SPORT 6WI/E5331 Derde overwinning voor Juventus Rijnmond kansloos Volleyballers in vijf kwartier klaar De vulpen Asvion-dames lopen op tegen eerste nederlaag Damclub Schiedam gedegen naar superieure overwinning Excelsior '20 wint met 7-0 van zwalkend Steeds Volharden Van der Ven de snelste Dubbels fataal voor TSF Wedstrijden van SRB NOAD loopt averij op Tweede plaats Hermes- dames SCHIEDAM De badminton ners van TSF hebben zondag met 5-3 verloren van Hyunday- PI P. Ondanks het feit dat TSF met drie overwinningen in de singles op een 3-1 voorsprong kwam, slaagde het Schiedamse team er niet in punten voor de éompetitie te pakken. Wouter Perreijn verloor in twee sets, \yaarna Ruud van Oorschot en Monique Louwers beide een ^verwinning in drie sets behaal den. Daarmee kwam de stand op 2-1- Invalster Géraldine van der Geest verraste door haar tegen standers in twee sets te verslaan en daarmee TSF op een 3-1 yoorsprong te brengen. Trix de Boer speelde na enige weken af wezigheid weer de damesdubbel met Louwers. Net als bij het Ijerendubbel van Perreijn/ Van Oorschot ging de winst naar de tegenpartij. Ook de beslissende gemengddubbels waren voor Hyunday/PIP. TSF, dat dit sei zoen met een vernieuwd team begon in een hogere klasse, ver wacht in de tweede helft van de competitie meer punten te kun nen pakken. SCHIEDAM De Schie damse reddingsbrigade (SRB) organiseert zaterdag 28 oktober regiowedstrijden •zwemmend redden in sport en recreatiebad Groenoord. De wedstrijden beginnen om 16.00 uur en duren tot 20.00 uur. Met een aspiranten-, junio ren- en seniorenploeg nemen de reddingsbrigades uit Al- blasserdam, Alphen aan den Rijn, Delft, Gouda, Hardinx- ■veld Giessendam, Krimpen aan den IJssel, Leiderdorp, Naaldwijk, Schiedam en Waddinxveen deel aan de wedstrijden. SCHIEDAM In een recht streekse confrontatie met de naaste concurrent voor de titel in de landelijke vierde divisie, HOTAK uit Hoogerheide, heb ben de tafeltennissers van NOAD een 6-4 nederlaag gele den. In de wedstrijd van afgelopen zaterdag leek het er aanvankelijk op dat NOAD op weg was naar een grote nederlaag. Bij de stand van 5-2 in het voordeel van HO- TAK leek niets meer een grote overwinning van de thuisploeg in de weg te staan. Op dat mo ment bleken de Schiedammers over een grote dosis veerkracht te beschikken en werd het slechts een kleine nederlaag. De speelomstandigheden voor de NOAD-spelers waren niet optimaal, een vochtige zaal en fanatiek thuispubliek, dat zich regelmatig hinderlijk roerde. Ronald van Kampen trok zich daar weinig van aan en scoorde twee punten. Samen met Peter Heystek won hij ook het dubbel, dat hierdoor deze competitie on geslagen blijft. Peter Heystek scoorde één partij. Richard Kal- meijer, normaliter een kalme speler, liet zich teveel beïnvloe den door de omstandigheden en verloor zijn drie partijen. Ondanks het verlies is de kans op de titel voor NOAD nog vol op aanwezig. De Schiedammers hebben nu een achterstand van twee punten op HOTAK, maar hebben alles nog in eigen hand. In de laatste wedstrijd van het seizjoen is HOTAK immers de tegenstander in de eigen Koren beurs. ABN-AMRO Ztebank HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 18 OKTOBER 1995 42-1444 SCHIEDAM De hockeysters van Asvion hebben zondag hun eerste nederlaag van dit seizoen geleden. De thuiswedstrijd tegen Hoekse Waard ging met 0-1 verloren. Asvion, de koploper, speelde een slechte en nerveuze eerste helft waarin de kansen voor Hoekse Waard waren. De Asvion-aanval was niet opgewassen tegen het stevige, vaak fysieke, hockey van de tegenstanders. De rust brak aan met een 0-0 stand. Na de rust leek de peptalk van coach Ronald Jacobs te werken, Asvion nam weer het initiatief en ging knokken. Er kwamen diverse kansen, die echter niet werden benut. De uitvallen van Hoekse Waard bleven levensgevaarlijk en het was dankzij het goede keeperswerk van Debbie Broekhuizen dat het 0-0 bleef. Tot tien minuten voor tijd. Bij een strafcorner was de Schiedamse doelvrouwe kansloos tegen de via een stick opspringende bal. Hoekse Waard speelde daarna het spelletje geroutineerd uit. Een teleurstellende nederlaag voor Asvion was het gevolg. SCHIEDAM Vooralsnog doen de heren van Juventus het zowel op vreemde thuisbodem net zo goed als op eigen thuis bodem en als in den vreemden. Deze zin heeft enige uitleg no dig. De Schiedamse basketbal lers zijn door hun promotie naar de landelijke eerste divisie B genoodzaakt buiten hun eigen sportzaal Oost te spelen. De Nederlandse basketbal- bond vindt de zaal aan de Fah- renheitstraat niet goed genoeg voor landelijk basketbal. In principe is daarom gekozen voor de Margriethal, maar als deze hal bezet is wordt uitge weken naar de Vlaardingse Westwijkhal. In die hal boekte Juventus zaterdagavond haar derde overwinning van dit sei zoen. Daarvoor was al een keer ge wonnen in de Margriethal (de openingswedstrijd tegen Bin nenland) en in Den Haag tegen Jumpers. Tegen basketbalvere niging Lisse werd het 71-58 voor de Schiedammers. Juven tus is na het kampioenschap, dat lang op zich liet wachten, met een ongewijzigde ploeg aan de competitie begonnen. Tegen Lisse had Juventus het niet erg moeilijk. De ploeg uit de bollenstreek speelde te mat en afwachtend om het de Schiedammers echt moeilijk te maken. De topscorers bij Juventus wa ren: Sjors Derksen, Peter van der Waal en Ronald Jonkman. SCHIEDAM In de derde ronde van de nationale damcompetitie heeft het eerste tiental van damclub Schiedam in 's Gravenpolder met 12-8 gewonnen van de club met dezelfde naam. De Schiedammers speelden een superieure wedstrijd, geen moment verloren ze de controle over de wedstrijd. Rustig en beheersd werd een voorsprong opgebouwd en geconsolideerd. In het vierde speeluur zette Tiny Mous Schiedam op voorsprong door winst op Evert Wiskerke, die op zoek was naar remise en in een klein maar venijnig zetje trapte. Na precies vier uur werd het 4-0 doordat Wim Vrijland, goed in vorm, won van Chiel Hamers. Hij moest in een volle stand een schijf opgeven waarna Vrijland het geroutineerd afmaakte. Hans Lansbergen verloor van Arjo Kousemaker na een mooie, ingewikkelde partij waarin de jonge Lansbergen iets over het hoofd zag en verloor. De voorsprong van 4-2 Teek te worden vergroot, want aan de zeven overige borden stonden de Schiedam mers er heel goed voor. Toch werd nog maar één partij in winst omgezet. Henk de Witt en Dominique de Rooij deelden de punten. De Witt had voordeel nam in tijdnood een afwikkeling die in ieder geval goed was voor remise en constateerden vervolgens dat het eindspel niet te winnen was. Dirk van Schaik jr. deelde de punten met Daaf Kasse, die de opening niet goed behandelde, zwaar onder druk kwam te staan en op een nederlaag leek te worden onthaald. Een onnauwkeu- righeidje van Dirk bracht Kasse redding en ontsnapte hij met een remise. Invaller Peter Lansbergen zorgde met gedegen spel voor een punt: remise tegen Ko Louwerse, die daarmee niet tevreden kon zijn. Edwin de Jager speelde tegen Danny de Jager, die op remise uit was. Toch boog de Schiedammer de dunne stand om in een gewonnen stand, geholpen door een slordigheidje van zijn opponent. Edwin de Jager zag echter een winstvariant niet en moest remise accepteren. Ton Burgerhout zorgde voor 9-7 door remise tegen invaller Eric Boogert, die zich kranig weerde. Mathieu Smit speelde een prima partij tegen Piet Karregat, kon van een foutje van Karregat profite ren en leek moeiteloos te gaan winnen. Uiteindelijk lukte dat niet en ontsnapte ook deze Karregat met remise. De winnende punten kwamen van Adri van Huët, die tegen Johnny de Leeuw speelde. Hij geldt als de sterkste speler van heel Zeeland. Van Huët speelde een prachtige partij, nam een ijzersterke voorpost in, die De Leeuw veel hoofdbrekens kostte. Uiteindelijk verloor De Leeuw een schijf, moest offeren om ook op dam te komen, maar kreeg een lastig 5 om 3 eindspel te spelen. Van Huët wikkelde af naar 4 om 2, beide spelers kwamen na bijna zes uur spelen voor de tweede maal in tijdnood. Van Huët kon alles a tempo spelen, De Leeuw moest wel volgen, blunderde toen en het was gebeurd. Het eindspel was waarschijnlijk toch wel gewonnen door Van Huët. Hoe dan ook, Schiedam had met 12-8 verloren. Damclub Schiedam staat in de eerste klasse vierde op een vierde plaats met vier punten uit drie punten. DDV uit Dordrecht is op 28 "oktober de tegenstander in Schiedam. SCHIEDAM Net als vorige week kon het eerste damesteam van volleybalvereniging Rijn mond het niet bolwerken tegen kampioenskandidaat Longa uit Lichtenvoorde. Na een goed be gin van de eerste set, hetgeen tot een 6-3 en 9-6 voorsprong leid de, kwam Longa sterk terug. Bij 14-13 had Rijnmond nog wel kans op de eerste setwinst, maar de sterke service en blokkering van de Achterhoeksen deed ook deze kans teniet. Na de 14-16 in de eerste set, was Rijnmond ondanks het inzetten van vele wissels niet bij machte grip te krijgen op de wedstrijd en de tweede set was met 2-15 snel voor Longa. In de derde herstel de Rijnmond zich knap. Onder aanvoering van de hard aanvallende Manon Wormgoor kon een achterstand van 11 -6 nog ongedaan worden gemaakt tot 12-13. Maar toen was de koek op, en via 15-13 kon Longa de drie punten mee naar de Ach terhoek nemen. SCHIEDAM Na twee over winningen, een gelijkspel en een nederlaag, versloeg het dames team van Hermes DVS zondag Hellevoetsluis met 3-0. In deze sportieve voetbalwedstrijd, waarbij drie voorhoedespeelsters ontbraken, werd met een aange paste opstelling de score in de tweede helft geopend door Syl via de Bruin. Zij schoot van twintig meter raak. Hierna volg de een doelpunt van Lies Soren- sen en nogmaals Sylvia de Bruin. Inmiddels staan de dames op de tweede plaats achter Hillesluis. SCHIEDAM De Zuiderster- serie is weer begonnen. Deze se rie hardloop-wedstrijden wordt gedurende de hele winter in de omgeving van Rotterdam geor ganiseerd. Zaterdag stond de eerste loop op het programma; de Sliedrecht-baggermolenloop over 10 Engelse mijlen. Er nam een record aantal deelnemers deel, 600. Er was tijdens de ruim 16 kilometer lange loop weinig wind, de temperatuur was te hoog voor goede tijden. Van de Vlaardingse atletiekvere niging Fortuna namen zes atle ten deel. Hun tijden: Jan van der Ven 1.00.46, Karei Leeuwangh 1.02.09 2e M55, Pim Koning 1.06.18, Gerrit Baas 1.10.14, Willem Koning 1.11.25 4e M60 en Lize Wuijster 1.23.00. SPELER V.D. WEEK Marinus Dijkhuizen In samenwerking met LUEgEflEf sLjthoFF LUEEkbLaclEn SCHIEDAM Excelsior'20 wil graag aanvallend voetbal len. Het zogenaamde 'op de nul spelen' is zelfs verboden. „Dan schieten ze me hier af', zegt Hans de Rover. Juist daarom was de oefenmeester dolblij dat hij met heel aan vallend spel tegen Steeds Vol harden geen tegendoelpunt hoefde te incasseren en boven dien maar liefst zeven keer scoorde. Daarvan kwamen vier goals op naam van de ja rige Johan Hammerstein. „Het is de eerste wedstrijd dit seizoen dat we geen treffers tegen krijgen", aldus De Ro ver, die dit seizoen debuteert als hoofdtrainer. Steeds Volharden was ook een ploeg voor Excelsior'20 om eens lekker tegen uit te halen. De Rotterdammers uit Hillegers- berg stonden na vijf duels troos teloos onderaan met pas één puntje. Zij hadden bovendien al meer doelpunten tegen (17) dan welke ploeg in 4 D dan ook. Het is trouwens opvallend hoeveel tegendoelpunten alle ploegen in deze klasse hebben, zelfs koplo per BZC'95 heeft al zeven keer een goal tegen gekregen. Excel sior'20 zelf scoorde in de vier duels (de wedstrijd tegen Germi nal werd wegens een sterfgeval afgelast en wordt mogelijk zon dag ingehaald) negen keer en kreeg er acht tegen. Met de 7-0 overwinning doet Excelsior'20 wat dat betreft goede zaken. „Maar we hadden eigenlijk in de dubbele cijfers moeten komen", vond De Rover. Veilig stellen In de eerste helft stelde Excel sior'20 de zege eigenlijk al veilig. Na tien minuten kwam de thuis ploeg op 1-0 door een benutte strafschop van Marcel van der Meer. Scheidsrechter Maat ken de de strafschop toe na een over treding op Johan Hammerstein. Met de jarige Hammerstein (hij werd zondag 22) is direct de op vallendste speler van Excel sior'20 gehoemd. De kleine krul- lebol Scoorde zondag namelijk viermaal, keurig verdeelt over beide helften. Na goed doorzetten schoot hij na twintig minuten de stand op 2-0. Het werd voor rust 3-0 door een kopbal van de forse Marco Jalink, die ondanks zijn lengte nooit durft te koppen. „Een leuk nieuwigheidje", grapte De Ro ver. Hammerstein liet doelman Rob Vaane weer vissen en be paalde zo de ruststand op 4-0. Leien dakje In de tweede helft hoopte de forse aanhang van Excelsior'20 op een monsterscore tegen de zwalkende Rotterdammers. Maar het ging in het tweede deel niet meer van een leien dakje. Pas na een kwartier werd de productie verder opgevoerd door Johan Hammerstein, die een voorzet van Marco Jalink binnen schoot. Twee minuten la ter miste Hammerstein de kans op 6-0. Die 6-0 kwam er wel, alleen duurde dat een kwartier tje. Op aangeven van Glenn Ton uit een hoekschop was het we derom Hammerstein die scoor de, zijn vierde. Met vier treffers op zijn naam gunde Hans de Rover zijn top scorer een publiekswissel, die niet door iedereen goed werd begrepen. Ersin Kaplan was zijn vervanger. In de slotfase bepaal de Erik Ruts de eindstand op 7- 0.i„Met deze ruime overwinning lijkt Excelsior'20 eindelijk te bre ken met een traditie om punten te verspelen tegen de mindere ploegen. Nadat we eerder Naaldwijk al met 4-1 hebben verslagen, hebben we nu weer dik gewonnen van zo'n ploeg", analyseerde De Rover nader hand. „Ik wil dan ook voorko men dat er weer gezegd kan wor den dan het typisch Excelsior'20 is om wedstrijden onnodig te verliezen. Die spiegel houd ik de ploeg elke training voor." SCHIEDAM De drie setstan den lieten nauwelijks iets aan duidelijkheid over: 15-6, 15-7 en 15-7. En de volleyballers van Rijnmond versloegen EAVV in derdaad met speeïs gemak bin nen vijf kwartier. Het was voor EAVV daarna een langere reis terug naar Arnhem. Rijnmond is dit seizoen in elk geval uitste kend begonnen met twee 3-0 overwinningen op rij. Vooraf vreesde Rijnmond EAVV enigszins, want de ploeg uit Arnhem was vorig seizoen als vijfde geëindigd. Bovendien werd toen in Arnhem dik verlo ren. Maar EAVV is met een on gewijzigd team aan de competi tie begonnen, terwijl Rijnmond behoorlijk is versterkt. Dat ver schil was in alle sets te merken. In de eerste set kwam Rijnmond goed uit de startblokken en liep de ploeg in korte tijd uit van 3-1 naar een 8-1 voorsprong door een uitstekende servicebeurt van Arne Jager. Vlak daarna hield heel Rijnmond, er waren be hoorlijk wat toeschouwers op dit duel afgekomen, de adem in. Karl Schot kwam in botsing met een medespeler en overstrekte zijn arm zwaar. Hoewel de naar Rijnmond teruggekeerde Schot nog enkele punten meespeelde, was de pijn uiteindelijk toch te groot en werd hij gewisseld voor Remco Welbergen. Inmiddels was Rijnmond doorgestoomd naar 113. De set eindigde in 15-6 door enig concentratieverlies aan Schiedamse-zijde. Dat laat- ste stemde trainer/ coach Klaas de Vries niet tevreden: „Ik wil dat we elke set zo goed mogelijk afmaken en de concentratie drie sets vasthouden. Dus dit soort verslappingen kan niet", bromde De Vries. De trainer/ coach speelde zelf in de twee set mee voor de geblesseerde Schot. Maar ook in deze set kon Rijn mond een ruime voorsprong van 114 niet direct omzetten in set winst, want weer kwam EAVV door nonchalance van de thuis ploeg iets terug. Maar op 14-7 maakte spelverdeler Mark Kors- loot de set af met een mooie prikbal. De derde set van het zelfde laken een pak. Rijnmond liep rustig uit, zakte even in, maar won toch probleemloos. De Vries was weliswaar niet te spreken over de inzinkingen aan het einde van de drie sets, toch zag hij ook het goede van heg Rijnmond-spel. „We konden met onze service heel veel druk uitoefenen. EAVV kon daar door nauwelijks de bal bij de spelverdeler krijgen, waardoor hun pass erg voorspelbaar werd. Dat maakte het blokkeren voor ons erg makkelijk en op die ma nier pakten we erg veel punten", aldus De Vries, die er echter voor waakt om na twee gewon nen wedstrijden al een hosanna stemming te krijgen binnen zijn spelersgroep. i Ons ABN AMRO kantoor heeft vanaf vandaag een geldautomaat. Maak met uw Bank- of Europas met PIN-code drie maal gebruik van de geldautomaat en krijg een gratis vulpen. Rubensplein 2, Schiedam Telefoon (010) 473 31 33 door ARNE VAN DER ZANDE 1Aurelio Vidmar Feyenoord 6.75 2. Peter Bosz Feyenoord 6.75 3. Rob Witschge Feyenoord 6.56 4. Ronald Koeman Feyenoord 6.56 5. Giovanni van Bronckhorst Feyenoord 6.44 6. Joop Lankhaar Dordrecht '90 6.44 7. Orlando Trustfull Feyenoord 6.44 8. Meivin Plet Dordrecht '90 6.38 9. Arjan van der Laan Sparta 6.33 10. Ulrich van Gobbel Feyenoord 6.33 11George Boateng Feyenoord 6.20 12. John Veldman Sparta 6.14 13. Glenn Summerville Dordrecht '90 6.13 14. Brain Wilsterman Dordrecht '90 6.11 15. Gerard de Nooijer Sparta 6.11 16. Mischa Rook Dordrecht '90 6.11 17. Nico Jalink Sparta 6.11 18. Reinier Robbemond Dordrecht '90 6.11 19. Andre van den Heuvel Excelsior 6.00 20. Carlos Fortes Sparta 6.00 KEEPERSKLASSEMENT 1Ed de Goeij Feyenoord6.89 2. Edward Metgod Sparta 6.56 3. Oscar Moens Excelsior 6.56 4. Benny Gall Dordrecht '90 6.44 TOPSCORERS 1Dennis de Nooijer Sparta - 5 doelpunten 2. Harry van der Laan Dordrecht '90 - 5 doelpunten 3. Marinus Dijkhuizen Excelsior - 5 doelpunten <3 E T THE BES-I- Ook in de Vlaardingse Westwijk speelde Juventus goed en werd Lisse met 71-58 verslagen. Jarige Johan Hammer stein haalt uit met vier treffers Johan Hammerstein. tussen twee spelers van Steeds Volharden, was met vier treffers de uitblinker voor Excelsior'20. Mede door de service-druk kon Rijnmond makkelijk aanvallen van EA VV blokkeren.

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 21