J 1/ JNJ Lmel fyfkion 10%^ KORTING op lamellen, rolgordijnen en Gezellig uit, in Rotterdam-Zuid PêQASUS U. 495.- rjfinr r r 17 rV7^M HOOGVLIET BEL 4858900 DARLING MARKET: WERELDKANS VOOR ONDERNEMER - J J-i ^BiinpiraEiinpiraBjinpiraEiinpi^Eiinpif^ Grieks Specialiteiten Restaurant GRIEKSE WIJNAVOND Vrijdag 22 september a.s. Auberge Marie Louise Auto-alarmsystemen DINSDAG 19 SEPTEMBER 1995 53 Begin '96 opent in Rijswijk Z-H de Darling Market. Een wereldmarkt van formaat, elk weekend weer. Vol res taurantjes, entertainment, beurzen, evenementen en kinderpret. Maar ook detail handel. Met 400 vakmensen die originele produkten uit Azïe, Amerika, Europa en Afrika verkopen. Zoals kimono's uit Japan, Ameri kaanse cowboylaarzen, Spaans aardewerk en siera den uit Afrika. 15.000 bezoekers 'Stampvolle hallen tijdens Open Dag Darling Market' riepen de kranten. De politie telde 15.000 bezoekers! Na de opening worden zo'n 20.000 man per weekend ver wacht. Professioneel van opzet De Darling Market ligt op nog geen 20 km van Rotter dam, en 2 minuten rijden van de A4 en A13. Het complex is volledig overdekt, verlicht en verwarmd. Er is ruime parkeergelegenheid en tot 60 km in de omtrek zal de recla mecampagne haar werk doen. Initiator is Henk van der Straaten, oprichter van de Konmar Supermarkt. Voor meer informatie De Darling Market heeft in ieder werelddeel vaste star beschikbaar voor enthc siaste ondernemers. Hui prijzen vanaf 100.- per wet Voor meer informatie kun bellen met de organisa van de Darling Market: telefoon: 070-3194902. DE WERELDMARKT PRODI KTEX I IT WERELDDELEN RESTAl RANTS ENTERTAINMENT De grootste sortering en altijd lage prijzen! Aanbieding geldig t/m 31 december '95 J Ifoor exclusieve betaalbare lamelmode Hillelaan 49d - Rotterdam - 010-4859464 (bij Metrostation Rijnhaven) ROTTERDAM Iedere vrijdag, zaterdag en zondag LEVENDE MUZIEK Wolphaertsbocht 138-142 Rotterdam Vjzi e][£] Qjra E]|n p|[a E]^ pjgEjig bJ \bJ S 'Van een gezellig vriendelijk geprijsd etentje tot een uitgebreid diner' Bergweg 64, Rotterdam-Noord. Tel. 010 - 467 19 19 NIEUW MEERZICHT/ Marie Antoinette Rotterdam (in het Zuiderpark achter AHOY) Ruime parkeergelegenheid Als je zo'n glimmend mooie auto voor de deur hebt staan, wil je natuurlijk niet dat 'ie gestolen wordt. Dieven hebben geen schijn van kans wanneer uw auto beveiligd is met een alarmsysteem van JM Car hifi. Vanzelfsprekend wordt elk systeem snel en vakkundig ingebouwd. van alle grote merken Wij bieden u al een GT auto-alarm vanaf INCLUSIEF MONTAGE Schilderstraat 26a (verlengde v/d Witte de Withstraat) Rotterdam-Centrum - Tel. 010 - 433 I I 77 - mLsgiêk r- Spijkenisse en Hoogvliet, gemeente en deelgemeente, ieder aan een kant van de Oude Maas, presenteren zich gezamenlijk op de manifestatie "50 jaar Wederopbouw - 50 jaar Toekomst". Bezoek hun stand in het HAL-gebouw aan de Wilhelminakade in Rotter dam. DEELGEMEENTE Spijkenisse is een spannende gemeente waar veel te doen is. Gegroeid van een klein dorpje in 1958 tot een middelgrote moderne stad met 71.000 inwoners nu. Het is er prettig wonen. Groot genoeg om zelf alle nodige voorzieningen te hebben, waaronder een gezellig thea ter en een ziekenhuis. Maar toch nog overzichtelijk en gezellig. 10 Minuten fietsen naar het open polderland schap, 20 minuten naar het dichtstbijzijnde recreatiege bied "De Bernisse". Grenzend aan het Europoort- Botlekgebied. De metro met drie stations in Spijkenisse zorgt voor een snelle verbinding met Rotterdam. Ook voor bedrijven is Spijkenisse een prima vestigings plaats. Hoogvliet is een uitdagende deelgemeente met ruim 38.000 inwoners. Wordt Hoogvliet aan de noordzijde begrensd door moderne industrie, aan de zuidzijde is het landelijke karakter bewaard gebleven. De infra structuur is gunstig, zowel richting haven als naar Rot terdam, het eiland Voorne en Putten en Schiedam. Hoogvliet heeft een uitstekend ondernemingsklimaat met veel faciliteiten voor starters. Voorts beschikt de deelgemeente over een kloppend winkelhart: een hoofdwinkelcentrum met meer dan honderd winkels en gratis parkeerplaatsen. Tussen de woningen in de verschillende wijken vindt men veel groenvoorzieningen zoals singels, velden, plantsoenen en bomen. Ook heeft Hoogvliet veel re creatief groen. Een duidelijk voorbeeld hiervan is de groenstrook langs de Oude Maas. Deze strook vormt een uitstekend wandelgebied met veel flora en fauna. Hoogvliet is de groenste deelgemeente van Rotterdam. lüMMHi ADVERTORIAL U bent van harte welkom in één van onze restaurants: in historisch centrum Vlaardingen Oosthavenkade 29. Tel. 010-435 15 95 PARK-RESTAURANT Oldegaarde 345 Houd de dief. 'Het aardige van een tentoonstelling als 'Regio en Haven' is datje er allerlei specifieke kenmerken 'en detail' kunt bekijken. Doe je dat van alle clusters uit de regio dan heb je een vrij compleet beeld.' Met behulp van een recente luchtfoto van het gebied Hoogvliet/Spijkenisse geeft de heer JJ. A.M. Elemans, voorzitter van de deelgemeente Hoogvliet, een heldere en bondige uiteenzetting. De Oude Maas snijdt het gebied in tweeën. 'Vroeger, zo vertelde mijn voorganger mij, lagen Hoogvliet en Spijkenisse als twee honden in een mand. Die liggen namelijk altijd met hun ruggen naar elkaar.' Dat is nu wel anders, de gezamenlijke belangen zijn te groot. i hebben veel gemeen. Ze liggen irmerpunt van het stedelijke, de indus- ne. Zowel de deelgemeente Hoog- ente Spijkenisse zitten in een tur- structurele ontwikkeling die van vitaal r het gebied is. We hebben het dan gen, de railwegen en de verkeers- nen voor de komende jaren vor- ide thema's die centraal staan in het nisse. Gigantïlche projecten Tot 2015 zijn er gigantische projecten in de plan ning De A4 zuid: belangrijk voor Spijkenisse als verbinding tussen Rotterdam en haar nieuwe industriegebied en belangrijk voor Hoogvliet omdat het centrum daardoor van 40% (door gaand) verkeer ontlast wordt. Deze nieuwe A4 zou wat Hoogvliet betreft ondergrondd moeten omdat ze precies door de groene strook loopt en toch al via een tunnel onder de Oude Maas zou moeten lopen. Dan is er de metro, doorgetrokken naar Spijkenis se. En niet als minste is er de Havenspoorlijn, het begin van de befaamde Betuwelijn. Zowel Hoogvliet als Spijkenisse, beide groeige- meenten, hebben de leefbaarheid van het wonen (in de buurt van de niet weg te denken industrie) als centraal punt. Spijkenisse ontwikkelt op de oevers van de Oude Maas een eigentijdse bebou wing. Hoogvliet sleepte onlangs nog de Europese architectuurprijs in de wacht voor het park Vosse- dijk. Sobere middelen Je zal er als kunstenaar maar aangezet worden. Matthijs van Cruijssen, architectonisch vormgever, is er wonderwel in geslaagd dit gebied op een oppervlakte van enkele vierkante meters tot lev^n te brengen binnen de opdracht: 'met sobere mid delen iets sterks uitbeelden'. Wat hem fascineerde zijn de vele overleggen en vergaderingen, de stapels papier, kortom de bestuurlijke kant van de infrastructurele groei. Hij bedacht twee archiefkasten (een Hoogvlietse en één van Spijkenisse) die hij door zijn broer, een meubelmaker, liet uitvoeren. In deze archiefkasten (meer onthullen we hier nog niet) zitten allerhande verrassingen. Meubel makers werk Hoe kijkt een Amsterdammer, iemand die volko men blanco in dit voor hem onbekende gebied komt, er tegenaan? Matthijs: 'Wat mij met name opgevallen is, is de veel ruimere opzet dan in de stad. De wegen zijn breder, er zijn meer fiets- en wandelpaden, er is meer groen. Er zijn zelfs stukjes bos. En natuurlijk altijd die industrie op de achter grond. Fascinerend.' Het wonen en werken hier is volgens hem 'wel okee', alleen de verdere ontsluiting van het gebied lijkt hem de grootste opgave voor de toekomst. Het door hem gerealiseerde concept zou niet mis staan op een kunstbiennale. Het is ook dermate degelijk meubelmakerswerk dat het nu al vast staat, dat de kasten na afloop van de tentoonstel ling een blijvende plek zal krijgen op de gemeente huizen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 5