f 4 1 i 4 Feestelijke promotie van interieurideeën Elegante plant krijgt bijzondere ere-titel Leuke hebbedingen geven interieur accent J. Nationale Woonmaand: fi i - Links: ook dit najaar zijn oosterse invloeden duidelijk in de woonmode vertegen- nationale woonmaand woordigd. kleurrijk In- tuition-inte- rieur voelt deze fauteuil Dome Opus) met paprika rode bekleding zich helemaal op zijn plaats Rechts: aan dit logo her kent u woninginrichters die in oktober het woonfeest meevieren. Ook dit jaar staat de maand oktober in het teken van het interieur. De introductie van de nieuwe woon- trends tijdens deze Nationale Woonmaand omlijst met diverse aantrekkelijke en feestelijke acties. Zo ontvangt u bijvoorbeeld - bij besteding van een bepaald bedrag - de speciale (en gratis) Woonmaand-pocket met ruim 200 woontips. Tevens zijn bij de woninginrichter diverse boekjes over stoffen en verf decoraties verkrijgbaar voor een vriendenprijsje. En ook dit jaar staat een landelijke prijsvraag op het programma. Het prijzenpakket bestaat uit mooie inte- rieurprijzen. Kortom: als u eens nieuwe interieurideeën wilt opdoen, is ok tober de meest geschikte periode om bij de woninginrichter binnen te stappen. V - Foto: Mïlo Fi- guro col lectie Een interieur is pas kompleet met groeiend groen. Daarom is er tijdens de Nationale Woonmaand ook veel aandacht voor planten. Met name de sierasperge Meyers staat in oktober in de schijn werpers, want deze elegante verschijning is benoemd tot Na tionale Woonmaandplant. De bijzondere groeiwijze maakt deze plant geschikt voor ieder interieur, maar ook in de badkamer voelt Meyers zich uitste kend op z'n plek. Ook dit najaar zijn de interieurtrends onderbracht in verschillende 'stromingen'. Als u dit najaar een bezoek je brengt aan de woninginrichter - tijdens de Nationale Woonmaand Oktober bijvoorbeeld - zult u de huidige woonmode met eigen ogen kunnen aanschouwen, waar door u misschien bruikbare ideeën krijgt voor uw eigen interieur. Wat dat is eigenlijk de belangrijkste functie van de woontrends: het zijn richtlijnen waarmee u vervolgens zelf aan de slag kunt. Want uiteindelijk zijn het niet de ontwerpers, stijlisten en/of woninginrichters die bepalen hoe uw interieur er uit ziet; bepaalt welke woontrend uiteindelijk ook de huiskamer bereikt. naar af. Het witte interieur, dat de afgelopen jaren werd vervangen door meer kleur, komt weer de aandacht opei sen. Dit keer wel met de nodige nuance-verschillen: de zoge naamde 'off-whites'. Verschil lende tinten wit, dus. Ook wa terige aqua-tintjes, zoals crè me, vanillegeel, lichtroze en pêche, voeren in het Minimal interieur de boventoon. De tweede trend, Decoration, is nauw verwant aan de 'Am bachtelijk wooncomfort'-trend van vorig jaar. Wooncomfort, kwaliteit en duurzaamheid zijn de trefwoorden en het is dan ook niet verwonderlijk dat hout bij deze trend nog steeds volop vertegenwoordigd is. In het Decoration-interieur draait het steeds meer om emo tionele waarde. Het 'zware' an tiek begint langzaam maar ze ker plaats te maken voor 'grootmoeders-nostalgie': gie tijzeren serremeubeltjes, glas werk, potterie en rietwerk. Als u goed op de hoogte bent van de verschuivingen in de woonmode, zal de derde - en laatste - trend u bekend in de oren klinken. En dat klopt. Vo rig jaar werd 'Intuïtieve mix' geïntroduceerd en de 'Intui- tion'-trend is hier een logische opvolger van. Zoals gezegd is er ook dit na jaar sprake van verschillende woontrends. Drie in het totaal, om precies te zijn. De eerste trend die we onder de loep nemen, heeft inderdaad recht op het predikaat 'nieuw'. De woontrend Minimal toont namelijk een opvallende veran dering: het gebruik van hout verdwijnt enigszins op de ach tergrond en kunststof krijgt weer een plekje in de schijn werpers. Zoals de naam al doet vermoe den heeft Minimal veel met de eerder ingevoerde eco-trend te maken. Deze stroming - waar vorig jaar nog de sticker 'Back- to-Basic' op werd geplakt - heeft echter wel een nieuw ge zicht gekregen. Het Minimal-interieur is nog steeds transparant, sober en puur. De meubels zijn nog steeds geometrisch en functio neel. Qua kleur gaat het Mini mal-interieur echter 'terug WÊmÉP Sier asperge Meyers. Met behulp van de juiste vaas, lamp, schaal of spiegel creëert u een verrassende sfeer in huis. Als het gaat om accessoires zien we op diverse gebieden een verzamelwoede. Variërend van grappige schemerlampen met extreme kapjes ('Intuition) tot echte Delftsblauwe vazen en schalen ('Deco ration'). Een stuk eenvoudiger ogen de accessoires uit de Mi nimal-stijl. Die moeten juist zo strak en simpel mogelijk zijn. Vooral matglas in ijzige tinten vormt een topper. Mat glas is topper. (Trend hopper) Kleur blijft een zeer persoon lijk en spontaan thema. Intui tion is dan ook dit jaar weer een dynamische, expressieve stro ming waarin alle ruimte is voor fantasie en experimenten. Natuurlijk zijn er wel verschil len tussen 'Intuïtieve mix' en 'Intuition'. Het nieuwe thema is namelijk volwassen geworden. Zo staat kunst, en dan met name Pop- Art, nu centraal als inspiratie bron. Ook de jaren '50 en '70 (Flower Power' spelen een be langrijke rol in de uiteindelijke vormgeving van het Intuition- interieur. De kleurencombina ties zijn, net als vorig jaar, op vallend 'agressief (neon-geel, hard turqoise en fluorescerend groen) en ook contrastrijke kleurencombinaties eisen de aandacht. Sommige kleuren 'vloeken' bijna met elkaar! En plastic - mits verantwoord re cyclebaar - is dé invalshoek voor Intuition. Foto links: De woontrend Intuition be kent kleur: zonnig oranje, hard paars en gifgroen, maar ook wilde decoraties in 'vloekende' kleurcombinatie- s...alles kan!(Foto: stojfencol- lecties 'Matisse' met expres sieve dessins van Gebr. Eijf- finger BV.) Foto rechtsboven: Het high-tech uiterlijk van Mi nimal wordt getipt als de meest trendy trend van mor gen en wordt gekenmerkt door pure eenvoud. Zakelijke, strakke lijnen en uni's zetten de toon, óók op de vloer. (Foto: Wools of New Zealand.) Grote foto: Voetenbankjes en poefs zijn weer helemaal terug in beeld. Er zijn tegenwoordig multi functionele exemplaren die kunnen worden gebruikt als bijzettafel, als siertafel, als krukje en natuurlijk als voe- tenbank. Helemaal handig zijn de voetenbankjes die weggeschoven kunnen wor den onder de stoel, tijd tevoorschijn. De afgebeelde fauteuil 'Ech- naton 943' (ontwerp van Jan Armgardt) beschikt over een verrassende (losse) poef. (Foto: Leolux) IRSH26S W-V-, 1 1 Lekker zelf aan de slag met inspirerende woontrends

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 25