Lip* 50 ^•'r,aössen 50 «2? :ïi Fantastisch openingsprogramma MaasstaD De verloren droom van Kees en Karin Spiekman liifHS!1 |f !«i«lil Italiaanse wijn ISI 6 SEPTEMBER PAGINA 9 Hef Polderhuis zal in het winkelcomplex komen te staan. ROTTERDAM „Toen we het Polderhuis voor het eerst zagen, waren we direct ver kocht. Het huis had alles, waar we al zo lang naar zoch ten: karakter, stijl, privacy. We waren op slag verliefd op dat pand." Het echtpaar Spiekman woonde jarelang met plezier in het Polderhuis. Fotoboek Verbouwing De opening van Alexandrium II gaat gepaard met een werkelijk fantastisch openingspro gramma. Van woensdag 6 tot en met zondag 10 september bruist het op en rondom de 16 megastores aan de Watermanweg van de acti viteiten. Rood en wit, per fles Stapelbare groene armstoel Van 50,00 voor Blanco tuinkaartenset 10 dubbele wenskaarten, 5 assorti met enveloppen Van 7r9ë voor: Bistro wijnglazen per stuk: Lampolie In diverse kleuren of helder per fles Uit de Italiaanse keuken: Diverse soorten deegwaren, zak Tricolore mÖHtfpi i MM b'ABRUZZO Clownspop Zo uit het staatscircus, 35 cm groot Glazen olielamp 34 cm hoog Laatste bewoners Polderhuis n irnsw'ismm Kees en Karin Spiekzman, de laat ste bewoners van het Polderhuis, het statige pand aan de Hoofdweg, dat zij deelden met Jan van Mazijk, zijn nog lyrisch over hun huis. Dat zij een half jaar geleden moesten verruilen voor een 'gewoon' woonhuis aan de 's-Gravenweg in Rotterdam. „Hier wonen we ook mooi, maar het huis mist dat ongrijpbare extra, dat het Polderhuis wel had." Kees en Karin Spiekman zijn twee nuchtere Hollanders, die met beide benen stevig op de grond staan, maar zodra het over het Polderhuis gaat, wordt er een gevoelige snaar geraakt. „We waren al enige tijd op zoek naar een huis. Reden in onze vrije tijd alle polders door, plozen ma- kelaarskrantjes uit en heel toeval lig hoorden we toen, dat het Pol derhuis te koop stond. We zijn gaan kijken en waren dus gelijk verkocht." Het Polderhuis is geschikt voor be woning door twee huishoudens. In 1985 woont in de ene helft eige naar Jan van Mazijk, oud-secreta ris van het Hoogheemraadschap, en de andere kant wordt het droomhuis van Kees en Karin. Op 16 april 1985 wordt het koop contract getekend en kan worden begonnen met een ingrijpende op knapbeurt, waarbij Kees en Karin worden geholpen door familie en vrienden. Een dik fotoboek is nu nog de eni ge herinnering aan die tijd. Al bla derend en vertellend is het niet moeilijk een beeld te krijgen van de inspanningen, die zij zich heb ben getroost om hun droom te ver wezenlijken. „Je koopt een huis toch met de be doeling er de volgende vijfendertig jaar in te wonen", verklaart Kees Spiekman de ingrijpende opknap beurt, „en we hadden uiteraard eerst bij de deelgemeente goed ge ïnformeerd of er plannen waren voor het gebied: een kantorenwijk met veel groen. Nou, daar pastte het Polderhuis wel in, dachten wij." Dus werden er nieuwe leidingen getrokken, plafonds vernieuwd, wanden geplaatst of weggebroken, en dat alles met heel veel hulp en volharding. Na vijfjaar met veel plezier wonen en werken, krijgen Kees en Karin Spiekman de koude douche: „We hoorden, dat er andere plannen wa ren voor het gebied. Het bleken plannen waarin voor het Polder huis geen plaats meer was." Het is het begin van een lange strijd, waarin Kees en Karin zich steeds meer als Don Quichotte gaan voelen. „Het werkt verlammend", herin nert Karin zich nog. „We stopten met de verbouwing, maar na een paar maanden kreeg ik zoiets van: we gaan gewoon door. En dat heb ben we toen ook gedaan. In ver sneld tempo hebben we toen nog de benedenverdieping aange pakt." Hoewel hun droomhuis klaar was, veranderde de omgeving snel. „Toen we er pas woonden kon je het lente horen worden. Het was dan lammertijd bij onze andere buurman. Piet Koene, en als ik die geluiden hoorde, dacht ik gelijk aan de lente", mijmert Karin Spiekman nog even. Haar droom en die van echtgenoot Kees was na tien jaar voorbij. Uiteraard is er eerst de officiële opening voor genodig den en dat gebeurt op woensdag 6 september van 11.30 tot 14.00 uur in het speciaal gedurende de ope ningsdagen op het bouwterrein door MAB b.v. ge plaatste paviljoen. Dat aan deze opening een olifant te pas komt, kunnen we alvast verklappen. Het hoort helemaal bij het me- ga-imago dat Alexandrium II uitstraalt. Verder tijdens openingsmiddag veel muziek en acts en The Evergreen Jazzband en Les Saltimbanques. Afge wisseld met de Disney Roadshow, waarvan de laatste om 17.15 uur wordt gehouden. De volgende dag, donderdag 7 september, is de eer ste koopavond en treedt tussen 16.00 en 21.00 uur het looporkest The Evergreen Jazzband opnieuw op. De Mega Party-dance-interactive met presentator Tim Immers, bekend van de RABO Top-40 en uiteraard van de t.v.-soap Goede Tijden, Slechte Tijden zorgt er op deze avond voor dat de bezoekers zich niet hoeven te vervelen. Er is Karaoke en ook aan allerlei spelletjes kunnen de liefhebbers meedoen. Vrijdag 8 september, staat vooral in het teken van sport. En natuurlijk is er dan opnieuw koopavond in Alexandrium II, waarbij u kunt genieten van The Evergreen Jazzband. Verspreid over het parkeerterrein zullen er sportactivi teiten en -demonstraties zijn. Dus wilt u meedoen, meldt u dan om 16.00 uur voor aerobic, de klimwand, straatbasketbal, straattennis, in-lin-skate. half-pipe en ramps en ook is er een mountainbike-parcours en straatvolleybal. Voor het jonge volkje is er zaterdag 9 september alle reden om met hun papa en mama, opa of oma, tante of oom, naar Alexandrium II tekomen, want voor hen staat er van 12.00 tot 18.00 uur een mobiel kinderpara dijs klaar. Verspreid op diverse plaatsen kunnen de kinderen zich uitleven op het springkussen of met het schuiven van de schijven in een reuzen-sjoelbak. Ge woon kijken mag natuurlijk ook Hoogtepunt van deze dag wordt ongetwijfeld het op treden van Gerard Joling en van Joe Bourne. Wilt u weten of Gerard echt zo fantastisch zingt als in zijn ra- zend-populaire t.v.-programma 'Karaoke op 4', kom dan naar Alexandrium II. Wie weet zingt hij ook dat prachtige nummer, waarmee hij zijn programma steeds besluit en dat alleen hij zuiver lijkt te kunnen zingen Dit alles vindt plaats vanaf een enorme podiumwagen die op het parkeerterrein staat opgesteld. Tenslotte zondag 10 september, alweer de laatste dag van de openingsfestiviteiten. Let op Op deze dag is ook de Oosterhof 's middags open. Ook voor deze dag is weer een leuk programma samengesteld. Terwijl de geur van de poffertjes van de oud-Holland se gebakkraam de lekkere trek oproept is er van 13.00 tot 16.30 uur, met een pauze, het optreden van het Rot terdams Jeugd Philharmonisch Orkest. De kinder-ballonnenwedstrijd wordt van 13.00 tot 14.00 uur gehouden. Als alle kaartjes zijn beschreven worden alle duizend uit te geven ballonnen tegelijk losgelaten. Rondvluchten boven Rotterdam, beschik baar gesteld door het Rotterdams Dagblad, behoren tot de prijzen. Dus allemaal een ballon oplaten Op het parkeerterrein zal deze middag ook een aantal para chutisten landen. Spectaculair, zo'n landing midden in Prins Alexander Op de podiumwagen tenslotte zullen de nodige optre dens zijn. Wie dan voor het voetlicht treden, dat blijft nog even afwachten. ledereen op avontuur bij XENOS the old dutch the old dote Afwijkingen in prijzen, afbeeldingen en tekst voorbehouden Aanbiedingen gelden vanaf 6 sept. t/m 9 sept. 1995 en zijn alléén geldig in ons nieuwe filiaal in Rotterdam Alexandrium (zolang de voorraad strekt)

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 21