SCHIEDAM Excursie KUNSTGEBITTEN Meer ruimte in de stad door flatopbouw Vrijbuiter en Kroelkont INGEZONDEN BRIEF De politiek wordt bedankt SLENDER YOU brengt het lichaam in vorm en heeft bovendien een therapeutische werking Laatste vaartocht Gezondheids cursussen gericht op kinderen Vlaardingse illustrator wiens vakantie voorpaginanieuws is VERINGMEIER TANDTECHNIEK -WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1995 36-1442 WATERWEG - De excursie boot van Natuurmonumenten vaart zaterdag 9 september voor de laatste maal dit seizoen door het natuurgebied de Vlietlanden. Dit natuurgebied ligt groten deels in het water en is daardoor heel aantrekkelijk voor allerlei moerasplanten en watervogels. De vaarexcursie start om 9.30 en om 13.00 uur. De boot kan des gewenst geschikt worden ge maakt voor rolstoelgebruikers. De excursie start aan de kade van de Vlaardingervaart, aan het einde van de Willemsoordseweg, tussen Vlaardingen en Schiplui den. Deelname kost 12,50, maar leden betalen 10,- en kinderen tot en met 12 jaar 5,-. Men moet zich wel vooraf aan melden via telefoonnummer 4741032. SCHIEDAM De dienst Ge meentewerken organiseert een excursie op zondag 10 septem ber. Onder begeleiding van twee gidsen kan men een wandeling maken langs de oevers van ver schillende watergangen in het Prinses Beatrixpark. Er wordt gekeken naar verschil len in opbouw van de oevers, naar de plantengroei op de oevers en in het water. Tevens bekijkt men het nut van de ze beplanting voor dieren zoals vis sen, vogels en insecten. Tenslotte wordt ingegaan op het beheer van water- en oeverbeplantin gen. Waarom het bijvoorbeeld zo nuttig is om overjarig riet te laten staan. Voorafgaand aan de wandeling wordt een aantal dia's vertoond. De dialezing/natuurwandeling begint om 14.00 uur. Verzamel punt is de tentoonstellingsruimte bij de kinderboerderij in het Prinses Beatrixpark. Deelname is gratis. WATERWEG - Thuiszorg Nieuwe Waterweg-Noord or ganiseert dit najaar weer een aantal gezondheidscursussen, waarvan een tweetal gericht op jonge kinderen: de cursus Babymassage en de cursus Eerste Hulp aan Kinderen. In de cursus Babymassage leert de ouder de lichaam staal van een baby verstaan. In de eerste levensmaanden is de lichaamstaal de enige taal die de'baby kent. De deelne mers leren hoe men een baby kan masseren via ritmische bewegingen, die ontspannend werken voor de baby en de ouder zelf. Deelname kost 159,-; Thuiszorgleden betalen 99,-. De cursus start op 9 september in Schiedam, op 12 september in Vlaardingen, op 18 oktober in Maassluis en op 30 oktober in Maas land. Eerste Hulp aan Kinderen is bedoeld voor iedereen, die te maken heeft met kinderen tot ongeveer acht jaar. De mees te ongelukken met kleine kin deren gebeuren thuis. Niet al tijd is een pleister of een troostend woord voldoende. Tijdens de cursus Eerste Hulp aan Kinderen leert men hoe te handelen bij een ernsti ger ongeluk. Deelname kost 89,-, maar Thuiszorgleden betalen 75,-. De cursus be gint op 2 november in Schie dam, op 17 oktober in Vlaar dingen en op 22 november in Maassluis. Voor meer informatie kan men op werkdagen bellen met het Cursusbureau van Thuiszorg Nieuwe Water weg-Noord, telefoon 4260511. SCHIEDAM Er is nog genoeg ruimte in de stad voor woningbouw. Dat is de conclusie van zowel het SISWO, instituut voor maatschappijwetenschappen als van de Woningbouwvereniging Schiedam, na de officiële opening van het woningbouwproject De Hoge Cantate. Dit project bestaat uit 62 nieuwbouwwonin gen die bovenop 5 bestaande flats zijn gebouwd. De oude flats kregen onder meer nieuwe portalen en liften, waarvoor de flatbewoners geen huurverhogingen hoef den te betalen. Volgens Ir. Fenny de Graaf, directeur van het Woningbouwbedrijf Schiedam, was ruimte nood niet de de voornaamste drijfveer om tot flatop bouw te besluiten. 'Toch kan flatopbouw wel een grote bijdrage leveren aan het oplossen van de ruimtenood. Want hoeveel vierkante meter dak hebben we wel niet in Nederland?' Als grootste voordelen noemde De Graaf het benutten van de bestaande wegen, het intensievere gebruik van groenvoorzieningen en het feit dat er niet of nauwelijks beslag wordt gelegd op schaarse bouwgrond. Ir. Marten Bierman, planoloog bij SISWO vindt dat de flatopbouw gesubsidieerd moet worden om het winnen van woonruimte binnen de bestaande ruimte te stimu leren. Ook sprak zich uit voor de afschaffing van overdrachtsbelasting bij verhuizing van groot naar klein. 'Zo zullen vooral ouderen aangemoedigd wor den hun grote oude woning te verruilen voor een nieuwe kleinere woning.' door YVONNE LENS WATERWEG De Vlaar dingse cartoonist en illustra tor Een Munnik houdt zich liever afzijdig... Wat je trou wens achter z'n krachtige po litieke tekeningen, die al sinds jaar en dag op de voorpagina van het dagblad Trouw ver schijnen, niet zou zoeken. Deze solitaire kunstenaar met z'n vlijmscherpe tekenpen gie chelt al z'n succes een beetje weg met zijn lijfspreuk 'het is een middel om me uit te spre ken'. Maar met de poster, waarop het 'koninkje' prijkt dat uit de modder opduikt in 'De Nieuwe Stad Schiedam', schijnt Len Munnik toch weer een statement te hebben: spet terend en spelend in het water van de Wilhelminahaven wil het onschuldige figuurtje, met de handjes op de rug, zeggen dat het ook helemaal anders kan. 'De openbare ruimte' en 'hoe we die kunnen verbeteren voor iedereen' is het thema van de provinciale kunstestafette van 1995. Een imaginair deel van de stad heeft Binnen /Buiten /Bo ven /Beneden Ligt uw Boot of wel BLUB als thema meegege ven aan architecten, kunstenaars en de Educatieve Dienst van Schiedam. De Wilhelminahaven (in Schiedam) als inspiratiebron, zonder beperkingen wat betreft water (hoog/laag), bouwterrein en milieu-eisen, of gewoon 'laat de fantasie erop los', moest nieu we ideeën opleveren. Op zater dag 2 september wordt de staf van de provinciale kunstestafette overgedragen door de heer Veenman, statenlid van de pro vincie Zuid-Holland, van Vlaar dingen aan Schiedam. De uit spraak van kunstenaars en ar chitecten over die openbare ruimte: de tentoonstelling over 'De Nieuwe Stad Schiedam' is te zien in Het Stedelijk Museum (aan de Hoogstraat) en in Gale rie Moesman (Lange Haven 50) van 2 tot en met 24 september. Handelsmerk Al vanaf z'n derde jaar wist Len Munnik dat hij tekenaar zou worden. Vele boeken illustreerde hij. En hij is een van de weinige mensen wiens vakantie voorpa ginanieuws is: wanneer hij elders vertoeft staat er linksonderop Trouw 'Len Munnik is met va kantie'. Met een paar geraffi neerde lijnen op papier kan hij zonder woorden een heleboel vertellen. Grote tekeningen op billboards over schrijnende on derwerpen zoals 'Bont voor Die ren' waren van zijn hand. Handelsmerk van Len Munnik is zijn analyse van bestaande en door hem gesignaleerde proble men en voetangels. Wie kent niet zijn beeldmerk 'Help de kernwa pens de wereld uit, om te begin nen uit Nederland'? Tienduizen den Nederlanders demonstreer den aan het eind van de zeventi gerjaren en droegen zijn buttons (een rijtje mensen, die de kern bom wegdragen) om hun me ning kracht bij te zetten. BLUB De laatste weken is Munniks werk onderdeel van het straat beeld in Schiedam geworden. Op tientallen MUPI's in de stad prijkt een figuurtje, dat wat zeg gen wil. Verlegen en bijna schoorvoetend lijkt het 'konink je' op de enorme poster, met het onderschrift BLUB, een beetje te poedelen in het water van de Waterweg. „De Wilhelminaha ven is gigantisch vervuild en er valt niets op te bouwen, maar kunnen we niet eens iets anders verzinnen", zegt Munnik. „De tentoonstelling toont moge lijkheden en ideeën. Want de stad is er namelijk voor de men sen; vooral voor de mens die er woont en werkt. Iedereen wil eigenlijk gewoon ontspannen. In feite wil men in het water spette ren en rustig leven. Vandaar dat beeld op de poster: het lijkt op een koninkje, compleet met kroon. Maar het is ook gewoon een hoofd met huisjes. Het refe reert wel aan een kroon, maar dat zijn wij: de mensen." Hummel SCHIEDAM Hummel is een cyperse witte kater van ongeveer 7 jaar. Hij zit in de Hargahoeve omdat zijn baasje niet meer voor hem kunt zorgen.Hummel is voor mensen .die hij goed kent erg lief, maar vreemden, daar moet hij niet zo veel van hebben. Hij is gewend zo nu en dan lekker naar buiten te gaan. Maar dat kan natuurlijk pas als hij goed gewend is. Pepe is een cyperse kater van 8 jaar oud. Hij is lief voor wat oudere kinderen en hij kan niet bij honden. Pepe is een echte binnenkat en hij is gek op kroelen. Deze heerlijke aandachtvrager zit bij ons, omdat hij niet te houden was in de caravan. In huis was hij wel rustig. Verder zit het asiel nog helemaal vol met andere hele leuke lieve katten in bijna alle leeftijden en maten. Informatie over Hummel, Pepe of andere katten of honden bij dierentehuis De Hargahoeve, Sportlaan 2, telefoonnummer 4714151. De openingstijden zijn van dinsdag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 12.00 en 13.00 en 16.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. Pepe ACTIVITEITEN IN KLUBHUIZEN De Klubhuizen Zuid en Oost hebben weer een gezamenlijke activiteitenkrant uitgegeven, die in beide wijken en in het Centrum huis-aan-huis is bezorgd. Wie de krant niet heeft ontvangen, kan terecht bij Kluphuis Oost aan de Galileistraat 86 of Klubhuis Zuid aan de Dwarsstraat 42. In de activiteitenkrant staan diverse mogelijkheden om sportief, creatief of gewoon ontspannen bezig te zijn. Zo kan men vanaf deze week in Oost op de disndagavond terecht voor een bingo. Deze begint om 20.00 uur en de kosten bedragen 15,-. Iedere maandag avond kan men in Kluphuis Oost vanaf 20.00 uur klaverjassen. Deelname kost een rijksdaalder. VAN 2 TOT En MET 24 «PTtMKER CALERtE MOESMAN** nTEDELUK NVUVEAM*. VCWWXMvVK Len Munnik bij zijn laatste creatie. Beste Schiedammers, Misschien heeft u het al gehoord of gelezen. Het Spectrumfestival, dat fantastische feest dat we al vier jaar lang op vaderdag in het Beatrixpark organiseren, kan niet meer doorgaan. Dat festival, dat u met zo'n 35.000 andere Schiedammers be zocht -jong en oud, Chinees, Turks, Marokkaans, Surinaams en Nederlands - is voorbij. Waarom, vraagt u? Wel, Sommige politieke partijen vonden dat het niet meer kon. De PvdA vond het geen goede manier om het samengaan te bevorderen van alle bewoners van Schiedam, van welke huidskleur dan ook. Volgens de PvdA komen er alleen buiten landers en blanke mensen, die buitenlanders toch wel aardig vinden. En daarvoor hoef je geen feest te organiseren. Volgens D66 en de VVD is het wel een heel goed feest. Maar D66 weet nog niet hoeveel het mag kosten en de VVD vindt het feest gewoon te duur. De gemeente betaalde namelijk 75.000 gulden voor het festival. Een beetje Schiedammer zal denken, 75.000 gulden voor 35.000 mensen, dat is dus iets meer dan twee gulden per persoon en dat is teveel voor zo'n dag? Ja, daarover zeuren VVD en D66. Het wordt u niet gegund. U moet trouwens weten dat het hele festival veel meer kost, zo'n 250.000 gulden. Dat betekent dat de stichting Medelanders, die het festival organiseert, zelf zo'n 175.000 gul den bij elkaar moet zien te krijgen van fondsen, sponsors en door keihard te werken. Aan het hele festival werken trouwens zo'n 300 vrijwilligers mee. Maar goed, die 75.000 gulden vonden ze dus te veel. Zit de gemeente dan zo krap, denkt u nu misschien? Nu, dat valt ook wel mee. U moet weten dat de gemeente ieder jaar zo'n 3 ton (fl. 300.000, reserveert voor dit soort dingen. Want het is belangrijk, zeggen alle politieke partijden dat alle Schiedammers, Nederlanders en buitenlanders, elkaar beter leren kennen. Alleen blijft een groot deel van dat geld, veel meer dan de 75.000 gulden die het festival zou moeten kosten, ieder jaar over. Dat weet men bij bovengenoemde partijen, maar daar heeft men lak aan. Men heeft dus lak aan u. Schiedammers hebben al niet veel te makken, hebben het al niet zo breed. Krijgen zelden of nooit zo'n toffe dag voor het hele gezin gratis en voor niets, maar daar heeft men bij deze partijen geen boodschap aan. Een leuk feest voor gewone Schiedammers boren ze zomaar de grond in. Dus daarom, hartelijk dank, dames en heren politi ci, namens 35.000 bezoekers. Jullie hebben het weer goed voor elkaar. Klasse! Pierre den Hartog, een vrijwilliger van het festival. PS: Ik hoorde trouwens dat de CD-ers het hele maal eens zijn met de PvdA en deze partij ook van harte bedanken. VLAARDINGEN - Slender You Salon Rijnmond is sinds fe bruari dit jaar gevestigd in de Cincinnati Building, op de grens van Schiedam en Vlaardingen. De bedrijfsleiding is in handen van Ingrid en Trudy, twee jonge vrouwen, die over de werking van de SLENDER YOU bewegingsbanken bijzon der enthousiast zijn. SLENDER YOU is voor mensen, die niet kunnen of willen sporten, werkelijk een uitkomst. Door twee keer per week te „slenderen" houden zij een slank en ste vig lichaam. De SLENDER YOU banken doen het zware werk en bhehandelen verschillende delen van het lichaam, waardoor men in korte tijd centimeters slanker wordt. Trudy: „SLENDEREN is een vorm van bewegen, waarbij de cliënt op een bank ligt, die beweegt. In een uur tijd wordt men op zes verschillende ban ken onder handen genomen. Zo is de" behandeling op de benentafel, speciaal voor buik, onderrug en benen, te vergelij ken met een wandeling van drie kilome ter. De stretchtafel zorgt ervoor, dat het bo venlichaam wordt „gemasseerd". Over tollige centimeters verdwijnen en de li chaamshouding wordt sterk verbeterd. Volgens Ingrid wordt de therapeutische invloed, die Slender You heeft op cliën ten, die lijden aan b.v. nek-, schouder-, rug- en knieklachten, stramheid en reu ma, als prettig ervaren. Na een zestal „behandelingen" bewegen ze zich al een stuk soepeler. Uiteindelijk staat een uur slenderen gelijk aan 7,5 uur grond- gymnastiek! Voorafgaande aan een SLENDER YOU behandeling, vertelt Trudy, wordt eerst een intake gesprek gehouden en een fi guuranalyse gemaakt. Daarna wordt vastgelegd, hoe de behandeling eruit gaat zien. We merken de laatste tijd, dat ook artsen en fysiotherapeuten enthou siast zijn over het SLENDER YOU con cept. Op de vraag aan Ingrid, welke DOELGROEP Slender You Salon Rijn mond nastreeft, antwoord zij: „GEEN ENKELE". „Slenderen kan van 18 tot 88 jaar!". Hier komt jong en oud, dik en dun, sport lieden, mensen met medische klachten, zelfs mensen van ver buiten de regio, omdat de ruime opzet van de Salon en de gezellige bar als prettig en ontspan nend wordt ervaren. Aan de populariteit van Slender You Salon Rijnmond hoeft niet getwijfeld te worden. In september wordt een 2e set SLENDER YOU bewe gingsbanken in gebruik genomen! SLENDER YOU Salon Rijnmond Cincinnati Building Schiedamsedijk 112, Vlaardingen Telefoon: 010-2340197 Press Service 0546-576525 ADVERTORIAL reparaties klaar terwijl u wacht vernieuwen; in overleg met uw wensen dagelijks van 08.30-17.00 uur 's avonds en zaterdag volgens afspraak. Nwe. Haven 131, Schiedam 010-4261417 Staatssecretaris Tommei van VROM verricht de' opening. DE HOGE CANTATE" Vlijmscherpe pen Len Munnik geeft vorm aan BLUB-affiche m

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 23