SCHIEDAM WF Schiedam is klaar voor topper tegen Rowdies Werk aan wegdek Markt weer op oude stek ORANJE Prelude op nieuwbouwgolf Kieswet verbiedt om buiten de stadsgrenzen te gaan wonen Cheque voor nieuw museum ZOEKT U VOOR OW KIND KINDEROPVANG OP MAAT? OF WILT U KINDEREN OPVANGEN EN VERZORGEN? Vier Fransen teruggebracht SPORT Joke Ritman wint halve triathlon Dames Hermes starten winnend Harga verzaakt in tweede helft DE KLEINE CIJFERTJES UIT ONS LEASECONTRACT. Het Nieuwe Stadsblad m. cueauE .WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1995 36-1440 SCHIEDAM De reconstruc tie van de Westfrankelandsedijk, tussen de Vlaardingerdijk en de Rubenslaan, start op maandag 25 september. Enige tijd eerder al wordt een aanvang gemaakt met de aanleg van de riolering, uitgevoerd door de dienst Gemeentewerken. De reconstructie behelst onder meer het asfalteren van het weg dek, de herbestrating van de fietspaden en de aanleg van een voetpad. Dit werk omvat het laatste aan te leggen weggedeelte van de Westfrankelandsedijk. Hiervoor is het noodzakelijk dat de Westfrankelandsedijk tussen het kruispunt Burg. Van Haar- enlaan/Vlaardingerdijk/Burg. Knappertlaan en de Rubenslaan wordt afgesloten voor alle ver keer. De omleidingsroutes worden met borden aangegeven. De to tale werkzaamheden zullen ver moedelijk tot begin november duren. Indien mogelijk worden voltooi de delen van de weg eerder in gebruik genomen. SCHIEDAM Een deel van de weekmarkt in het cen trum verhuisde in april '94 van het Broersveld naar het parkeerterrein achter de HEMA. Reden waren de bouwactiviteiten rond de Nieuwe Passage, want door het drukke bouwverkeer kon de markt niet op de oude plek blijven staan. De ope ning van de Nieuwe Passage op donderdag 14 september maakt het mogelijk de week markt weer naar het Broers veld te verplaatsen. Vrijdag 15 september is het dus zover. De markt in de binnenstad staat dan weer als vanouds in de Lange Kerk straat en het Broersveld. Om deze heropening een feestelijk tintje te geven zal de markt dag worden voorzien van een muzikale omlijsting. Jonge jenever Oranje Vieux Oranje 1.300.000 010 - 4.699.911 010-4.699.444 010-4.699.612/4.699.613 SCHIEDAM De Kunstesta fette is een initiatief van de Pro vincie Zuid Holland om de gren zen te slechten die het kunste naarswereldje afscheiden van het gewone deel der mensheid. De Schiedamse bijdrage aan deze manifestatie ging zaterdag onder de titel BLUB van start met een feestje in het Stedelijk. Het artis tieke circuit maakte in grote ge tale gebruik van de gelegenheid om onder het genot van een hap je en drankje stevig van gedach ten te wisselen. De hal van het museum kon kwa sfeertje wedij veren met een trendy grand-café. Het vrolijke geroezemoes en de klanken van de Wilton Harmo nie - die toch muziek maakt voor een breed publiek - dwarrelden via de openstaande deuren aan lokkelijk de Hoogstraat over. De argeloze burgers die daar hun boodschappen deden, lieten zich echter niet verleiden om binnen een kijkje te nemen. Eén klein jongetje drukte bij het passeren verlangend z'n neus te gen het hek en vroeg hoopvol 'Papa wat is dat?' „Weer zoiets cultureels kerel," antwoordde z'n vader kort en bondig. Dat was afdoende, want zonder ver der zeuren rende het kind z'n ouders achterna. Toch heeft de Stichting Kunstwerkt die de es tafette in opdracht van de ge meente organiseerde een aardig programma op poten gezet. Alle aktiviteiten, hoe verschillend van aard ook spelen in op de nieuwbouwgolf die nu over Schiedam heen dendert en voor lopig nog niet is uitgewoed. En daar hebben alle inwoners van De Brandersstad mèe te maken. Twee architecten, René Meere (stadsarchitect Schiedam) en Ben Cohen (DeNijl Architecten, Delft) ontwierpen een steden bouwkundigplan voor de Wil- helminahaven. Die schilderach tige plek is volgens de geldende overheidsnormen te lawaaiig voor woningbouw. Meere en Cohen konden daardoor met ongebreidelde fantasie te werk gaan. Tal van kunstenaars - on der wie Martin Moesman, Mi chel Snoep, Peter Lindauer, Marjo J.C. van Soest, Inge van Haastert, Dick van Belle, atelier TOR (allen Schiedammers), El- lert Haitjema (Amsterdam), Sjef van Duin en Len Munnik (Vlaardingen) - mochten prelu deren op hetzelfde thema en le verden een bijdrage aan BLUB. De som der delen, aangevuld Feestje in het Stedelijk Museum. met havengezichten uit de eerste helft van deze eeuw getekend door Gerardus Wiegman, is ge deeltelijk te zien in het Stedelijk Museum en gedeeltelijk in gale rie Moesman aan de Lange Ha ven 50. De jeugd wordt intensief betrokken bij de Kunstestafette 1995. Bijna 2000 leerlingen van het plaatselijk basisonderwijs zullen de komende weken een imaginaire stad bouwen van lego op een plattegrond van Schie dam in een bovenzaal van het museum. De manifestatie duurt tot en met 24 september. De openingstijden van het Stedelijk zijn van dinsdag tot en met za terdag tussen l l.OO en 17.00 uur en op zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Zonneveld: 'Hoogst onbeschoft artikel.. SCHIEDAM Is CD- raadslid C. Zonneveld bij zijn moeder ingetrokken of is hij met zijn vriendin naar het Brabantse land vertrokken: dat is de vraag! Het is regel dat raadsleden bin nen de gemeentegrenzen wonen. Nu speelt echter de kwestie dat Zonneveld - die ook lid is van de Tweede Kamer - onlangs een comfortabel pand in Rucphen heeft gekocht. Zelf beweert hij daar echter niet te wonen, maar te zijn teruggekeerd naar het ou derlijk huis in Schiedam. Zijn voormalige woning in de Hof- laanstraat staat in ieder geval leeg. Het Rotterdams Dagblad maakte onlangs melding van de verhuizing van Zonneveld. Privé Zonneveld spreekt van een 'hoogst onbeschoft artikel'. „Ik heb er alle begrip voor dat een journalist gaat spitten, maar hij moet met zijn vingers van mijn privézaken afblijven. In het RD stond zelfs vermeld hoe mijn vriendin en ik de hypotheek had den afgesloten en voor welk be drag. Dat gaat toch niemand wat aan. De aankoop van die woning in Rucphen moet je zien als een investering in de toe komst. Straks, na mijn politieke loopbaan, wil ik graag wat rusti ger wonen. Dat kan in Brabant beter dan in de Randstad. Na tuurlijk zal ik regelmatig in Rucphen zijn te vinden, maar voorlopig verblijft mijn vriendin daar alleen." Bij de gemeente staat Zonneveld nog steeds geregistreerd op zijn oude adres aan de Hoflaan- straat. „Ik heb nog geen tijd gehad om dat te veranderen", zegt de CD'er. „Binnenkort zal ik mijn adreswijziging doorge ven. Ik ben nog zoekende naar woonruimte elders in Schiedam. Voorlopig trek ik bij mijn moe der in. Het punt is dat die wo ning aan de Hoflaanstraat ge woon te groot was voor mij al leen. Dat vind ik zonde van de geld." Kieswet De Kieswet is zeer helder. De wet vereist dat een raadslid ge durende de periode van zijn poli tieke werkzaamheden ingezetene van de betreffende gemeente is. „Indien een raadslid verhuist naar een andere gemeente moet hij zijn plek in de gemeenteraad ter beschikking stellen", zegt een medewerker van de afdeling Al gemene en Burgerzaken. Een raadslidmaatschap brengt jaar lijks zo'n 28.000 gulden in het laatje. Burgemeester Scheeres, tevens voorzitter van de gemeenteraad, is niet van plan de omzwervin gen van Zonneveld daadwerke lijk te controleren. „Maar als hij echt naar Brabant is verhuisd, zou hij voor de raad moeten bedanken. Dat zou ook naar zijn achterban toe wel zo fatsoenlijk zijn." SCHIEDAM Michiel Ter heggen, eigenaar van Stof Studio Shop aan de Hoogstraat over handigde jongstleden maandag een cheque ter waarde van hon derd toegangsbewijzen voor De Gekroonde Brandersketel (het toekomstig Nationaal Gedistil leerd Museum) aan de voorzitter van het bestuur van de stichting 'De Brandesketel'. Het museum opent volgend jaar de deuren aan de Lange Haven en de eerste honderd toegangs bewijzen zijn door Terheggen gereserveerd voor zijn klanten. Op deze manier wil hij de klan ten wat meer betrekken in wat Schiedam cultureel te bieden heeft. Terhegge hoopt met de overhan diging een weg te hebben ge opend als voorbeeld van een nieuwe promotiecampagne, waarbij ook de Grote Omloop gestimuleerd kan worden in Schiedam Centrum. 7KO Als opvolgster van Mevr. I. J. M. van Hasselt-v.d. Berg, huisarts, heeft zich per 1 september 1995 gevestigd Mevr. L. El-Marasy, huisarts Zij zal de praktijk voortzetten in associatie met F. M. J. de Rijcke, huisarts. Huisartsenassociatie Kethel Schiedamseweg 69, 3121 JE Schiedam Tel. 010-4705282 STICHTING KINDEROPVANG KATJA SCHIEDAM De politie heeft donderdag tegen middernacht op rijksweg A20 bij Schiedam een viertal Fransen aangehou den. Via het internationale com putersysteem op het bureau wis ten surveillerende agenten de ge gevens te achterhalen van de personenwagen waarin de Fran- seri reden. De auto was in Frankrijk gestolen. Bij controle bleek dat zich in de wagen een busje traangas en 8 gram harddrugs bevonden. Het viertal - van 2124,26 en 31 jaar - werd ingesloten op het politiebu reau aan het Bijdorpplein. In het kader van de grootscheepse anti drugs actie Victor van de Rotter damse politie zijn de Fransen later overgedragen aan de politie in hun eigen land. AANLEVEREN SPORTKOPIJ Sportclubs die nieuws en/of versla gen willen insturen voor de woens dageditie van Het Nieuwe Stadsblad kunnen dat op verschillende manie ren doen. Per fax kan kopij tot dins dagochtend 11.00 worden aangele verd op nummer: 2341017. Ook kan kopij worden opgestuurd dan wel afgegeven op het redactie kantoor: Westhavenkade 14 te Vlaardingen. Dit kan tot maandag 16.00 uur. Telefonisch is sportredacteur Arne van der Zande te bereiken op 4358818. Een cheque ter waarde van honderd toegangskaartjes voor het toekomstig Nationaal Gedistilleerd Museum. Kalfsbeek bv BMW LEASE. SCHIEDAM Joke Ritman,^een van de atletes van het Rook- triathlonteam, heeft zondag de halve triathlon van Assen op haar naam geschreven. Ritman bereikte de finish in de winnende tijd van 4 uur, 39 minuten en 52 seconden. De overige teamleden namen een dag eerder deel aan de voorlaatste teamcompetitiewedstrijd triathlon uit een serie van zes. Deze werd gehouden in Alphen aan den Rijn. De finale is op 16 september in Spijkenisse. In Alphen namen 19 teams deel met elf vijf atleten. Trek- USA werd winnaar. Het Rook-team uit Vlaardingen en Schiedam kon door omstandigheden niet op volle sterkte aan de start verschij nen en werd daardoor slechts negende. In de tussenstand na vijf ontmoetingen staat het team vijfde. En we hebben nog goede kansen om hoger te eindigen, aldus Henk de Groot, begeleider van het team. Individueel winnaar werd Remy Keijzer in 1.53.15. Schiedammer Richard de Groot, die vorige week in Delft zijn eerste SPC-triathlon won, werd 25e. De,resultaten van de overige teamleden: Carlo van den Bergh (22e 1.59.54), Robert van den Ent (8e 2.06.56), Dennis van der Worp (54e 2.10.35), Rob Visser (65e 2.14.15). Schiedam won zondagmiddag eenvoudig van Braves. SCHIEDAM De 12-6 over winning op het Goudse Braves was voor WF Schiedam (honk bal) een goede generale voor de belangrijke wedstrijd komende zondag. Dan wacht nummer drie Rowdies uit Ridderkerk. Wordt die laatste wedstrijd van het seizoen gewonnen dan blij ven de Schiedamse honkballers koploper. Het is dan afhankelijk van concurrent Holy dat met twee punten achterstand tweede staat, maar ook één wedstrijd minder heeft gespeeld. „Eindi gen we gelijk, dan spelen we een beslissingswedstrijd. Tenminste als ik goed ben ingelicht", zei Schiedam coach Aad den Hamer zondagmiddag. Den Hamer beseft dat zijn ploeg er heel goed voor staat. Volgens hem is Holy echter de aangewe zen kampioen. „Holy heeft in deze afdeling verreweg de beste ploeg. Al hebben ze de laatste weken een paar steekjes laten vallen omdat ze de druk niet aankunnen." Ook vindt Den Hamer dat een kampioenschap voor zijn ploeg te vroeg komt. „Zeker als we volgend seizoen Douglas Juenke kwijtraken. Omdat sponsor Wilton Fije- noord stopt, hebben we geen geld meer om hem te betalen. Zonder hem, of een andere zeer ervaren speler, is promotie voor het team nu nog te hoog gegre pen." Als Juenke inderdaad ver dwijnt na drie jaar, waarin hij eigenlijk heel het honkbal bin nen Schiedam in de steigers heeft gezet, is het 99 procent zeker dat ook Aad den Hamer zijn biezen pakken. „Ik heb een heel gezellig en fantastisch jaar gehad, maar ik speel zelf ook nog zo graag", aldus Den Hamer, die ook van mening is dat een afscheid van Juenke in zekere zin goed zal zijn voor Schiedam. „De jonge jon gens hebb'en in die drie jaar enorm veel van hem geleerd. Het moment is nu daar om voor nieuw bloed te zorgen. Een kam pioenschap zou daarom eigen lijk weer heel mooi zijn als prachtig afscheid van Juenke." In het duel tegen Braves was Fred Reijmer nog steeds op va kantie. Volgende week is hij weer van de partij. Catcher Koen Breedveld werd vanwege een enkelblessure rust gegund voor de belangrijke wedstrijd van volgende week. Juenke be gon daarom achter de plaat. Met Ralph van Toor als startende werper ging het WF Schiedam in het begin van een leien dakje. Na een 1-0 in de eerste en 2-0 voor sprong in de tweede inning, scoorde Schiedam in de derde inning vijf punten. Het werd zo 7-0. In de vierde slagbeurt was het gedaan met werper Van Toor. Door controleproblemen gooide hij viermaal vier-wijd. Michel Vervloet werd zijn ver vanger. Het leidde er wel toe dat Braves terugkwam tot 7-4. Via 8-4 in de vijfde inning leek het in de zesde inning nog even span nend te worden, toen Braves te rugkwam tot 8-6. Deze kleine marge deerde Schiedam niet, want in de zesde inning werd het 9-6 en in de achtste beurt bepaal den ze de eindstand op 12-4 Michel Vervloet, die nog twee innings werd vervangen door Douglas Juenke, was de beste slagman met vier uit vijf. SCHIEDAM Het dameself tal van Hermes DVS is de com petitie zondag afgelopen goed begonnen met een 5-0 overwin ning in de uitwedstrijd tegen Bel vedere. In de eerste helft hadden de Schiedamse dames al een 3-0 voorsprong genomen. Na rust werden nog twee doelpunten ge maakt. Lies Sorensen, Miranda Duchenne, Karin Droge en Anja van der Kloet (2x) zorgden voor de vijf treffers. Omdat de tegenstander voor ko mend weekend. Wilhelmus uit Voorburg, zich heeft terugge trokken uit de competitie, spelen de dames komende zondag een vriendschappelijke wedstrijd. Om 12.00 uur treden ze op eigen veld aan tegen een nog onbeken de tegenstander. Het meisjesteam (6-12 jaar) speelt aanstaande zaterdag haar eerste oefenwedstrijd van het sei zoen. Om 14.00 uur spelen ze een uitwedstrijd tegen de buren SVDPW. SCHIEDAM Onder leiding van de nieuwe trainer coach Pe ter Edens is korfbalvereniging Harga zondag met een 10-10 ge lijkspel tegen Quick de competi tie begonnen. Harga speelde de eerste thuiswedstrijd in een nieu we opstelling. De heren waren Robbert Boomstra, Matthijs Jansen, Renee Sanders en Sven Pappers en de dames die in actie kwamen waren Nicolette Marre- vee, Evelien Posthoorn, Moni que Boomstra en Wendy Bok horst. Harga speelde weliswaar een thuiswedstrijd, maar werkte deze wedstrijd af op het terrein van ODI in het Thurlede-sport- park. Het eigen veld van Harga kan voorlopig niet worden ge bruikt vanwege een renovatie. De Schiedammers namen een snelle 6-0 voorsprong omdat Quick uit Dordrecht, dat vorig jaar nog een klasse hoger speel de, in de eerste helft danig onder de indruk was van de kunsten van Harga. De eerste helft sloot Harga dan ook af met een 7-4 voorsprong. Na rust verzaakte Harga, Quick maakte er goed gebruik van en peurde nog een gelijkspel uit de strijd. x SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs. per liter 16.95, bij 12 flessen ar rA per liter I O .OU per liter 16.95, bij 12 flessen 4 A C per liter I O.OU U belt, wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 41 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen Rotterdam, Prins Hendrikkade 12 -16. 3071 KB Rotterdam Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: 010 - 4344022 Telefax: 010 - 4602727 DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, N. v.d. Marei Districtverkoopleider: J.D.M. Ivo (tel.: privé: 010 - 4.555.044) Accountmanagement: N. de Poorter (tel. privé: 070 - 3.282.694) J.T.A. de Fonkert REDACTIE: Helma Steekelenburg (eindredacteur), Bram Wesdorp, Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Huis-aan- huisbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener NV. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS Raadsels rond verblijfplaats van CD-gemeenteraadslid Zonneveld «v-va# Van Ostadelaan 120, 3117 XM SCHIEDAM TEL. 010-4265819 Dan kan gastouderbureau Katja voor u bemiddelen. Wij brengen gast- en vraagouders met elkaar in contact, om opvang voor kinderen van 0 t/m 12 jaar in een gezin mogelijk te maken. Tijdens de opvangperiode bieden wij begeleiding en ondersteuning. Het opvangtarief voor een kind bedraagt 4.- per uur. Heeft u interesse of vragen neem dan vrijblijvend contact op met Isolde Verburgt of Ank de Gier van het gastouderbureau. Vanaf f1.099,-. Een contract van BMW Lease is altijd helder en duidelijk. Vooral als je de wel heel kleine prijzen ziet staan van de BMW 316iN en 318tds sedan. Kom eens bij ons langs. We lezen ze graag even aan u voor. model aantal km p/jr. looptijd leaseprijs p/mnd. excl. BTW 316iN sedan 20.000 48 maanden f 1.099,- 318tds sedan 20.000 48 maanden f 1.399,- Op basis van Full Operational Lease. Wijzigingen voorbehouden. Bron: BMW Lease. P.C. Hooftlaan 11, Maassluis. Telefoon: 01899-19588. Nieuwe Haven 233, Schiedam. Telefoon: 010-4731155. Kerklaan 65-67, Wateringen. Telefoon: 01742-93580.

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 3