I >1 I übL Hypotheek kan met de bewoners meegroeien tl Ontwikkelingen in prijzen woningen 'Survival-pakket' voor populaire blikvangers Onderhoud verhoogt de waarde van uw huis Met uw hypotheek is meer mogelijk dan u denkt SS Een projekt van Aannemingsmaatschappij A.E3reur en Zn bv WOENSDAG 06 SEPTEMBER 1995 36-455 In het karakteristieke en zeer fraai gelegen Dudok-gebouw aan de Gerrit Verboonstraat/Tuinlaan in het centrum van Schiedam zal over enkele maanden gestart worden met de bouw van 35 koopappartementen (premie/vrije sector). De sfeervolle appartementen krijgen 2, 3 of 4 kamers. Afhankelijk van de plaats in dit gebouw krijgt u een prachtig uitzicht over de Tuinlaan, Gerrit Verboonstraat, de Buiten Haven en de Lange Haven of de Koemarkt. Op de hoger gelegen verdiepingen krijgt u zelfs uitzicht over de stad, richting Rotterdam of Vlaardingen. De prachtige locatie zorgt er tevens voor dat op loopafstand aanwezig zijn het winkelcentrum, het theater, restaurants enzovoort. De bereikbaarheid voor zowel de auto alsook het openbaar vervoer is uitstekend te noemen. Vlakbij zijn haltes voor bus en tram, ook het treinstation is op korte afstand. De appartementen worden bovendien luxe uitgevoerd en goed beveiligd. De prijzen variëren vanaf ca. 163.000.- tot ca. ƒ332.000.- v.o.n. Heeft u belangstelling voor dit unieke project dan bent u a.s. zaterdag 9 september tussen 10.00-17.00 uur welkom in de hal van dit gebouw aan de Gerrit Verboonstraat voor de presentatie van het plan. Voor inlichtingen en verkoop: MAKELAARDIJ RUBENSPLEIN BV Rembrandtlaan 2 3117 VJ Schiedam tel.: 010-2731222 Atta Makelaars Haringvliet 82 3011 TG Rotterdam tel.: 010-4114644 Het kopen van een eigen woning kost u nog steeds méér dan in dezelfde periode vorig jaar. De gemid delde prijs van koopwoning bedroeg in de periode april '95 t/m juni '95 238.300,- tegen 231.700,- in de periode april '94 t/m juni '94. Deze prijsontwik keling heeft betrekking op gemiddelde prijzen van bestaande woningen. Per woningtype, regio en plaats kan de ontwikkeling anders zijn. Zo liggen de prijzen in 't noorden en oosten lager dan het landelij ke gemiddelde. In de periode april/juni '95 kostte een woning in 't noorden gemiddeld 190.000,- en in het oosten ƒ234.000,-. De koopprijs in 't oosten is echter - vergeleken met de rest van het land - het snelst (met 13.000,-gestegen t.o.v. vorig jaar. De (gemiddeld) duurste regio is 't midden van ons land, maar daar staat tegenover dat de gemiddelde koop prijs 265.000,-) t.o.v. dezelfde periode vorig jaar met slechts 1000,- is gestegen. Bron: N VM-Stappenplan Snijbloemen zijn in ons land bijzonder populair. Hieronder volgen enkele tips waarmee u de houd baarheid van snijbloemen kunt verlengen. Zorg in de eerste plaats dat de kleur van de bloemen bij aan koop al te zien is. Dit is een garantie voor het goed opkomen van de bloemen. Zet de bloemen thuis eerst enige tijd in de verpakking in een koele plaats in een emmer water. Snij hierna met een scherp mesje een stukje steel schuin af. Ge bruik hiervoor geen schaar! Een schaar knijpt de steel namelijk een stukje dicht, waardoor de bloem geen water op kan nemen. Verwijder daarna de bla deren die onder water kun nen komen en plaats de bloemen in een goed schoongemaakte vaas met schoon water en snijbloe- menvoedsel. Als u daarna regelmatig het water bij vult, is lang bloemplezier verzekerd! Of we het nu leuk vinden of niet, we kunnen er niets aan veranderen: de donke re dagen van de herfst lig gen weer in het vooruit zicht. En na uitbundig zo- merplezier in tuin of op balkon, breekt hiermee te vens een seizoen aan waar in de meeste tijd binnens huis wordt doorgebracht. En opeens blijkt het be hang aan vernieuwing toe, lijken de raamkozijnen te schreeuwen om een nieuwe verflaag en zorgen de ver kleuringen op het plafond opeens voor ergenis. Dit is dan ook dé periode waarin klusjes binnenshuis de aandacht krijgen. Klusjes die uw woongenot, maar ook de waarde van uw huis aanzienlijk kunnen verhogen. Achterstallig onderhoud, zoals scheuren in muren en plafonds en schimmel- en vochtplekken, kunt u zelf 'te lijf. Jaarlijks wordt in Nederland zo'n 900,- per huishouden uitgegeven aan doe-het-zelf (dhz) pro- dukten. Vooral woonka mer, keuken, badkamer en toilet blijken hierbij gelief de dhz-objecten. Dankzij de uitgebreide voorlichting, die bij de meeste bouwmarkten en dhz-zaken verkrijgbaar is, wordt het achterstallig on derhoud steeds meer in eigen hand genomen. Vochtproblemen Ons wisselvallige en wis pelturige klimaat veroor zaakt het meest voorko mende probleem in huis: vocht. Enkelsteens buitenmuren, keldermuren en gescheur de muren laten vocht door, waardoor er schim- melvlekken ontstaan en verf losbladdert. Loszittende voegen tussen tegels kunnen vochtpro blemen in de badkamer veroorzaken, waardoor het onderliggende plafond een geelbruine vlekkende- cor vormt. Deze schimmelproblemen zijn tegenwoordig echter vrij snel en eenvoudig te verhelpen. De veroorzaak te vlekken werkt u weg door ze eerst te behande len met een vlekkenoplos- middel, zoals Vlekkencoa- ting. Deze witte verf iso leert de vlekken, waardoor ze niet meer terugkomen De oppervlakte kan daar na naar wens worden afge werkt. Verflagen Scheurtjes en barstjes in plafond of muur kunt u met een verflaag camoufle ren, maar de kans is groot dat u van deze werkzaam heden slechts heel even plezier heeft. Als het oude plafond met witkalk of veegvast is ge schilderd, kunt u er niet zondermeer een andere verf overeen smeren. De oude laag moet eerst ver wijderd worden met een plamuurmes. Was daarna de oppervlak te schoon en fixeer de res ten. Door water op de muur of het plafond te spuiten kunt u controleren of de onder grond goed is. Als het water er in drup pels op blijft staan, kunt u de oppervlakte verder af werken. Er zijn tevens een aantal produkten verkrijgbaar die naast een reparerende effect ook een decoratieve functie hebben. Door de grote elasticiteit kunnen kleine oneffenheden wor den overbrugt en krijgen plafond en muur meteen een mooi uiterlijk. Niet alle werkzaamheden in en rond het huis zijn geschikt voor zelf experi menteren. Mankementen aan bijvoorbeeld waterlei ding, centrale verwarming, geiser, elektra en dak zijn ingewikkelde werkzaam heden die u beter aan een vakman kunt overlaten. Wellicht heeft u al jaren dezelfde hypotheek. Wettelijke maatregelen en persoonlijke omstan digheden willen echter nog wel eens veranderen. Het is dan ook geen overbodige luxe om af en toe uw huidige hypo theek eens onder de loep te nemen. Betaalt u niet teveel? Past uw hypo theek nog wel bij uw huidige omstandighe den? Is het mogelijk om uw hypotheek te verho gen voor (bijvoorbeeld) een verbouwing? Vragen die soms een verrassend uitkomst kunnen heb ben, want met uw hypo theek is vaak veel meer mogelijk dan u denkt. In hypotheektermen heet het veranderen van een hy potheek een 'reparatie'. Zo'n reparatie kan heel in teressant zijn als uw per soonlijke omstandigheden zijn veranderd. Stel dat u - toen u de hypo theek afsloot - nog geen kinderen had en nu wel. Kinderen, waarvoor u een dure studie gaat bekosti gen. Dan kan een reparatie uitkomst bieden. Hoogstwaarschijnlijk heeft u in de tijd dat uw kinderen opgroeiden na melijk het grootste deel van de hypotheekschuld afgelost. In cijfers Dat gegeven kan een des kundige (bijvoorbeeld een NVM-Hypotheekshopad- viseur) zó voor u benutten dat u meer financiële arm slag krijgt. Een mogelijkheid die Ave met een voorbeeld in cij fers zullen omzetten. Uw huis is in de loop van de jaren meer waard gewor den. Stel dat uw hypo theekschuld inmiddels is afgelost tot ongeveer 100.000,- en uw huis nu ongeveer drie ton waard is. Dan bestaat de mogelijk heid om uw hypotheek af- lossingsvrij te maken. Dit houdt in dat u voor onbepaalde tijd niets meer hoeft af te lossen op de rest van de hoofdsom. U be taalt dan dus alleen nog de rente en die kunt u weer aftrekken bij uw belasting- afgifte. Meer financiële ruimte dus. Verbouwing I Er zijn echter ook andere reparaties van uw hypo theek denkbaar. Stel dat u zo'n jaar of tien met veel plezier in hetzelfde huis woont. U wilt dan ook ab soluut niet verhuizen, maar de badkamer is ei genlijk nooit naar uw zin geweest. En eigenlijk is de keuken ook wel aan ver vanging toe. U kunt dan besluiten om de inmiddels afgeloste be dragen weer op te nemen. Als dit bedrag niet vol doende is om uw plannen te realiseren, kunt u over wegen om uw hypotheek te verhogen. En als dit niet mogelijk is. is het afsluiten van een tweede hypotheek misschien een goede oplos sing. Bedenk dan wel dat het afsluiten van een tweede hypotheek ook de nodige kosten, zoals afsluitprovi- sie, taxatie- en notariskos- ten, met zich meebrengt en ook de rente van de tweede hypotheek ligt vaak hoger dan bij de eerste. Het te lenen bedrag moet daarom minimaal ƒ15.000,- zijn om zo'n tweede hypotheek aan trekkelijk te maken. In an dere gevallen is een per soonlijke lening of doorlo pend krediet misschien gunstiger. Oversluiten Als u een nieuwe (andere) hypotheek wilt zonder te verhuizen, kunt u uw hy potheek 'oversluiten'. Het overstappen naar een hy potheekbank met een lage re rente kan uiteindelijk echter weinig (tot geen) voordeel opleveren. Ver vroegd aflossen wordt na melijk meestal 'gestraft' met een boete en ook het afsluiten van een nieuwe hypotheek is niet bepaald gratis. Het vinden van de meest geschikte oplossing, afge stemd op uw persoonlijke financiële situatie, kunt u het beste overlaten aan een deskundige adviseur. 35 KOOPAPPARTEMENTEN DUDOK-HAV RESIDENTIE IN SCHIEDAM CENTRUM - -waf bidt* *j ü»0*- ink Een deslundiye helpt u hij het adviseren van een nieuwe hypotheek i

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 19