overtrek (geteerd zeildoek). Hierdoor wordt bij een stoffen kap het ver bleken of beschadigen als gevolg van bij voorbeeld transport en langere intensieve zoninstraling voorkomen. het weefsel van voren naar achte ren. Daarna kunnen vuil en vlekken met milde, alkalivrije fijnwasmid delen worden verwijderd. Vervolgens de kap grondig afspoe len met schoon water. Hogedrukspuit Kunststof- en mogen echter stoffen kappen nooit worden schoongemaakt met een hogedruk spuit. De kunststofkap kan wel in een wasstraat worden schoonge maakt, mits er geen alkalische was middelen worden gebruikt. De naden van de kap zijn namelijk door middel van speciale lijmsoor ten waterdicht gemaakt. Komen de lijmsoorten met oplosmiddelen in aanraking, dan lossen deze op en de naden laten vervolgens water door. Ook een behandeling met hete was is uit den boze, want de wassoorten kunnen de kunststofkapbekleding aantasten. In de regel zal bij het autowassen niet iedere keer een complete reini ging van de kap nodig zijn. Uitwerpselen van vogels moeten echter wel meteen worden verwij derd. De daarin voorkomende zuren kunnen de rubber-tussenbe- kleding van de kap doen uitzetten en daardoor zou deze waterdoorla- tend kunnen worden.# Verkleuring Het is raadzaam de kap alleen te openen als de buitenkant volkomen droog is. Wordt een natte kap neer geklapt, dan kunnen lelijke plekken ontstaan. Om verder verkleuringen op de vouwplaatsen te voorkomen, moet de kap niet wekenlang achter elkaar geopend blijven. Indien de kap bij het openklappen niet schoon is, kan vuil bij het inklap pen van de kap lelijke schuurplek- ken achterlaten. Tevens kunnen krassen op de achterruit ontstaan. Het is daarom verstandig bij een geopende kap de beschermhoes te bevestigen. Deze verhindert het binnendringen van veel stof en vuil. Er zijn ook auto's met een afdekklep waaronder de softtop verdwijnt. Deze vormen uiteraard ook een uitstekende bescherming. Lichtgekleurde kappen moeten eigenlijk iedere week schoon gemaakt worden om te voorkomen dat vuil aan het kapoppervlak hecht. Dit kan het beste geschieden met een zachte borstel en schoon water, zonder toevoeging van oplosmiddelen. Voor elke schoon maakbeurt met water moet de stof fen kap eerst worden afgeborsteld, steeds borstelen in de richting van In 1989 introduceerde Audi de eerste direct inge spoten vijfcilinder dieselmotor met turbo, laadluchtkoeler en elektronisch motormanagementsysteem. Kortweg de Turbodieselmotor met Directe Injectie. Of nog korter: TDI. Een mijlpaal in autotechniek, waaraan veel pionierswerk en onderzoek was voorafgegaan... Sinds dien heeft Audi niet stilgezeten. Er zijn nieuwe, sterkere TDI's bijgekomen, die nóg zuiniger lopen door toepassing van slimme elektronica. En die nog minder geluid pro duceren door speciale verstuivers. De Audi A6 Avant is nu leverbaar met maar liefst 3 TDI-motoren: de 1,9 viercilinder van 66 kW/90 pk, de 2,5 vijfcilinder van 85 kW/115 pk en de 2,5 vijfcilinder van 103 kW/140 pk (de laatste binnenkort zelfs te krijgen in combinatie met het unieke Audi guattro-aandrijfsysteem). De TDI-motoren beschikken over een zeer hoog koppel en bijgevolg over een enorme souplesse. Bij een laag toeren tal kunt u in de Audi A6 Avant een comfortabele kruis snelheid aanhouden en hebt u een formidabele trekkracht in reserve. Als u in een hoge versnelling het gaspedaal intrapt, voelt u hoe het vermogen zich krachtig ontplooit. Daarbij heerst er in het interieur een serene rust. Ter illustratie: bij 120 km/u draait de 2.5 TDI 103 kW/140 pk Audi A6 1 9 TDI Avant vanaf f 71.990, Er is al een Audi AG vanaf f 59 990.- Prijzen inclusief BTW/BPM, exclusief kosten rijklaar makenen verwijderingsbijdrage Wijzigingen voorbehouden De afgebeelde autois deels uitgerust met tegen meerprijs leverbare meeruitvoecmgen. nog geen 2200 toeren per minuut. Dezelfde motor accelereert in slechts 10,1 seconden van 0-100 km/u. En dan nog iets: hebt u ooit zulke mooi verpakte TDI's gezien? Wij nodigen u graag uit voor een proefrit om de Audi A6 TDI Avant eigenhandig aan de tand te voelen en de hier beschreven eigenschappen en prestaties in de praktijk te toetsen. ,wrttf:rrr.r AutoOarant Onderhoud van een cabriokap

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 21