SPETTEREND PLEZIER IN SPORT- EN RECREATIERAD GR0EN00RD SPORT- EN EVENEMENTENHAL MARGRIET UITBREIDING SPORTHALRUIMTE MET "SPORTHAL GR0EN00R0" BEHEER GEMEENTELIJKE SPORTACCOMMODATIES WOENSDAG 06 SEPTEMBER 1995 36-452 Het is alweer ruim een jaar geleden dat de deuren van het Sport- en Recrea- tiebad Groenoord geopend werden. Maandelijks stromen vele enthousiaste waterliefhebbers toe, voornamelijk recreatiezwemmers uit de regio Schiedam maar ook van ver daarbuiten. Het recreatiebad heeft vele aantrekkelijke at tracties zoals de 70 meter lange glijbaan, een wild-waterkreek, massage- stralen, veel waterspuiters, een kleuter- en peuterbad, whirlpools en een uit- zwembad naar buiten. Het Sport- en Recreatiebad Groenoord is zeker een bezoek waard. OPENINGSTIJDEN RECREATIEF ZWEMMEN Zwembadpret In Sport- en Recreatiebad Groenoord, Prinses Beatrixlaan 2 Schiedam. Tel.: 010 - 471 93 27 Sport-O-Theek Brandersfeesten Huldiging kampioenen Indoor tennis Buitenaccommodaties Aantal VERGADERMOGELUKHEDEN SPORTHAL MARGRIET mmmm maandag, dinsdag, 14.00 - 22.00 uur: 20.00 - 21.00 uur: J woensdag 13.30- 22.00 uur: 14.00-17.00 uur: zaterdag 09.30 - 15.00 uur: 11.30-15.00 uur: zondag 09.30 -12.30 uur: met ouders 10.30- 12.30 uur: 12.30 - 16.00 uur: donderdag en vrijdag recreatiebad wedstrijdbad (alleen voor banen zwemmen) recreatiebad wedstrijdbad recreatiebad wedstrijdbad recreatiebad kinderen wedstrijdbad recreatiebad en wedstrijdbad ACTIVITEITEN OM FIT TE BLIJVEN Sport- en Recreatiebad Groenoord organiseert veel fitheids- activiteiten. Er is voor elk wat wils. De lessen staan onder leiding van gediplo meerde zwemonderwijzers. Banen zwemmen In rustig zwemwater werken aan een prima conditie. Zwemmen is een van de beste be wegingsvormen voor een all-round conditie. Banenzwemmen gaat altijd door. ook tijdens de vakanties. maandag t/m donderdag 07 00 - 08 45 uur wedstrijdbad 12.00 - 13.00 uur: wedstrijdbad vrijdag 07.00 - 08.45 uur: wedstrijdbad 12.15 - 13.15 uur: wedstrijdbad Aquarobic Tijdens een bezoek aan het recreatiebad kan van maandag tot en met donderdag om 20.00 uur GRATIS worden deelgenomen aan een Aquarobic-les. Op muziek en in een water diepte van 1.30 m wordt gewerkt aan de con ditie. Ook mensen zonder diploma kunnen hieraan meedoen. Senioren fit Op maandag-, woensdag- en vrijdagochtend is het zwembad gereserveerd voor de senio ren. De medewerkers van Groenoord hebben een speciaal programma ontwikkeld. Per och tend kan aan verschillende lessen worden deelgenomen. Op de woendagochtend wor den de volgende lessen gegeven: watergym- nastiek, trimmen en yoga. Gezellige activiteiten om fit te blijven. De watertemperatuur van het recreatiebad is 30 graden celcius. Vaak horen we dan ook de opmerking: "Was ik hier maar eerder aan begonnen'. maandag van 09.30 - 12.00 uur: recreatiebad watergymnastiek wedstrijdbad trim menXzwem men multifunctionele ruimte gymnastiek woensdag van 09.30 - 12.00 uur: recreatiebad watergymnastiek wedstrijdbad trimmenXzwemmen multifunctionele ruimte yoga vrijdag van 09.30 - 12.00 uur: recreatiebad watergymnastiek gymnastiek Aquajoggen Aquajogging is een watertraining waarbij on belast kan worden getraind. Dit gebeurt met gebruikmaking van de waterweerstand en met de hulp van een zogenaamde 'wet belt'. Een wet belt is een lichtgewichtgordel met een groot drijfvermogen. De oefenstof wordt op een gevarieerde manier en met behulp van muziek gepresenteerd. maandag 21.30 - 22.15 uur: dinsdag 09.45 - 10.30 uur: wedstrijdbad wedstrijdbad Aquafit Een trimactiviteit voor iedereen. Onder deskun dige leiding worden verschillende bewegings vormen aangeboden. Een prima gelegenheid om uw conditie op peil te brengen en te hou den. maandag 21.30 - 22.15 uur: wedstrijdbad Ouder en kind Onder deskundige begeleiding wordt uw kind in de leeftijd van 0 tot 4 jaar vertrouwd ge maakt met het water. Afgestemd speelmateri aal en zwemvlinders zijn aanwezig. De tempe ratuur van het water is 30 graden celcius dinsdag 09 30 - 12.00 uur: donderdag 09.30 -12.00 uur: recreatiebad Aanstaande moeders De met zorg samengestelde lessen werken zeer ontspannend voor moeder en kind. De temperatuur van het water is 30 graden celci us. dinsdag 09.30 -10.00 uur: donderdag 09.30 -10.00 uur: recreatiebad recreatiebad Leszwemmen volwassenen Voor de ouderen die nog willen leren zwem men of die af willen van de angst voor het water; wij staan klaar om u te helpen. maandag 21.00 - 21.30 uur: recreatiebad dinsdag 09.00 - 09.30 uur: wedstrijdbad wedstrijdbad vrijdag 15.00 - 15.30 uur: wedstrijdbad Feesten en partijen Vier je verjaardag in het zwembad Gezellig samen met vriendjes en vriendinnetjes. /Vlaak er een leuk feest van. Na afloop staat voor ie dereen een "patat met" en een ijsje klaar Om teleurstellingen te voorkomen vooraf reserve ren. c maandag t/m vrijdag 14.00 - 20.00 uur zaterdag 09.30 - 15.00 uur Vakanties uitgezonderd. Voor een feestelijke bijeenkomst kunt u uitste kend terecht in onze accommodatie. Informeer naar de mogelijkheden. Het gebruik van het recreatiebad behoort tot de mogelijkheden. De Dienst Sport en Recreatie heeft sinds 1982 een Sport-O-Theek voor het uitlenen van sport- en spelmateriaal. Schiedammers die iets willen organiseren op het gebied van re creatiesport kunnen bij de Sport-O-Theek gratis materialen lenen. Op dit moment maken al veel verenigingen en basisscholen gebruik van deze uitleenmogelijkheid De Sport-O-Theek kan ook geraadpleegd worden voor advies over het gebruik van ma teriaal en het organiseren van een sportdag. Bovendien wordt sportliteratuur uitgeleend. De materialen kunnen telefonisch (246 55 05) worden gereserveerd. Afspraken over het op halen en inleveren van de materialen worden meteen gemaakt. Het uitlenen is gratis Materialen die beschadigd of zoekge raakt zijn, moeten worden vergoed. Voor sommige materialen wordt een kleine borg gevraagd. Meer weten? Vraag de gratis folder aan De Brandersfeesten in Schiedam zijn een begrip voor iedereen die van gezelligheid houdt. Ook de Dienst Sport en Recreatie is actief betrokken bij de feesten. In de afgelo pen jaren hebben diverse verenigingen tij dens de Brandersfeesten presentaties gege ven. Dit jaar wordt een beperkt aantal verenigingen uitgenodigd om hun beste kunnen te demonstreren. De sportdemon- straties vinden plaats op de grote Markt, in het hartje van Schiedam, op 24 september 1995 van 11 00 - 16.00 uur De laatste jaren is de huldiging van de kam pioenen in Schiedam uitgegroeid tot een waar festijn, waar buurtgemeentes jaloers op zijn. De Schiedamse sportkampioenen worden ook dit jaar gehuldigd en wel op 24 november 1995. Zegevierende teams en in dividuele kampioenen worden in het zonnet je gezet. Hoogtepunt van de avond is de uit reiking van de sporlprijs van het jaar. Welke sporter of welke ploeg voor deze prijs in aan merking komt, wordt ieder jaar bepaald door de Schiedamse sportpers. De feestelijke bij eenkomst wordt opgeluisterd door diverse optredens. In de Margriethal, die volledig wordt omgebouwd tot een grote feestzaal, vindt de feestavond plaats. Deze avond is bij uitstek geschikt om op informele wijze kennis te maken met iedereen die met de Schie damse sport te maken heeft. Kortom een ge weldige en spannende avond voor de spor ters van Schiedam, Waarom zou iedere Schiedammer elk jaar mi nimaal enkele keren naar deze hal moeten komen? - Omdat ons programma voor-elk-wat-wils biedt, zoals honden- en kattententoonstellin gen, vlooienmarkten, computerbeurzen enz. - Omdat iedereen een ruimte kan huren om zijn/haar sport te beoefenen. Dus ook iedere particulier die zomaar eens wil tennissen of voetballen. U ontmoet er stadsgenoten die aan het spor ten zijn, terwijl u ze misschien in een heel andere hoedanigheid kent. Als je het hebt over oude sporthallen die lang zaam verpauperen, dan heb je het zeker niet over Sport- en Evenementenhal Margriet. Wilt u dit wel eens van dichtbij zien? Stap dan gewoon naar binnen. Bereikbaarheid Sport- en Evenementenhal Margriet is op ver schillende manieren gemakkelijk te bereiken Met openbaar vervoer: -vanaf station Nieuwland, gelegen aan de spoorlijn Rotterdam - Hoek van Holland, circa zeven minuten lopen; -vanaf station Schiedam-Rotterdam West met buslijn 52 of 53, halte voor de sporthal, -vanuit Rotterdam met tramlijn 1, halte voor de sporthal. Met de auto: -vanaf de snelweg A20 (van en naar de Bene- luxtunnel), de afslag Schiedam Noord. Bedrijfsdag leder bedrijf wil vroeg of laat wel eens iets extra's doen. Dit kan zijn om iets te vieren, om relaties op een informele manier te leren kennen, of om de goede werksfeer binnen het bedrijf te behouden. Sport- en Evenementen hal Margriet heeft voor dit soort gelegenheden een verrassend aanbod. Een bedrijfssportdag kan er als volgt uitzien: -ontvangst met koffie -gebruik van vijf tennisbanen en vier badmin ton velden -lunch (bijvoorbeeld: twee broodjes, soep, fruit, koffie/thee/melk) tijd van 10.00 - 16.00 uur prijs: F 999,- voor dertig personen Een uitgebreide brochure wordt op verzoek gratis toegezonden. Indoor tennis In Sport- en Evenementenhal Margriet kan het hele winterseizoen weer volop worden geten nist. De hal heeft een capaciteit van zes ge scheiden tennisbanen. Klimwand De toenemende vraag naar het onderdeel rotsklimmen heeft ervoor gezorgd dat Schie dam de vijftiende klimwand van Nederland mocht plaatsen. Het afgelopen jaar is zeer in tensief gebruik gemaakt van de mogelijkheid om indoor te klimmen Zowel de beginnende als gevorderde klimmer kan hier zijn klimtalen- ten ontwikkelen. In samenwerking met de Ne derlandse Bergsportvereniging zijn dit jaar nieuwe klimparcoursen uitgezet Voor de gevorderden is het een uitstekende mogelijkheid om te trainen ter voorbereiding op de echte bergen De wand is in een hoek van de hal aangebracht en door een net van de rest van de hal gescheiden Daardoor is de klimwand bijna altijd open voor de liefhebber De klimwand bestaat uit een houten construc tie met daarop multiplex platen. In die platen is een matrix van slagmoeren opgenomen, zodat op diverse plaatsen grepen zijn aan te brengen. De wand is negen meter hoog en heeft een oppervlakte van 180 m2 Door de kennismakingscursussen en de snuffel- en achtpas (zie sporten voor jeugd basisonder wijs) krijgen Schiedammers van alle leeftijden komend jaar de gelegenheid om met deze sport kennis te maken. Mensen die hierdoor enthousiast zijn geworden voor het sportklim- men, kunnen zich aansluiten bij de Nederland se Bergsportvereniging. Nederlandse Bergsportvereniging De Nederlandse Bergsportvereniging (NBV), in federatieverband aangesloten bij de Neder landse Klim- en Bergsportbond en de Öster- reichischer Alpenverein. houdt zich voorname lijk bezig met het wandelen, klimmen en toeren in de bergen. De NBV heef» momenteel 25.000 leden en is onderverdeeld in zeventien afdelingen. De afdeling Rotterdam is de groot ste en beslaat een gebied van Gouda tot Mid- delharnis en van Hoek van Holland tot Dor drecht. Op dit moment zijn er vijftien grote en kleine klimwanden. De regio Rotterdam heeft er twee: één in Rotterdam, met een klimop- pervlakte van 200 m2 en één in Schiedam met een oppervlakte van 180 m2. Evenementen sporthal Margriet Sport- en Evenementenhal Margriet is zeer ge schikt voor het organiseren van evenementen. De sporthal is goed te bereiken met bus, tram, trein en eigen auto. De gunstige ligging en het enorm beschikbare vloeroppervlak maken de hal geschikt voor vrijwel ieder evenement. Zo leent de hal zich bijvoorbeeld uitstekend voor het organiseren van een sportdag van een be drijf De hal biedt echter ook ruimte voor een groot internationaal sportevenement. Tussen deze twee uitersten liggen de mogelijkheden voor het organiseren van kleine en grote spor tevenementen. De hal kan onderdak bieden aan 20 tot 2500 personen. Naast de hal is vol doende parkeergelegenheid en hotelaccom modatie is in de directe nabijheid aanwezig. In de hal is een gezellig ruim restaurant met bar. Een professioneel horeca-exploitatiebedrijf kan zorgen voor de nodige versnaperingen. De gehele organisatie en begeleiding van een sportdag voor uw bedrijf of school kan overi gens naar wens woraen verzorga aoor een bedrijf dat hierin is gespecialiseerd. De faciliteiten zijn - totaal vloeroppervlak 3000 vierkante meter of tweemaal 1500 vierkante meter; - 2 velden voor voetbal, hockey, handbal, of korfbal; - 8 volleybalvelden, - 3 basketbalvelden; - 12 badmintonvelden; - 6 tennisbanen (onderling van elkaar ge scheiden), - turnfaciliteiten, - regiebalkon; - goede geluidsinstallatie; - 2 electronische scoreborden, - 240 tot 1000 tribuneplaatsen; - 8 kleedkamers; - aparte kleedkamers voor scheidsrechters. Van beurzen en feesten tot examens Sport- en Evenementenhal Margriet is, door zijn gunstige ligging en zijn grote vloeropper vlak, geschikt voor vrijwel ieder evenement. Als u een beurs, veiling, tentoonstelling of bedrijfs presentatie wilt organiseren kunt u hier dus goed terecht Aan de hand van een platte grond op schaal kan de huurder elke gewens te opstelling intekenen. Het personeel van de hal adviseert en assisteert, indien gewenst, bij de uitvoering. Er zijn voldoende electra- voorzieningen. Met de aanwezige vorkheftruck kan in de hal geladen en gelost worden. Wilt u een feestje of bingo-avond organise ren? De gezellige langwerpige bovenzaal van Sport- en Evenementenhal Margriet biedt plaats aan ongeveer 150 personen Deze zaal kan worden gebruikt voor het organiseren van feesten, denksport-competities, bingoavonden en loterijen. Een bar is aanwezig, evenals een goede geluidsinstallatie Zoekt u een geschikte ruimte voor het afne men van examens van een groot aantal kan didaten? De Margriethal biedt plaats aan max imaal twaalfhonderd examenkandidaten. Het personeel van de hal verzorgt het opbouwen en afbreken en het huren vqn tafels en stoe len. Uiteraard kan de horeca-exploitant zor gen voor de inwendige mens. Een podium met een microfoon wordt gebouwd voor instructie en toezicht tijdens het examen voor wie: iedereen accommodatie: sporthal Margriet dag/tijd: maandag 16.00 -18.30 uur dinsdag 11.00 -17.45 uur woensdag 11.30 -18.45 uur donderdag 09.00 -18.45 uur vrijdag 16.00 uur -17.45 uur kosten: per uur duur: oktober t/m maart 1996 kortingen: 'dalurentarief [f22,- per uur) op dinsdag t/m donderdag van 12.00 - 17.00 uur 10% korting bij baanhuur voor vier maanden of meer verenigingen betalen 20,- per uur bij baanhuur van meer dan vijf uur per week Reserveer telefonisch! Op 30 juni 1994 jl. werd de eerste paal gesla gen voor de bouw van een nieuwe sporthal in Schiedam. Deze sporthal met de afmeting 28 x 44 meter is inmiddels in gebruik genomen en ligt op het terrein van het voormalig openlucht- bad Groenoord. In de sporthal zijn voorzienin gen aangebracht voor de sporten handbal. De Dienst Sport en Recreatie beheert namens het gemeentebestuur een aantal sportaccom modaties die als volgt kunnen worden 'onder verdeeld: voetbalvelden gras 29 kunstgras 1 trainingsvelden 10 verharde handbalvelden 6 korfbalvelden 2 hockeyvelden gras 4 kunstgras 3 honkbalveld l softbalveld l Bovenstaande sportvelden zijn gelegen in de mooie Schiedamse parken Harga, Thurlede en Kethel en zijn ingesloten door parkgroen. Voor het gebruik vpn bovenstaande velden dient men in eerste instantie contact op te nemen met de betreffende sportverenigingen In de sporthal zijn twee vergaderruimten aan wezig en een bovenzaal. Vergaderkamer 1 De kamer heeft vergadermogelijkheden tot maximaal 12 personen, maar kan ook gebruikt worden voor andere doeleinden zoals ont vangstruimte en VIP-room bij sportwedstrijden en evenementen. Vergaderkamer 2 Deze ruimte heeft een capaciteit tot circa 30 personen. Uiteraard kan deze zaal ook benut worden voor ontvangstruimte en VIP-room. Daarnaast geeft de ruimte uitstekende moge lijkheden voor het geven van cursussen en dergelijke. Daarvoor is onder meer aanwezig een projectiescherm van 1.50 x 1.50 meter en een zogenaamd whitebord van 1.20 x 0.90 meter. Beide hebben een vaste opstelling. Daarnaast is er een telefoon en cai-aan- sluiting. De huur van een overheadprojector. volleybal, korfbal en turnen, terwijl er qua af metingen ook voetbal gespeeld kan worden De hal is ook voorzien van een tribune voor de toeschouwers. De bij de sporthal behorende kantine wordt geëxploiteerd door twee vereni gingen die ook in de hal zullen sporten Binnenaccommodaties Deze zijn onder te verdelen in sportzalen en gymnastieklokalen. De sportzalen zijn volledig in beheer bij de Dienst Sport en Recreatie. Voor wat betreft de gymnastieklokalen geldt dat alleen het buitenschoolse gebruik door de Dienst Sport en Recreatie wordt geregeld. Sportzalen Zaal Oost aan de Celsiusstraat. Zaal Zuid aan de Durrerstraat. In beide zalen (28 x 22 meter) worden diverse vormen van sport beoefend. Voor de ingebruikgeving dient men contact op te nemen met de Dienst Sport en Recreatie tel 010 - 246 5508. Gymnastieklokalen De twaalf over de stad verspreid liggende lo kalen worden door de Dienst Sport en Recrea tie aan diverse verenigingen, na schooltijden, in gebruik gegeven TV en videoapparatuur behoort tevens tot de mogelijkheden. Bovenzaal Deze zaal biedt plaats aan maximaal 150 per sonen. Iedere gewenste opstelling kan worden gerealiseerd. Tafels en stoelen zijn in voldoende mate aanwezig. Daarnaast is deze zaal voorzien van een uitgifte-buffet. Voor alle genoemde ruimten zijn horeca- faciliteiten aanwezig. Dit alles kan worden ver zorgd door de horeca-exploitant R. Hiele (tel privé 010-4714422, kantoor 010-4708434). Ar rangementen in combinatie met sportactivitei ten, bijvoorbeeld tennis, en lunches behoren eveneens tot de mogelijkheid. Alle genoemde ruimten zijn per dagdeel (4 uur) te huur. Daarnaast is het, met uitzondering van de bo venzaal, mogelijk om per uur te huren. Voor de vergader/cursusruimte wordt onderscheid gemaakt in gebruik door sportverenigingen en overig gebruik. ACCOMMODATIES RESERVEREN EN HUREN Met ingang van het seizoen 1995-1996 zal de ver huur van alle onder de Dienst Sport en Recreatie vallende accommodaties plaats vinden op één centraal punt: het kantoor van de Dienst Sport en Recreatie De verhuur van accommodaties zal in de loop van het seizoen ook worden geautomatiseerd. Voor de huurders van verschillende accommodaties (sporthallen, sportzalen, gymzalen en sportveldenl betekent dit dat zij voor het inhuren niet meer bij diverse personen hoeven te informeren. Tijdens kantoo ruren kan men voortaan terecht bij de Dienst Sport en Recreatie, Nieuwe Damlaan 5 te Schiedam, tel. 010 - 246 5508. Buiten kantooruren kan men informatie over verhuur -en andere zaken betreffende de accommodaties- verkrijgen bij de dienstdoende beheerder van Sport- en Evenementenhal Marqriet tel 010 - 470 0791.

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 15