Met North Sea Ferries naar Engeland Al dertig jaar naar Engeland t RESTANT AANBIEDINGEN unieke, inruilservice 'ARKET rTf Wegener sythoFf weekbladen Bij ons ziet u wat u koopt. En dat doet niemand ons na. "Te/^rhöeï^tevoerea^ fMèer slaapkamers Riant zitcomfort Elke week de haven van Rotterdam in woord en beeld op woensdag om 18.30 uur bij Stads Radio Rotterdam en op donderdag of vrijdag in deze krant ROTTERDAM - Vanuit Rotterdam/Europoort en Zeebrugge in België onder houdt North Sea Ferries een dagelijkse passagiers/vracht ferry naar Hull. Met wat voor schepen wordt deze dienst on derhouden, hoe zien ze er van binnen uit en wat is er tijdens de overtocht allemaal te doen aan boord? Met Manuela Frerichs van de afdeling Public Relations van North Sea Ferries sta ik in de passagiershal op de terminal in de Europoort. Manuela: „De mensen die zonder auto reizen komen in deze hal om zich in te checken. Personen die met een auto reizen gaan meteen naar de car check-in. Mensen die nog niet geboekt hebben kunnen in deze hal alsnog een ticket kopen North Sea Ferries onderhoudt sinds 1965 een ferry-verbindingvanuitNederlandenBelgiënaar Engeland. De onderneming heeft vier moderne passagiersschepen in de vaart: de Norsun, Nor- sea, Norstaren Norland. Vanuit de Europoort is er aan boord plaats voor maximaal 1.250 passa giers en 850 personenauto's. Vanuit Zeebrugge kunnen er 880 passagiers en 500 personenauto's mee. Deze schepen onderhouden twee verbindin gen, Rotterdam Europoort - Huil en Zeebrugge- Hull. De overtocht duurt ongeveer veertien uur. Vracht is de andere pijler van de maatschappij. Met vier vrachtschepen verzorgt North Sea Fer ries lijndiensten tussen Rotterdam/Europoort - Hullen Rotterdam/Europoort- Middlesbrough (Teesport). Vanuit Zeebrugge wordt er eveneens op deze twee bestemmingen gevaren. Het hoofdkantoor staat in de Europoort. Daar naast heeft de rederij een vestiging in Zeebrugge (België) en Huil (MiddenEngeland). De Neder lands/Engelse onderneming heeft een jong en enthousiast team van 1.350 medewerkers. De passagiers krijgen hun boar- dingkaart en kunnen vanaf 17.00 uur aan boord". North Sea Ferries verzorgt niet alleen de overtocht. Het boeken van een arrangement naar keuze in Groot-Brittannië behoort ook tot de mogelijkheden. Om 18.30 uur vertrekken de schepen vanuit de Europoort en komen de volgende ochtend om 08.00uuraan. De passagiers zijn uitgerust en hebben dan nog de hele dag om op hun plaats van bestemming te komen. Het passagiersschip de Norsea ligt aan de kade. We gaan via de loopbrug het schip op om even op de brug te gaan kijken. De brug Ongeveer 35 meter boven het water bevindt zich de brug. Een enorme ruimte met een lengte van ongeveer 25 meter over de gehele breedte van het schip. In het midden van de brug staat een groot stuurpaneel met radar. De modernste techniek is aan boord te vinden. Er kan zowel met de computer als handmatig be stuurd worden. Aan weerszijden van de brug - aan de uiteinden - staat nog een verkleinde uitgave van de stuur- panelen. „Bij het binnenvaren en het uitvaren moet de kapitein het hele schip kunnen overzien. Hij gaat dan aan stuurboord of bakboord staan om vanaf die kant het schip te besturen. In Huil moeten de schepen door een sluis. Ze hebben daar slechts twintigcentimeterover. Meteen schip van 25 meter breed is dat niet veel, maar dat gaat geweldig goed". Aan boord werkt zeer goed op geleid personeel, dat regelmatig getraind wordt. De kapiteins hebben allemaal een eigen loods- certificaat, waardoor ze geen loods nodig hebben. Ze zijn re gelmatig te vinden bij het MSR SimulatiecentruminRatterdam. De hele brug is daar nagebootst en wordt er op allerlei situaties getraind. De passagiers mogen niet op de brug komen. Zij verblijven tij dens de overtocht op de verschil lende dekken. Ik stel Manuela voor om daar eens te gaan kij ken. Passagiersdekken Via de loopbrug komen de pas sagiers die zonder auto reizen in de centrale ontvangstruimte. Bij de deur staat de purser met z'n assistenten keurig in uniform. Zij verwelkomen de mensen en de stewards dirigeren de passa giers naar de verschillende dek ken. Naar hun hutten toe. Wij hebben drie dekken. Die zijn rood, groen en blauw. Als de mensen op het rode dek een hut hebben geboekt, dan hebben ze ook een rode boardingkaart en een rode sleutel. Zo is het sys teem helemaal doorgevoerd. De hele inrichting is met rode accent op het rode dek, blauw op het blauwe dek enzovoorts". Wij bevinden ons nu op het rode dek. We lopen langs de informa tiebalie naar de twee duty-frees- hops. In de ene winkel kunnen parfums, cadeaus en snoepgoed gekocht worden. In de andere shop is drank en sigaretten tegen duty-freeprijzen te verkrijgen. Vervolgens gaan we de disco- theek in. „Als de passagiers aan boord komen hebben we spe ciaal voor de kleintjes een kin derdisco. Daarna kunnen de vol wassenen zich naar hartelust uit leven". Het casino bevindt zich ook op dit dek. Van 20.00 tot 20.30 uur kunnen de passagiers de regels van het spel leren. Daarna kunnen ze gaan spelen. In de Europa-lounge speelt een band. Wat het entertainmnet verder betreft is er op het blauwe dek de Moonlight-lounge met een pia nobar. Daar speelt iedere avond een pianist. Ook is er nog een bioscoop met de laatste nieuwe films. Elke avond worden er twee of drie films gedraaid. Op het groene dek tenslotte be vindt zich nog het restaurant. „Om 01.00 uur is de sluitingstijd hier aan boord en dan gaan ook alle bars dicht. Omdat North Sea Ferries niet alleen passagiers, maar ook vracht vervoert gaan we even op het vrachtdek kijken. Via het cardeck lopen we naar beneden. Vrachtdek Op het vrachtdek is het een ko men en gaan van vrachtwagens. De vracht is een belangrijk on derdeel voor North Sea Ferries. Chauffeurs rijden met hun vrachtwagen aan boord. Ook trailers worden er vervoerd. Die worden met speciale karretjes aan boord gereden en vastgezet. Er komt veel lading uit Duits land, maar ook uit Nederland. Bijvoorbeeld groente uit het Westland. „Omdat wij een af vaart hebben die 's-avonds om 21.00 uur is - zoals de vracht schepen op de Hull-route - kun nen de chauffeurs ruim op tijd hier aankomen. Zodra ze aan boord zijn gaan ze lekker eten en kunnen daarna slapen. De uren die ze moeten rusten hebben ze daardoor bij ons aan boord. De volgende morgen om 07.00 uur kunnen ze van boord af en gaan lossen in Engeland. Eventueel weer een lading meenemen en s'-avonds met ons weer mee aan boord. Dat scheelt enorm veel tijd voor ze". Het wordt steeds drukker aan boord. Binnenkort zal de Nor sea vertrekken. Deze keer ga ik niet mee, maar dat zal ik zeker nog een keer doen. Volgende week: De sleepdienst Kotug. Port of Rotterdam Wereldhaven Rotterdam is een wekelijkse rubriek in samenwerking met het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam en Stads Radio Rotterdam 1 Stijl Wie zijn interieur wil veranderen krijgt bij Burchthuys de beste papieren in handen. In de vorm van waardevolle voordelen op 10 punten. Tel maar mee: Ivolle showroom tapijt en gordijnen Eersteklas stijlmeubelen Een prettige in^p*aVk°°Kopen°tój Natuurlijk met meube|en jhnidiilïJi: jgi is IdjiidJi liu/üiihuitJ hiidiidüf. rjüJj ddll dui u 1 JdflÜlïdll. ï-j: jJdtfM Persoonlijk advies lelijk bereikbaar Meesterlijke kunst Gezellig winkelen WEEK 41 41-217 WERELDHAVEN ??IrERDAM De terminal in de Europoort. Even ontspannen in de Moonlight-lounge. KORTING w 40% Parket Wij verbouwden onze showroom U heeft ongetwijfeld al eens gemerkt dat Inpa Parket door succes als maar groter en groter wordt. Eerst kwam magazijn na magazijn er bij. Toen uitbreiding van de showroom We maken plaats vrij voor de inrichting De showroom werd tijdelijk gehuisvest in een deel van ons magazijn. Dat kunnen we nu gaan herinrich- ten, waarvoor wij eerst restanten en aangebroken pallet partijen willen oprui men. En dat doen we met forse kortingen om de interne verhuizing mogelijk te kunnen maken. U begrijpt dat dergelijke hoge kortingen absoluut eenmalig en ook tijdgebonden zijn. De hoge korting is gebaseerd op meeneem-prijzen. Zo van de pallet in uw auto of aanhanger. Indien noodzakelijk kunnen we vervoer voor u verzorgen. Gekochte vloere'n moeten ook echt op 31 oktober uiterlijk uit ons pand zijn. Enkele voorbeelden uit ons pallet aanbod, incl. lijm en lak!: Prijs per m2 245 m2 Eiken planchettes nu 37,50 460 m2 Eiken stroken nu 65,- 800 m2 Kastanje stroken nu 79,- 120 m2 Beuken stroken nu 69,- Grenen planken 65,- Restantpartijen voor woon- en slaapkamer WB Buitenvest 52 Dagelijks geopend van 9.00-17.00,uur Zaterdag van10.00-16.00uur Buitenvest 52, Bergen op Zoom, Tel. 01640 - 53333 omfort £ebt kleuren, verrassende bedrukkingen. Ons stijlen en alle kleuren onder één dak, met assortiment tapijt, gordijnen en accessoires is alleen al een motief om te komen kijken. toonzaal met sfeervolle presentaties en opstellingen. Ruim gepresenteerd zodat de klas se volledig tot zijn recht komt. Warme k daarbij een professionele teststudio. Nopn, kersen, mahonie, eiken antique... Burchthuys heeft het mooiste hout waar u van houdt. JkOmfortabele zitkombinaties en fauteuils in exclusieve stoffen of handwish-lèder uitvoering. Meubelen zijn 'n kwestie van persoonlijke smaak en voorkeur. Maar ook van goed advies... en dat krijgt u van onze medewerkers. jSgjChthugs Interieur vindt u in de rustige Rotterdamse buitenwijk Alexanderpolder. Vlakbij de snelweg en: altijd voldoende parkeergelegen heid voor het pand. mrchthuys geeft uw interieur exclusieve meer waarde met de meesterwerken van kunstschil der Albert Wessels. In onze toonzaal vindt u per manent een verkoopexpositie van hoog niveau. KijjyjffDij Burchthuys is altijd gezellig. Even rond lopen, kopje koffie erbij en van gedachten wisse len met één van onze adviseurs. We nemen graag de tijd voor u, zodat u jarenlang plezier heeft van uw nieuwe interieur. BURCHTHUYS. DAAR VOELT U ZICH THUIS Berlagestraat/Henk Speksnijderstraat 4, Rotterdam (Alexanderpolder) tel. 010 - 4564822

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 16