SCHIEDAM KUNSTGEBITTEN Wijkcentrum in West vervult tien jaar spilfunctie Schiedamse woninginrichter wint prijs Burgerlijke stand 'Vliegen' over hindernis buy E Aktiviteiten Blauwe Brug Man vlucht dak op na brandje Inloopconcert André Verwoerd in Duitsland VERINGMEIER TANDTECHNIEK Wateroverlast door tuinslang It 'M Boodschappentas uit handen gerukt Individualiste pur sang en kale vrouwenliefhebber '.W WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1995 SCHIEDAM Wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bach- plein biedt ook komend seizoen een gevarieëerd cursus- en akti- viteitenprogramma. Er zijn tal van mogelijkheden voor kinde ren, jongeren, volwassenen en ouderen. Inschrijven kan op werkdagen bij de balie van het wijkcentrum of via telefoon nummer 4701049 tussen 9.00 en 12.30 en 13.00 en 17.00 uur. Op 5, 6 en 7 september is de receptie ook geopend van 19.00 tot 21.00 uur. EHBO aan kinderen en babymassage SCHIEDAM Thuiszorg Nieuwe Waterweg Noord orga niseert dit najaar weer een aantal gezondheidscursussen variërend van babymassage (start 9 sep tember) tot stoppen met roken en omgaan met chronische pijn. Informatie over de cursussen en/of aanmelden via telefoon nummer 4260511 (op werkda gen). Buurthuis Nieuwland zoekt vrijwilligers SCHIEDAM Stichting Buurthuis Nieuwland zoekt vrij willigers die inzetbaar als hulp kracht bij diverse activiteiten va riërend van kinderopvang en sporten met kinderen tot mei- denwerk, computeren en de in terculturele toneelgroep. Informatie bij Buurthuis Nieuw land, Willem Dreesplein 2, tele foonnummer 4738671. Vanaf 4 september starten de verschillende activiteiten. Het programma wordt op dit mo ment huis-aan-huis verspreid in de wijk. SCHIEDAM De brandweer heeft maandagmiddag rond 12.00 uur een 30-jarige Schie dammer uit de dakgoot gehaald. Nadat in zijn woning in de Lau rens Costerstraat brand was ont staan, was hij door het raam naar buiten geklommen. De man die op de eerste etage woont, werd in zijn slaap door de rookontwikkeling verrast. Hij werd met ademhalingsmoeilijk heden naar het Schieland Zie kenhuis vervoerd. Het vuur is vermoedelijk in een kast ont staan. Er werd niet veel schade aangericht, wel liep de woning van de benedenburen waterscha de op. SCHIEDAM Het wekelijkse inloopconcert in de Grote Kerk wordt zaterdag 26 augustus ver zorgd door de Haagse organist Hans Jacobi aan het hoofdorgel. Aanvang 15.00 uur, vrij entree. SCHIEDAM André Ver woerd heeft enige orgelconcer ten in het oosten van Duitsland (Saksen) achter de rug. Naast renaissance- en barokcomposi- ties speelde hij Nederlandse stukken van Jan Zwart, Cor Kee, Hendrik Andriessen en van hemzelf. ALARM HOUDT BUURT WAKKER Bewoners van de Pastorietuin zijn zondagavond en -nacht wakker gehouden door een loeiend autoalarm. Het alarm was van 10.30 tot 02.00 uur hoorbaar voor de hele buurt. De eigenaar van het voertuig was niet thuis, waarop agenten het alarm uit de auto hebben gedemonteerd. Daarna kon iedereen weer rustig gaan slapen. SCHIEDAM „Het lijkt verdacht gemakkelijk, maar het is verrot moeilijk." Zo omschrijft toernooileidster Birgitte Moers het fenomeen flyball. Het is een sport waarbij een team van vier honden een viertal hindernissen moet nemen, een balletje opvangen en terugrennen over de hindernissen. Zon dag organiseerde hondensportvereniging De Brandersstad in sportpark Harga een grote flyballwedstrijd. waaraan in totaal 19 teams meededen. Er werd ook een nieuw Nederlands record gevestigd: FBO Rangers uit Rotterdam snelde in de B- klasse in 23.93 seconden over de hindernissen. Vanwege de hitte werden extra pauzes ingelast. „Anders houd je geen hond meer over", aldus Birgitte Moers. „Die beesten blijven gaan. Ondanks het feit dat een team uit zes honden bestaat, zodat er per wedstrijd steeds twee langs de kant blijven, is het hardstikke vermoeiend." Eigenlijk waren alle rassen vertegenwoordigd. „Het belangrijkste is dat je hond graag met een balletje speelt, het ras en de grootte maken dan verder niet uit." Winnaars werden FBO Rangers in de B- klasse en Hanniballs uit Dordrecht in de C-klasse. De A- klasse, die het hoogste niveau vormt, komt in Nederland niet voor. De Schiedammers deden het niet zo best, thuisploeg Jolly Jumpers eindigde in de B-klasse op zevende plaats. In totaal bezochten zo'n 300 mensen het flyball-toernooi op de velden van UVG. Pr? 8 SCHIEDAM Bewoners van het Bagijnhof belden zondagmorgen de politie. Zij meldden dat water via het balkon van de bovenburen naar beneden stroomde. Na onderzoek bleek dat de 39-jarige bovenbuurman za terdagavond de plantjes op z'n balkon met een tuinslang water had gegeven. Hij was echter vergeten de kraan dicht te draaien, waar door het water de hele nacht vrijelijk kon stromen. Overigens moesten de politie medewerkers de voordeur van de betreffende woning 'openflipperen', omdat de man in een diepe slaap ver keerde. SCHIEDAM Bij de op richting van Wijkcentrum De Erker, tien jaar geleden, werd al snel duidelijk dat aan een behoefte werd voldaan. „Het was een schot in de roos," al dus Theo Kemna, die vanaf het allereerste begin bij de or ganisatie was betrokken. „En het loopt nog altijd als een trein. Een van de uitgangs punten van De Erker was en is integratie van verschillende culturen in de Schiedamse sa menleving. Om dit te bevorde ren werden de afgelopen jaren veel interculturele activiteiten georganiseerd. Daaronder waren bijvoorbeeld Griekse, Turkse en Marokkaanse the- maweken waar het publiek veel belangstelling voor toon de." Volgens Kemna bestond vanaf de start de intentie een veelzijdig programma te brengen. Niet al leen de integratie kwam ruim schoots aan bod maar ook cur sussen en creatieve- en sportieve evenementen voor volwassenen en voor de jeugd. Dat De Erker niet alleen voor West maar voor de gehele stad een aantrekkelijk centrum is, wordt meer dan duidelijk als coördinator Theo Kemna geest driftig vertelt over wat zich zoal afspeelt in het gebouw op de hoek van Aleidastraat en Jan van Avennestraat. „Per week komen meer dan 600 kinderen in de leeftijd van ander half tot en met twaalf jaar naar de Erker voor een of andere acti viteit. Popworkshops Ook projecten voor jongeren worden druk bezocht. Vooral de zes jaar geleden gestarte pop workshops zijn bijzonder popu lair. Maar liefst twintig groepen zetten wekelijks muzikaal hun beste beentje voor. Zij krijgen les van muziekdocenten en verzor gen twee keer per jaar een optre den. Sommige groepen treden zelfs zo hier en daar in het land op." Uit het relaas van Kemna blijkt dat daarnaast ook de vor ming van de jeugd tot een jaar of twaalf, ruimschoots de aandacht krijgt. Die categorie kan kiezen uit een scala aan leuke cursus sen. Zo kunnen zij onder meer deelnemen aan kindertheater, kookclub, tekstverwerken op de computer en aerobic. Kinderen die graag zingen kunnen zich aanmelden voor het koor dat alleen maar populaire en moder ne liedjes op het repertoire heeft staan. De meidengroep bedoeld voor meisjes tussen de 10 en 15 jaar is gericht op het maken van kleding en sieraden, taarten bak ken en video's. Jongeren krijgen voorts de gelegenheid zich in Limburg uit te leven op een mountainbike, wildwater-kano te bedrijven, de illustratietech niek airbrush onder de knie te krijgen of een basiscursus video te volgen. Volwassenen die het overzichtelijke programmaboek je voor het seizoen 1995/96 door bladeren met het idee deze win ter maar 'weer eens wat te gaan doen', kunnen kiezen uit een ge varieerd aanbod. Een kleine greep. Naast de cursussen op taal- en administratief gebied kan men zich storten op astrolo gie, meditatie, bridge, biljarten, huidverzorging, flamencodan- sen, fotografie en tekenen. Pluspunt Theo Kemna: „De belangrijkste activiteit die wij voor de laatste drie maanden van het jaar heb ben gepland is het project 'Cul turen als buren'. Daarbij moetje denken aan een soort uitwisse lingsprogramma op wijkniveau, waaraan alle culturele minderhe den van Schiedam deel kunnen nemen. Hiervoor zoeken wij nog vrijwilligers die willen meewer ken, waarbij het een pluspunt is als zij zelf iets te bieden hebben en daarmee bedoel ik dat zijzelf een optreden kunnen verzorgen of mensen daarbij willen assiste ren. Uiteindelijk moet dit project leiden tot het samenstellen van een werkgroep migranten die zelf activiteiten ontwikkelt." Het jubileum van De Erker wordt in november tien dagen lang gevierd met allerlei activi teiten. Het programmaboekje is verkrijgbaar aan de balie van Wijkcentrum De Erker, Jan van Avennesstraat 32, tel. 4267767. Zakelijk bekeken SCHIEDAM Bram de Vos- Burchart, als filiaalhouder werk zaam bij Verwayen afdeling bed den aan de Hoogstraat is on langs genomineerd als 'collega van het jaar'. Tijdens een feeste lijke prijsuitreiking in Zeist ont ving Bram de speciale oorkonde die bij die nominatie hoort uit handen van presentatrice Myrna Goossen en woninginrichter Ka- rel van 't Woud (vooraantsaand woninginrichter). De wedstrijden die getuige de vele inzendingen goed aanslaan binnen de branche maken on derdeel uit van de imago-cam pagne 'Je maakt 't mooi in de woninginrichting'. Deze campagne wordt door de Centrale branchevereniging Wo nen gevoerd samen met de diens tenbonden FNV en CNV om de aandacht te vestigen op de aan trekkelijke aspecten van het wer ken in de woninginrichting. WBS TEVREDEN De afgelopen jaren investeerde Woningbouwvereniging Schiedam (WBS) grote bedragen in het eigen woningbezit. Nieuwbouw verving de sloopwoningen en ook renovatie en groot onderhoud vonden op grote schaal plaats. Dat blijkt uit het jaarverslag 1994 dat onlangs werd gepubliceerd. Bij een aantal vooroorlogse woningen werd alleen noodzakelijk, regulier onderhoud verricht. Al deze activiteiten waren grotendeels verantwoordelijk voor een verdubbeling van de onder- houdsuitgaven van WBS in 1994. Vooral in de Gorzen werden veel gerenoveerde en nieuwe woningen opgeleverd. Over de aanpak van de woningen in Zuid die nog niet aan de beurt kwamen is inmiddels een beslissing gevallen. Inclusief de renovatie van de vijf Bachplein-flats is aan de stadsvernieuwingsactivitei ten van WBS voorlopig een einde gekomen. De woningbouwvereniging heeft een nieuwe taak gevonden in de woonruimteverdeling. Ook wil men de betrokkenheid van huurders bij onderhouds- en andere projecten gaan intensiveren, zodat bij beide partijen meer begrip en voldoening ontstaat voor een eindprodukt. Overigens overweegt het bestuur van WBS de organisatie structureel om te zetten in een stichting. Een groot aantal huurders is hierop tegen en zal zich verzetten als de plannen doorgaan. Geboorteaangiften Schiedam II t/m 17 augustus Suzanne I.M. d.v. Heijdra en Lansbergen, Kyann zv. Aksu en van Tricht, Muhammed z.v. Ko? en K09, Daniël z.v. de Graaff en Pais, Coen z.v. Schip- perus en van der Vliet, Matthijs A.P. z.v. Verhagen en de Veth, Kiki, d.v. van Sligter en Ziek- man, Kürsat, z.v. Duvan en Du- van, Haitam z.v. Hajjaj en Mo- tia, Jon A. z.v. Mansoer en Ver- wey, Jessica d.v. Stoop en de Man, Virginia N. d.v. Eilering, Renée d.v. Dekker en Krauweel, Max K. z.v. Oude Aarninkhof en Vercauteren, Dürdane d.v. Tavasli en Tavasli, Marloes d.v. Olsthoorn en van der Plas, Ab- derrahim z.v. Ettaghadouini en Khoeblal, Michelle d.v. van der Stelt en Valke, Odin z.v. Jóia en Amleida, Anna B. d.v. Claren- burg en Linstra, Benjamin z.v. Sangi en Lukombo, Cornelis P.A. z.v. Sneep en Houweling, Lorena d.v. van Heulen en van der Haagen, Mustafa z.v. Tura- man en Turaman, Osman z.v. Abrar en Ali hemed, Jerpen z.v. Prins en Schaeben, Samantha E.F. d.v. reinders en van den Berg. Ondertrouwd te Schiedam; M.C. Abdala 26 jr. en C. Larooij 21 jr., P. de Baat 25 jr. en C.C.B Hoogerbrugge 21 jr., A.M. Bala subrananiam 29 jr. en B.V. Kasi nadar 23 jr., R. Groeneweg 27 jr en E.T.P. Boessen 21 jr., R.H Vogelenzang 27 jr. en E.E. Zim- mermann 28 jr., A.C.M. Volle- bregt 24 jr. en D.B.C. Meijer 24 jr- Getrouwd te Schiedam; S. Beumer 25 jr. en D.M. Lod ders 29 jr., D. de Lee 27 jr. en L.M. Janssen 24jr., R. van Es 32 jr. en L. van der Horst 35 jr., N.D. Boer 31 jr. en M. Verweij 24 jr., M. Hemmes 28 jr. en B.A.F. de Koning 24 jr., J.J.M. Lansbergen 25 jr. en A.L. van Arum 39 jr., J.P.M. Voogdt 22 jr. en W.E. Jalink 19 jr., C.J.M. van der Moolen 39 jr. en F. van Wieringen 31 jr., S.C. Huiskens 29 jr. en S. Vellinga 28 jr., C.R.J. Walson 20 jr. en S. Wessel 26 jr. Overleden te Schiedam; W. Uspessij man 71 jr., G.M.F. Lantman vr. 71 jr. geh. gew. met H.C. van Dierendonck, H.A. van Stiphout vr. 92 jr. geh. gew. met G. Molendijk, W.J. Dingier vr. 60 jr. e.v. J. Tegelaar, E.J. Sneller vr. 70 jr. geh. gew. met H. Gouka, L. van der Tuin man 57 jr., N.P. den Boef man 91 jr., A. van den Blink vr. 87 jr. geh. gew. met J.G. Detiger, C. van den Berghe vr. 74 jr. geh. gew. met J.M. van der Laan, A.F. Rens vr. 81 jr. geh. gew. met H. Hoppe, W.J.P. Schmiermann vr. 90 jr. geh. gew. met J.A. Rade- maker, A.P.J. Brinkman vr. 70 jr. e.v. J. Bevers, P. van Eijk man 82 jr., M. van Nieuwenburgh vr. 71 jr. geh. gew.met J.P. Pelk- man. SCHIEDAM Een 74-jarige Schiedamse vrouw is maan dagochtend door twee onbe kende mannen van haar bood schappentas beroofd. De da ders fietsten langs het slachtof fer en rukten de tas uit haar handen. Tijdens een buurton derzoek door de politie werd de tas (met boodschappen) in het Sint Janshof teruggvonden. De portemonnee van de vrouw was echter verdwenen. De re cherche stelt een nader onder zoek in. 'A: SCHIEDAM Agnetha is wat je noemt een individualiste pur sang. Deze cyperse poes van ongeveer driejaar heeft het niet op kinderen, honden en soortgenoten. Aan mensen moet ze even wennen, maar als Agnetha je eenmaal kent, dan doet ze ook haar uiterste best om de goeie relatie in stand te houden. Een baasje dat veel thuis is, heeft een gouden kameraad aan deze (gesteriliseerde) kat. Barzan is als de vos die zijn haren verliest, maar niet zijn streken. Vanwege een vlooienallergie is deze zwarte bouvier helemaal kaalge schoren. Zelfs ontdaan van zijn imposante vacht, blijft hij een groot vrouwenliefhebber. Barzan (6 jaar) werd door zijn vorige eigenaar naar de Hargahoeve gebracht, omdat hij geen tijd meer voor hem had. Hij is lief voor iets grotere kinderen, kan af en toe alleen thuis zijn en haat katten. Hij is inmiddels goed ontvlooid en knapt zienderogen op. Als zijn vacht is aangegroeid, dan moet hij echter wel regelmatig geborsteld worden en driemaal per jaar een bezoek brengen aan de trimsalon. Informatie over Agnetha en Barzan bij Dierentehuis De Hargahoeve aan de Sportlaan 2, telefoonnummer 4714151. De openingstijden zijn van dinsdag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 12.00 en 13.00 en 16.00 uur en op zaterdag tussen 10.00 en 15.00 uur. ■H In samenwerking met Wegener sythofT weekb Laden reparaties klaar terwijl u wacht vernieuwen; in overleg met uw wensen dagelijks van 08.30-17.00 uur 's avonds en zaterdag volgens afspraak. Nwe. Haven 131, Schiedam 010-4261417 De Erker blijkt schot in de roos Het Erker-team. Tweede van links op de foto: Theo Kemna. Bram de Vos Bur chart midden op de foto) geflankeerd door Myrna Goossen en Karei van 't Wout. Agnetha Barzan SPELER V.D. WEEK Orlando Trustfull 1Orlando Trustfull Feyenoord 8.00 Cor Lems Dordrecht '908.00 3. Regi Blinker Feyenoord 7.00 Peter Bosz Feyenoord 7.00 Giovanni van Bronckhorst Feyenoord 7.00 Ulrich van Gobbel Feyenoord 7.00 Ruud Heus Feyenoord 7.00 Ronald Koeman Feyenoord 7.00 Henrik Larsson Feyenoord 7.00 Gaston Taument Feyenoord 7.00 Aurelio Vidmar Feyenoord 7.00 Rob Witschge Feyenoord 7.00 Clemens Zwijnenberg Feyenoord 7.00 Harry van der Laan Dordrecht '907.00 Joop Lankhaar Dordrecht '907.00 Mischa Rook Dordrecht '907.00 17. Tomec Iwan Feyenoord 6.00 Nico Jalink Sparta 6.00 Arjan van der Laan Sparta 6.00 Gerard de Nooijer Sparta 6.00 John Veldman Sparta 6.00 Ronald Hoop Dordrecht '906.00 Michel Langerak Dordrecht '906.00 Eric van de Merwe Dordrecht '906.00 Richard Plug Dordrecht '906.00 Reinier Robbemond Dodrecht '90 6.00 Andre Wasiman Dordrecht '906.00 Brian Wilsterman Dordrecht '906.00 KEEPERSKLASSEMENT 1Oscar Moens Excelsior 8.00 2. Ed de Goey Feyenoord7.00 3. Edward Metgod Sparta 6.00 Ben Gall Dordrecht '906.00 1.0r,anI9rS°RERS Feyenoord - 2 doelpunten Regi Blinker Feyenoord - 2 doelpunten 4

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 13