Verzekering hoort bij hypotheek m j DOP DOP Vastgoed DOP DOP Vastgoed Te koop Schiedam UW HUIS VERKOPEN? „Ik wil advies over een Postbank hypotheek." Wintergroen kleurt tuin in november 1 Voorkom narigheid f Doorstomen met nieuw lichtgewicht strijkijzer NIEUW INDE VERKOOP m 265.000.- k.k. Zomerhof Muys u gaat natuurlijk niet over één nacht ijs als u een hypotheek nodig heeft. Lf li jrj Gratis taxatie DOP DOP Vastgoed DUPONT MAKELAARS SCHIEDAM TE KOOP Koopsom v.a. 75.000.-k.k. WOENSDAG 18 OKTOBER 1995 42-447 r In november is ook het laatste blad van de bomen en struiken gewaaid, de meeste vaste planten zijn onder de grond verdwe nen. Wat overblijft zijn de •wintergroene of bladhou- dende planten. Zij geven tijdens de wintermaanden vorm en kleur aan de tuin, het terras of balkon. Een van de mooiste blad- houdende planten is klim op (Hedera). Het glanzen de blad heeft een diepgroe ne kleur en met z'n lange ranken leent klimop zich voor veelzijdig gebruik. Ze hechten zich aan hout, beton en gemetselde mu ren. Zolang ze geen bouw constructies (goten, kozij nen e.d.) beschadigen zor gen ze voor een decoratie ve begroeiing met isoleren de eigenschappen. De soepele stengels laten zich ook goed gebruiken om langs draadvormen te lei den. Een spiraal, vogel- vorm of piramide kunnen in een pot een mooi mo bielaccent geven. In de tuin kan klimop aan vrij staande klimzuilen worden gebruikt en zo als verticaal accent dienen. Bij een klimzuil kan een combinatie met bijvoor beeld kleinbloemige Cle matis extra kleur geven in de zomer. In tuinen waar een rustige, onderhoudsarme onderbe groeiing gewenst is, zijn bodembedekkers ideaal. De beste bodembedekken- de planten zijn winter groen en geven een zodani ge sluiting, dat onkruidza den geen kans krijgen om te kiemen. Ze worden 20 a 30 cm. hoog. Klimop leent zich voor bodembedek king. maar er is meer keus. Vooral bij vaste planten die 's winters hun blad be houden. Zeer bruikbaar is kleinbla- dige maagdenpalm, Vinca minor. De soort bloeit blauw (maart-april) maar er zijn ook witbloeiende vormen zoals Getrude Je- kyll. Een bontbladige vorm is er ook. Plant per m2 7 stuks. Van de groot- bladige vorm (Vinca ma jor, groen- of bontbladig) is 5 stuks voldoende. Pachysandra terminalis heeft leerachtig blad, geel groen van kleur. Per m2 geven 9 planten een goede sluiting. Een bekende bo dembedekker. Vlammen slaan uit het dak, een balk valt naar beneden. Door de ge sprongen ramen valt nog iets terug te herkennen van wat eens een vrolijk, gezellig huis was. Een huis is een mooi bezit en heeft veel waarde. Niet alleen geldelijke maar des temeer ook emotio nele waarde. En alles wat waarde heeft, moet goed verzekerd zijn. Want het zal u maar ge beuren dat uw huis on verzekerd verloren gaat... Wie een huis koopt, moet zich goed verzekeren. Dat is noodzakelijk om uw ver mogen te beschermen en af te dekken tegen zoveel mo gelijk risico's. Er bestaan veel verschillende soorten verzekeringen. Overlij- densrisico-, woonhuis-, rechtsbijstand-, arbeidson geschiktheid- en een aan- sprakelijheidsverzekering zijn enkele voorbeelden. Maar wat is nu écht nodig? Huisraad Een inboedelverzekering dekt de schade aan huis raad en decoratie zolang die zich in of aan het huis bevinden. De polis staat er borg voor dat eventuele schade tegen de nieuw- waarde wordt vergoed. Dit betekent dus dat als u door schade bijvoorbeeld een nieuwe bank moet kopen, u er niet vijfhonderd op hoeft toe te leggen omdat het meubelstuk al twee jaar oud was. Wel moet u regelmatig opnieuw na gaan of u voor een vol doende bedrag bent verze kerd. De kosten van een inboe delverzekering variëren nogal. Nederland is ver deeld in vijf regio's waar voor verschillende tarieven gelden. De goedkoopste ~r \t regio's zijn het noorden van het land en de provin cie Zeeland. Daar vinden namelijk de minste inbra ken plaats. De regio's Am sterdam. Rotterdam, Den Haag en Utrecht zijn het duurst. Ondanks de pre- mieverschillen beschikken alle huiseigenaren in Ne derland over een inboedel verzekering. Brand Een andere belangrijke verzekering die bij het ko pen van een huis hoort is de opstalverzekering. Wanneer u een hypotheek afsluit bent u in veel geval len zelfs verplicht zo'n ver zekering af te sluiten. Want als uw huis bijvoor beeld door brand verwoest zou worden, is het onder pand van de hypothecaire lening verdwenen. Zou u in dit geval geen verzeke ring hebben afgesloten, dan ziet de geldverstrekker haar geld niet terug. Met een opstalverzekering heeft de geldverstreker de zekerheid dat het onder pand -uw woning dus- weer in de oorsponkelijke staat hersteld kan worden. Een opstalverzekering dekt het risico dat schade optreedt aan alles wat op de grond gebouwd is. Be halve tegen brand bent u ook verzekerd tegen ande re schokkende gebeurte nissen. Denk maar eens aan schade door weersin vloeden, zoals storm, ha gel of blikseminslag. Maar een opstalverzekering gaat nog verder dan dat. Ook schade door een (gas)ex- plosie, relletjes, vandalis me (bijvoorbeeld het be kladden van uw huis door graffiti) en zelfs omvallen de hijskranen, wordt ver goed. Levensverzekering Heeft u een spaar- of le venshypotheek dan is het overlijdensrisico tijdens de looptijd van een hypo theek, afgedekt. Maar kiest u voor een lineaire- of annuïteitenhypotheek dan is het raadzaam om een afzonderlijke levens- of overlijdensrisicoverze- kering af te sluiten. Bij voortijdig overlijden zorgt deze verzekering ervoor dat de hypotheek soms ge heel of gedeeltelijk wordt afgelost. Zo hoeven nabe staanden zich in droevige tijden geen zorgen te ma ken over hun woonom standigheden. De verzeke ring eindigt bij het uitke ren van het verzekerde be drag. Advies Bovengenoemde verzeke ringen zijn onontbeerlijk voor een huisbezitter. Maar, er bestaan méér ver zekeringen die zeker niet over het hoofd gezien mo gen worden. Laat u dus, alvorens u een hypotheek afsluit, uitvoerig adviseren over wat voor van be lang is. Zo'n advies kunt u bij voorbeeld inwinnen bij de NVM Hypotheekshop. Behalve over hypotheken kunnen zij u voorlichten over alle facetten van een verzekering. In andere Europese landen is een aparte watertank bij stoomstrijkijzer al heel ge woon. Wat dat betreft loopt Nederland achter. Bij het leeuwendeel van hier verkochte stoomstrij kijzer zit het waterreser voir nog in het apparaat. Nadelen daarvan zijn dat de strijkbout extra zwaar is en vaker water bijgevuld moet worden. Bij deze nieuwste generatie strijkij zers is hiervoor een oplos sing gevonden. De Tefal Turbogliss 3000 Contact beschikt over een apart waterreservoir van 0,8 liter wat voldoende is om één uur achter elkaar te strij ken. Tefal brengt in okto ber dit strijksysteem met nieuwe oplossingen op de markt. Het strijkijzer is dus lichter geworden door het waterreservoir uit het strijkijzer te halen en als los compartiment bij te le veren. Met een dunne slang worden de twee aan elkaar verbonden. Voor hardnekkige vouwen kan de Turbogliss een nog har dere stoomstoot geven, of een aparte spray water ver spreiden. De hoeveelheid continue stoom (van 5 tot 30 gram) wordt automatisch door het apparaat in te stellen op de soort stof die wordt gestreken, tere weefsels zo als wol en zijde kunnen hierdoor ook met stoom gemakkelijk worden glad gestreken. Gewone stoom strijkijzers produceren stoom zodra het ijzer in horizontale positie wordt gebracht. Het Turbogliss strijksysteem levert die stoom met een eenvoudige druk op de knop. Zodra het handvat wordt aange raakt, wordt de pomp van het waterreservoir in wer king gesteld en geeft het apparaat stoom. Deze Tefal Turbogliss 3000 Contact is in diverse huishoudspeciaal- en elek- trozaken verkrijgbaar voor f299,-. Achtergrond Uit de meest recente on derzoek over de tijdsbeste ding van de Nederlandse huisvrouw (Stichting SWOKA, Huishoudelijke Produktie) blijkt dat het doen van de was qua tijd bovenaan de werklijst staat (op de tweede plaats staat het verzorgen van eten). Per huishouden wordt gemiddeld twee uur per dag gewerkt aan on derhoud van kleding. Uit het onderzoek blijkt tevens dat ondanks de verander de vormen over gezin, hu welijk. vrouwenemancipa tie en de rolverdeling bin nen het huishouden, de vrouw merendeel van de huishoudelijke taken op zich neemt. Zelfs in huis houdens waarbij mannen veel huishoudelijk werk verzetten, verricht de vrouw het strijkwerk. Merwedestraat bnr. 2 en 8 Koopsom v.a. f 229.000.- v.o.n. Schiedam-Spaland Roggeakker 9 Vraagprijs f 219.000.- k.k. Schiedam-Centrum Vlaardingerdijk 71 Vraagprijs f 144.500.- k.k. Schiedam-Centrum Rotterdamsedijk 211c Vraagprijs f 85.000.- k.k. ROTTERDAMSEDIJK 437 - SCHIEDAM - TEL. 4.73.88.88 Geopend: maand, t/m vrijd. 8.30-17.30 uur. Don. koopavond zaterdag van 10.00-14.00 uur. VAN MUSSCHENBROEKSTRAAT 1. Op hoek van de Swammerdamsingel gele gen karakteristiek hoekpand met garage op 112 m2 eigen grond (geheel bebouwd). Het pand is goed onderhouden en geheel v.v. cv (ketel 1993). Indeling: ruime entree, toegang tot diverse stahoge kelderruimten, L-vormige voorkamer ca. 25 m2, royaal toilet, badkamer met wastafel en ligbad, slaapkamer 4.70x3.40 met kastenwand, waskamer. 1e etage: over loop, L-vormige woonkamer 9.35x5.65/3.50 met parketvloer, open haard en openslaande deuren naar zonneterras 5.40x3.20, oor spronkelijk ingerichte keuken, kastenkamer, toilet. 2e etage: overloop, 2 royale slaapka mers. Vraagprijs 299.000,- k.k. Voor relaties zijn wij op zoek naar appartementen in de volgende regio's van Schiedam. Schiedam-West, tot 150.000.- Schiedam-Spaland, tot 300.000.- Schiedam-Gorzen, tot 150.000.- Schiedam-Centrum, tot 200.000.- Voor verdere informatie: kom even langs op onze vestiging Rotterdamsedijk 437, Schiedam Geopend: maan. t/m vrijdag 8.30-17.30 uur Donderdag koopavond, zaterdag van 10.00-14.00 uur TE KOOP AAN DE Enkele monumentenpanden zoals atelier/winkelpand en royaal appartement. Koopsom vanaf SINDS 1916 Burg. van Haarenlaan 1476 Vraagprijs 149.000.- k.k. Rembrandtlaan 2 Schiedam Schiedam-centrum Rotterdamsedijk U kunt daarvoor terecht bij uw eigen hypotheekadviseur. Voor een hypotheek kies je gewoon de Postbank. -> 'j i- V W-at- F Huis gekocht? Vergeel de verzekeringen niet oo Fraaie nieuwb. 3-kmr. app. aan de Nieuwe Maas te Schiedam. Garage apart te koop. Erfpacht voor 50 jr. afgekocht. £422, Moderne eengezinswoning met diepe tuin op zuiden. Ruime entree, toilet, woonkmr. 5.85x4.90 m met plavuiz. en vloerverw., keu ken met div. inbouwapp. 1e verd.: voor- slaapkmr. 4.10x2.92 m met inbouwkast, 2 achterslaapkmrs. resp. 3.25x2.87 en 2.00x3.30 m, luxe badkmr., aparte wasruim te. Eigen parkeerpl., afgekochte erfpacht. Rustig gelegen 3 kmr. appartement op be gane grond. Entree, woonkmr. 4.50x2.00/3.70 m. halfopen keuken 3.20x1.80 m, 2 slaapkmrs. resp. 2.70x4.50 m en 3.10x3.40 m met toegang tot balkon 6.00x1.50 m gelegen op zuidwes ten. Badkamer met douche, apart toilet, ei gen grond, aanvaarding in overleg. Goed onderhouden 2-kmr. (vh. 3-kmr.) ap- partem. Entree, woonkmr. 10x3.48 m met openh., keuken met div. inbouwapp., slaap- kmr. 2.34x 3.85 m., douche wastafel, eigen grond. MAKELAAR Schiedam, Kantoor en Informatie; Lange Haven 9 Wooninfo: Grote Markt 5 (ook op zaterdag van 10 tot 13 uur) Telefoon: (010) - 426 81 35 Keurig onderhouden en verbouwde 3 (v/h 4) kamerflat op 1e verd. met kelderberging. V.z.v. alum, kozijnen met dubb. glas (achterz. eind '95). Gezonde, actieve WE: 166.- p/m. Centr. verwarming. Eigen grond. Ind.: entree, hal, woonk. over gehele vz. met laminaatvl., ruim balkon, 2 slaapkamers, half open keuken. Makelaars Taxateurs o.g. c Hoofdweg 480 - 3067 GK Rotterdam Tel. 010-207.22.22 Fax 010-456.66.00 MAKELAARDIJ RUBENS PLEIN BV 3-kam erapp art em ent en Prima ligging en st. v. onderh. Ruime woonk., slaapk., hal, keuken, douche, balkon (z/o), kelderberging, cv, nwe bedrading en leidingen. Direkt te betrekken. (incl. V.V.E.-ren.) 100% hyp. Maandlast ca. 450.- Ook geschikt voer alleenstaanden. Inl. tel. 010-2731222 na knt. 4262305 de computer berekend welke Postbankhypotheek voor u het meest aantrekkelijk is. Even later weet u uw belastingvoordeel, kent u de bijkomende kosten en heeft u een, geheel vrijblijvend, op maat gesneden advies in de hand. Daarom kunt u voor een Postbank hypotheek altijd terecht bij deskundige hypotheekadviseurs zoals uw makelaar, uw hypotheekbemiddelaar of uw ver zekeringsadviseur. Zij weten alles over de Postbank hypotheken en zijn u graag van dienst. In het adviesgesprek wordt voor u met Daar kunt u thuis nog eens rustig over nadenken. Voor advies over hypotheken van de Postbank kunt u dus ook bij uw AA eigen hypotheek adviseur terecht. POST BAN K

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 23