Overval op Hema Diamanten bruiloft (kZttlderSber Geen beller is sneller Roep de RTC-Taxi DE HAVENLOODS Ome Jan nog altijd trouwe zwemfan kolder Tropen in deze Kw De Boodschappen Krant Duizend piek weg na smoes Sub Head in De Grote Markt 010-4.699.444 Rommelmarkt op Startblok Punkrock in café Podium Schade die knaagdieren aanrichten beloopt vele duizenden guldens per jaar Mijlpaal HN Wegener Sijthoff Weekbladen, Groot Rotterdam en Dordrecht e.o. Oplage: 1.3 miljoen kranten KIJK OF DE RUBRIEKSPAGINA'S in de polders tussen Delft en Schiedam, onder meer op een den, hazen en ganzen. „Maar dit jaar heb ik nog niet één eend geschoten." Hij vindt dat de ziekte botulisme het evenwicht in de natuur al genoeg in stand houdt, daar is geen jager meer voor nodig. Met de hazenstand gaat het de laatste jaren steeds beroerder, vindt hij. Door het maaien en het injecteren van mest in de grond zijn de overlevingskansen voor hazen in de polder dras tisch afgenomen. Maaimachines maken de hazelegers kapot, en de geïnjecteerde mest verziekt het milieu. De dieren die de jager schiet, verkoopt hij meestal aan de poe lier. „Maar ik ben zelf ook een groot liefhebber van wild." De mooiste konijnen uit het Bea- trixpark belanden ook in de eta lage, maar de meeste zijn daar te slecht voor. Die gaan naar een verwerkingsbedrijf. Het is niet de bedoeling de gehe le konijnenpopulatie in het park uit te roeien. Van der Veer: „Dat kan ook niet, ómdat je er altijd wel een paar over het hoofd ziet. En ze fokken echt als konijnen... De opzet van de jacht is de over last beperkt te houden", aldus Van der Veen. SCHIEDAM In het Hema- filiaal aan de Broersvest heeft zaterdagmiddag een overval plaatsgevonden. Een man bood een van de cassières een artikel aan om af te rekenen. Toen de geldlade openging bedreigde de dader haar met een vuurwapen. Hij deed een greep in de kassa en ging er met zijn buit vandoor; de 16-jarige cassïère volledig over stuur achterlatend. Een zoekac tie door de politie had geen re sultaat. Er wordt gezocht naar een man met een Zuideuropees uiterlijk, ongeveer 35 jaar oud. Hij heeft kort zwart haar en een snor. De man droeg een Adidas-petje met daarop de afbeelding van een poppetje. Mensen die hierover inlichtingen kunnen verschaffen, worden verzocht te bellen met de politie op tel. 4494499. SCHIEDAM Klaas Jongepier en Jacomina van de Broeke waren maandag 28 augustus precies 60 jaar getrouwd. De bruide gom was tot zijn pensionering chef bestrating van de dienst gemeentewerken en drukte dus als geen ander zijn stempel op de basis van Schiedam. Zijn bruid verzorgde de vier kinderen en hft huishouden. Inmiddels zijn ze allang 'weer samen' maar dankzij de bezoeken van eigen kroost en de tien kleinkinderen is hun leven verre van rustig. De heer Jongepier werd in Serooskerke geboren in 1909:; me vrouw Jongepier-van de Broeke in Sint Laurens in 1911. Het paar trad in Serooskerke in het huwelijk, maar verhuisde al snel naar de Brandersstad. De diamanten bruiloft werd echter met de hele familie toch in 'het Zeeuwse' gevierd. Het feest werd echter wel één dag later in Schiedam nog eens dunnetjes overgedaan. MAASBOULEVARD 100, 3063 NS ROTTERDAM. TEL. 010-4020700 Buro met opzet TURTLE Voor de beste cijfers kun je niet zonder dit buro met opzet in wit melamine. Afmeting ca. 130 x 60 cm. hoogte 125 cm. Magazijnprijs Nu van 189.95 voor als het om wonen gaat 0I0 - 462 60 60 DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1995, 47e JAARGANG, Nr 35, OPLAGE 37.374 EEN WEGENER SIJTHOFF WEEKBLAD I «rtl voor nieuwe produkten SCHIEDAM Een 70-jari- ge vrouw heeft dinsdagmid dag bij de politie aangifte ge daan van diefstal uit haar woning aan de Boerhaave- laan. De vrouw kreeg 's och tends rond elf.uur bezoek van een man die zich voordeed als een medewerker van het ONS. De man betrad de wo ning, maar na zijn vertrek bleek dat hij niets had gere pareerd. Wel merkte de vrouw dat er duizend gulden was gestolen. De verdachte kwam be trouwbaar over, omdat hij nette kleding droeg: een grij ze pantalon, een kolbert en een overhemd met stropdas.. Het was een blanke tengere man met een verzorgd uiter lijk. Hij is ongeveer 30 jaar en circa l .70 meter lang. Hij heeft licht blond, verzorgd haar. De politie adviseert an dermaal om altijd te vragen naar het legitimatiebewijs. Indien men de zaak niet ver trouwt dan kan altijd de poli tie worden gewaarschuwd. BLUB gaat van start Hermes trots op clubgebouw SCHIEDAM In café de Gro te Markt op het gelijknamige adres treedt zaterdag de forma- tiev'Sub Head' op. Deze vierman sterke band soms versterkt met Maaike Herrewijn (blokfluit) speelt een mengeling van rock, ska, funk, folk en wave. Aan vang: 22.00 uur; toegang: gratis. SCHIEDAM Basisschool Het Startblok houdt op zaterdag 2 september van ll.00 tot 13.00 uur een fancy fair en rommel markt. Dit wordt om 10.00 uur voorafgegaan door een sponsor loop voor de leerlingen. Er is van alles te doen: van blik- gooien tot grabbelen en van schaken tot ringwerpen. De meeste activiteiten kosten slechts twee kwartjes: door een 'strippenkaart' te kopen wordt het echter nog goedkoper. Ver der zijn er een loterij en bingo. Hapjes en drankjes doen de rest. Het Startblok is gevestigd aan de Burg. Van Haarenlaan 871. Wie nog spullen overheeft voor de rommelmarkt kan ze daar afle veren bij de conciërge. SCHIEDAM In café Podium aan de Lange Haven 28 treden zaterdag 2 september twee bands op. De groep Spanish Collar bijt .het spits af met vrolijke en dans bare punkrock. Wand is een Schiedams-Vlaardingse formatie met een geheel eigen gevoel voor muziek. Aanvang: 22.00 uur: toegang: gratis. SCHIEDAM De konijnen in het Beatrixpark zijn een plaag voor de sportvelden. De dieren plassen zo veel, dat de velden erdoor beschadigd ra ken. Al sinds jaar en dag maakt de gemeente daarom gebruik van een jager die vrij willig 's nachts op de konijnen jaagt. „Het jagen ligt wat ge voelig", zegt J. van der Veen van de gemeentelijke afdeling Groenvoorziening en Natuur. „Daarom geven er er zo min mogelijk ruchtbaarheid aan." Vorige week nog vertelde zijn collega M. Scheefhals in Het Nieuwe Stadsblad een heel ander verhaal. Hij prees juist de natuurlijke omgeving van het Beatrixpark, waardoor de konijnen prima zouden gedij en. Volgens Van der Veen is de situ atie „bar en boos". De urine van de dieren veroorzaakt brand- plekken op de sportvelden. De graszoden moeten daarna met de hand verwijderd worden en vervangen door schoon, nieuw gras. Omdat dit allemaal met de hand gebeurt, is het een arbeids intensief en dus duur karwei. De schade bedraagt vele duizenden guldens per jaar, aldus Van der Veen. Ook de eigenaren van de tuinhuisjes in het park ondervin den schade van de dieren, die er de jonge aanplant kapot knagen. De stadsjager is dit jaar pas in augustus begonnen, omdat de speciale vergunning die hiervoor nodig is, pas laat door het minis terie van Landbouw, Natuurbe heer en Visserij werd afgegeven. In andere jaren wordt in juni begonnen met de bestrijding van de konijnen. In het voorjaar wordt er niet geschoten, omdat de dieren dan jongen hebben. Van der Veen vindt het inhu maan te jagen op de oudere die ren die voor hun kroost moeten zorgen. Vossen Deze maand zijn er ongeveer honderd konijnen geschoten op en langs de sportvelden in het Beatrixpark, op een totale popu latie van ongeveer driehonderd. Het loslaten van bijvoorbeeld vossen in het park, een natuurlij ke vijand van konijnen, vindt Van der Veen geen goede oplos sing om de overlast te bestrijden: „Wie gaat dan de vossenpopula- tie binnen de perken houden?" Er zijn in de stad wel vossen te vinden, maar die leven vooral aan de randen van de bebouwde kom, en niet in het park. Volgens de 55-jarige stadsjager zelf, die liever anoniem blijft, heeft het uitzetten van vossen helemaal geen zin. „Vossen ja gen- niet in hun eigen territori um." De konijnen die in de buurt van de burcht van de vos leven, maken door hun gedrag de vos attent op naderend ge vaar. „Ik heb trouwens nog nooit een vos in het Beatrixpark gezien, maar ze schijnen er wel te zijn." De jager opereert altijd na mid dernacht, om de overlast zo be perkt mogelijk te houden. De enige klachten van geluidsover last die op dat tijdstip nog bin nenkomen, zijn van vissers langs de sloten in het park. Ook de kans op ongelukken is 's nachts het kleinst, omdat er dan nauwe lijks mensen in het park zijn. Het jagen gaat gemakkelijker 's nachts. Overdag zien de konij nen de jager aankomen, maar 's nachts niet. De jager gaat dan met een lamp op pad. „Het is vooral routinewerk. Ervaring." Poelier Behalve in het park jaagt hij ook SCHIEDAM De heer Wal beek - Ome Jan voor bekenden - is een wel zeer trouwe zwemfan. Hoewel hij deze week 90 jaar is geworden, laat hij zelden verstek gaan in zwembad Zuid. In het water wil Ome Jan nog weieens mijmeren over vroeger tijden, toen hij de marathon liep en flinke stukken in natuurwater zwom. Nu gaat dat allemaal niet zo gemakkelijk meer, maar toch ziet hij nog steeds de positieve kanten van het leven. Walbeek vertrekt altijd uit zwembad Zuid met de opmerking: „Bij leven en welzijn tot volgende week." Feestje in zwembad Zuidomdat de heer Walbeek 90 jaar is gewor den. De eerste paai die dinsdag 5 sep tember op het Stadserf de grond ingaat is met recht een mijlpaal. Het is de langverbeide start van de bouw van een cultureel complex waarin ondermeer het archief, de bibliotheek en het -theater zullen worden ondergebracht. De drie instellingen die Schiedam uittillen boven het niveau van een slaapstad, krijgen dan eindelijk naast een stijlvol onderkomen ook de plek die ze als smaakma kers verdienen: hartje cen trum. Die eeste paal dinsdagmid dag wordt dan ook uitge breid gevierd met een feestje in de buitenlucht voor alle stadgenoten. Niemand min der dan Jules Deelder houdt een conference en Hans Vis ser Friends zorgen voor de muzikale omlijsting. Om het heuchlijke feit te vieren heeft het theater samen met Het Nieuwe Stadsblad een spe ciaal voordelig voorstellin- genpakket samengesteld. De aanmeldingsbon hiervoor is te vinden op pagina 3 van deze krant. gemiddeld bereik 73% HN Mooi weer of slecht weer, in Tropicana schijnt altijd de zon! Het grootste sub tropische zwemparadijs van Nederland heeft spectaculaire attracties zoals de supersnelle glijbaan de Rainbow Flash, de wildwaterbaan met stroomversnel lingen en nog veel meer. Tropicana. Tegen zoveel waterpret kan niemand op! GEOPEND: MAANDAG T/M VRIJDAG 10 00-23.00 ZATERDAG* 10 00-18 00 ZQNDAG 10 00-19 00 UUR Hoofdweg 18 Capelle aan den IJssel, Tel. 010 - 4518844 Hillelaan 30-39 t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, Tel. 010-4852273 Ook voor 7- en 8-persoonswagens. (VlP-)busjes.VIP-, trouw-, rolstoelvervoer. Industrieweg 161. 3044 AS Rotterdam. Nieuwe Stadsblad a Jager ingezet tegen konijnen door ARLEN POORT 'En ze fokken echt als konijnen...

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 1