EUROCARO Brussels kunsthotel 'Siru' ontvangt stripliefhebbers Canada: voor wie het ver weg wil zoeken Skiën op de Pyreneeën enorm populair Delphi: heiligdom voor moderne skiërs Voordelig golfen op slechts een paar uur rijden De Jong Intra: marktleider in skivakanties naar Amerika Maak er wat van! SUZUKI Deuren van stripbibliotheek staan wijd open Snowboarden in de Rocky Mountains FEEL FREE, FEEL Uiteijiruui 20 ituu&rduifi-ZuId al.: 01Ü--B2 S3 Cii Uitgebreide collectie Rondritten Hot spot Vele mogelijkheden Laagste prijzen Hoge waardering Diverse kortingen Bitburger Land COLOFON Redactie Stads Radio Journaal Wim Binnendijk, Henk Enkelaar, Corinne Lepoutie, Ken Robijns, Chris van TVvisk, Tbn Zandkamp, Fotogifie: Wim Vleghaar Eindredactie: Wieger Dam Media-adviseurs Jeannette van Merwijk, Marthy van Sebille Advertentie-mogelijkheden en tarieven: Stads Radio Journaal p/a DAM public relations Haringvliet 543,3011 ZP Rotterdam Tfel. 010-404 95 12 Fax. 010 - 404 95 14 M O 1 F n D A M V UIT 'ii-VER dam PUBLIC RELATIONS (ROTTERDAM). PRODUCTIE STADS RADIO ROTTERDAM I.S.M. WEGENER SÜTHOFF WEEKBLADEN BV. VERSCHUNT ELKE VEERTIEN DAGEN IN EEN GROOT AANTAL EDITIES VAN DE HAVENLOODS/HET ZUIDEN EN HET NIEUWE STADSBLAD OPD\GE: 375.000 EXEMPLAREN Een kijkje in het Brusselse stripmuseum Het land van Kuifje, Suske en Wiske gaat de stripliefhebbers extra in de watten leggen. Het Belgisch Verkeersbureau, het Brusselse New Hotel Siru en het Belgisch Centrum voor het Beeldverhaal hebben voor hen een zeer bijzonder artistiek arrangement samengesteld. Zowel individueel als in groepen kun nen ze zich voor drie dagen in Tongeren die de komende week- I einden er lekker op uit willen, "kunnen het beste eens informeren bij de VW-Rotterdam. Staats bosbeheer heeft 31 herfstarrange- menten georganiseerd die varieren van tochtje met een origineel stoomschip, een weekendje Friesland of Zeeland of een bezoek aan Nat Terschelling waar Staatsbosbeheer uitgedroogde gebieden weer natmaakt. Voor meer informatie: WV-Rotterdam. Telefoon: 06-34034065 of de plaat selijke WV's. Wie iets heel anders wil, kan natuurlijk ook fossielen zoe ken of mineralen opgraven in de Vulkaaneifel, Nog geen vier uur rij den van de Randstad. GEO(logie) is het toverwoord voor de Eifel. De vulkaan-uitbarstingen in dit gebied vonden weliswaar tienduizenden jaren geleden plaats, maar hebben toch overduidelijk hun sporen ach ter gelaten. Indrukwekkend zijn de vulkaanmeren maar wie echt wil weten hoe het leven er in die perio de uitzag, kan het beste zelf in de grond wroeten. Wat je vindt mag je meenemen! Voor meer informatie: 010-404 95 12. Brussel geheel overgeven aan de kunst in het algemeen en het stripver haal in het bijzonder. De deuren van de grootste stripbibliotheek ter wereld staan dan uitnodigend open. Maar tegelijkertijd kan kennis worden gemaakt met een zeer gevarieerde en uitgebreide collectie van Belgische kunst. De bezoekers komen daarmee in aanraking in het onlangs gereno veerde New Hotel Siru, hun vlak bij de Grote Markt gelegen uitvalsbasis in Brussel. Dit hotel dat ruim honderd kamers telt, is uniek doordat heden daagse kunstwerken integrerend deel uitmaken van de hele ambiance. In totaal zorgen zo'n 130 Belgische artiesten, waaronder dichters, stripte kenaars, schilders, beeldhouwers en fotografen, ervoor dat de gasten ver toeven in het enige museumhotel ter wereld. Werk van topkunstenaars als Somville, Hugo Duchateau en Paul van Hoeydonck siert de gangen en kamers van het hotel. Het verblijf staat verder in het teken van de strip. Behalve bezoeken aan het in 1989 geopende Belgische Centrum voor het Beeldverhaal zijn er rondritten met gids door Brussel om alles te zien T 7\ 711 je voordelig n: V V Hou dan de reis naar Gambia? reisadvertenties goed in de gaten. Het is oorlog tus sen Gambia-specialist Aquasun en nieuwkomer Globas Vakanties, een direct-seller. Deze laatste hééft de exclusiviteit van Aquasun naar deze bestemming doorbroken en stunt met zijn prijzen. Indonesië is erg in trek. Na het bezoek van Koningin Beatrix lijkt de interesse voor de Gordel van Smaragd groter dan ooit. Garuda Indonesia, de officiële luchtvaart maatschappij van dat land, kan ero ver meepraten. Er bestaan op dit moment zelfs wachtlijsten. Bovendien stunt men ook nog eens door op 42 binnenlandse vluchten zo'n 50% korting te geven. Voor meer inlichtingen: Garuda Indonesia: 020-6272626. In Canada wordt sneeuwval niet in centimeters, maar in meters aangegeven. Zo veel en zo zeker valt er ieder jaar weer in de lagere bergen aan de oostkust en het hooggebergte van de Rocky Mountains. Zo heeft Qubec aan de Oostkust zich kandidaat gesteld voor de winterspelen 2002. In zeven uur vliegen ben je in Montreal, vaak in minder tijd dan een vermoeiende autorit naar de Europose Alpengebieden. Een hot-spot is de Rocky Mountains met befaamde namen als Lake Louise en Sunshine Village. Daar wordt de wintersport in als zij facetten beoe fend. Afdalingsskiën, langlaufen, snow- boarding, free style en ski-acrobatiek maar ook sneeuwscooteren, tochten met de hondeslee of avontuurlijke helikopter-skiën voor gevorden. Een groot kenmerk voor Canadese ski gebieden is de rust op de pistes. Er zijn veel Nederlandse reisorgani saties die wintersportreizen naar Canada in hun pakket hebben: De Jong Intra (Ridderkerk), SNP Natuurreizen (Nijmegen) en Special Traffic (Amsterdam). Gedetailleerde informatie kan schrif telijk aangevraagd worden bij de toe ristische afdeling van de Canadese Ambassade, Postbus 30820, 2500 GV Snowboarden op de Rocky Mountains: een enerverende belevenis Den Haag. Als je aan skiën denkt, denk je in veel gevallen aan Oostenrijk, Zwitserland of Frankrijk. Toch zijn er een aantal ski-gebieden die snel aan populariteit winnen door een gunstige prijs/kwaliteits verhouding. De Spaanse Pyreneeën zijn daar een voorbeeld van. Sogtoen. "Je kunt tenslotte al voor minder dan vijfhonderd gulden een tiendaagse ski-reis boeken op basis van half-pension. Sinds kort biedt de Rotterdamse tour operator Rekro Reizen als enige ski- reizen aan naar dit Spaanse winter sportgebied dat grenst aan het belas tingparadijs Andorra. (Altijd goed voor een voordelig drankje of roker tje). En het marktaandeel groeit spec taculair. "We noemen het nog steeds ons best bewaarde geheim maar dat houden we niet lang meer vol" lacht Rekro-directeur Gerrit Oude En dan nog een gebied waar de prij zen tot de laagste van Europa beho ren. Zo word je après-ski nog eens de moeite waard!" Volgens Oude Sogtoen is de waarde ring voor zijn product hoog, Een onderzoek onder een kwart van zijn cliënten leverde een waarderingscij fer op van 8,1. Rekro Reizen heeft een aparte brochure uitgebracht over het ski-programma in de Pyreneeën en Andorra dat verkrijgbaar is bij de reisbureaus of op het Rekro-hoofd- kantoor aan de Mauritsweg 32 te Rotterdam. wat met stripverhalen te maken heeft. In de hotelkamer ligt voor iedereen een stripverhaal klaar. Voor 3450 belgische francs per per soon, nog geen 200 gulden, kunnen groepen van minimaal 25 personen van het arrangement profiteren. Zij verblijven daarvoor twee nachten in het New Hotel Siru en krijgen behalve twee ontbijten ook twee 3-gan- gendiners. Inclusief is ook het toeris tisch paspoort met verschillende kor tingsbonnen. Voor individuele bezoekers gelden aangepaste prijzen. Het orakel van Delphi kan deze winter worden geraadpleegd door wintersporters. De ruige flanken van het Parnassosgebergte in midden- Griekenland, waar het klassie ke heiligdom ligt, zijn sinds tien jaar een steeds populair der domein van skiërs. Het massief, dat in de oudheid gewijd was aan Apollo, Dyonisius en de muzen, reikt tot bijna 2500 meter hoog en heeft alle ski-faciliteiten. De ski-mogelijkheden op deze plaats geven een verrassende nog tamelijk onbekende dimensie aan Griekenland als toeristenland. Ongeveer duizend Nederlanders maken er nu elke winter gebruik van. Maar als dat aan Theo Alexandro- poulos, directeur van touroperator Polyplan Reizen, ligt worden dat er nog veel meer. Hij is als enige reisor ganisatie op deze hoogst opmerke lijke vorm van ski-reizen gespeciali seerd. Vooral de jongeren hebben deze sportieve, exclusieve maar zeer betaalde vorm van vakantievieren ontdekt. Zo profiteren zij van de rust en het aangename klimaat dat op ongeveer tweeeneenhalf uur rijden van Athene wordt geboden. i Vanuit het Parnassos Ski Centrum in Fterolaka en Kellaria kunnen twintig afdalingen met een totale lengte van veertien kilometer worden gemaakt. Er zijn stoeltjesliften naar de hoogste toppen, skischolen en ervaren lera ren. Winkels met skiverhuur en een professionele kinderopvang vindt men in hef aan de voet gelegen win tersportplaatsje Arahova waar Polyplan Reizen over de nodige hotel accommodatie beschikt. Onder nor male omstandigheden kan van begin december tot eind april worden ges kied." Deze ski-reizen zijn ideaal te combineren met een zeiltocht naar de verschillende eilanden in de omge ving aldus Alexandropoulos. Zijn organisatie biedt deze pakketreizen compleet aan. Voor meer informatie: Polyplan Reizen. Tel. 020-6575657. De skileraren vormen het nieuwe orakel van Delphi. Dat golfen een sport is voor de gevestigde orde, wordt steeds meer door de realiteit achterhaald. Net als tennis eens een elite-sport was, komt ook het golfen onder een groter handbereik. Niet alleen in ons land maar ook in de buurlanden breidt het aantal golfbanen zich gestaag uit waardoor de speelprijzen(green fee's) aanmerkelijk lager worden.Op een paar uur rijden van de Randstad ligt het Duitse Eifelgebied met een paar wonderschone golfbanen mid denin de natuur. Ook daar heeft de EEG zijn werk Hij heeft het duidelijk naar zijn zin. Rudi Carrell tijdens het eerste Dorint-toernooi in het Golfresort Bitburger Land. gedaan en liggen grote terreinen vroeger landbouwgebied braak waarvoor een herbestemming is gezocht. Burbach en Baustert zijn twee typische voorbeelden waarop voormalig akkerland nu een uitste kend én voordelig partijtje golf kan worden gespeeld. i Het spel is niet seizoen gebonden en kan, behalve bij een fikse sneeuwval, het hele jaar worden beoefend. Wie echt op chique wil - en dus dieper in de buidel moet tasten - kan een bezoek brengen aan de golfbanen van Hillesheim en Golfresort Bitburger Land.Dat laatste terrein is onlangs door de Nederlandse show- master in Duitse dienst, Rudi Carrell, geopend. Voor meer informatie: Toeristen Informatie Zuid-Eifel, Trierer Strasse 1, 54634 BITBURG (Duitsland). Tel. 00 49 6561 15403 of toeristenorganisatie Vulkaaneifel, Mainzer Strasse 25a, 54550 DAUN (Duitsland). Tel. 00 49 6592 933206. Busondememer Hans de Jong scoort nu ook met vliegreizen. De Jong Intra Vakanties gaat het komende wintersei zoen in als marktleider met avontuurlij ke skivakanties in de Verenigde Staten en Canada. In alle bekende ski-oorden in Colorado is De Jong deze winter aanwezig.Door de lage dollarkoers is dit seizoen behoorlijk voordelig naar de hellingen van resorts als Breckenridge, Keystone, Copper Mountain, Aspen of Vail te gaan. Vanaf 1200 gulden skit men al een hele week in Beckenridge, de populairste bestemming in gebied. De skiliefhebbers worden naar Denver in Colorado gevlogen met een rechtstreekse charter van Martin Air. Daarnaast worden dagelijks vluchten met United Airlines onderhouden. De Jong Intra Vakanties heeft inmiddels een marktaandeel van 21 procent op deze reizen. Vooral twaalf tot veertiendaagse reizen zijn geliefd. "De vakantiegangers van nu willen flexibiliteit en individuele vrijheid," verklaart Hans de Jong, waarom De Jong Intra naast de traditionele busrei zen steeds meer andere vervoers middelen inzet. Hij constateert dat zijn onderneming "in wezen in enkele jaren een voor ons geheel nieuwe markt heeft ge- creeerd. Toen we zagen dat de klant begon af te wijken van het reguliere massaaanbod zijn we iets anders gaan zoeken. Met tuinenreizen naar Engeland en combinatiereizen naar Ierland hebben we voor een door braak gezorgd. En wie had ooit gedacht dat we in één klap marktlei der zouden worden met vliegreizen naar de wintersport in Amerika?"

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 16