Tekenwedstrijd trekt beroemdheden De dadendrang van een Schiedamse kasteleinse Modeshow doet Parijse catwalks verbleken Playbackshow voor kinderen 'Schiedam-cocktails worden een rage' HAVENLOODS HET NIEUWE STADSBLAD BRANDERSKRANT - DONDERDAG 14 SEPTEMBER 1995 PAGINA 19 Programma van Palmmuzieknacht SCHIEDAM Het Palmmu- ziekspektakel in de nacht van za terdag 16 op zondag 17 september wordt gesponsord door de Palmr brouwerij. Het programma luidt als volgt: 't Proosje- Dejavu 't Stappertje- The Grums De Windmill- What Next 't Spul- Mood Indigo De Pacha- Liesbeth Podium- Goize Ludwigson 't Vierkantje- Ricardo (vanaf 20.00 uur) De Amstelbron- Family Dee De Unie- Footloose (vanaf 16.00 uur) Van Diggelen- De Eigenwijzen Freak Brothers- Bedrock De Dam- Peter Jansen De Stal- Country en Western Klein Thalia- Darttoernooi (in schrijven vanaf 19.30 uur) Groot Schiedams Kaffee- Don Bennett (aanvang: 14.00 uur) De Groote Markt- Open Minded William's- De Brio's MikMak- The Frustration 't Paard- The Horse Act 't Weeshuis- De Weeskindjes De Koning- Jan Kuipers Tenzij anders vermeld is de aan vangstijd ongeveer 21.30 uur. De toegang is overal gratis. SCHIEDAM De Schiedamse Ma- riah Carey zit deze week fors in de zenuwen. Deze 12-jarige stadgenote is één van de uitverkorenen die bij een auditie afgelopen zaterdag werden uitgekozen om mee te doen aan de Kinder-playbackshow. Deze testcase voor plaatselijk jong talent vindt plaats op zondag 24 september op het terras aan de kop van de Hoogstraat. De jury zal er een behoorlijke klus aan hebben om de prijzen te verdelen. De inzet van de deelnemers is behoor lijk groot dat bleek al uit de schrifte lijke aanmeldingen. Mariah Carey's evenbeeld vermeldde in haar brief, dat ze 'later beroemd wilde worden'. „Als ik uitgekozen word zal ik m'n haar precies zo namaken en mijn mooiste of één na mooiste jurk aan doen. Veel succes met het uitzoeken, doeg." Deze revue van wereldsterren 'uit- eigen-huis' duurt van 14.00 tot 16.00 uur. SCHIEDAM De tekenwedstrijd die de middenstanders en 'horecaffers' uit het oude centrum ter gelegenheid van De Brandersfeesten organiseren voor de plaatselijke jeugd heeft een aantal beroemde supporters. De prent die inge kleurd moet worden is ontworpen door Harr Wiegman, de Schiedammer die naam maakte met ondermeer z'n strips in het AD en voetbaltijdschrift Elf. Niemand minder dan clown Bobo zal samen met Toy Toy de olifant de kleurplaten uitdelen tijdens een show zondag 17 september tussen 14.00 en 17.00 uur op het terras aan de kopkant van de Hoogstraat (op de plek van de portocabin van bakker Klootwijk). Inleveren kan tot en met vrijdag 22 september bij café 't Proosje op de Hoogstraat. Toy Toy himself stond er ook op de prijsuitreiking te verzorgen op zondag 24 september tussen 12.00 en 14.00 uur ook op het terras aan de kopkant van de Hoogstraat. De volgende middenstanders hebben een prijs ter beschikking gesteld: Inter toys, Siebel, Halfords, Williams Audio Video Collector's Items, Free Record Shop en Micra Lederwaren, Van Leeuwen Boeken en de RVS. SCHIEDAM Als ergens de grote en kleine wereldproblemen en levens vragen breed uitgemeten worden, dan is het wel in de kroeg. Het is de plek bij uitstek waar de sfeer losser en de stemming eensgezinder wordt naar mate de avond vordert. Temidden van die algehele verbroedering is ge meenschappelijk ongenoegen een ge spreksonderwerp dat even lekker rond op de tong ligt als de bekende borrel. Anette Kooij-Leermakers weet als 'kasteleinse' van 't Proosje op de Hoogstraat dan ook als geen ander wat er speelt in het Schiedamse. Deze telg uit een populaire plaatselijke ho- reca-familie (haar broers runnen De Unie en Het Stadscafé) is geboren en getogen in de Brandersstad, maar heeft niettemin één typisch Rotter dams trekje. Haar dadendrang is on stuitbaar. Prettige bijkomstigheid is dat deze gemoedelijke, nuchtere hore- cavrouw ook goed uit haar woorden kan komen én de koe bij de horens weet te vatten. Toen rond haar tap de sombere geruchten steeds sterker wer den, dat de opening van de Nieuwe Passage wel eens ten koste zou kun nen gaan van de populariteit van de Hoogstraat besloot ze een duidelijk tegengeluid te laten horen. Proeflokaal Anette Kooij: „Die uitbreiding van het winkelbestand is op zich positief. Maar als wij als gevestigde midden standers allemaal in een hoekje gaan zitten zeuren, dan redden we het niet. Nu is juist het moment om te laten weten, dat wij er ook nog zijn en hoé. De Brandersfeesten zijn daarvoor na tuurlijk de perfecte gelegenheid. Ik heb gewpon 'smorgens hier in m'n zaak wat plannetjes uitgebroed en al filosoferend kom je op allerlei ideeën. Ik ontdekte bijvoorbeeld ineens dat ikzélf in mijn bar 24 verschillende soorten whisky heb staan en maar een paar soorten jenever. Het is natuur lijk eigenlijk te. gek dat je van ver haalt, watje dichtbij huis minstens zo lekker en veel goedkoper hebt. Toen was het verder gewoon een kwestie van combineren. Het drinken van cocktails is in op het moment. Maak je zo'n mix van buitenlandse likeuren dan kom je kwa prijs sky-high te zitten; Schiedams gedistilleerd is hier veel voordeliger, maar wordt gek ge noeg vrijwel niet gebruikt. Ik heb toen alle plaatselijke distillateurs aan geschreven met het verzoek om recep ten, proefpakketten en promotie-ma teriaal. Allemaal, zonder uitzonde ring, reageerden ze enthousiast met als gevolg dat gedurende de feestweek een aantal horecagelegenheden wordt omgetoverd tot proeflokaal waar de nieuwe drankjes met namen als de ruïne, de zakkendrager en het Zwarte Nazareth, in speciale glazen geser veerd worden. En die Schiedam-cock- tails zijn geen ééndagsvlieg. Dat wordt een rage die blijvend is." Palmmuziek-spektakel Anette's aanvankelijke éénvrouwsak- tie om met het 'oude centrum' een nadrukkelijk stempel te drukken op het programma van het september- evenement nam grootse vormen aan. Niet alleen de plaatselijke distillateurs ook haar direkte collega's en de Hoogstraat-middenstanders zegden hun medewerking toe. De gezamenlij ke inzet leverde een hele reeks spraak makende aktiviteiten op variërend van de presentatie van de eerste echte Schiedam-cockails op vrijdag 15, het Palm-muziekspektakel (met levende muziek in 20 café's) op zaterdag 16 en een kindershow met tekenwedstrijd op zondag 17 september tot een kin- derplaybackshow en gedanste mode show op zondag de 24ste. Heel de week door zijn er bovendien allerlei muziekoptredens zoals Paul Ver- hoeks op donderdag de 21ste (vanaf 20.00 uur), muziek uit de oude doos op vrijdag de 22ste (vanaf 21.00 uur) en de Hot Bluesband zaterdag de 23ste (vanaf 14.00 uur). Het merendeel van de aktiviteiten speelt zich af op een gelegenheidster ras dat de eigenaresse van café Proos je laat neerzetten op het pleintje aan de kopkant van de Hoogstraat (waar nu de portocabin van bakker Kloot wijk staat). En dat de Hoogstraat- middenstanders hun collega's in de Nieuwe Passage een warm hart toe dragen, blijkt alleen al uit het feestje dat ze ter gelegenheid van de officiële opening van het complex organiseren op donderdag 14 september. Hans Meijer en Jack Kerklaan zullen in en om 't Proosje een flitsende show weg geven voor het winkelend publiek. Aanvang: 20.00 uur. SCHIEDAM Schiedam heeft toppers als Cindy Crawford en Naomi Campbell niet nodig. De Brandersstad heeft mooie meiden, smakelijke heren en uitgekiende mode voldoende in huis om de Parijse catwalks te doen verbleken tot niemendalletjes. De modeshow die zondag 24 september gehou den wordt tussen 14.00 en 16.00 uur op het plein aan de kopkant van de Hoogstraat (op de plek van de portocabin van bakker Klootwijk) is dan ook zonder meer een must voor trendsetters, -volgers en andere stadgenoten. Het spektakel wordt kwa aankleding ingevuld door een aantal gerenommeerde bedrijven als Benetton, Jacomo, Giovanni Leder, Casa, Jambelle Beenmode, Parfumerie Van Soest, Aktiesport, Groeneveld Optiek en schoonheidssalon Louise. De crew die voor een uiterst frisse presentatie gaat zorgen bestaat uit de beste danseressen en dansers van balletschool Tosca Balm. De aktieve stadgenote staat borg voor een swingend spektakel. „Ik wil er niet teveel over vertellen, want dan hoeven de mensen niet te komen kijken. Maar echt het publiek gaat straks uit z'n dak. Niet alleen zijn er genoeg Schiedammers die er waanzinnig goed uitzien, de uitstraling is er óók. Ik heb een hele ploeg die keihard werkt zonder dat er een cent vergoeding tegenover staat. Die mentaliteit is schoon heid die van binnenuit komt. En dat heb je of heb je niet." Rest nog de mededeling van alle organisatoren van en deelnemers aan de show dat pitbullsmokings en leggings na zondag de 24ste echt verdwenen dienen te zijn uit het plaatselijk straatbeeld. Intertoys zet niet alleen haar symbool Toy Toy in bij De Brandersfeesten. De speelgoedzaak laat ook speciaal voor de jeugd een treintje rijden door het centrum. Van links naar rechts op de foto: C. Dirkzwager van de gelijknamige distilleerderij, mdvrouw van de Hoek van de UTO, Theo Dolleman van De Kuyper, Anette Kooij-Leermakers van Proosje en Mieke Bijleveld, de kunstenares die voor alle Schiedam-cocktails een vignet ontwierp. Tosca Balm temidden van haar ploeg: „Schiedammers zien er niet alleen waanzinnig goed uit, ze hebben ook de juiste uitstraling

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 35