SCHIEDAM ^jmcmpp&o Kom Italiaans meubelen 15 oktober! Vandalen in museum 'CDA maakt vooral zichzelf belachelijk' Diamanten huwelijk Burgerlijke stand Apart depot voor klein chemisch afval voldoet aan strenge normen KCA Moerman Vereniging geeft informatie over kanker Arrangeren met computer Jeugdland in herfstvakantie Volop lol op kinderboerderij Sjouwrock in t Stappertje BQUMAN Tot ziens BQUMAN V Van Diggelen swingt verder Tekenwedstrijd Fancy-fair De Ooievaars Fietsen door het Westland van 10.00 tot 17.00 uur ♦Extra: Maak kennis met Judith de Klijn, om- Het Nieuwe Stadsblad INGEZONDEN BRIEF NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 12 OKTOBER 1995 41-1475 SCHIEDAM De formatie The Grunts - zaterdag 14 okto ber in café 't Stappertje op de Hoogstraat 59 - brengt sjou wrock van de bovenste plank. Deze vier man sterke Amster dams/Rotterdamse band haalt het onderste uit de kast op muzi kaal gebied. Het repertoire be staat uit nummers van onder an dere Jackson Browne, The Beat les, Zappa, Lou Reed en de Red Hot Chili Pepers. Aanvang: 22.00 uur; toegang: gratis. WOONNIEUWS Vanaf 10.00 uur kunt u gezellig meubelen, genieten en profiteren op z'n Italiaans. Elke koper valt in de Italiaanse prijzen. ♦Italiaanse meubelen, maar ook een Italiaanse mode presentatie, serenades, een warme pizza-bakker, heer lijke wijn, een echte kunst galerie èn een Fiat oldtimer. Dit alles omlijst met live Italiaanse muziek, kortom Italië komt bij ons pas écht dichtbij. roepster van Veronica en presentatrice van het nieuwe programma TV Woonmaga- zine. Zij is uw gastvrouw tijdens deze Italiaanse Woonzondag. ♦Voor de kleintjes is er uiter aard het kinderparadijs. Oppas aanwezig. Advies aan onze klanten: par keer bij Metro Capelse-brug. U bent dan zeker van een gratis plaats. En wij brengen u met de Bouman Buspendel dienst gratis heen en weer. op zondag 15 oktober! THU,S IN HUIS DCJiiAUO IJsselmondselaan 175 Rotterdam-Kralingseveer Tel. OIO- 284 21 II 1.300.000 010 - 4.699.911 010 - 4.699.444 010-4.699.612/4.699.613 SCHIEDAM De Nieuwe Stad die met veel architectonische hoogstandjes tot stand kwam ligt in duigen. De medewerkers van het Stedelijk Museum op de Hoogstraat hebben pijnlijke handen overgehouden aan de sloop. Want een bouwsel bestaande uit 150 kilo legosteentjes uit elkaar halen, vraagt wel om sterke vingers. De Nieuwe Stad werd in het kader van de Kunstestafette door duizend basisschoolkinderen gebouwd op een plattegrond van Schiedam. Volgens educatief medewerker Pim Schenkelaars van het museum was het leuk om tijdens de tot standkoming van de stad te ontdekking, dat de kinderen geen boodschap hadden aan al eeuwenoude bestaande basisbegrippen voor de vorming van een stad. Zo ontwierpen de jonge architecten midden in het centrum een gigantisch groot park, met afmetingen die vijfmaal groter waren dan die van het Beatrixpark. Ook werd een nieuw museum gerealiseerd en een uitgangswijk uitgewerkt aan de Korte Haven. „Het viel mij overigens op, dat de kinderen niet bezig waren met woningen en tuintjes", vertelt Schenkelaars. „Iedereen woont in de Nieuwe Stad gezellig dicht bij elkaar in enorm hoge flatgebou wen. Die flatblokken werden soms door drie, vier groepen samen gevoegd tot een massale wooneenheid." Die fantasierijke creatie was echter geen lang leven beschoren. Vijf slopers vierden hun agressie bod op het ontwerp. De steentjes gaan terug naar de fabrikant en naar de rechtmatige eigenaartjes en het restant krijgen de basisscholen tegen een schappelijk prijsje aangeboden. De herinnering en de gemaakte foto's blijven voort bestaan. SCHIEDAM Voor klein chemisch afval (KCA) wordt volgende week een speciaal voor deze afvalstoffen ge bouwd depot, aan de Van Heekstraat geopend. Het nieuwe KCA-station van het Openbaar Nutsbedrijf voldoet aan alle strenge richtlijnen die aan een dergelijk verzamel punt worden gesteld. Niet al leen beschikt het over een vloeistof-dichte vloer en een afzuiginstallatie, maar ook zijn er onder meer aparte bakken voor ontvlambaar- en explosief spul. De medewer kers beschikken over speciale pakken voor als zij te maken krijgen met bijvoorbeeld as best. De zes KCA-personeelsleden van het ONS gebruiken al enige nlaanden een verbouwde rijden de zuivelwinkelwagen die nu dienst doet als KCA-wagen. De auto rijdt op gezette tijden door de stad om het chemisch afval van bewoners in ontvangst te nemen. Theo van der Meer, op zichter van de reinigingsdienst en deskundige op het gebied van ongedierte bestrijding geeft aan tevreden te zijn met de nieuwe uitbreidingen. „Hierdoor wordt het mogelijk nog meer stoffen gescheiden in te zamelen." Hij bestrijdt de klacht dat het huidige ophaalsysteem voor mensen die bijvoorbeeld werken niet zo handig is. „Het is een aanvulling op het inzamel systeem", benadrukt hij. „In eer ste instantie is het nog altijd mo gelijk om, net zoals met het aan bieden van grofvuil, KCA naar WAGEN m De KCA inzamel- en verwerkingsploeg op de foto bij de eerste eenvoudige chemokar en de thans in gebruik zijnde moderne wagen het Milieustation van het Open baar Nutsbedrijf brengen. Als men voorheen daartoe niet in staat was dan haalde het ONS het op. Van deze laatste manier zijn wij sinds maart afgestapt en nu gaan we te werk volgens de KCA-kalender. Vaste route Dit houdt in dat onze KCA- ploeg viermaal per jaar in alle buurten van de stad een inzamel- halfuurtje houdt. In elke wijk zijn een aantal plekken aangewe zen als halteplaatsen, waar men sen hun chemisch afval naar toe kunnen brengen. En tot op he den zijn wij niet ontevreden over de resultaten. Omdat dit systeem nog niet zo lang wordt toege past, valt over de hoeveelheid die wordt ingezameld nog niet veel te zeggen. Maar hoewel deze maand de tweede ronde door de stad pas wordt afgelegd, heb ik toch wel de indruk dat er meer wordt ingezameld. Concrete cij fers daarover zijn echter nog niet voorhanden. Wel is het zo dat het systeem waarbij wij op ver zoek van een stadgenoot het che misch afval ophaalden laag scoorde, gemiddeld 15 adressen per dag. Bij de huidige handel wijze ligt dit tussen de 20 tot 80 adressen per dag; dus beduidend hoger. Zoals de zaken er nu voorstaan halen wij gemiddeld per inwoner één kilo chemisch afval op. Een resultaat waar we niet ontevreden over zijn. Onze doelstelling is echter gericht op anderhalve kilo. Dit is best hoog gegrepen als je dat afzet tegen de officiële cijfers die aangeven dat je per persoon moet rekenen op 2 kilo chemisch afval per jaar.,, Van der Meer vindt het overi gens opvallend dat het aanbod direct stijgt, als er door de media aandacht wordt besteed „daaruit blijkt naar mijn mening dat men KCA bewust apart houdt van het huishoudelijk afval en dat is alleen maar positief." Ieder Schiedams huisgezin, moet als het goed is, in het bezit zijn van de KCA-kalender. Daarop staat duidelijk aangegeven waar en wanneer de chemokar langs komt. Op de aangegeven dag wordt op acht verschillende hal teplaatsen gelegenheid gegeven de KCA-box te legen. De wagen rijdt bijvoorbeeld op 12 oktober in de omgeving van de Polder weg, Gaardenbuurt en in de in- dustriebuurt Noord. Van de Meer: „Zo staan wij om 13.05 uur aan de Kaag en om 13.40 uur aan de Bosrand. In Groe- noord Zuid/midden zijn we op 13 oktober onder mqer om 8.40 uur te vinden op de hoek Willem Pijperstraat/Obrechtstraat en om 13.40 uur op de hoek van de Van Beethovenlaan/Sibelius- plein." Zwart kruis Sinds kort zijn fabrikanten van huishoudelijke produkten ver plicht aan te geven wat behoort tot chemisch afval. Dit is te zien aan het logo van een container waardoor een zwart kruis staat. Dit teken vindt men onder meer op batterijen, benzine, bestrij dingsmiddelen, energiezuinige lampen en verfverdunners. Ook loodwikkels van wijnflessen zijn een bedreiging voor het milieu. Niet chemisch afval zoals bak en frituurolie kan men beter niet door de gootsteen spoelen. Wel laten stollen en vervolgens in een krant verpakken of terug gieten in de oorspronkelijke fles en bij het huishoudelijk afval depone ren. Mensen die de KCA-kalender kwijt zijn en/of precies willen weten wat wel en niet bij che misch afval hoort kunnen een folder aanvragen bij het nutsbe drijf, tel. 2621000. Theo Schoenmakers weigert in Stockholm een smerige hotelkamer. En hij wordt kwaad wanneer hij niet meteen een andere krijgt. Ongehoord! Nog nooit vertoond. Hoe durft-ie! Theo Schoenmakers drinkt op z'n vrije zaterdagavond in Stockholm een glas (of nee, veel glazen) whisky, Johnny Walker Black Label nog wel. Foei. Wat een kwalijk gedrag. Theo Schoenmakers dringt andere delegatieleden die whisky ook nog eens op. Drinken zullen ze, of ze willen of niet. Bert Kaptein neemt hem die fles af, mede namens Nanda Gelderblom. Theo Schoenmakers maakt zich al weer boos. Theo Schoenmakers moet aftreden als raadslid. Want zulk gedrag kan natuurlijk absoluut niet door de beugel. Dat vindt tenminste de rest van de fractie. Ongehoord. Nog nooit vertoond. Hoe durven ze. Het CDA is de enige oppositiepartij in Schiedam. Maar de pijlen op het college richten? Nee, we maken liever ons actiefste lid af! Degene die denkt en doet, want dat kunnen we niet gebruiken in het CDA. Geef Schiedam meer raadsleden als Schoenmakers, van wie we meer hebben gezien dan de hele rest van de CDA-fractie bij elkaar. De onverdraagzame Gelderblom en Kaptein dienen de consequentie te trekken van hun wangedrag. Ik zou zeggen: de ultieme consequentie. Zij zijn het die het CDA en de Schiedamse politiek, maar bovenal zichzelf, belachelijk hebben gemaakt. Tegen wie voert het CDA nu eigenlijk oppositie? Tegen een falend college van B en W? Tegen zichzelf? Tegen het actiefste lid, dat als enige weet te scoren? J.A. van der Wiel, Schiedam WATERWEG De Moerman Vereniging in Vlaardingen houdt op zaterdag 16 oktober een lezing over voedings- en leefwijzen, zoals samengesteld door dr. Moerman. Het gaat hierbij om kanker en de behandeling ervan te voorkomen. Barry Vos, regiocoördinator en voedingstherapeut, verzorgt de lezing. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen en er wordt een film vertoond. De lezing wordt gehouden in de zaal van de Bethelkerk aan de Burg. Verkadesingel 26 in Vlaardingen. De aanvang is 20.00 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM Café Van Dig gelen op de Grote Markt weet van geen ophouden. Speelde daar vorige week zondag Hans Dulfer nog de sterren van de hemel, de 15de oktober is het aan een aantal andere absolute cracks om het weekend te beslui ten. Alleen de echte 'oude rotten in het muziekvak' worden uitgeno digd om zich bij de gelederen van de gelegenheidsformatie 'Dazzlin' te voegen. Het publiek kan rekenen op een verrassend repertoire waarin Jazz funk en rock de toon aangeven. Het op treden begint traditiegetrouw om 17.00 uur; toegang: gratis. SCHIEDAM— De herfstva kantie nadert met een zee van vrije tijd voor de lagere school jeugd. Zelfs als de weergoden zich van hun slechtste kant laten zien, is er in het Schiedamse ge noeg te beleven om de verveling te verdrijven. Elmara Jerzees Store uit de Nieuwe Passage heeft bijvoorbeeld een teken- en kleurwedstrijd uitgeschreven. Deelnemers (tot en met 12 jaar) mogen gewoon thuis op een A4 velletje zich zo creatief mogelijk uitleven met kleurpotloden. Het onderwerp maakt niet uit als het resultaat maar prachtig oogt. In leveren kan tot en met 31 okto ber bij de zaak in de Nieuwe Passage 2. Een deskundige jury zal de in zendingen beoordelen. De drie winnaars krijgen als prijs een t- shirt met hun eigen ontwerp als opdruk. WATERWEG Bij de Streek- muziekschool Nieuwe Waterweg Noord gaat dinsdag 31 oktober de cursus 'Arrangeren en Se quensen' van start. In tien lessen leren de deelne mers omgaan met de computer voor het maken van instrumen tale partijen, het schrijven van eigen nummers en het arrange ren van bestaande nummers. Ook komt elementaire muziekt heorie aan de orde. Docent is Auke Pol. De lessen vinden plaats op de dinsdaga vond, van 19.30 tot 20.30 uur in het gebouw aan de Lange Nieuwstraat 183 in Schiedam. Deelname kost 235, voor leer lingen ouder dan 21 jaar en 200,- voor jongere cursisten. Voor meer informatie kan men bellen, telefoon 4269680 (tussen 14.00 en 17.00 uur). SCHIEDAM De heer en mevrouw Buijs-Swaluw kmogen gerust een hecht koppel genoemd worden, niet alleen in de privé-, maar ook in de werksfeer. Afgelopen maandag vierde dit paar het 60-jarig huwelijk. Ruim 35 jaar daarvan - tussen 1950 en 1985 - runden de twee 'diamantjes' ook gezamenlijk een eigen modezaak op de Hoogstraat 94/98. De bruide gom werd geboren in Den Haag in 1910, zijn bruid in 1907 in Rotterdam. In die stad ook gaven de twee elkaar het jawoord op 9 oktober 1935. Naast familie en bekenden kwam uiteraard ook burgemeester Scheer- es deze twee stadgenoten feliciteren met de mijlpaal. Geboorteaangiften Schiedam 29 sept. t/m 5 oktober Elise R. d.v. Pols-van Dijk, San- drine d.v. van der Geer-Wuis- man, Felicita E. d.v. van der Veld, Daniëlla W.P. d.v. van Herk-van Dijk, Melroy D.E. z.v. Volkman-van Diejen, Lorenzo z.v. den Brinker-Braad, Chelsi d.v. Soeters-Coster, Edouard z.v. de Kooter-Otter, Danny J. z.v. Roopram-Badrie, Madeion d.v. Langstraat-Ulenkate, Esma d.v. Gürbüz-Ankarali, Els F. d.v. van Loon-Pothof, Rena d.v. Morad, Ben J. z.v. Bekker-Flo- rentinus, Britt d.v. warnik-Baar- da, Tessa d.v. Steegmans, War merdam Ondertrouwd te Schiedam: M. van Doorn 49 jr. en M.A. Herkelman 46 jr., J.F. Jünger 21 jr. en S. de Ru 20 jr., H.A. Kollau 49 jr. en J.A. van Aken 43 jr., M.A. Slavenburgh 31 jr. en L.J. Rissema 37 jr., J.T.C.M. Verheijen 29 jr. en I. Goos 24 jr., Y. Yilmaz 23 jr. en N. Aydemir 21 jr. Getrouwd te Schiedam: M.R. van Zijl 30 jr. en J.C. Meij er 31 jr., R. van den Hoek 31 jr. en A. Nettenbreijer 26 jr., R. Knijnenburg 25 jr. en M.H.S. Heukers 20 jr., P. Gunter 33 jr. en L.B. de Ronde 24 jr., J.M. van Hagen 28jr. en S. van der Meer 26 jr., M.C. van Soest 22 jr. en P.B. van Ginkel 21 jr., R. Matena 38 jr. en E.M. van Stee noven 35 jr., Ponniah Tharuma- lingam 36 jr. en Jeevajothy Thi- runavularasu 26 jr., M.C. Abda- la 26 jr. en C. Larooij 21 jr., M.C. Bergkotte 31 jr. en I.J. de Bruin 27 jr. Overleden: A.H. van der Pluijm vr. 75 jr. geh. gew. met N. Niessen, J. Voogt vr. 74 jr. e.v. W. van Beek, J.H. Tenwolde vr. 69 jr. e.v. A.J. Kleijzen, D. van der Kraan man 84jr., J. Schuurman vr. 89 jr. geh. gew. met J. van Broekhoven, C.M. Loenjers vr. 82 jr. geh. gew. met P. Bezemer, J. Grollé, man 88 jr., A. van Wijngaarden man 85 jr., A. Knaapen man 81 jr., A.V. Bos- man man 78jr., J.L. Holierhoek man 71 jr., G.A. de Klerk man 73 jr., J. Groeneveld man 65 jr., K. Ockeloen man 80 jr., J. Boe- kee vr. 78 jr. e.v. O. Gordijn, K.H. Liman 75 jr., J.C. van den Broek vr. 69 jr., J.C. Wijzen- broek vr. 75 jr. e.v. C. Jans, G.A. Valkestijn man 78 jr. Een scène uit De Tovenaar van het Limburgs Jeugdtoneel SCHIEDAMTraditiegetrouw trekt de Jeugdland-karavaan ook in de herfstvakantie door Schiedam om de kinderen etra vermaak en hun ouders enig soulaas te bieden. Coördinator Joop van Broekhoven en zijn rechterhand Riet Immerzeel zijn er opnieuw in geslaagd om een verrassend pro gramma samen te stellen waarin kijk- en doe-activiteiten elkaar uitgekiend afwisselen. Naast kreativiteit en spelcircuits vermeldt het draaiboek voorstellingen van Ad de Koning (dinsdag de 17de) en Het Limburgs-Jeugdtoneel (donderdag de 19de). Onbetwist hoogtepunt van Jeugdland komende week lijkt een feest woens dagmiddag op het Hemaplein te worden. Liefhebbers kunnen er zich vermaken met onder andere rodeostier-rijden motorracen en schminken. Alle activiteiten zijn gratis; toegang tot de voorstellin gen kost slechts één piek. Het complete programma luidt als volgt: Maandag 16 oktober -14.00 uur - Centrum, Hemaplein- kreativi teit 14.15 uur - Boekweitakker - spelcircuit. Dinsdag 17 oktober - 10.00 uur - Hof van Spaland- kreativiteit 10.15 uur - Nieuwland,Wibautplein - spelcircuit 14.00 uur - Nieuwland, wijkcentrum Wibautplein - Kindertheater ad de Koning 14.00 uur - Zuid Wilhelminaplein - kreativiteit 14.15 uur - Mieriksveld - spelcircuit. Woensdag 18 oktober - 10.00 uur - Nieuwland 10.15 uur - Zuid,Wilhelminaplein 14.00 uur - Centrum, Hemaplein - Donderdag 19 oktober -10.00 uuur teit 10.15 uur - Noord, schoolplein De Regenboog - spelcircuit 14.00 uur - Noord, De Rank Schiedamseweg 122 - Limburgs Jeugdtoneel met 'De Tovenaar' 14.00 uur - West, Frans Halsplein - kreativiteit 14.15 uur - Oost, Edisonplein - spelcircuit. kreativiteit spelcircuit feest. - Oost, Edisonplein - kreativi- SCHIEDAM In de herfstva kantie, die volgende week be gint, organiseert de Hoofdafde ling Groenvoorziening van de gemeente voor de jeugd een aan tal activiteiten. Zo wordt het mogelijk een kaartje te kopen voor een ron drit met paard en wagen of deel te nemen aan een spannende puzzeltocht waarbij aardige prijsjes zijn te winnen. Elke dag is er wel iets te doen en het programma ziet er als volgt uit: Maandag, 16 oktober rondrit door het Beatrixpark, dinsdag kastanjes en eikels zoeken en daarmee knutselen. Woensdag staat in het teken van de puzzel- tocht en donderdag mogen kin deren meehelpen om de dieren op de boerderij te verzorgen. Als klap op de vuurpijl volgt vrijdag een excursie naar een echte boer derij. Alle onderdelen beginnen op hetzelfde tijdstip namelijk om 14.00 of 15.00 uur. Aan de activiteiten kunnen een beperkt aantal kinderen deelne men. De kaartjes zijn vanaf nu ver krijgbaar op de boerderij en worden per onderdeel verkocht voor 1 gulden per deelnemer. Er zijn slechts 40 kaartjes beschik baar dus wie direct reageert heeft nog een kans. Overigens blijft tijdens de herfstvakantie de kinderboerderij gewoon ge opend voor het publiek. SCHIEDAM Invaliden sportvereniging De Ooievaars houdt za terdag 21 oktober een fancy-fair in haar clubgebouw in de Westmo lenstraat 26. Er zijn inmiddels tal van spulletjes voor de verkoop binnen maar de vereniging kan er altijd nog meer gebruiken. De spulletjes worden desgewenst thuis opgehaald; informatie via tele foonnummer 4269053. De fancy-fair de 21ste duurt van 9.00 tot 16.00 uur; toegang kost 1-. SCHIEDAM - De toerclub Rijnmond rijdt op zondag 15 oktober de KrisKras-Westland- tocht. De rit heeft een afstand van 80 km. De deelnemers ver trekken om 10.00 uur vanaf het wielerbaancomplex in het Schie damse sportpark Harga. Men kan zich vanaf half tien aanmel den. De route loopt via Maasss- luis, Schipluiden, Naaldwijk, Wateringen, De Lier, Hoek van Holland, Maasdijk en Vlaardin gen. Een trim- dan wel racefiets is verplicht. De gemiddelde rijs nelheid is 25 km per uur. Deel name kost 2,50 voor leden en 4,00 voor niet-leden. R0TTER04M WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 41 edities in Zuid-Holland Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen Rotterdam, Prins Hendrikkade 12 -16, 3071 KB Rotterdam Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: 010 - 4344022 Telefax: 010 - 4602727 DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, N. v.d. Marei Districtverkoopleider: J.D.M. Ivo (tel.: privé: 010 - 4.555.044) Accountmanagement: N. de Poorter (tel. privé: 070 - 3.282.694) J.T.A. de Fonkert REDACTIE: Helma Steekelenburg (eindredacteur), Bram Wesdorp, Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Huis-aan- huisbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener NV. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS KCA-ploeg wil hoog grijpen ■as Huishoudelijk Chemisch

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 3