I III ALLES VOOR AUTO FIETS 9 NU IN 4 HET WINKEL- GENTRUM ALEXANDRIUM 95 I Mening vakmannen J| MaasstaD 1 J.B. El shout, voorzitter Ondernemersvereniging Alexandrium: Winkelen in de pauze ROTTERDAM Als er één woord betrekking heeft op Alexandrium, dan is het 'im posant' De bedenkers van dit unieke winkelgebied in de Rotterdamse Alexanderpol- der hebben bij de ontwikke ling van het concept duidelijk niet kleinschalig gedacht. Als Alexandrium in 1998 zal zijn voltooid, strekt het winkel centrum zich uit over ruim 115.000 m2 vloeroppervlak te. Winkelrijk Veilig winkelen Woensdag 6 september valt het startschot voor lHons nieuwe Halfords Superstore filiaal in het nieuwe winkelcentrum De Boog-Alexandrium. Alles voor auto en fiets nu bij u in de buurt. Loop bij Halfords binnen en u valt van de ene verbazing in de andere. Ruim 4500 artikelen die het rijden in de auto en op de fiets tpstukken prettiger en veiliger maken. Merkfietsen (o.a. Kyoso en Cumberland), rijklaar afgesteld door de officiële Halfords Rijwielhersteller. En de prijzen? Ongelooflijk! Bovendien gaat bij ons niemand zonder garantie de deur uit. Op alle aankopen krijgt u min stens 1 jaar garantie en op de fietsen zelfs 5 jaar. Kom snel kijken en profiteer tot en met komende zaterdag van onze gigantische openingstreffers. ÉL 4) KENWOOD .MML GRATIS GEMONTEERD 6 SEPTEMBER PAGINA 5 'In Alexandrium gebeurt het: een massaal aanbod en lage prijzen' De arcadeboog van Alexandrium II geeft talloze mogelijkheden voor reclame- en andere uitingen. Enkele weken voor de opening van het eerste gedeelte van Alexan drium is de voorzitter van de on dernemersvereniging van Alexan drium, J.B. Elshout ('Iedereen kent mij gewoon als Jaap'), druk bezig met de inrichting van zijn eigen nieuwe zaak: Mega Elshout. Elshout verruilt zijn pand in de Oosterhof voor een superwinkel in Alexandrium. Verdeeld over twee verdiepingen vindt de klant in deze megastore Nederlands grootste aanbod op het gebied van home entertainment van beeld- en ge luidsapparatuur tot compact discs, en van computers tot fotocamera's. Alle detailhandelaren in Alexan drium hebben zich aangesloten bij de ondernemersvereniging. Geza menlijk zullen zij proberen opti maal gebruik te maken van de mo gelijkheden die Alexandrium biedt. „En die mogelijkheden zijn le gio", benadrukt Elshout, „want Alexandrium is het winkelrijk dat je blijft ontdekken." Deze slogan zal in alle publicitaire uitingen worden gebruikt. De eerstkomende driejaar is de slogan alleen al in letterlijke zin van toe passing vanwege de drukke bouw werkzaamheden. In 1998 zal Alexandrium pas zijn voltooid, tot die tijd worden er steeds nieuwe gedeelten aan toegevoegd. Bezoe kers vinden er dus keer op keer iets nieuws, ze blijven Alexandrium ontdekken. De verwachtingen van de voorzit ter van de ondernemersvereniging zijn bijzonder gunstig gestemd. „In Alexandrium gebeurt het!", voorspelt Elshout. „Het winkelend publiek treft hier een massaal aanbod, een enorme keuze tegen lage prijzen. Ook is er voldoende parkeerruimte en is par keren niet duur (vier uur parkeren voor een gulden op maandag tot en met donderdag, red.)." Alexandrium is met het openbaar vervoer uitstekend te bereiken: bus en metro stoppen praktisch voor de deur en het NS-station Alexander ligt op loopafstand. Zal het huidige winkelcentrum Oosterhof, op termijn Alexan drium I geheten, nadelige gevol gen ondervinden van de opening van Alexandrium? Elshout: „Wij zijn geen concurrent van de Oosterhof. In de Oosterhof, met zijn kleinere zaken, kunnen bezoekers traditioneel winkelen. Bij ons, in Alexandrium, vind je het prijs-agressieve winkelen. Dat bijt elkaar niet. Integendeel." Elshouts uitspraken komen over een met onderzoeken naar de ver wachte bezoekersaantallen van Alexandrium. In deze onderzoe ken wordt geconcludeerd, dat de Oosterhof naar alle waarschijnlijk heid profijt zal hebben van de komst van Alexandrium. Bezoe kers van Alexandrium zullen ook een kijkje willen nemen in de Oos terhof. Wekt de 'binnenkant' van Alexan drium al een gigantische indruk, de 280 meter lange arcade-boog aan de buitenkant van het winkelrijk doet daar nog een schepje boven op. De arcade-boog is een metalen scherm, dat over de gehele lengte van het gebouw met de zestien me- gastores loopt. In feite bestaat de boog uit vier banen van metalen roosters. Op de bovenste twee ba nen kunnen winkels elk hun eigen (neon)reclames monteren, op de onderste twee wordt een enorme lichtkrant bevestigd, een investe ring waarmee tegen de 700 dui zend gulden is gemoeid. Omdat de lichtkrant zich over zo'n grote lengte uitstrekt, dat geprojecteerde tekstregels onleesbaar zouden zijn, zullen er met name grafische voor stellingen op worden vertoond. Rond Kerstmis is bijvoorbeeld de kerstman in zijn arreslee op de lichtkrant te zien zijn. En over Kerstmis gesproken: op de plaats waar tot voor kort de winkel van speelgoedreus Toys "R" Us was gevestigd ('Toys' wordt in Alexandrium de buurman van Bur ger King), verrijst half november een kerstmarkt met vijftig stalle tjes. De traditionele kerstbomen- markt blijft op de bekende locatie aan de Grote Beer. Tenslotte wenst voorzitter Elshout van Ondernemersvereniging Alexandrium de nadruk te leggen op de inzet van de politie. „Het bu reau aan de Hoofdweg zal zeer alert zijn, als het gaat om criminali teit in en om het winkelcentrum", aldus Elshout. „Net als al elf jaar het geval is bij Oosterhof. Daar voelt de consu ment zich veilig en prettig, in te genstelling tot in het centrum van Rotterdam. Daar zijn plekken waar je op vrijdagavond niet met een ge rust hart over straat kunt", meent Elshout. „In Alexandrium wordt gecontroleerd met behulp van be veiligingscamera's. En zeg nou zelf: het winkelt toch veel prettiger wanneer je weet dat er geen tasjes dieven in de buurt zijn?" Toen we hier begonnen zou het een woonboulevard worden, maar terwijl wij hier bezig waren zijn de plannen nog gewijzigd", weet Aart Bijster- veld zich te herinneren. ,,Wij zullen er in ieder geval voor zorgen, dat iedereen hier netjes terecht kanvult zijn collega Jan Groeneveld hem aan, terwijl hij met een grote grijns op het gezicht één van zijn collega's van het grondwerkbedrijf Graphorn een por geeft. Deze experts in hun vak zijn vanaf de ontwikkeling van het gebied bij de aanleg betrokken geweest. „We hebben eerst de bouwput gegraven en verder hebben we de aanleg van de riolering en al het andere grondwerk uitgevoerd", legt Jan Groeneveld uit. „Nu zijn we bezig met de bestrating en straks schuiven we weer een stukje op naar het laatste deel. Het resultaat van de bouwaktiviteiten, Alexandrium II, vinden ze maar moeilijk te beoordelen. „Je moet wennen aan die staalconstructie", vindt Aart Bijsterveld, „ik vind al dat ijzer niet echt mooi, maar misschien als straks die reclame er op zit, tja..?" Langzaam slenteren ze langs de nu nog lege winkels van Alexandrium en eerlijk gezegd twijfelen Robert Smoorenburg en Vera v.d. Sloot of er nu woonwinkels inkomen of ande re bedrijven. „Het zou toch een meubelbou levard worden?", vragen ze nieuwsgierig. Als ze horen wel ke winkels vanaf 6 september te vinden zullen zijn in Alexan drium II, worden ze nóg en thousiaster. Dat is tenminste een leuke wandeling in onze lunchpau ze", vertellen ze. Het gebouw vinden ze er sowieso al schitte rend uitzien. Het enige waar de twee werk nemers van het achter de spoorlijn gevestigde Eurocard- kantoor zich zorgen over ma ken, is de toenemende ver keersstroom. „Er is nu af en toe al geen doorkomen aan, dus we hopen, dat er een goede opvang voor die extra drukte is. ROTTERDAM VIERT FEEST! Spiraalkabelslot Spiraalkabel slot met gehard cilinderslot Compleet met handige framebevestiging. Feestprijs van Sf95*voor 5 JAAR GARANTIE OP FRAME EN VOORVORK Limit 2800 Solide tourfiets met Shimano Index 5 versnellingen, staalverchroomde 28 inch velgen, spieloos crankstel en cantilever velgremmen. Compleet met reflectiebanden, verlichting, kettingscherm en spaak/ derailleurbeschermers. Dames- of herenmodel in blauw of rood - metallic. Rijklaar afgemonteerd. Feestprijs van voor Ellermeyer Kanteldak TauruslMet uitneembare, gerasterde glasplaat, traploos instelbare handgreep en aluminium frame en polyestercoating. Buitenmaten: 380 x 763 mm. Met 2 jaar garantie op het dak en 12 maanden garantie op de montage. Compleet gemonteerd Feestprijs van 3?Sr voor Fietsdrager Compact de Luxe Snel en eenvoudig op vrijwel elke trekhaak te monteren. Zwart geëpoxeerd tegen roestvorming. Geschikt voor veilig vervoer van 2 fietsen. Feestprijs van voor 139,- EXCL. MONTAGEMATERIALEN Kenwood CD systeem KRC-356 L tuner/cassettedeck met KDC-C603 Multi CD-wisselaar voor 10 Compact Discs. Het geheel biedt o.a. 24 Presets, Priority Radio Preset, Disc/Track Repeat en aselecte weergave van disc of magazijn. Muziekvermogen: 4 x 25 Watt. Feestprijs Autolock Staalhard autoslot voor montage tussen versnellingspook en handrem. Met gehard stalen cilinder-veilig heidsslot. Feestprijs van voor 999,- 39/ (Ik HALFORDS SUPERSTORE Annhipdinnpn nplrlin t/m rntprrlnn 9 spnfpmhpr 1 99.S of 7olnno de voorrond strekt en alleen bii: Halfords Superstore Rotterdam, W.C. De Booa-Alexandrium, Watermanweq 317, O 1 0-220 2369. Prijs- en modelwijzigingen voorbehouden.

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 17