6,75%* 10 jaar BrilStudio Exotisch smullen Diamanten bruiloft ÜJn Nog volop crisisberaad binnen CDA Nieuwland kweekvijver voor voetbaltalent Hennep weg Pas twee bewoners van sloopflat uitgekocht door gemeente VSB BANK VSB±BANK Roodlichtcontroles beginnen te werken VSEMBANK Diefstal uit ziekenhuis VSB-BANK Zaterdag van 10.00 - 16.00 uur VSB- BANK Het Nieuwe Stadsblad U KRIJGT ER EEN KLEUR VAN... beauty center alma boerland Extra hoge tarieven Vaste Termijn Vaste Termijn Extra hoge tarieven Vaste Termijn Depot Extra hoge tarieven SCHIEDAM De crisis in het CDA duurt in alle hevig heid voort. Gemeenteraadslid T. Schoenmakers wordt nog steeds als "persona non grata" beschouwd door de raadsfrac tie, en het partijbestuur be staat (na het opstappen van de rest) nog altijd slechts uit twee personen. Toch is één van die bestuursleden, F. Brouwer, hoopvol gestemd. „Er wordt weer met elkaar gesproken", zegt hij. „Moge lijk dat we tijdens de CDA-le- denvergadering van 24 okto ber een werkbaar compromis tussen Schoenmakers en de fractie op tafel kunnen leg gen." Het conflict draait officieel alle maal om het vermeende wange- Extra hoge tarieven Vaste Termijn Deposito drag van raadslid Schoenmakers tijdens het werkbezoek van een delegatie van de gemeente Schie dam aan Zweden, begin septem ber. Volgens zijn fractiegenoten zou Schoenmakers daarbij over de schreef zijn gegaan met een fles drank. Aan de overige dele gatieleden bood hij in de auto bus en op straat whisky aan en ook zelf liet hij zich de alcohol goed smaken. Schoenmakers geeft toe dat hij fouten heeft gemaakt, maar vindt het onzin dat hij daarvoor moet opstap pen. Ingewijden wijzen erop dat er meer speelt dan deze simpele af faire, die nu door de fractie wordt aangegrepen om Schoen makers te lozen. Zo zou het door de oudgedienden binnen het CDA niet worden gepikt dat nieuwkomer Schoenmakers meermalen een eigen geluid liet horen in de gemeenteraad en in de commissievergaderingen. Met name zijn tegenstem bij de overschrijding met zeven miljoen van de nieuwbouw op het Stad- serf zou binnen de CDA-top, in casu lijsttrekker N. Gelderblom en fractieleider D. Baart, hele maal verkeerd zijn gevallen. Bij commissievergaderingen ont stond de afgelopen week de kol derieke situatie dat de plek van de eigenzinnige Schoenmakers werd ingenomen door een ander CDA-raadslid, terwijl ook Schoenmakers zelf gewoon aan wezig was. Wie is wie? Bestuurslid Brouwer gaat er des ondanks van uit dat een lijmpo ging mogelijk is. „Want zo kan het natuurlijk niet langer", zegt hij. „Inmiddels zijn verschillende mensen, in ieder geval telefo nisch, weer met elkaar in ge- HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM WOENSDAG 11 OKTOBER 1995 41-1441 brillen en contactlenzen SCHIEDAM Gratis snoep en snacks proeven kan gedu rende de hele maand oktober in de Wereldwinkel aan de Lange Achterweg 4 (halverwe ge de Hoogstraat). Onder het motto 'Snoep snacks uit de Derde Wereld: ver weg het lekkerst' houdt Wereldwinkel Schiedam een lekkernijen-actiemaand. Tij dens deze actie kan men proe ven van het grote, vernieuwde assortiment snoep en snacks: van noten tot bonbons, van chips tot pepermuntjes en van gedroogde mango's tot nut- bars. Door het kopen van deze pro- dukten stimuleert de consu ment de ontwikkeling in de Derde Wereld, want achter alle Fair Trade snoep&snacks schuilt een groep producenten die dankzij een faire prijs in hun eigen leversonderhoud kan voorzien. De snoep en snacks zijn af komstig uit vele windstreken en hebben elk hun eigen, bij zondere karakter. Hierover gaan de vragen op het wed strijdformulier waarmee men kan deelnemen aan de prijs vraag en een smulpakket win nen. Ook wil men de klanten attent maken op de extra opening op zaterdagochtend. Met ingang van oktober 1995 is de winkel op zaterdag geopend van 11.00 tot 16.30 uur. De andere ope ningstijden blijven ongewij zigd. SCHIEDAM De heer en mevrouw Huizer-Bijtenhoorn die maandag 9 oktober precies zestig jaar geleden elkaar het jawoord gaven, mogep zich rekenen tot de bekende Gorzenezen. Het diamanten bruidpaar runde tussen 1940 en 1975 hartje Zuid op de Groenelaan 87 een zaak in huishoudelijke apparatuur, kachels en haarden. De zoon van deze geboren en getogen Schiedammers zette het bedrijf - dat onder de naam Huizer Ijzerwaren en gereedschappen gevestigd is op nog steeds hetzelfde adres - voort. Cornelis Huizer werd geboren op 23 februari 1913; Gerarda Buitenhoorn op 17 februari 1911. De twee trouwden op 9 oktober 1935 en kregen één zoon. De 'huwelijksmijlpaal' werd in familie kring gevierd en uiteraard kwam burgemeester Reinier Scheeres het diamanten duo feliciteren. SCHIEDAM De vele rood lichtcontroles die de politie de afgelopen periode gehouden heeft op de Giessenweg, hebben effect. Afgelopen week hoefden agen ten bij een controle nog slechts een viertal bonnen uit te delen. Enkele weken geleden waren dat er tijdens de spits steevast een stuk of twintig. Een toenemend aantal ongeluk ken, veroorzaakt door rijden door róód, was aanleiding voor het intensiveren van de contro les. De politie zal die overigens ook in de toekomst regelmatig blijven houden. SCHIEDAM Tijdens een in val in een woning aan de PKO- laan is vrijdagochtend een hen nepkwekerij opgerold. De politie nam onder meer lam pen, afzuiginstallaties, wegers en zo'n tien kilo hennepplanten in beslag. De spullen vertegen woordigen een waarde van enke le tienduizenden guldens. De hennep, grondstof voor hasj, is inmiddels vernietigd. Bij de inval werden drie verdachten aange houden. Het gaat om een 30- jarige vrouw en een 36-jarige man uit Schiedam en een 35- jarige Rotterdammer. Allen zijn na verhoor en het op maken van een proces-verbaal heengezonden. 1.300.000 010-4.699.911 010-4.699.444 010-4.699.612/4.699.613 SCHIEDAM Uit het Schie- landziekenhuis is donderdag avond een walkman gestolen uit een kast. De dader doorzocht ook enkele andere kastjes. Hij ging er van door toen een 85-jarige vrouw hem aansprak. Getuigen verklaarden, dat de verdachte slechts één hand, z'n linker, had. Hij zou lichtblond haar hebben en ongeveer 1.90 meter lang zijn. In het ziekenhuis droeg hij een beige trui. De politie verzoekt degenen die informatie kunnen verstrekken over de man en/of het voorval om zich te melden. 's-Gravelandseweg 612, 3119NA Schiedam, Tel 010-4270269 Openingstijden: ma t/m vrij van 09.00 - 17.30 uur. Dinsdag gesloten. SCHIEDAM Ze liepen nogal te klieren door de wijk en toen ze daarop werden aangesproken gaven ze massaal te kennen: Wij willen voetballen! Dat was voor het bestuur van Wijkvereniging Nieuwland een positief geluid en vrijwel direct werd in de zomer vakantie ingegaan op die 'eis'. Inmiddels wordt elke maandag getraind en binnenkort wordt zelfs deelgenomen aan een twee de voetbaltoernooi. Voor de wijkvereniging een voortvarende ontwikkeling. Voetbalminnend Schiedam moet dus niet ver baasd zijn als in de toekomst een nieuwe Koeman, Tarik Oulida (ex-Ajacied) of Yassine Abdel- laoui (NAC), afkomstig uit Nieuwland, opstaat. Volgens Wil Binkhorst, pen ningmeester van de wijkvereni ging meldden ruim 85 kinderen in de leeftijd van zeven tot veer tien jaar zich aan voor de voet baltraining. Zij vertelt dat de jonge sportlieden met nog meer ideeën kwamen aandragen. Zo wilden zij onder meer competi ties van straat tegen straat orga niseren en ook werd aangedron gen op de aanschaf van trai ningshesjes. Wil Binkhorst: „Uitgaande van het standpunt, 'voor wat hoort wat', stelden wij ook eisen aan hen. We spraken af dat wij zou den proberen geld voor dit initi atief bijeen te krijgen en dat zij de grasveldjes (binnenterreinen) waarop gevoetbald wordt schoonhouden. Dat betekent dat zwerfvuil verwijderd moet wor den en dat zij de stoep die daar langs loopt aanvegen. En dat gebeurt onder leiding van een volwassenen, nu iedere week. Hiermee wordt niet alleen de uit straling van de wijk verbeterd, maar wij hopen tevens dat de betrokkenheid van de jeugd daardoor toeneemt en de buurt leefbaarder wordt." De trainingshesje zijn reeds aan geschaft en volgende week wor den ze in gebruik genomen, sa men met de 100 groene T-shir- tjes die het Openbaar Nutsbe drijf beschikbaar stelt. Vrij snel nadat het straatvoetbal in de wijk van de grond was gekomen kregen de Nieuwland- voetballers een uitnodiging van - Iedere Vrijdag, bij aankoop van een bril een oogartsconsult gratis. - De gehele week zijn er oogmetingen mogelijk. - Monturen vanaf f 85,= de Marokkaanse Stichting Nar cis voor deelname aan een zaal voetbaltoernooi. En dat beviel zo goed, dat Wijkvereniging Nieuwland daarop inhaakte en besloot om op 16 oktober in de Groenoord hal ook een dergelij ke competitie te organiseren. Onder de deelnemers bevinden zich tevens teams van de politie, van Woningstichting Noordvest en twee kinderploegen uit Oost. Sommige voetballertjes zijn zo geestdriftig geworden dat zij zich tevens hebben aangemeld bij een voetbalvereniging. „Daaruit blijkt voor ons, dat het uitgangs punt van de wijkvereniging, om kinderen te stimuleren iets te on dernemen, goed werkt," aldus Wil Binkhorst. SCHIEDAM „We voelen ons schofterig behandeld", zegt voorzitter R. van Gooi van de Vereniging van Eige naren 's-Gravelandseweg. Hij woont in de flat die gesloopt zal worden wegens de komst van de metrokeerlus. „Toe zeggingen komt men niet na, mensen verkeren hier in onze kerheid. Tot nu toe zijn pas twee bewoners uitgekocht. Wij hadden gedacht dat alles veel sneller zou gaan." Admi nistrateur W. Vledder onder schrijft deze mening. „Het duurt allemaal te lang. Deze week komen dan opnieuw vier mensen aan de beurt voor een taxatie, maar de bewoners die hier het langst achterblijven verkeren in onzekerheid. We zijn bang dat de flat straks door de leegstaande panden in hoog tempo verpauperd. Ook bij NS-station Nieuwland hebben we gezien hoe snel junks bezit nemen van leeg staande panden. En wat dan? Er wonen hier vooral oudere mensen." Deze zomer werd bekend dat de flat aan de 's-Gravelandseweg tegen de vlakte moet om ruimte te maken voor tal van openbaar- vervoervoorzieningen. Met name door de komst van een metrokeerlus is handhaving van het flatgebouw onmogelijk, zo stellen de gemeente en de RET. sprek. Er is hoop." Maar het kan ook vergeefse hoop zijn. Want kunnen fractie leden straks nog met elkaar door één deur als ze elkaar eerder hebben uitgemaakt voor 'rotte vis'? Schoenmakers die over fractie genoot B. Kaptein (die z'n fles whisky inpikte) opmerkte: „Die man is zo gierig dat hij een gratis fles whisky meteen leegdrinkt." En Schoenmakers zelf die door sommige fractiegenoten min of meer als alcoholist werd geken schetst. Dat kan straks nog een gezellige boel worden bij de christen-democraten.(BW) Vaste Termijn I geert Vledder. „Uit een gesprek met de heer Eshuijs van de ge meente heb ik begrepen dat er vooral stoornissen zijn tussen de diverse overheidsinstellingen. Minister Jorritsma stelt wel 10 miljoen gulden beschikbaar, maar voordat dat op de plaats van bestemming is duurt gerui me tijd. Blijkbaar moeten wij daar mee leren leven." Overigens variëren de bedragen die voor een woning worden be taald nogal. Van belang is met name hoe groot de woning is en in welke mate de bewoners de boel heb ben opgeknapt. Globaal gaat het om bedragen tussen 125.000 en 170.000 gulden. In totaal betreft het 72 bewoners die moeten wor den uitgekocht. Autoverkeer Lange Nieuwstraat 123 3111 AG Schiedam 3 010-4735559 De bewoners werden tijdens een voorlichtingsbijeenkomst in het Stadskantoor ingelicht. Voor ve len viel dit besluit rauw op de maag. Een enkeling had de wo ning net aangekocht en opge knapt; anderen hadden gehoopt er een rustige 'oude dag' te bele ven. „Vorig jaar nog hebben we hier gezamenlijk 25.000 gulden besteed om het flatgebouw veili ger te maken", zegt Vledder. „Dat zegt toch iets over de toe komstverwachting die veel be woners hier hadden." 10 miljoen Onlangs, bij een persconferentie van de RET, klonk het geluid dat nog maar twee bewoners van de te slopen flat dwars zouden liggen. „Dat is onmogelijk", zegt Van Gooi. „Simpelweg omdat met de meeste mensen nog hele maal geen overleg heeft plaats gevonden. Dan kun je dus moei lijk over dwarsliggers spreken." Voorlichter T. Michielsen van de RET beaamt dit achteraf. „Blijkbaar is er een misverstand ontstaan. Tot nu toe is er over eenstemming bereikt met twee bewoners, dat waren urgente ge vallen. Met de overigen zal bin nenkort worden gesproken. Wij hopen er in ieder geval binnen een half jaar uit te zijn." „Dan mogen ze wel opschieten", rea- Helemaal niet te spreken is me vrouw E. Born-Van Soest, die ook in de betreffende flat aan de 's-Gravelandseweg woont. Zij citeert de Telegraaf van 6 sep tember jl„ waarin minister Jor ritsma haar toekomstvisie schetst onder de noemer 'Wo ningbouw vooral langs spoortra ject'. „De minister wil nieuwe woonwijken in de Randstad zo veel mogelijk langs bestaande metro-, sneltram- en spoorlijnen bouwen om het autoverkeer te rug te dringen. En in Schiedam slopen we het juist. Onbegrijpe lijk!", aldus mevrouw Born-Van Soest. Er het hele jaar goed gekleurd uitzien kan als u kennis maakt met onze gekoelde zonnecabines die tevens voorzien zijn van douche en handdoek. Snelbruiner 25 a 30 min.per keer 15® Superbruiner 20 min. per keer 17.s 10 keer 115.00 10keerl40.°° Ultrabruiner 20 min. per keer 20.00 5 keer 90.® Actieperiode van 16 oktober t/m 3 november 1995 Daar kom je verder mee. Daar kom je verder mee. WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 41 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen Rotterdam, Prins Hendrikkade 12-16, 3071 KB Rotterdam Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: 010 - 4344022 Telefax: 010 - 4602727 DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, N. v.d. Marei Districtverkooplelder: J.D.M. Ivo (tel.: privé: 010 - 4.555.044) Accountmanagement: N. de Poorter (tel. privé: 070 - 3.282.694) J.T.A. de Fonkert REDACTIE: Helma Steekelenburg (eindredacteur), Bram Wesdorp, Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Huis-aan- huisbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener NV. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS Actieperiode van 16 oktober t/m 3 november 1995 Actieperiode van 16 oktober t/m 3 november 1995 Daar kom je verder mee. Daar kom je verder mee. Actieperiode van 16 oktober t/m 3 november 1995 Onzekerheid aan 's-Gravelandseweg Actieperiode van 16 oktober t/m 3 november 1995 Daar kom je verder mee. Voethalshirtjes worden uitgedeeld door het Nutsbedrijf. Het ontwerp voor metrostation Vijfsluizendat elders in Schiedam wordt neergezet. Raadslid B. Kaptein, die de bewuste fles whisky van Schoenmakers inpikte.

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 3