1 SCHIEDAM Jeugdige kampeerders en organisatie 'total loss' 'De nieuwe Stad' centraal tijdens Kunstestafette ft' D) Aquarellen bij Interbook GRIJP NU UW KANS TOTALE REORGANISATE LEEfiVERKOOP SPORT Aanleveren sportkopij Flyball-toernooi voor honden op UYG-velden Propaganda voor honkbal in spectaculaire derby Money-darts in De Ketel Wederom WK-toernooi Excelsior ongenaakbaar s SQUASHEN BU HERMES DVS Groot deel klachten over Rotterdam Airport afkomstig uit Schiedam-Noord Start cursus EHBO-instructie Orpheus zoekt nieuwe zangers Jonge aanrander meldt zich na aansporing vader NIEUWE LEDEN Inbreker steelt voor twee ton Tasjesdief zonder tasje Sportpark Harga Het Nieuwe Stadsblad Groeneveld Opticiens 33-1440 SCHIEDAM Het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orp heus heeft de repetities weer her vat. Iedere dinsdag wordt van 20.00 tot 22.00 geoefend in de Magnalia Deï-kerk aan de Al- bardastraat 67. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Inlichtin gen op het secretariaat, tel. 4267067. SCHIEDAM Na aandrin gen van zijn vader heeft een 14-jarige Schiedammer zich vorige week vrijdag gemeld op het politiebureau. De jon gen heeft bekend een 24-jari- ge vrouw te hebben aange rand. De aanranding vond woens dagmiddag 9 augustus rond 16.00 uur plaats op de Paral lelweg. De vrouw werd hier bij lastig gevallen door een knaap. Na het voorval fietste de verdachte - vooral herken baar aan de fietstassen aan zijn rijwiel - in de richting van de Spaansepolder. De politie verspreidde daarop een getui- genoproep, waarin een dui delijk signalement van de da der werd gegeven. De vader van de jongen zag op Stads TV de getuigenoproep en herkende in de dader zijn zoon. Brandersstad Bridge Klaverjassen 1.300.000 010-4.699.911 010 - 4.699.444 SCHIEDAM Het staat wel vast dat de tophit 'Wij zijn in Zwembad Zuid', luidkeels gezongen door 58 kinderen, het afgelopen weekend in de wijde omtrek van het zwembad te horen is geweest. Het liedje werd steeds opnieuw ingezet door de jeugd die zich had aangemeld voor een nacht kamperen op het grasveld van het com plex. Het evenement vond dit jaar voor de eerste maal plaats en was volgens coördinatrice Paula Kooper een gigantisch succes. „Alle kinderen waren zaterdagmiddag present met onder meer een tent, slaapzak en zwemspullen. Samen met hun ouders werden in totaal 30 tenten opgezet. Daarna startte ons activiteitenprogramma dat de meisjes en jongens tussen de zes en twaalf jaar tot tegen half twaalf bezig hield" aldus Kooper. „Zo werden ze gedropt in het Sterrebos in de directe omgeving van het zwembad, deed de hele ploeg mee met aquadance en met het Zweedse loop- en renspel Zandman. Natuurlijk werd ook gezwommen en was er patat en ijs. Na het tandenpoetsen kroop iedereen in de slaapzak, tevreden maar 'total loss'. De leiding bleef 's nachts op om de boel in de gaten te houden." Dat het voor de organisatie een uitputtingsslag was, is duidelijk te horen aan Paula Kooper die met een zeer schorre maar geestdriftige stem een verslag geeft van het spektakel. ,,'s Morgens om zeven uur moesten we ieder kind wakker maken, ook het jongetje van zes jaar die helemaal alleen in zijn tentje sliep. Nog slaapdronken is het hele stel het zwembad ingesprongen en daarna stond er voor hen een ontbijt klaar. Om tien uur was het feest definitief voorbij." Volgens Paula Kooper ziet het er naar uit dat 'een nachtje kamperen' wordt herhaald. Voor de kinderen en de leiding was het een enerve rende ervaring. Sommige ouders gaven zelfs aan dat het voor hun kroost leuk zou zijn als het twee keer in de maand zou plaatsvinden. „Nou", zegt coördinator Kooper lachend, „niet voor mij want dan kunnen ze mij binnen een maand wegdragen. SCHIEDAM „De klach ten over het vliegveld betref fen helemaal niet meestal een kerosinelucht", aldus P. Moelker uit Schiebroek, naar aanleiding van een artikel in deze krant. „Dat is onzin. De meeste klachten betreffen les- en sportvliegtuigen." Moelker wordt in het gelijk ge steld door de DCM R, de Milieu dienst Rijnmond. Woordvoer der René Kuijper toont staatjes met lawaaiklachten over Rotter dam Airport gedurende de maanden mei, juni en juli. Tij dens de weekeinden in mei valt het met gemiddeld een zevental klachten per dag nog wel mee, maar op werkdagen ligt dat ge middelde een stuk hoger met uit schieters naar 86, 105 en 109 klachten. Totaal aantal klachten in mei was 922. Sportpiloten In juni en juli, veel sportpiloten zijn kennelijk mooi weervliegers, vallen de weekeinden veel min der op door gunstige lage getal len. Twee zaterdagen waren er nog met elk vijf klachten. Maar er zit ook een zaterdag tussen met maar liefst 314 klachten, al werd het merendeel daarvan veroor zaakt door enkele Ilyushin- vrachtvliegtuigen. Andere top dagen zijn 2 juni met 127 klach ten en 8 juni met 168 klachten. Totaal waren er in juni 1.566 mensen die met gepijnigde oren de telefoon pakten. In juli waren dat er 1.046. Eén telefoontje wordt geregistreerd als één klacht, ook al klaagt iemand over tien lawaaiige vliegtuigjes die over heel de dag verspreid zijn rust verstoorden. Het kan best zo zijn dat iemand pas be gint te klagen als vliegtuigje nummer vijf overkomt, beaamt Kuijper, of andersom, dat er, nadat iemand naar de telefoon heeft gegrepen en zijn boosheid heeft gelucht er nóg een hele rits herriemakers overvliegen. 'Terroriseren' P. Moelker zegt in dit verband eens een zondag te hebben zitten turven: „In zes uur tijd kwam er honderdenveertig keer zo'n her rieschopper overvliegen." De getergde wijkbewoner spreekt daarom over 'de heren die in hun sport- en lesvliegtuig- jes op geringe hoogte de bewo ners terroriseren. En dat al tien tallen jaren lang'. Moelker vraagt zich af waarom vliegvelddirecteur Roland Won- dolleck wel kans ziet om de la waaiige Ilyushin-vliegtuigen van Rotterdam Airport te weren, maar waarom hem dat niet lukt met de sport- en lesvliegtuigjes. „Want dat zijn de grootste boos doeners. Die Ilyushins maakten wel veel herrie, maar dat was maar een enkele keer." Reclamevliegtuigjes Terug naar de gegevens van de DCMR. Van de 4.126 klachten over het vliegveld in de periode 1 april tot en met 31 juli hadden er 4.014 betrekking op lawaai. Daarvan 3.307 op verkeersvlieg tuigen (de Ilyushin vloog toen nog), 321 op vliegtuigen in het algemeen en 362 op sport- en reclamevliegtuigjes. En over ke rosine waren er 112. De klachten waren vooral afkomstig uit Bergschenhoek, Berkel en Ro denrijs, Rotterdam-Noordrand en Schiedam-Noord. SCHIEDAM De kunstwer ken die vorig jaar tijdens de Kunstestafette langs de tramlijn waren geïnstalleerd leverden veel positieve reactie op van het pu bliek. In september gaat op nieuw een manifestatie van start. Deze keer is gekozen voor het thema 'De uniciteit van de stad', met andere woorden 'hoe uniek is Schiedam'. Het onderwerp is voor elk van de twaalf deelnemende gemeen ten in Zuid-Holland hetzelfde. In opdracht van de provincie heeft de Culturele Raad dit jaar voor de vierde achtereenvolgen de keer een thema gelanceerd dat als leidraad moet dienen voor het opstellen van het activitei tenprogramma. Voor Schiedam verwijst het thema naar 'De nieuwe Stad'. Dat betekent on der meer dat gedurende een maand de relatie van Schiedam tot de havens centraal staat. Daarbij wordt gekeken naar de rol van het water in het verleden, heden en toekomst. Aan de acti viteiten tijdens de estafette ne men ook kinderen van de basis- scholen deel. Zij gaan een nieuw stadscentrum bouwen, waarin als basis nog alleen de molens, het museum en de havens her kenbaar zijn. De Stichting Kunstwerkt heeft de verant woording voor het inhoudelijk vormgeven en de praktische uit voering. SCHIEDAM in het sfeervolle pand van Interbook International aan Lange Haven 97 loopt tot en met 25 augustus een tentoonstelling met werken van Willy Sommer-Kenniphaas. De exposante wordt geïnspireerd door de natuur en dat onderwerp is dan ook in haar werk duidelijk terug te vinden. Niet alleen staat een enkele vlinder of bloem centraal in haar aquerellen, maar ook natuurgetrouwe compo sities van verschillende elementen uit bos en veld. Willy Sommer, die een opleiding volgde in onder meer Amsterdam en Rotterdam, is niet op zoek naar vernieuwing in haar werk. Zij voelt zich het meest vertrouwd met haar eigen realistische, 'ouderwetse' stijl. De afmetingen van haar werk varieren van vijf bij vijf centimeter tot 35 bij 30 centimeter. De prijzen zijn vanaf 99,50. Interbook International is geopend van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur en 's middag van 13.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis, wel even aanbellen. SCHIEDAM In het vereni gingsgebouw van EHBO-Schie- dam start op maandag 25 sep tember een cursus levensredden de handelingen, die moet resulte ren in het behalen van het EHBO-Eenheidsdiploma. De cursus bestaat uit circa zestien lessen. De kosten van de oplei ding bedragen 150 gulden. Na het afsluiten van deze lessen bestaat de mogelijkheid een cur sus reanimatie te volgen. Boven dien vindt er vanaf 3 oktober 's avonds een herhalingscursus plaats voor personen die al eer der het diploma behaalden. Deze bijeenkomst is bedoeld om het diploma geldigheidswaarde te laten houden. Het verenigings gebouw is te vinden aan Korte Haven 127. Aanmeldingsformu lieren zijn verkrijgbaar via tel. 4735467. tot 31 augustus SCHIEDAM Sportclubs die nieuws en/of verslagen willen instu ren voor de woensdageditie van Het Nieuwe Stadsblad kunnen dat op verschillende manieren doen. Per fax kan kopij tot dinsdagoch tend 11.00 worden aangeleverd op nummer: 23410I7. Ook kan kopij worden opgestuurd dan wel afgegeven op het redactiekantoor: West havenkade 14 te Vlaardingen. Dit kan tot maandag 16.00 uur. Telefonisch is sportredacteur Arne van der Zande te bereiken op 4358818. SCHIEDAM Hondensport vereniging De Brandersstad or ganiseert zondag 20 augustus een groots flyball-toernooi. Deze eerste officiële wedstrijd die De Brandersstad mag orga niseren wordt direct een groot evenement. Uit heel Nederland komen zondag 18 flyball-teams naar het veld van handbalvereni ging UVG (Hargapark), waar om 10.00 uur de eerste wedstrij den beginnen, 's Ochtends zijn de eindtijden van de races het belangrijkste, w^nt die tellen mee voor de plaatsbepaling in de nationale flyball-competitie voor ieder team afzonderlijk. Omdat UVG een prima grasmat heeft, worden er snelle tijden verwacht. 's Middags wordt er gestreden om de dagprijs. De toegang is de gehele dag gratis. SCHIEDAM Een 27-jarige Rotterdammer heeft na verhoor bekend de afgelopen drie maan den acht inbraken te hebben ge pleegd bij diverse bedrijven in de Spaansepolder. Hij werd hierbij geholpen door een tweede, onbe kende persoon. De buit had een totale waarde van circa f200.000.-. De verdachte werd van woensdag- op donderdag nacht door twee bewakers op heterdaad betrapt. De buit be stond uit tientallen plafondven tilatoren, airco's, honderden slijpschijven, tientallen slijptol len, enkele combi cv-ketels, een grote hoeveelheid koperen bui zen en veel gereedschap. In de meeste gevallen vervoerden de inbrekers de spullen in een be drijfsauto van het betreffende bedrijf. De gestolen goederen werden doorverkocht. De politie stelt een ander onderzoek in. „De aanhouding door bewakers benadrukt het belang van goede samenwerking", aldus politie woordvoerder Y. Eddini. „Zij kunnen via hun portofoon direct contact leggen met de meldka mer van het politiebureau aan het Bijdorpplein." SCHIEDAM Een 46-jarige vrouw werd donderdagavond rond 18.30 uur op NS-station Schiedam/Rotterdam-West be roofd van haar tas. En onbeken de man rukte de tas van haar schouder en rende weg over het perron. Een getuige die alles zag gebeuren, aarzelde geen moment en zette de achtervolging in. Kennelijk schrok de dader daar zo van dat hij de tas op de spoor rails gooide. De dief wist over het spoor te ontkomen in de richting van Plein 40-45. SCHIEDAM - Wat een mooi weekend voor Holy had kunnen worden, eindigde in de negende inning van de wedstrijd tegen Schiedam in een deceptie. Na de nederlaag van naaste concurrent Rowdies moest immers slechts gewonnen worden van 'de goede buur'. Gezien de verhoudingen dit seizoen, een 3-2 en 9-1 overwin ning, op papier een makkie. Maar Schiedam-trainer Aad van de Hamer had een verrassing in petto voor het slaggeweld van Holy. Niet Douglas Juenke maar de jonge Patrick Mallee moest begin nen de verdediging sluitend te houden. Met succes: 2-1 voor de thuisploeg. Het moet een teleurstelling voor de Amerikaan geweest zijn om niet op de pitch te starten. Hij was het immers die in de voorgaande wedstrijden alle kanten op werd geslagen en dus gebrand op een overwinning. Maar zijn wraak was bitterzoet. Want na de aflossing van de moe gestreden Mallee gooide Juenke het potje uit en zorgde hoogstpersoonlijk dat de punten in Schiedam bleven. Door de tactiek van Holy-coach John Jonkers kwam Douglas Juenke immers niet aan slaan toe en verscheen steeds met vier wijd achter zijn naam op de honken. Maar de eerste de beste goede bal van Danny Rossoni op Juenke over het centrum van de plaat, nota bene in de negende inning, joeg hij voor een home run het veld uit, 2-1 De verrassing die de hele middag al in de lucht hing kreeg zodoende nog meer glans. De gehele competitie voert Holy de ranglijst aan maar op de overwinning van Schiedam viel weinig af te dingen. „Zonder twijfel was Patrick Malle de man van. de wedstrijd", aldus Aad van de Hamer. „De slingerballen van die jonge knaap kreeg Holy maar niet weg." Het was ook Mallee die via een perfecte stootslag op één kwam en door Juenke over thuis werd geslagen. Ook John Jonkers gaf ruiterlijk toe dat de overwinning weliswaar pijnlijk maar niet onterecht was. „De twaalf hits van Schiedam tegenover de zeven van ons zeggen wat dat betreft alles." De mededeling van de Delftenaar om 14.15 dat de Rowdies verloren hadden, had dus niet het juiste effect. Toch is van paniek in het zicht van de haven geen sprake. „We gaan deze week gewoon rustig trainen. We zullen het kampioenschap toch zelf (zondagmiddag thuis tegen Rowdies moeten bewerkstelligen. Maar belangrijk was ook de output van deze wedstrijd. Het was leuk en spannend met veel (Holy-)publiek. Propaganda voor het honkbal in deze regio." SCHIEDAM De Ketel is al meer dan drie jaar de locatie voor snooker, pool of biljart. Ook schrijven teams van De Ke tel zich ieder jaar in voor de diverse competities van hun sport. Maar er is meer, want sindskort kan er ook darts wor den gespeeld. Ter gelegenheid daarvan organiseert De Ketel op zondag 3 september een money- dart toernooi met ongeveer 1000 gulden aan prijzengeld. Daarvan is zo'n 300 gulden voor de win naar, de winnaar van de verlie zersronde krijgt 100 gulden. Hel toernooi begint om 14.00 uur, inschrijven kan tot 13.30 uur. De Ketel is gevestigd aan de West- frankelandsetraat 11 te Schie dam. Inlichtingen op tel. 4738871. SCHIEDAM Voetbalvereniging WK organiseert dit jaar weder om een toernooi voor vier voetbalclubs. Behalve WK doen buurman ODC, Cion en DRGS mee. Voor de deelnemende verenigingen is het ideale gelegenheid om zich voor te bereiden op het nieuwe voetbalsei zoen. Om de onderlinge banden tussen de besturen, spelers en scheidsrechters te verstevigen biedt WK op zaterdag 26 augustus al deze mensen een lunch aan. Donderdag 24 augustus, 19.00 uur, staan gepland: ODC Schiedam- Cion en DRGS-WK. Zaterdag 26 augustus staan na de lunch om 14.30 uur WK-Cion en DRGS-ODC Schiedam gepland. Om 17.15 uur volgt de prijsuitreiking. De puntentelling voor dit toernooi nieuw, zoals ook in de competitie ook wordt ingevoerd. Winst levert drie punten op, gelijk (winst strafschoppen) twee punten en gelijk (verlies strafschoppen) één punt. Om het toernooi spannender te maken levert elk doelpunt, met een maximum van drie, een extra punt op. Elke gele kaart kost een punt, een rode kaart twee. SCHIEDAM Excelsior'20 blijft door twee zeges koploper van de crickethoofdklasse. Zaterdag versloeg Excelsior'20 in de uit wedstrijd Rood en Wit. Rood en Wit 139 all out, Excelsior'20 140 voor 2. Zondag ging op eigen veld Sparta er aan. De Capellenaren bleven steken op 160 voor 9. Excelsior'20 had daarna weinig moeite om de winst te grijpen: 163 voor 3. Excelsior'20 kan komend weekend bij winst al kampioen van Nederland worden, als concurrent HBS een misstap maakt. Anders kan de titel een week later bij een zege op (eigen veld) Hermes DVS worden gepakt. Hermes DVS zelf lijkt uitgeschakeld voor de titel door verlies tegen het dit seizoen tegenvallende Kampong. Een dag later won Hermes wel van Kon. UD. WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1995 professioneel sporten voor een pakkende prijs tegenover NOVOTEL Info: 010-4704048 en 010-4700462 Denksportcentrum AA Boterstraat 6, Schiedam Heeft vanaf september plaats voor Nieuwe club op maandagavond. Clubs op donderdag- en vrijdagavond Instuif op donderdag- en zaterdagmiddag Gezellige clubavond up de dinsdagavond Bridge: 100,- per jaar Klaverjas: 2,50 per avond Instuif: 2,50 pp Bel voor informatiepakket: 4736466 of 4265496 WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 41 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen Rotterdam, Prins Hendrikkade 12-16, 3071 KB Rotterdam Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: 010 - 4344022 Telefax: 010-4602727 DIRECTIE. Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, N. v.d. Marei Districtverkoopleider: J.D.M. Ivo (tel.: privé: 010 - 4.555.044) Accountmanagement: N. de Poorter (tel. privé: 070 - 3.282 694) J T A. de Fonkert REDACTIE: Helma Steekelenburg (eindredacteur), Bram Wesdorp, Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Huis-aan- huisbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener NV. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) 010-4.699.612/4.699.613 NS Spanning in het tentenkamp 'In zes uur tijd 140 vliegtuigjes SjMf B ■ÊM:" Sportvliegtuigjes zijn verantwoordelijk voor een groot deel van ai het vliegtuiglawaai foto. LEUNIS VERLINDE m Het logo van de manifestatie Deze originele, goudkleurige Sunmate van Polaroid exklusief bij ons van^ST- voor 29,50 (op op).' XTe beste zaai< voor je ogen. SCHIEDAM, Hoogstraat 17. Westvest 2, Schiedam 010-4735445

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 3