SPORTEN VOOR VOLWASSENEN SPORTEN VOOR 00DEREN 36-449 Sportinstuif volwassenen Sportinstuif vrouwen met kinderopvang Triminstuif Spelinstuif ouderen, binnen Sportinstuif voor ouderen, binnen Fietsen voor ouderen Kanotochten voor scholen, bedrijven en instellingen Sportinstuif voor ouderen, buiten Wandelen voor ouderen Spelinstuif voor ouderen, sporthal Margriet Kanotochten Sportinstuif voor ouderen in de open lucht Klimmen, beginners S Kennismakingscursus bowls Zwetr een v desir houd grad< van opdo Sportinstuif voor vrouwen met kinderopvang, sporthal Margriet Sportinstuif volwassenen, sporthal Margriet Kanovaren, beginners Tennis, binnen Tennis, buiten Kanovaren, gevorderden WOENSDAG 06 SEPTEMBER 1995 WOE voor wie: 17 jaar en ouder accommodatie: sporthal Margriet dag: woensdag tijd: 20.30 - 22.00 uur periode: oktober 1995 t/m maart 1996 kosten: 3,- per keer start: 4 oktober 1995 SPORTINSTUIF VROUWEN, MET KINDEROPVANG Om vrouwen in de gelegenheid Ie stellen met elkaar te sporten is de Dienst Sport en Recrea tie gestart met de sportinstuif voor vrouwen. Ideaal van deze sportinstuif is dat er is ge dacht aan kinderopvang. Gedurende het spor ten is het voor zowel moeder als kind mogelijk elkaar te zien. Verder is-het een gezellige groep vrouwen, waarbij iedereen 'zelf uitmaakt hoe fanatiek er gesport wordt Een kopje koffie tussendoor is vaste prik geworden. Heeft u een keer geen tijd of geen zin, dan is dat geen probleem Een week later is er weer een in stuif voor wie: vrouwen accommodatie: sporthal Margriet dag: dinsdag tijd: 09.00 -11.00 uur kosten: ƒ3,- per keer periode: oktober 1995 t/m maart 1996 start: 3 oktober 1995 TRIMINSTUIF Je weekend fris beginnen, kan dat' Nou en of! Want als je actief bent geweest op de zaterdag ochtend, dan kan het weekend al haast niet meer stuk. Iedere zaterdagmorgen om negen uur start een trimploeg vanaf tenniscentrum Kethelhage. Onder deskundige leiding wordt u meegenomen op het trimpad naar het gezon de leven Tussen de bedrijven door wordt u op de hoogte gebracht van de wetenswaardighe den op het gebied van gezond sporten. Voe ding, schoeisel of wat u zelf boeiend vindt, de instructeur kan u alles vertellen. voor wie: 17 jaar en ouder accommodatie: tenniscentrum Kethelhaghe dag: zaterdag tijd 09.30 - 10.30 uur kosten: 3,- per keer periode: oktober 1995 t/m maart 1996 start: 7 oktober 1995 voor wie: accommodatie: dag: tijd: periode: start: duur: kosten: deelnemers: bijzonderheden: In Nederland worden steeds meer voorzienin gen getroffen om hel de ouderen, een belang rijk deel van onze bevolking, naar de zin te maken De Dienst Sport en Recreatie biedt ou deren de gelegenheid deel te nemen aan al lerlei sportactiviteiten. Veel senioren maken al gebruik van deze mogelijkheid Er is echter nog voldoende plaats voor nieuwe deelne mers. Ook de niel-geoefende sporter is wel kom voor wie: 50 jaar en ouder accommodatie: sporthal Margriet dag: dinsdag tijd: 09.30 - 11.30 uur kosten: ƒ2,- per keer periode: oktober t/m april 1996 start: 3 oktober 1995 voor wie: accommodatie: dag: tijd: periode: start: duur: kosten: deelnemers: bijzonderheden: SPORTINSTUIF BINNEN Als je de huidige deelnemers aan de sportin stuif voor jouderen aan het woord laat, komt naar voren dat zij vooral gezond en gezellig bezig willen zijn. Ze zijn zich heel goed bewust van hun beperkingen en eventuele tekortko mingen, maar wetemdaar prima mee om te gaan. Doorgaans houden ze wel van aanpak ken. Met een beetje humor kom je een eind zeggen ze dan. De leiding zorgt er wel voor dat iedereen aan zijn trekken kan komen. voor wie: 50 jaar en ouder accommodatie: sporthal Margriet dag: woensdag tijd: 09.30 - 11.30 uur kosten: 2,- per keer periode: oktober 1995 t/m april 1996 start: 4 oktober 1995 FIETSEN VOOR OUDEREN Vanaf oktober tot en met april organiseert de Dienst Sport en Recreatie fietstochten voor ou deren. De fietstochten vinden plaats op zondag en vangen aan om 9.00 uur. Gemid deld wordt er zo'n drie uur langs de mooiste routes gefietst Onderweg is er volop tijd om te rusten. Zo snel mogelijk langs komen dus. In schrijven is niet nodig. voor wie: 50 jaar en ouder accommodatie: sporthal Margriet dag: zondag tijd: 09.00 - 12.00/13.00 uur kosten: geen periode: april t/m oktober 1996 start: 14 april 1996 WANDELEN VOOR OUDEREN voor wie: groepen vanaf 12 jaar, die het kanovaren machtig zijn accommodatie: watersportvereniging De Fuut/Midden Delfland dag: in overleg tijd: in overleg twee of meerde re uren periode: mei, juni, augustus, sep tember kosten: 5,- per persoon per uur route: in overleg bijzonderheden: er wordt alleen gevaren onder bevoegde leiding (wordt door de Dienst ver zorgd) prijs inclusief materiaal en instructeur zwemdiploma verplicht minimaal 6 en maximaal 12 personen SPORTINSTUIF BUITEN Een aantal deelnemers aan de sportinstuif binnen geeft aan wel het hele jaar door te willen sporten. Zes maanden sportinstuif is voor hen te kort. Deze groep kan in de 'zomer periode' terecht op het handbalcomplex van U.V.G. Alle 'binnensporten' zijn namelijk even eens geschikt om in de buitenlucht te beoefe nen. Zeker hier telt gezelligheid en gezond- had. voor wie: 50 jaar en ouder accommodatie: handbalcomplex U.V.G. sportpark Harga dag: woensdag tijd: 13.30 - 15.30 uur kosten: 2,- per keer periode: mei t/m september 1996 start: 1 mei 1996 Wandelen voor ouderen start in de maand ok tober. De groep zal elke donderdagmorgen om 9.30 uur bij de ingang van sporthal Mar griet (Nieuwe Damlaanl vertrekken voor een wandeling tot circa 12.30/13.30 uur. Onderweg wordt zo'n 20 a 30 minuten gepauzeerd. Er wordt geen marstempo aangehouden, maar evenmin geslenterd. De wandelingen worden gehouden in en rondom Schiedam, waarbij soms aan het begin, soms aan het eind ge bruik wordt gemaakt van het openbaar ver voer. Een groepje bestaat uit maximaal 15 per sonen. Aan deelname zijn geen kosten verbonden. voor wie: 50 jaar en ouder accommodatie: sporthal Margriet dag: donderdag tijd: 09.30 - 12.30/13.30 uur kosten: geen s periode: april t/m oktober 1996 start: 11 april 1996 voor wie voor hen die al een cursus hebben gevolgd accommodatie: watersportvereniging De Fuut/Midden Delfland dag elke eerste zaterdag van de maand tijd 10.00 - 15.00 uur periode mei, juni, augustus, sep- tember kosten 25.- deelnemers: maximaal 12 opmerking de tochten gaan alleen door bij voldoende deelna me Klimmen Bij de klimcursus wordt de nadruk in eerste in stantie gelegd op de veiligheid van het zeke ren en de touwtechnieken. Daarna kan meer gelet worden op de techniek van het klimmen zelf en worden er wat extra klimkunstjes beoe fend zoals abseilen en standplaats bouwen. voor wie: 17 jaar en ouder accommodatie: klimwand sporthal Mar griet dag: woensdag tijd: 19.00 - 20.00 uur periode: oktober t/m december 1995 en januari t/m maart 1996 start: 11 oktober 1995 duur: 5 weken van 50 min (lesuur) kosten: 50- deelnemers: maximaal 6 leerlingen per cursus BOWLS SPELINSTUIF OUDEREN Als u vijftig bent of ouder, wilt blijven sporten, maar het rustiger aan wilt gaan doen, dan kunt u terecht op de spelinstuif voor ou deren Iedere dinsdag morgen wordt leiding ge geven tijdens een algemene warming-up, meestal op muziek. Er is genoeg ruimte om zelf te sporten. U kunt bijvoor beeld kiezen voor volley bal, tafeltennnis, bowls of badminton. Ook kunt u deelnemen aan het be- wegen-op-muziek. Hier bij zal de ene keer een volksdans aangeleerd worden, op een ander moment is het jazzballet aan de beurt. De ervaring leert dat het rustige spor ten onder deskundige lei ding in goede aarde valt. Bowls lijkt op jeu de boules, maar de mat waarop gespeeld wordt is wel dertig meter lang. Een ander verschil is dat de bal, door zijn vorm, tijdens de worp een kromming maakt, wat het spel bemoeilijkt. Het is juist zo'n heer lijke sport omdat u lekker actief bezig kunt zijn, terwijl lichamelijke conditie geen rol speelt. Een van de weinige sporten waarbij de jongere generatie misschien wel het onderspit moet delven. De Rolling Stoons is de Schiedamse bowlsvereniging waar u zich verder kan be kwamen in deze betrekkelijke nieuwe sport. Heeft u de kennismaking meegemaakt en bent u lid geworden dan kunt u al meedoen aan wedstrijden en toernooien die in het hele land georganiseerd worden. voor wie: 50 jaar en ouder accommodatie: handbalcomplex U.V.G., sportpark Harga dag: woensdag tijd: 13.30 - 15.30 uur kosten: 2,- per keer periode: mei t/m september 1996 start: 1 mei 1996 voor wie: accommodatie: dag: tijd: periode: start: duur: kosten: deelnemers: bijzonderheden: Natuu gezwr deren baan spelei er ee goed wordr zijn, k laalstf De zv van h specit baner genie ratuur te en Activil Daarr activit bijvoc voor - dens ten w Voor staat of vri peute dybe< die di zijn. Kin de oude Onde de oi Overl Mens altijd terecl cursu kinde geval Zwen volwc die ii trimz' ging. ding aang meer door Voor uren oefer een werkf thee i Naas er er seerc jaarlij derla een c sport Voor voor deelr en h< Zwer KENNISMAKINGSCURSUSSEN SPORTINSTUIF VOLWASSENEN Wie voelt zich niet lekker nadat hij lekker heeft gesport. Je hebt je flink uitgeleefd, om na een heerlijke warme douche al pratend aan de bar een biertje of iets fris te drinken. Degenen die dit beamen, horen thuis op de sportinstuif van de Dienst Sport en Recreatie. De sportinstuif vindt iedere woensdagavond van 20.30 tot 22.00 uur plaats. Onder vakkundige leiding kunt u zich iedere week in het zweet werken. Het eerste half uur is voor een gezamenlijke warming-up. Geïnteresseerd? Bel met de Dienst Sport en Recreatie, telefoon 010 - 246 5505 REACTIES VAN EEN AANTAL DEELNEMERS: Anja: 'We worden professioneel begeleid." Ruud: 'Niets moet, alles mag Paula: "Alleen of met je partner, het kan alle maal." Hans "Nog 20 jaar ertegenaan Jan: "Het is zo lekker vrijblijvend. Er is geen ver plichting, dus als je niet komt, kost het je niets." Theo: 'Sociale contacten tijdens en na het sporten vind ik heel belangrijk." Frida: "Jammer dat het maar zes maanden duurt." Hans: "Elke woensdagavond, en dan gezellig aan de bar na afloop een glaasje fris." Tennis Het tennissen begint met forehand, backhand en opslag. Veel oefening baart kunst en met wat spelregelkennis heb je zo een tenniswed strijd. Kanovaren Bij de Dienst Sport en Recreatie is het mogelijk een cursus kanovaren voor gevorderden en een cursus vaardigheid behendigheid kano varen te volgen. Voor het kanovaren zijn altijd veel gegadigden. De Dienst beschikt over vijf tien kajaks met dubbelbladige peddels. De Dienst Sport en Recreatie verzorgt kennis makingscursussen tennis, kanovaren en/of klimmen. Voor ongeveer tien gulden per uur, intlusief les, kunt u bijvoorbeeld binnen tennis sen. Zo'n kans pak je natuurlijk meteen. Niet zo gek, want in Schiedam zijn velen u al voor gegaan. Cursussen worden het hele jaar door gegeven. Tennis duurt tien weken, kanovaren vier en klimmen zes. Nadruk ligt op het aanle ren van de basisvaardigheden, zodat de sport daarna zelfstandig kan worden beoefend. Wie na een kennismakingscursus verder wil met een bepaalde sport, kan bij de Dienst Sport en Recreatie terecht voor meer informatie. 17 jaar en ouder sporthal Margriet keuze uit woensdag of vrij dag 18.00-19.00 uur oktober t/m december 1995 en januari t/m maart 1996 4 en 6 oktober 1995 10 weken 105- maximaal 10 leerlingen per cursus sportkleding noodzakelijk schoenen met zwarte zolen verboden 17 jaar en ouder tenniscentrum Kethelhaghe donderdag keuze uit 17.30, 18.30, 19.30 of 20.30 uur april t/m juni 1996 4 april 1996 10 weken 105- maximaal 10 leerlingen per cursus sportkleding noodzakelijk schoenen met ingelegd profiel verplicht alleen voor hen die de be ginnerscursus hebben ge volgd of ruime ervaring hebben watersportvereniging De Fuut/Midden Delfland maandag of donderdag 18.30 - 21.00 uur juni/juli 1996 10 en 13 juni 1996 4 weken 55,- maximaal 8 leerlingen per cursus bij deze cursus komen aan bod varen van langere afstan den manoeuvreren uitgebreidere technieken 15 jaar en ouder watersportvereniging De Fuut/Midden Delfland maandag of donderdag 18.30- 21.00 uur mei/juni 1996 6 en 9 mei 1996 4 weken 55.- maximaal 8 leerlingen per cursus bij deze cursus komen aan bod in- en uitstappen bij hoge en lage kant lage en hoge peddel- steun elementaire technieken voor wie: accommodatie: dag tijd periode start duur kosten deelnemers: bijzonderheden:

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 12