12e editie Brandersfeesten Het nieuwe De Brandersfeesten duren van zaterdag 16 tot en met zondag 24 september Een volledig programma is te vinden in het hart van deze krant De Brandersfeesten 1995 - van 16 tot en met 24 september - luiden een nieuw tijdperk in. Met de opening van de Nieuwe Passage heeft de middenstand een oppepper van jewelste gekregen. Op het Stadserf is de eerste paal de grond in voor een cultureel complex en daar mee voor een theater, archief en bibliotheek die voldoen aan de modernste eisen. Binnen afzienbare tijd telt het centrum in een straal van slechts vijf kilometer drie musea van niveau: de Nieuwe Palmboom, het Stedelijk én het Nationaal Gedistilleerd. Prachtige gebouwen alleen brengen geen le ven in de brouwerij. Dat moeten de ménsen doen. Wat dat betreft lijkt het ook wel snor te zitten. Alleen de die-hards onder de bijna spreekwoordelijke zwartkijkers somberen nog. Optimisme en dadendrang lijken steeds meer terrein te winnen. Niet eerder kon het bestuur van de Stichting Brandersfeesten re kenen op zo'n grote 'achterban'. Winkeliers, horeca, het verenigingsleven, het ambtena renapparaat en tal van anderen leverden met veel inventiviteit een bijdrage aan het pro gramma. Dat is niet alleen goed gevuld, het enthousiasme straalt er ook vanaf. De spetterende viering van het tienjarig jubi leum van het Watersportweekend met als hoogtepunt de Gondelvaart geeft de twaalfde editie van het september-evenement nog ex tra glans. Deze bijlage is daarom niet alleen een gids voor het feest straks, maar biedt ook een uitgebreide terugblik. De Schiedammers hebben heel wat te vieren. Het Nieuwe Stadsblad wenst hen daar veel plezier bij. Brandersfeesten '95 Stadsblad

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 17