Nu aan de slag om straks te genieten van bloembollen NVM brengt ontwikkelingen onroerend goed in beeld 010-2731222 1 Woningmarkt in balans Informatie over vloer verwarming r Tevens bemiddeling in hypotheken. Rotterdam, Suiestraat 28/D Schiedam-centrum, 's-Gravelandseweg L. Ramaekerstraat MAKELAARDIJ RUBENSPLEIN BV Koggestraat 17 D !l Lange Singelstraat 105 A Schiedam-centrum, Rotterdamsedijk Schiedam, J. Braakensiekstraat Hogenbanweg 6 D De zomer loopt ten einde en dat betekent voor de groenliefhebbers: bloem bollen planten. Vooral bloembollen in bakkken en potten zijn dit najaar een trend. Voor een goed resultaat staat hieronder een gemakkelijk zes-stap penplan. De bollen moe ten tussen september en november geplant worden. Dus nu aan de slag als u in het voorjaar wilt genieten van de bloeiende bollen. Stap 1: De wanden van de potten mogen niet te schuin weglopen, want in dat geval staan de buiten ste bollen nauwelijks in de aarde. Stap 2: Zorg ervoor dat overtollig giet- of regenwa ter goed kan weglopen. Een laag grind, kleikorrels of potscherven houdt de zaak luchtig, waardoor het water gemakkelijk de ope ningen in de bodem kan bereiken. Stap 3: In potten en bak ken zijn bloembollen ge voeliger voor vorst dan in de volle grond. Plant de bollen daarom iets dieper dan normaal (normaal is: tweemaal de hoogte van de bol) en niet te dicht tegen de randen. Zet de bollen bij strenge vorst op een beschutte plek en dek eventueel af met wat stro of een stuk rietmat. Ook het bubbeltjesplastic dat als verpakkingsmateriaal gebruikt wordt, geeft om de potten heen een isole rende werking. De potten kunnen het beste tegen de muur van het huis gezet worden, daar staan ze be schut. RECHTE WAND OP PE BODEM LE66EN WE EEN LAAG GRIND Cf POTSCHERVEN1 C Stap 4: De bakken en pot ten mogen absoluut niet te warm (in een garage of schuur) staan, want dan gaan ze te vroeg uitlopen. Door gebrek aan licht kunnen de bloembollen dat sprieterig worden. Stap 5: Vergeet ook niet om af en toe de bollen water te geven, zeker op een balkon. Stap 6: Kies ook, zeker voor een balkon, soorten met korte stevige stengels. Deze zijn minder gevoelig voor wind. Geschikt zijn bijvoorbeeld: dubbele tul pen Monte Carlo (geel) en Peach Blossom (roze); hy acinten Pink Pearl (roze) en Ostara (donkerblauw); narcissen Tête-a-tête (geel), krokussen Pickwick (paars gestreept) en witte- druifjes Album. De bijna paniekerige koopdrift van woningen lijkt voorbij. De extreme prijsstijgingen van koop woningen heeft zich de laatste paar maanden omgevormd tot een prijsstijging die het in flatieniveau volgt, waar door er weer een even wichtige woningmarkt is ontstaan. Ook het ver schil tussen vraag en aanbod is minder groot. Dit betekent echter niet dat de belangstelling is afgenomen. Integendeel! De Nederlandse Vereni ging van Makelaars (NVM) bracht onlangs de ontwikkelingen in de on roerend goed sector als volgt in beeld: gemiddeld stonden in het eerste half jaar van 1995 zo'n 26.700 woningen te koop tegen 23.000 in de eerste helft van vorig jaar. Oorzaken Oorzaken van het toege nomen aanbod zijn de op levering van nieuwbouw projecten en de toenemen de verkoop van duurdere huurwoningen. In de eerste helft van 1995 wisselden vier procent méér één- en meergezins woningen van eigenaar ten opzichte van dezelfde pe riode in 1994. De gemid delde prijs van een woning in Nederland nam toe met twee procent tot 233.800,- in de eerste helft van dit jaar tegen 229.200,- in dezelfde pe riode vorig jaar. Ontwikkelingen Deze prijsontwikkeling heeft betrekking op gemid delde prijzen van bestaan- de woningen. Per woning type, regio en plaats kan de ontwikkeling anders zijn. Zo liggen de prijzen in 't noorden en oosten bij voorbeeld lager dan het landelijke gemiddelde. In de periode april/juni '95 kostte een woning in 't noorden gemiddeld 190.000,- en in het oos ten 234.000,-. De koop prijs in 't oosten is echter - vergeleken met de rest van het land - hel snelst (met 13.000,-gestegen t.o.v. vorig jaar. De (gemiddeld) duurste regio is 't midden van ons land, maar daar staal tegenover dat de ge middelde koopprijs 265.000,-) t.o.v. dezelf de periode vorig jaar met slechts 1000,- is gestegen. Het toenemende aanbod en de stabiele prijsontwik keling leidden ertoe dat in heel Nederland hel aantal dagen dat een huis te koop staat, steeg met 13 dagen tot 75 dagen. Ééngezins woningen stonden gemid- Bedrijven deld 11 dagen langer te koop dan appartementen. verkocht en verhuurd. Ook de gemiddelde huur prijs daalde licht (2,5%). Commercieel Ook op het gebied van commercieel onroerend goed concludeerde de NVM enkele veranderin gen. Zo nam de gemiddel de huurprijs van de kanto- renmarkt met 1,5%'toe: van 214,- tot ƒ217,- per vierkante meter bruto vloeroppervlak. Ook het aantal transacties via NVM-bedrijfsmakelaar op zowel de huur- als koop- markt steeg: met respectie velijk 4% en 5%. Daar staat tegenover dat in de winkelmarkt 6% minder vierkante meters is Op de bedrijfsruimtemarkt steeg zowel het aantal transacties als het transac tievolume met respectieve lijk 6,2 en 9,3 procent ge durende de eerste helft van dit jaar (vergeleken met de eerste helft van 1994). Het prijzenniveau voor zowel weide- als bouwland is door de toenemende koop kracht in de agrarische sector op hetzelfde niveau komen te liggen. Deze ver hoogde koopkracht is te danken aan betere rende menten in de akkerbouw. Bovendien is er sprake van hoge opbrengsten bij ver koop van agrarische gron den in onder meer de VI- NEX-locaties. In het Bouwcentrum Expo aan het Weena 760 in Rotterdam is van 1 september tot en met 14 oktober een ten toonstelling te zien over vloerverwarming. Vloerverwarming is zo wel geschikt voor hoofdverwarming als voor bijverwarming. De temperatuur bij de vloer en bij het plafond verschillen nauwelijks, waardoor met een lage re ruimtetemperatuur kan worden volstaan. In de expositieruimte van Bouwcentrum Expo worden de twee systemen vloerverwar ming (waterverwar ming op het cv-circuit en verwarming door middel van elektrische elementen) getoond. Beide systemen zijn le verbaar met prefab-on derdelen als buizen, voorgevormde vloer platen, isolatielagen. Zowel de vakman als de consument kunnen bij deze tentoonstelling terecht voor informatie en documentatie. Voor de professionele doelgroepen wordt op 21 september een tech nische bijeenkomst be legd met als de onder werpen vloerverwar ming in relatie ot de Energie-Prestatienorm, de thermische en juridi sche aspecten, het eco nomische vraagstuk en de bouwkundige con structie. - Meer informatie over deze tentoonstelling is verkrijgbaar bij het Bouwcentrum Expo, tel. 010-2171400. De expositie is op werkda gen geopend van 9.00 tot 17.00 uur en op za terdag van 10.00 tot 16.00 uur. De entree bedraagt f4,- per per soon. - 2 terrassen 2/3-kamerappartement Ruime woonkamer (5.00x3.85), slaapkamer (7.00x3.50), moderne keuken, doucheruimte. Geheel gerenoveerd. Groot balkon, kel derberging. Kunststof kozijnen, nwe. bedradingen e.d. Prima WE 95,- p/m). Ook zeer ge schikt voor alleenstaanden en/of studenten. Koopsom 60.000,- k.k. 110% hyp. mogelijk. Maandlast ca. 300,- Info. 010-2731222. Schiedam Maasstraat 34 De bouw van het plan is in volle gang. Een rondleiding op de bouwplaats is vanaf heden mo gelijk! Iedere donderdagmiddag kunt u tussen 13.00 en 16.00 uur de appartementen van binnen bezichtigen. Kunt u niet op don derdagmiddag, bel ons dan voor een afspraak op een ander tijd stip. - 2-, 3-, 4-kamerappartementen - garagebox onder het gebouw - zonneterras of serre Koopsommen vanaf 180.000,- tot 353.000,- I WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1995 35-452 BLOEM BOLLEN PLANTEM we IN POTTEN MET EEN, i DE BOLLEN MOGEN NIET TE WARM STAAN 1 -EN VERGEET NIET ZE AF EN TOE IETS WATER TE GEVE N TE6EN DE VORST PWNTEN WEDE BöLfEN IET5 DIEPER fr\l DEKKEN WE HET AF MET STRO Of IETS DERGEUL EN NATUURLIJK HEBBEN we voor het Balkon Sollen met korte STENGELS GENOMEN Gerenoveerd 2/3-kamerappartement op de hoek van de Franselaan nabij winkels en station. - ruime woonkamer en slaapkamer - moderne keuken - doucheruimte - kelderberging De woning wordt verwarmd middels cv. Zowel aan de voor- als achterzijde is er dubbel glas en kunststof kozij nen. Koopsom 67.500,- WE ƒ110,- p/m 110% hypotheek mogelijk. k.k. Schitterend gestoffeerd 4-kamerappartement op de 1e woonlaag nabij het centrum van de stad. - woonkamer in zeer originele stijl uitgevoerd met fraai gipsplafond, autom. zonnescherm en airco - 3 slaapkamers waarvan 1 zeer ruime (3.50x4.50) - badkamer met ligbad met cabine - nieuw toilet - keuken met eiken front en inb.apparatuur, w.o. magnetron, afzuigkap, gasfornuis en koelkast De woning heeft aan de achterzijde dubbel glas en kunststof kozijnen. Er is een ruime berging in de onderbouw. Opl.: december 1995. WE ƒ375,- p/m. Vraagprijs 144.000,- k.k. Zeer fraai gestoffeerd 3-kamerappartement op de 1e etage in een schitterende omgeving na bij het centrum van Schiedam. Indeling: - ruime hal met betegeld toilet - riante woonkamer (ca. 38 m2) met veel be timmering - 2 slaapkamers, waarvan 1 zeer grote - fraaie keuken met modern keukenblok en in- bouwapparatuur - betegelde badkamer met douche Er is ruime parkeermogelijkheid en veel groen voorziening. Aan de voor- en achterzijde zijn automatische zonneschermen bevestigd. WE- bijdrage 305,- p/m incl. voorschot stookkos ten. Oplevering: nov./dec. 1995. Vraagprijs 129.000,- Rembrandtlaan 2, Schiedam Umc"wffonkaiwj^^5x.'v-,l met1 fraaie \.)orslccjw^^T>kachc! Tn (2x4) m. l.-vormigc aanrecht, gasTTTrïïïïix cn oven - fraai betegeld loilel - doucheruimw met wastafel en w.a. Ie etage: - 2 slaapkamers (5x3.5 en 2.5x3) met verlaagd plafond cn dakterras (5x2). De woning is voorzien van dubbel glas cn hardhouten kozijnen. In hel hele pand zijn nieuwe deuren aangebracht. Er is een kleine binnenplaats met een grote schuur Oplevering: december 1995. Koopsom ƒ97.500.- Gezellig 4-kamerappartement op de 1e en 2e etage nabij het centrum van Schiedam. - woonkamer (3.50x7.50) met gashaard en parketvloer - moderne open keuken met div. in- b.app. en schrotenplafond - 3 slaapkamers op de 2e etage (2x 2.00x3.50 en 3.00x2.50) - mooie badkamer met ligbad - groot balkon (4.00x1.50) Oplevering: dec. 1995. Vraagprijs 65.000,- k.k. 3/4-kamerappartementen. Prima lig ging en staat van onderhoud. Ruime woonkamer, slaapkamer, hal, keuken, douche, balkon (z-o), kelderberging, cv, nwe. bedrading en leidingen. Direkt te betrekken. 100% hyp. Maandlast ca. 350,-. Ook geschikt voor alleenstaanden. Koopsom v.a. 75.000,- k.k. (incl. WE) Inl. tel. 010-2731222, na kantooruren 4262305. 27 TJjjj jt - süsHüi Schitterend 3-kamerappartement op de 11e etage nabij het centrum van Schiedam. Indeling': - ruime hal met toilet - riante woonkamer (ca. 38 m2) met een prachtig uitzicht richting Vlaardingen - 2 slaapkamers (3.50x4.50 en 4.00x2.00) - aparte keuken - badkamer met douche en wastafel. Algemeen: De woning wordt verwarmd via cv en is voorzien van dubbel isolatieglas. Op de begane grond is er een ruime berging. WE ca. 230,- p/m incl. voorschot stook kosten. Koopsom ƒ125.000,- k.k. Gezellig 3-kamerhoekappartement in een goede staat van onderhoud aan de grens van Rotterdam/Schiedam. Indeling: - hal/gang met toilet - gezellige woonkamer op het westen met gaskachel - 2 slaapkamers (4.50x2.80 en 2.50x3.50) met nieuwe ramen - keuken met gasfornuis en geiser - badkamer met douchebak en wastafel - berging in de onderbouw. Schitterend uitzicht! WE 75,-. Koopsom 60.000,- k.k.

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 20