SCHIEDAM yj Burgerlijke stand Koninklijke start van 'De Wieken' Woningbouwvereniging zingt hoogste lied Ouderenwerk start seizoen buy r.i V Mannen uit slooppanden verwijderd Startzondag SOW-kerken Inbrekers aan de dis BELOOFD: Stoeipoes en knuffelkat Lunchconcert in het Stedelijk 35-1441 SCHIEDAM De Stich ting Ouderenwerk start het nieuwe seizoen met open da gen in de verschillende dien stencentra en wijkposten op 12 en 14 september. Er worden dan demonstraties gegeven van de verschillende aktiviteiten en ook is er gele genheid tot inschrijven. Het programma bestaat uit het vaste aanbod, maar omvat ook enkele nieuwkomers. Zo gaan in De 4 Molens een hobbyclub voor mannen, een creativiteitscursus, aquarelle ren en schoonheidsverzor ging van start. Dc De Woudhoek breidt het aanbod uit met damesdansen en toneelspelen voor 55-plus- sers. Wijkpost Zuid wil ook begin nen met een creativiteitscur sus. De open dagen zijn in Wijkpost Zuid, Oude Maas straat 22, op dinsdag 12 sep tember tussen 9.30 en 11.30 uur. In dc De 4 Molens aan de Nieuwe Damlaan 766 wor den ook de aktiviteiten van Wijkpost Oost gepresenteerd en wel op dinsdag 12 septem ber tussen 13.30 en 16.00 uur. Dc De Woudhoek, Heijer- mansplein 35, houdt donder dag 14 september open huis tussen 13.30 en 16.00 uur. SCHIEDAM De nieuwe serie lunchconcerten in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat gaat woensdag 6 september van start met een optreden van het duo Fratres Corona tussen 12.30 en 13.00 uur. Achter deze naam gaan de broers Silvain (viool) en Vincent (piano) Kroon schuil. Zij werden geboren in Amsterdam en studeerden beiden aan het Sweelinck Conservatorium in die stad. Silvain maakte deel uit van het Nationaal jeugd Orkest en het orkest Nieuw Sinfo- netta Amsterdam. Vincent behoorde op 12-jarige leeftijd tot de finalisten van het Edith Stein-concours in Den Haag. Het duo treedt regelmatig op in binnen- en buitenland. De toegang zowel tot concert als museum (uitsluitend op woensdag) is gratis. De serie lunchconcerten is één van de vele aktiviteiten van de Vere niging Vrienden van het Ste delijk Museum. SCHIEDAM Tijdens extra surveillances in en rondom de sloopflats aan de Van Hogen- dorpstraat in Nieuwland heeft de politie vorige week dinsdag middag en -avond twee mannen aangehouden. Het ging een 34- jarige Rotterdammer en een 26- jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De Rotterdam mer werd op heterdaad betrapt toen hij aan een koperen leiding stond te zagen. De andere man bevond zich op een locatie waar de politie dat niet gewenst vond. Met beide verdachten is op het bureau een gesprek gevoerd, waarna ze werden heengezon den. Ook donderdagnacht voerde de politie extra surveillances uit. In drie panden werden spullen aan getroffen, waaruit bleek dat ze worden bewoond. Er zijn toen geen aanhoudingen verricht. SCHIEDAM - De Hervormde Gemeente, Gereformeerde- en Evangelisch Lutherse Kerk zet ten onder de naam 'Samen op Weg' steeds meer gezamenlijke aktiviteiten op poten. Het nieu we seizoen wordt zondag 10 sep tember opgestart met een ge meenschappelijke dienst in de grote kerk vanaf 10.00 uur. Voorgangers zijn ds. Bosch en de nieuwe Lutherse predikant ds. Hyvaerinen. Na de dienst is er een bijeenkomst in de wandel gangen van de kerk. André Ver woerd zal het orgel bespelen en er wordt een broodmaaltijd ge serveerd. Aanmelden kan telefo nisch via nummer 4266241. SCHIEDAM Inbrekers heb ben in de nacht van zondag op maandag tijdens een inbraak bij een restaurant aan de Lange Ha ven een uitgebreide maaltijd ge nuttigd. De daders hebben on der andere kaas en souffles en enige drankjes tot zich genomen. Ook hebben ze enkele koelkas ten en vriezers doorzocht. De deuren daarvan lieten ze open staan. Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur klaar. Bokelweg 80-90 Schiedam Tel. 010-4621015 Geboorteaangiften Schiedam 18 t/m 25 augustus Bryan z.v. van Tiggelen en Duermeijer, Kealy d.v. van Meggelen en Niessing, Yasin z.v. Kaya en Kaya, Ruben S. z.v. Ros en Boele, Cheyenne d.v. Si mons en Reijnhout, Andreas R.D. z.v. Kersbergven en Bek, Laury N„ d.v. Stolk en de Raad, Marcel S. z.v. Gouka en Rom- kes, Volkan z.v. Sakarya en Sa- karya, Willem W. z.v. van Wij nen en Knook, Sandy A.M. d.v. Donker en Post, Raïm E. z.v. Schlarmann en Brabander, Vin cent z.v. Dju en Kremers, Cor- nelis K. z.v. Wolters en Stuur man, Denise d.v. Kelleman en van Vliet, Pascalle J. d.v. Hor sten en van Katwijk, Sander z.v. Dellevoet en van Dam, Nadia d.v. El Yakhloufi en El Azzati, David M. z.v. Teng en Pang Ondertrouwd te Schiedam: E. van Berkum 36 jr. en L.M. Buurman 62 jr., W. Braun 28 jr. en M. Spork 26 jr., H. Donkers 33 jr. en H. Zindel 26 jr., F. Durak 19 jr. en Y. Akansel 17 jr., H.J.C. de Heij 20 jr. en P. Hofman 30 jr., H.P.J. Jongen 30 jr. en D.B. Groen 28 jr., P.H. Löke 24 jr. en M. Streijl 23 jr., J. Rook 49 jr. en M.J. de Wolf 47 jr., P. de Wolf 20 jr. en N. van Beurden 20 jr.m V. Yilmaz 33 jr. en J. van den Hoek 28 jr. Getrouwd te Schiedam: J.T.L. Reijnders 25 jr. en P.W.A. Le Large 28 jr., R. Poot 26 jr. en M.J. Overheul 25 jr., J. van der Gaag 30 jr. en E.C.W. van Bla- del 25 jr., R.T.A. Heijdra 28 jr. en H.C.E. Verhoeven 24 jr., P.J. Rorije, 29 jr. en C. kersten 28 jr., M.J., Middag 27 jr. en W.G.M. Smidt 26 jr., F. Bak, 56 jr. en J.M.H. Severin 38 jr.. J. Hidskes 32 jr. en T B. Kotzebue 24 jr., J.H. van der Linden 40 jr. en M. Faber 40 jr., A.R. GHroeneveld 28 jr. en E. van de Velden 28 jr., M. Dekker 31 jr. en S. hayes 29 jr., J.A.C. Luijsterburg 34 jr. en P: Bult 29 jr., B.B. van der Laan 26 jr. en M.M.C. Geurts 23 jr., M.G. Schoo 37 jr. en P.G. Zee man 37 jr., A.G. Verbrugge 46 jr. en G. Manenschijn 49 jr. Overleden te Schiedam; G. de Heij man 60 jr., R.A. Tijbout man 56 jr., C.H. Vor- stenbos man 74 jr., J. Oprei vr. 98 jr. geh. gew. met W. Tol. R. Marschall man 35 jr., J. Krowin- kel man 84 jr., C. Bernard vr. 93 jr. geh. gew. met W. Tuinder, MC. Landsbergen man 80 jr., J.A.L. Winkes man 84 jr., B.A.M. van Steenoven vr. 94 jr. geh. gew. met T. Bronsgeest, J.P. de Deugd vr. 70 jr., e.v. H.H. Sliep, M. Boot man 83 jr., J. van Dongen, man 67 jr., M.P.J. Soesbergen, man 72 jr. SCHIEDAM Juna is met haar 12 jaar misschien niet meer zó piep, ze behoort nog wel tot de categorie 'echte stoeipoezen'. Deze vriendelijke dame is dol op thuis cocoonen. Naar buiten hoeft ze niet zo nodig. Ze zit het liefst lekker warm op schoot een beetje te kroelen. Juna is gesteriliseerd en heeft een cypers/witte vacht. Ze is geen andere katten gewend, maar kan wel overweg met kinde ren en honden. Kees is een echte knuffelkat, maar heeft tegelijk een avontuurlijk karakter. Hij is ongeveer drie jaar, niet gekastreerd en heeft waarschijnlijk lang rondgezworven. Aan z'n zwarte vlooienband en rode halsband met halve licht-blauwe koker is echter af te zien, dat hij wel een liefhebbend baasje heeft gehad. Kees heeft een zwart/witte vacht. Informatie over Juna, Kees of andere katten of honden bij Dierentehuis De Hargahoeve, Sportlaan 2, telefoonnummer 4714151. De openingstijden zijn van dinsdag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 12.00 en 13.00 en 16.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. SCHIEDAM Het Oranjehuis moet in het Schiedams Christelijk basisonderwijs wijken voor een meer plaatselijk getinte grootheid: de molens. 'De Wieken' is gekozen als nieuwe naam voor de Prins Clausschool en de Prins Mauritsschool die vanaf één augustus officieel gefuseerd zijn. Dank zij deze bundeling van krachten blijft deze vorm van bijzonder onderwijs behouden voor West. Het nieuwe partnerschap werd wél koninklijk gestart vorige week met een complete feestdag voor de leeringen en hun 'meesters en juffen'. Op het programma stonden onder meer een estafetteloop en een spelcircuit. Tot slot werden er speciale 'Wiekenpannekoeken' geserveerd die jong en oud zich goed lieten smaken. Net als twee jaar geleden zijn er twee soorten prijzen beschik baar: een geldbedrag van dui zend gulden voor particulieren en een speciaal vervaardigd kunstwerk van de Schiedamse kunstenaar Diet Wiegman voor bedrijven. Onder deze laatste ca tegorie vallen alle soorten onder nemingen, zoals horeca, kanto ren, detailhandel en industriële bedrijven. In 1993 heeft een be drijf in automaterialen de prijs gewonnen. Onder de categorie particulieren vallen niet alleen individuele Schiedammers, maar ook groe pen, sportclubs, bewonersvere nigingen, instellingen en scholen. De particulieren-prijs in 1993 werd gedeeld door een fractie van de Kindergemeenteraad en leerlingen van basisschool De Singel. Het aantal onderwerpen waarop inzendingen betrekking kunnen hebben, is groot. Voorbeelden zijn: milieuvriendelijk huishou den, schonere produktie, voor komen van afval, hergebruik van afval- of grondstoffen, te rugdringen van energie- en auto gebruik. De inzending kan ook gaan over het leefbaar maken of houden van de (eigen) omge ving, door bijvoorbeeld een be tere groenvoorziening, het te gengaan van zwerfvuil, bestrij ding van bodem-, water- of luchtvervuiling en vermindering van geluids- en stankhinder. Maar het kan ook algemener en wereldwijd, voor wie een oplos sing heeft voor het versterkt broeikaseffect of de aantasting van de ozonlaag. Iedereen die in Schiedam woont, werkt of gevestigd is, kan mee doen aan de prijsvraag. Ook kan men een ander voor de prijs voordragen. De inzendingen moeten origineel zijn, een pre ventief karakter hebben uitvoer baar zijn en indien mogelijk an deren tot actie aanzetten. De inzendingen worden door een deskundige jury beoordeeld. De jury is samengesteld uit ver tegenwoordigers van de Kamer van Koophandel, de gemeente raad en de Zuidhollandse Mi lieufederatie. Op 30 november wordt de prijs uitgereikt. De inzendtermijn sluit op 19 oktober aanstaande. Een deelnameformulier kan schriftelijk en telefonisch wor den aangevraagd bij: Gemeente Schiedam, Bureau Milieu, Post bus 1501, 3100 EA Schiedam, tel. 2465691. De formulieren lig gen ook bij de bibliotheken, het informatiepunt in het Stadskan toor, de afdeling Burgerzaken, het ONS, de Sociale Dienst en de Retourette aan de Groenelaan 103-107. SCHIEDAM De Hoge Can tate, het paradepaardje van Wo ningbouwvereniging Schiedam (WBS), is vanmiddag, woensdag 30 augustus met een symposium en enig feestgedruis officieel op geleverd. De Hoge Cantate om vat 62 flats die, verspreid over de vijf Bachpleinflats, op de daken van de al 25 jaar bestaande flat- blokken zijn gebouwd. Volgens Fenny de Graaf, directeur van WBS, is dit in Nederland een uniek initiatief dat, zonder dat daarvoor extra grond beschik baar kwam, een kleine bijdrage levert in het oplossen van de woningnood. Tegelijk met de in gebruik name van de penthou ses, werd het ingrijpende groot- onderhoud van de onderliggen de 572 woningen afgesloten. De Graaf geeft toe dat in Schie dam al eerder sprake was van dakopbouw (Burgemeester van Haarenlaan/Nieuwe Damlaan), maar zegt dat dit complex klei ner was en minder verdiepingen telde. „Overigens ook moeilijk want er moest een lift worden ingepast." Gedurende twee jaar vonden er grote bouwactiviteiten op en rond het Bachplein plaats. Ter wijl alle woningen werden gere noveerd kwam ook de dakop bouw opgang. Alles bij elkaar leverde dat flink wat overlast op. Bij het ontwerp voor de opbouw passeerden een aantal construc ties de revue. Alle mogelijke va rianten zijn aan de orde geweest. Van houtskeletbouw, lichte gevelkozijnen en betonwerk on der handen genomen. Ook wer den de liften aangepast, de trap penhuizen afgesloten en de en tree in een nieuwe jas gestoken. „Hoewel de kosten per woning dus flink stegen rekenden wij geen extra huurverhoging door", aldus De Graaf. In haar speech tijdens het sym posium benadrukte de directeur van WBS dat naar haar mening met de opbouw van de penthou ses, (twee- en driekamers) een goede zaak is gediend. We be nutten de bestaande infrastruc tuur, zowel in de omgeving als in het blok zelf. Het groen wordt weliswaar intensiever gebruikt, maar niet aangetast. Bovendien wordt geen schaarse grond ge bruikt en dat betekent geen sa- neringskosten en in het gunstig ste geval zelfs geen grondkosten (verzakkingen of verwijderen van vervuilde grond red.) „Ik ben er dan ook van over tuigd dat soortgelijke opbouw- projecten in het gehele land zul len volgen. Veel is mogelijk en we zouden er goed aan doen om met evenveel inspanning als waarmee we nu zoeken naar bouwgrond, eens hoger te kijken om dan te ontdekken hoeveel platte daken er wel zijn." De openingshandeling werd vanmiddag verricht door staats secretaris D.Tommei van VROM Hij scheurde bij Bach- pleinflat 1 een grote foto met een afbeelding van de oude situatie doormidden. bouwblokken tot aan een staal constructie. Uiteindelijk werd gekozen voor prefabbetonele menten, die in een tijdsbestek van zeventien weken werden ge plaatst. Voor het dak dat niet geschikt was om als dragende vloer te fungeren, werd een op leg-constructie bedacht om het gewicht rechtstreeks te kunnen afvoeren naar de bouwmuren. Volgens De Graaf kreeg de vei ligheid tijdens de bouw grote aandacht. „Het was bijna angst aanjagend als je zag hoe die zwa re prefabwandelementen naar boven werden gehesen. Om elk risico te vermijden werden de entree's omgelegd. Voor alle be woners was het een onplezierige tijd, vooral voor de huurders op de bovenste verdieping was het een echte ramp. Veel waterover last en herrie." Fenny de Graaf: „WBS heeft geprobeerd het leed op een aan tal punten te verzachten. Zo ont vingen alle bewoners een onge- riefsvergoeding van 1000 gulden en werd de mogelijkheid gebo den tijdelijk te verhuizen. De oudste bewoners en mensen die het niet aankonden werden op kosten van de woningvereniging ondergebracht in een zorginstel ling." De totale kosten van het renova tieproject bedroegen 33 miljoen gulden, hetgeen neerkomt op 57.000 gulden per woning. Daar voor kregen de huurders onder meer een nieuw of aangepast keukenblok, mechanische venti latie en een vernieuwde doucheruimte. Verder werden WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1995 Q E T THE BEST Prijs voor het 'schoonste' idee SCHIEDAM De gemeen te Schiedam organiseert dit jaar voor de tweede maal een milieuprijsvraag. Alle inwo ners, instellingen en bedrijven binnen de gemeentegrenzen kunnen aan de prijsvraag meedoen. De prijsvraag wordt eenmaal per twee jaar georga niseerd en maakt deel uit van het Schiedamse milieubeleid. Zij is bedoeld om initiatieven en ideeën te stimuleren die een bijdrage leveren aan een schoner leefmilieu. Ook wil het gemeentebestuur met het geven van een prijs laten zien dat het milieubewust gedrag waardeert. De vrolijke papier-dolfijn in de retour ette aan de Groene laan map zich in een grote populariteit verheugen hij alle milieubewuste Schiedammers. 1. Orlando Trustfull Feyenoord 7.50 2. George Boateng Feyenoord 7.00 Peter Bosz Feyenoord 7.00 Giovanni van Bronckhorst Feyenoord 7.00 Ulrich van Gobbel Feyenoord 7.00 Ruud Heus Feyenoord 7.00 Ronald Koeman Feyenoord 7.00 Gaston Taument Feyenoord 7.00 Aurelio Vidmar Feyenoord 7.00 Rob Witschge Feyenoord 7.00 Clemens Zwijnenberg Feyenoord 7.00 Cor Lems Dordrecht '90 7.00 Meivin Plet Dordrecht '90 7.00 14. Henrik Larsson Feyenoord 6.50 Regi Blinker Feyenoord 6.50 Arjan van der Laan Sparta 6.50 Joop Lankhaar Dordrecht '90 6.50 Mischa Rook Dordrecht '90 6.50 19. Tomec Iwan Feyenoord 6.00 Nico Jalink Sparta 6.00 KEEPERSKLASSEMENT 1Oscar Moens Excelsior 7.00 Ed de Goey Feyenoord7.00 3. Edward Metgod Sparta 6.00 4. Ben Gall Dordrecht '90 5.50 TOPSCORERS 1. Orlando Trustfull Feyenoord - 2 doelpunten Regi Blinker Feyenoord - 2 doelpunten Dennis de Nooijer Sparta - 2 doelpunten In samenwerking met Wegener sythofT weekbLaden SPELER V.D. WEEK Dennis de Nooyer De penthouses bovenop de Bachpleinflats.

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 13