Naar het jaar 2000 met intelligente elektronica Bouw van meer goedkope wonigen #.Jbs 1 m 8 riante parkvilla's en 8 luxe herenhuizen 010-2731222 Dat doe je niet elke dag WÈM i /anDU Zn Oplossing voor stinkende GFT-bak TELEFOON: 010 - 42671 Met een druk op de knop alle verlichting bedienen w Een project van WWüfl UMSiMi 1 J boender en maasdam b.v. MAKELAARDIJ RUBENSPLEIN BV ■ERKENDE VERHUIZERS Waar vroeger de kloosterbroe ders door fraai aangelegde tui nen wandelden, op de plaats waar tot 1990 het voormalige broederklooster gestaan heeft, daar kunt nu wonen! Op deze schitterende lokatie, gesitueerd aan de Nassaulaan en Warande in Schiedam, verrijzen binnenkort 8 riante villa's en 8 luxe herenhuizen gebouwd op eigen grond. De rijke groen voorziening is al die jaren zorg- vuldig in stand gehouden. In een weldadige oase van rust en groen, bouwen wij üw huis. Statige woningen in overeen stemming met de architectuur en kleurstelling van de bestaan de omringende bouw. Een benijdenswaardige plek om te wonen. Koopsommen v.a. 395. OOO.- v. o. n. Rembrandtlaan 2, Schiedam HERENHUIS IN SPALAND-WEST, SCHIEDAM WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1995 34-449 Vanaf het nachtkastje met een druk op de knop alle lichten in het huis aandoen. Automatisch de wasmachine aanzet ten tijdens de goedkope uren van het elektrici teitsnet. Dat kan via 'domotica', een nieuw systeem in schakelingen. Een nieuwe ontwikkeling op het gebied van wonen is 'domotica', dat staat voor domus en elektronica. Do motica voorziet in intelli gente elektrische schake lingen in huis. Door een extra draad naast de gewo ne elektriciteitskabel aan te leggen kan informatie rond gestuurd worden om schakelijkingen mogelijk te maken die veilig, com fortabel en energiebewust zijn. De Nationale Woningraad en in het bijzonder de stichting Inventit, Domo tica Platform Nederland, verwachten dat ruim 25 procent van het aantal huishoudens in Nederland in het jaar 2000 op de een of andere manier gebruik maakt van domotica. Het zal dan alleen in de nieuw bouw huizen en renovatie panden mogelijk zijn om deze extra informatiedra ger aan te brengen. Zodoende lijkt deze novi teit voorbij te gaan aan de zes miljoen reeds bestaan de woningen vin Neder land, immers het achteraf extra draden in het huis laten aanleggen is over het algemeen een te kostbare aangelegenheid. Uit de Verenigde Staten is echter een nieuw systeem op de markt gekomen dat dit probleem eenvoudig op lost, door gebruik te ma ken van de bestaande be- kabeling: X 10. Dit is een domotica-systeem dat be staat uit een aantal zenders en ontvangers die commu niceren over het lichtnet. De informatie wordt mee gezonden over de 50 Hz draaggolf van het aanwe zige lichtnet en daarmee vanzelf door het hele huis gedistribueerd. De bedie ning van verlichting en elektrische apparatuur kan nu vanaf iedere plaats in huis gebeuren. Dus vanaf het nachtkastje, of buiten de woning (voordat men thuiskomt of om verlich ting aan te doen terwijl men niet thuis is). Veiligheid Maar de toepasbaarheid van domotica gaat verder. Door de zogenaamde aan wezigheidssimulatie zullen inbrekers liever uitwijken naar een andere plaats voor hun praktijken. Het systeem X 10 kan zelfs op bestaande alarminstalla ties aangesloten worden. Als het alarm af gaan alle lampen die op het systeem zijn aangesloten knippe ren. Een andere toepassing, die vooral welkom is in huizen van mensen die minder mobiel zijn, is het bedienen van elektrische apparatuur op afstand. Eén algemene afstandsbediening waar mee ook de tv, videorecor der wordt bediend, regelt de verlichting op alle ver diepingen. Tevens is het mogelijk om zware elektri- che apparaten (was- en af wasmachines) 's nachts au tomatisch in te schakelen. De installatie beperkt zich tot het steken van de stek ker in het stopkontakt. Er zijn X 10-zenders, ontvan gers en randapparaten die de overdracht van het X 10-signaal over het elektri citeitsnet kunnen beïnvloe den. Het systeem is modu lair, dat wil zeggen dat er al toepassingen zijn voor één zender en één ontvan ger. Dit kan uitgebreid worden tot 256 ontvan gers. Het systeem kan zo wel centraal als decentraal gebruikt worden. Kosten Voor ongeveer f150,- in clusief btw heeft de consu ment dan een alternatief voor het graven van een sleuf naar het tuinhuisje om de verlichting aldaaar vanuit het woonhuis te be dienen. Voor ongeveer fl 000,- is een compleet sys teem met afstandsbedie ning en aanwezigheidssi mulatie te koop. Voor meer informatie kan men zich wenden tot In Control gebouwautomatisering, postbus 21443, 3001 AK Rotterdam, tel. 010- 4124425. Negentig procent van de woningcorporaties ziet op korte termijn brood in het plan om 100.000 goedko pe woningen te bouwen. Zo'n zeventig procent van de woningbouwcorporaties heeft zelfs al concrete initiatieven genomen voor de bouw van woningen met een maandhuur van mindan da f700,-. Dat blijkt uit een vorige week gehouden peiling van de Natio nale Woningraad (NWR) onder directeuren van woningcorporaties. De overgrote meerderheid van de corporaties voelt zich aangesproken door het Nationaal Programma Volkshuisvesting. Het programma voorziet ondermeer in de bouw van 100.000 betaalbare huurwoningen tot het jaar 2000. Dat zijn er 13.000 meer dan in het bouwprogramma van het rijk was voorzien. Meer betaalbare wonin gen bouwen is nodig omdat het tekort aan goedkope huurhuizen oploopt. Er komen meer huishoudens met een laag inkomen. De extra inspanning in de bouw wordt mogelijk gemaakt door de inze van de eigen middelen en door financiering door corpora ties onderling. Naast de bouw van goedkope woningen vraagt het Nationaal Programma Volkshuisvesting aandacht voor de leefbaarheid van wijken en buurten, instand houding van de goedkope woningvoorraad en een gematigd huurbeleid. De inzet van de eigen middelen van de corporaties voor deze doeleinden is tot voor kort voor het rijk altijd onbespreekbaar geweest. Negentig procent van de coporaties geeft aaan zelf een financiële bijdrage aan de uitvoering te zullen leveren, bijvoorbeeld met een bijdrage uit hun reser ves of via samenwerking met collega's. De meeste corporaties geven aan dat de eigen beleidsvoorne mens of de afspraken met de gemeente nu al op één lijn liggen met het Nationaal Programma Volkshuis vesting. Tekort Over de bouw van woningen met een huurprijs de f700,- hebben veel corporaties al beslissingen geno men of afspraken met gemeenten gemaakt. Met namen de dekking van het tekort -gemiddeld zo'n f25.000,- per woning- is in die gevallen het onder werp van gesprek. Diverse corporaties geven aan de goedkope woningen te willen realiseren in combina tie met duurdere huur- en koopwoningen. In een reactie op de uitkomsten van de peiling zei NWR-directeur N. van Velzen te verwachten dat staatssecretaris Tommei van volkshuisvesting en de Tweede Kamer zich achter het Nationaal Program ma Volkshuisvesting zullen stellen. Veel corporaties tonen zich bezorgd over de stijging van de grondprijzen. Eerder onderzoek van de NWR wees uit dat betaalbare nieuwbouw gevreesd wordt. De corporaties geven aan dat het goed zou zijn als ook de gemeenten zichachter het nationaal Program ma Volkshuisvesting scharen en dat tot uitdrukking brengen door lagere grondprijzen in rekeing te bren gen voor de goedkope huurwoningen. i m C Vraag een vrijblijvende prijsopgave bij een erkend verhuisbedrijf Kantoor: Jan Steenstraat 35 3117 TB Schiedam Bijna iedereen kent het probleem met dit warme weer: de stinkende GFT- bak. De volle groene bak zorgt niet alleen voor on welriekende geuren, maar ook voor allerlei onge wenste insekten, zoals ma den en vliegen. Het beste is het om de bak na het legen schoon te maken en uit te laten lekken. Er is een han dig hulpmiddel voor de GFT-bak-in-de-zomer op de markt: milieuvriendelij ke papieren GFT-zakken. Deze zakken vergaan op de composthoop en laten geen schadelijke stoffen voor het milieu achter. Door het gebruik van de zakken wordt de bak schoongehouden en de overlast van ongedierte be perkt. De papieren zakken zijn verkrijgbaar in diverse formaten, zowel voor de keukenemmer als voor de grote GFT-bak. De meeste supermarkten en zaken voor huishoude- lije artikelen hebben de pa pieren GFT-zakken in hun assortiment opgenomen. Het Keurmerkinstituut Konsumentenprodukten heeft de GFT-zakken uit voerig onderzocht en de goede produkten voorzien van het 'Goedgekeurd door de Nederlandse vere niging van Huisvrouwen'- keurmerk. Het Keurmer kinstituut raadt de consu ment dan ook aan zakken te gebruiken die zijn voor zien van dit keurmerk. Wanneer men zakken zo wel inde keuken als in de grote GFT-bak gebruikt, wordt de overlast goed be perkt. Het gebruik van de kleine GFT-zakken is in heel Nederland toege staan. Enkele gemeenten verbieden echter het ge bruik van grote GFT-zak ken. De Nederlandse fa- brikkanten vanpapieren afvalzakken dringen er nu bij de diverse overheden en instanties op aanom ook de grote papieren zakken overal toe te staan, om het hygiëneprobleem op te los sen. Split-levelwon. met inp. garage in aan bouw. Bijz. architectuur. Opl. in nov. '95. Bg.: voortuin, entree, hal, toil, met ton., garage met wasm. aansl. Woonkeuken 22 m2 met kompl. luxe keuken, tuin met achterom. 1e verd.: wk. 29 m2. en 2 slkrs. 2e verd.: sik. met balkon, badk. met ligb. en aparte douche, toil. Zonne boiler en andere extra's. Circa 130 m2 grond. Erfp. afgek. 50 jr. Vraagpr. 337.500.- Tel. 015-130008. Te koop Schiedam: Kappeijne v.d. Copellolaan 14 Kerklaan 93 Te koop Vlaardingen Van der Duyn van Maasdamlaan 110c Burg. Luyerinksingel 26 Anke Bodewes Makelaardij o.g. MKE BOOEWES Naast de wekker op het nachtkastje ook een knop om atle verlichting in de kamer te bedienen met 'domotica'. X.V-.W -n- fewl 1 UtVUvM l ll ViUiUiïi VERHUIZEN? WIJ WEI! De warmte zorgt voor stank en vliegen in de GFT-bak EU Uitstekend onderhouden 2-onder-1-kap woning met garage op 300 m2 eigen grond Indeling grote L-vormige woonkamer met open haord, brede aluminium schuifpui naar zonnige achtertuin met veel privacy, modern ingerichte woonkeuken met apparatuur, bijkeuken met cv-ketel, bodgeiser en wasm.aansl., toegang tot ruime, ver warmde garage met op afstand bedienbore kanteldeur, alsmede openslaande deuren naar achtertuin. Ie etage: overloop met luik naar bergvliering, 4 slaapkamers, moderne badkamer met ligbad en vaste wastafel met kastombouw, handdoekradiator en apart 2e toi let. Vraagprijs 349.500.- k.k. Landelijk gelegen 2-onder-1 -kapwoning met inpandige garage op 455 m2 eigen grond. Ligging nabij Polderweg. Souterrain: gang met wasm. aansl. en c.v., verwarmde garage ca. 7.50x3.75, hobbyruimte, provisieruimte. Beg. grond: gang, toilet, woonkamer ca. 8.00x3.95 met parketvloer, keuken met inbouwapparatuur en deur naar balkon. Ie eta ge: 3 slaapkamers, waarvan 1 met zijbalkon, badkamer met ligbad, dubbele wastafel en 2e toilet. 2e etage: grote overloop, diepe kast en royale slaapkamer met wastafel. Oprit langs huis naar ingang garage aan achterzijde en diepe tuin op het westen Vraagprijs 365.000.- k.k. Op 2e (top-) etage gelegen, gemoderniseerd 3-kamerappartement. Indeling: gang v.v. plavuizenvloer, toilet, keuken v.v. plavuizenvioer en modern keukenblok, modern betegelde badkamer met douche en wastafel, woonkamer ca. 3.65x4.80 met gaskachelaansl. en toegang tot balkon op zuiden, slaapkamer met kastenwand ca. 3.80x3.20, slaapkamer ca. 3.90x2.60 met vaste kast en bedbak. Grote berging in de onderbouw. Erfpacht vast 48,19 per jaar. Bijdrage Ver. van Eigenaren 95,66 per maand. Oplevering per direkt Vraagprijs 85.000,- k.k. Perfect onderhouden 2-onder-l-kap woning met vrii uitzicht en eeu wigdurende lage erfpacht, 144,85 per jaar. Perceel grootte 247 m2. Achtertuin op zuiden, vrijstaande stenen garage en aangebouwde schuur. Indeling: entree met toilet en kelder, L-vormige woonkamer (ca. 33 m2) met parket en schuifpui, nette doch eenvoudig ingerichte keuken. Ie etage: overloop, 3 slaapkamers resp. 12, 15 en 6,5 m2 groot, badkamer met douche, wastafel, 2e toilet en wasm.aansl., balkon. 2e etage: zolderkamer 10.5 m2 met grote dakkapel en was tafel, royale bergruimte. Bijzonderheden: de woning is v.v. cv, gro tendeels merbau-kozijnen met dubbel glas, de kap is geïsoleerd. Vraagprijs 370.000,- k.k. Voor meer informatie of bezichtiging: Rubensplein 8 3117 BK Schiedom Telefoon 010-4265200 Fax 010-4269079 Lid NVM

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 9