SCHIEDAM m Sarongs en spekkoek ORANJE 5 jaar 3 jaar VINYL 75% 10 jaar BrilStudio Baart: Onverantwoord om Theo Schoenmakers in stadsbestuur te handhaven Automatisch betalen loont Medicijnen verloren Getuigen van roof gezocht Onbegrip over fusieziekenhuis VSB.BANK VSBriBANK VSB*BANK VSB BANK VSBy BANK Open repetitie Westlands Mannenkoor De nieuwe openingstijden Het Nieuwe Stadsblad Bekend merk in MARMER en PARKET Zaterdag van 10.00 - 16.00 uur Eenden beschoten :n SCHIEDAM Klanken van oosterse muziek en geuren van pittig gekruide hapjes vulden afgelopen weekend de zaal van de Margriet hal. Daar werd voor de derde maal de Indische Pasar-Malam gehouden, oftewel, de 'avondmarkt'. Het exotische evenement, dat van origine de viering is van de verjaardag van de koningin, was ook dit jaar weer een succes. Twee- tot vierduizend mensen wandelden tussen de kraampjes met zeer verscheidene oosterse artikelen en Indische lekkernijen als spekkoek en Es Tjendol (gemengd ijs). Van grote, beschilderde waaiers van echt zijde tot sarongs, van boeddha beelden tot Balinese maskers genaamd barongs, werkelijk alles was te koop. Op kunstig opgemaakte tafeltjes lagen houtsnijwer ken en acupressuurkogels. Rokers konden experimenteren met ver schillende merken Indische sigaretten, waarin kruidnagelen verwerkt zijn. v Zogeheten dukuns, waarzegsters, legden kaarten of lazen de handen van vete naar de toekomst nieuwsgierigen. Achterin in de hal zaten mensen op 'terrasjes' te genieten van hun hapjes terwijl het podium het gehele weekend bezet was door verschillende dans-acts, bandjes en zangeressen, waaronder de nog immer populaire Anneke Grönloh. Het licht in de hal was teruggebracht tot een minimum, dit om de sfeer van de 'avond' te versterken. De rook van geurende wierook kringelde door de lucht en maakte de exotische stemming compleet. Voor veel mensen was het bezoek aan de Pasar-Malam een manier bij uitstek om kennis te maken met de oosterse cultuur en er onmiddel lijk verliefd op te worden. Baart: 'Ik moest in de krant lezen wat het partijbestuur deed. De winnaars met - uiterst rechts op de foto - Sabina Beukelaar chef Klantenservice Incasso). Naast haar Marlies Din^enouts Public Relations van de ONS). SCHIEDAM De Nutsbedrijven maken automatisch betalen winstgevend. Schiedammers die de ONS machtigen om de maan drekening meteen af te schrijven, maken kans op een bedrag van 500 gulden. Ieder kwartaal wordt uit het complete bestand automatische betalers één winnaar getrokken. Ditmaal vielen de heer en mevrouw Scheers die al 15 jaar de ONS nota 'op de meest comfortabele manier' voldoen, in de prijzen. Hun eerste reactie: „We konden het niet geloven. Zomaar 500 gulden ontvangen van de ONS; dat overkomt je niet dagelijks. Sommige vrienedn en kennissen hadden niet gehoord van deze actie maar gaan nu ook allemaal automatisch betalen." De actie van de ONS die tot december 1996 loopt is bedoeld om het automatisch betalen te stimuleren en leverde tot nu toe horimderden extra machtigingen op. De volgende 500- wordt in januari overhandigd. Informatie over de actie bij de afdeling Klantenservice van de Nutsbedrijven telefoonnummer 4465250. WATERWEG Het befaamde Westlands Mannenkoor is op zoek naar versterking van jonge zangers. Daartoe houdt het bij na 40-jarige koor dinsdagavond 24 oktober een zogenaamde 'open repetitie' in restaurant Fleuresto in de Bloemenveiling te Naaldwijk. Met name is het koor op zoek naar eerste teno ren. Het Westlands Mannen koor, onder leiding van dirigent Aad van der Hoeven, telt circa 150 leden en is in het gehele land een veelgevraagd koor. Jaarlijks worden ongeveer twintig grote optredens verzorgd. Bovendien wordt binnenkort een nieuwe CD met een gevarieerd repertoi re opgenomen, waaraan wellicht ook de nieuwe, jonge tenoren kunnen deelnemen. De open re petitie op dinsdag 24 oktober begint om 19.45 uur. Voor meer informatie over het Westlands Mannenkoor kan men bellen met secretaris Th. Buitelaar (tel. 0174626432) of vice-voorzitter Ed van Dien (tel. 070-3293168). Het ABN AMRO kantoor is vanaf vandaag 24 uur per dag, zeven dagen per week en 365 dagen per jaar geopend. Dankzij onze nieuwe geldautomaat. 1.300.000 010 - 4.699.911 010 - 4.699.444 SCEHEDAM Fractievoor zitter D. Baart van het CDA heeft lang gezwegen. Met zijn aftreden koos hij maandag avond voor de openheid. Hij legde al zijn kaarten op tafel en spaarde niemand. Baart - door sommigen grijs en saai genoemd, door anderen gede gen en integer - schetste het beeld van een partij in opper ste verwarring. Raadslid Schoenmakers noemde hij „impulsief, explosief en niet te handhaven in het stadsbe stuur". Over het CDA-be- stuur zei Baart: „Afspraken werden niet nagekomen. Ik moest de uitkomst van ge sprekken in de krant lezen." En over zichzelf: „Ja, ik heb deze hele affaire aanvankelijk onderschat." Voor de buitenwacht begon het allemaal in het eerste weekend van september, toen een delega tie van de gemeente Schiedam een werkbezoek aflegde aan Zweden. Later bleek dat CDA- raadslid Th. Schoenmakers zich tijdens die reis door alcoholmis bruik zou hebben misdragen. Dat meldden tenminste zijn twee fractiegenoten Gelderblom en Kapteijn. Daarna is het volgens Baart allemaal heel snel gegaan. „Ik heb de kritiek van Nanda Gelderblom en Bert Kapteijn aangehoord, en besloot aanvan kelijk verder niet naar buiten te treden. Ik wilde deze zaak bin nen het CDA afhandelen. Ik had twee hoofdbezwaren tegen het gedrag van Schoenmakers in Zweden. Ten eerste had hij zich als lid van een officiële delegatie moeten gedragen; hij was daar namens de gemeente Schiedam, laten we dat niet vergeten. Daar naast heeft hij gedreigd Bert Kapteijn, die de bewuste fles whisky voor zijn eigen bestwil Jonge jenever Oranje Vieux Oranje had afgenomen, aan te geven bij de politie. Dat vind ik onwaar dig als collega en als mens! Nee, Theo Schoenmakers heb ik toen niet gesproken, omdat het niet lukte met elkaar in contact te komen," Druppel Baart stelt ook dat de affaire in Zweden eigenlijk de druppel was die de emmer deed overlopen. „Vanaf het begin van deze raadsperiode (medio '94 -red.) zijn er problemen geweest met Schoenmakers", zegt hij. „Met de overige fractiegenoten heb ben we geconcludeerd dat Theo vaak nogal impulsief reageert. We zijn altijd redelijk coulant geweest, maar op den duur gaat dat irriteren." Baart komt met een recent voorbeeld. „We zou den op donderdag 14 september de raadsagenda doornemen en spreken over de actuele verwik kelingen. Iedereen was er, maar geen Theo. Nee, we hadden ook geen afzegging van hem ontvan gen. Toen we hem tenslotte bel den, hoorden we dat tot drie maal toe de hoorn van het toe stel werd gelicht en daarna met een weer werd neergelegd. In de tussentijd hebben we als fractie toen maar een excuusbrief naar Zweden en naar verantwoorde lijk wethouder Reijnhout gezon den." Tenslotte kwam het contact toch tot stand, waarbij werd besloten om op maandag 18 september (na de gemeenteraadsvergade ring) met vier personen om de tafel te gaan zitten, te weten de fractieleden Baart, Gelderblom en Schoenmakers, en CDA-be- stuurslid H. Doddema. „Theo zwakte toen de gebeurtenissen in Zweden enorm af. Hij noemde zijn gedrag studentikoos. Vol gens Nanda Gelderblom had hij echter zoveel gedronken dat hij gewoon niet meer wist wat daar aan de hand was. Nee, we kwa men toen geen stap verder." Daarom kwamen diezelfde week de fractieleden (minus Schoen makers) nogmaals bij elkaar. „Vier mensen vonden dat Theo moest opstappen, alleen Paul van Mansum wilde hem nog een kans geven. Je moet niet verge ten, dat er veel aan vooraf was gegaan. Theo Schoenmakers stelde op eigen initiatief vragen aan het college en bij de behan deling van de extra financiële middelen voor de nieuwbouw op het Stadserf (van zeven miljoen - red.) trad hij alle afspraken met de voeten door zonder schorsing als enige CDA'er tegen te stem men. Dat kan gewoon niet." Partijbestuur Omdat Schoenmakers weigerde zijn zetel af te staan, werd het partijbestuur ingeschakeld. „Op maandag 25 september was er een bijeenkomst in het oude stadhuis", aldus Baart. „Het be stuur onder leiding van kandi daat-voorzitter John Crama vond het in het belang van de partij dat er alsnog een lijmpo ging werd gedaan. Ik vond dat onaanvaardbaar en heb dat met een gemeld. Ondanks het feit dat de besuursteden hun jas aJ aan hadden." Er ontstond een tumultueuze sir tuatie, waarbij Crama zijn kan didatuur dreigde in te trekken. Bestuurslid Brouwer deed een verzoeningspoging en, de fractie leden trokken zich terug in de veronderstelling dat het bestuur zich nader zou beraden. „We hoorden echter maar nietSv zo>- dat we na verloop vaira tijd eens zijn gaan kijken waiair men bleef', zegt Baart. „En wat bleek? Iedereen was al tang en breed vertrokken. Ik weet ook niet wat ik daarvan moest den ken. Ze hebben zelfs geen gedag gezegd." Later bleek dat het be stuur was opgestapt. „En ik moest in de krant lezen wat er gebeurde", stelt een verontwaar digde Baart. „Zo ga je binnen een politieke partij toch niet met elkaar om!" Het bestuur, in casit de leden AVONDMUZIEKHet Lu thers' Projectkoor onder leiding van Hans Jansen verzorgt zon dag 22 oktober Avondmuziek in de Dorpskerk van Kethel. Het koor brengt werken ten gehore van Lasso, Schütz. Brahms en Distler. De avond begint om 19.00 en de toegang is gratis. 16 oktober t/m 3 november 1995 Daar kas je eerder mee. Brouwer en Jansen, trachtte la ter met de Kamerkring alsnog de scherven te lijmen. Er zou een zware onderzoekscommissie moeten komen, louter bestaande uit vooraanstaande CDA'ers van buiten Schiedam. Deze com missie zou carte blanche krijgen en alle betrokkenen moesten zich dan neerleggen bij hun aan bevelingen. Baart noemt dat on aanvaardbaar. „Ik wil geen lij dend voorwerp van zo'n onder zoek worden. Daarnaast is het risico dat die commissie toch een compromis op tafel legt te groot. Ik acht het onverstandig om Theo Schoenmakers weer in de fractie op te nemen. Die man heeft zo'n complexe persoonlijk heidsstructuur, daar valt niet mee te werken. Hij gedraagt zich te impulsief en explosief; het is niet verantwoord om zo iemand in het stadsbestuur te handha ven." Hoe nu verder, luidt de logische slotvraag aan Baart. „Dat weet ik niet. De rest van de fractie was overdonderd door mijn besluit om af te treden. Over de toe komst durf ik nu geen voorspel lingen te doen. Bij mijzelf over heerst nu de teleurstelling." Daan Baart was 9,5 jaar ge meenteraadslid. Hij wordt naar alle waarschijnlijkheid opge volgd door Christine .Lepidis- Daskalagus. Theo Schoenma kers blijkt met stomheid gesla gen door het aftreden van frac tievoorzitter Baart. „Dit had ik nooit verwacht. Nee, verder wil ik nu niet reageren. Ik ga me niet verlagen tot hetzelfde niveau waarop Daan Baart bezig is." SCHIEDAM Een 30-jarige Schiedammer is donderdagoch tend in de omgeving van het station Nieuwland rond zeven uur medicijnen verloren, die ge vaarlijk kunnen zijn voor kinde ren. Het gaat om 90 stuks van het kalmeringsmiddel Valium en 30 stuks van het slaapmiddel Rohypnol. Ook het tegelijk in nemen van deze medicijnen kan gevaar opleveren voor de ge zondheid. De vinder van de pil len wordt verzocht deze zo spoe dig mogelijk af te geven bij het politiebureau of bij een dichst- bijzijnde apotheek. Vaste Termijn Dep Vaste Termijn Vaste Termijn 16 oktober t/m 3 november 19S6 Daar kom je verder mee. SCHIEDAM De recherche is op zoek naar de dader van een beroving die afgelopen donderdag op het Van Beethovenplein plaats vond. Een 48-jarige vrouw is daarbij aan schouder en nek gewond geraakt en moest zich daarvoor onder doktersbehandeling laten stelten. Het slachtoffer stapte rond 18.30 uur op de Van Beethoven- laan uit de bus en stak de weg over in de richting van het Van Beethovenplein. Toen zij op de stoep liep kwam een bromfietser op haar af en rukte met kracht de tas van haar schouder, waardoor de vrouw viel en gewond raakte. De dader reed met de tas hard weg en sloeg rechtsaf de Laan van Bol'es op richting Vlaardingen. De buit bedroeg enkele duizenden guldens. Van de dader is alleen bekend dat deze een donkere integraalhelm droeg, een donkere jas en een iets lichtere broek. De politie vraagt getuigen die iets kunnen vertellen over de dader of die iets hebben gezien van de overval, te bellen met de afdeling recherche van het district Schiedam, telefoon 4494499. INGEZONDEN BRIEF De plannen voor één groot fusiezie kenhuis voor Schiedam, Vlaardin gen, Maassluis en Hoek van Holland zijn in het verkeerde keelgat gescho ten bij de heer J. Schroder. Hij schreef Het Nieuwe Stadsblad de volgende brief: 'Fusieziekenhuis krijgt 470 bedden, las ik in uw blad van 11 oktober jl. Als leek dacht ik. dat de huidige ziekenhuizen in Vlaardingen en Schiedam er nog zo slecht niet uit zien en nog niet aan vervanging toe zijn. Het nieuwe 'streekziekenhuis' gaat 200 tot 220 miljoen kosten; één ziekenhuis is wat personeelskosten betreft natuurlijk goedkoper dan twee. Na de fusie houdt men twee grote gebouwencomplexen over. die mogenlijk gaan fungeren als polikli niek. Wie zoals ik dit alles niet be grijpt, is kennelijk verstandelijk ge handicapt. Voor de bouw van het nieuwe zie kenhuis is gekozen voor een lokatie achter het politiebureau in Schiedam - het laatste stukje van de oude Hargpolder. Ook de natuur is maar een wegwerpartikel.' J. Schroder, Schiedam CONCERT Muziekvereniging St. Radboud geeft zaterdag 21 oktober een concert samen met muziekvereniging Crescendo uit Sliedrecht. Crescendo, onder leiding van dirigent Arie Stolk brengt onder meer Spartacus van J. v.d. Roost, een symfonisch gedicht en Dance Suite van J. Horowitz. St. Radboud, onder leiding van Frank van der Poel, speelt na de pauze onder andere muziek uit de film Dances with Wolves en Slavenska van B. Kozjevnikov. Bezoekers zijn welkom in zaal De Merwebolder in Sliedrecht om 20.15 uur. brillen en contactlenzen - Iedere Vrijdag, bij aankoop van een bril een oogartsconsult gratis. - De gehele week zijn er oogmetingen mogelijk. - Monturen vanaf f 85,= 'x-Graveland.xeweg 612,3119NA Schiedam, Tel 010-4270269 Openingstijden: ma t/m vrij van 09.00 - 17.30 uur. Dinsdag gesloten. SCHIEDAM Vier Schiedam- se jongens van 13 tot 15 jaar zijn maandagavond in de Prof. Kee- somstraat door de politie flink gewaarschuwd. Van de knapen werden een luchtdrukpistool en kogeltjes afgenomen. De politie kwam hen op het spoor, nadat een getuige telefonisch had ge meld dat de jongens op eenden schoten. Zowel het vuurwapen als de munitie wordt vernietigd. Vaste Termijn HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 18 OKTOBER 1995 42-1441 CD A-fractieleider is vooral teleurgesteld in eigen partij ABN AMRO De bank Rubensplein 2, Schiedam Telefoon 10101473 31 33 WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 41 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen Rotterdam, Prins Hendrikkade 12 -16, 3071 KB Rotterdam Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: 010 - 4344022 Telefax: 010-4602727 DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, N. v.d. Marei Districtverkoopleider: J.D.M Ivo (tel.: privé: 010 - 4.555.044) Accountmanagement: N. de Poorter (tel. privé: Q70 - 3.282.694) J.T.A. de Fonkprt REDACTIE: Helma Steekelenburg (eindredacteur), Bram Wesdorp, Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Huis-aan- huisbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener NV. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) 010-4.699.612/4.699.613 NS SLIJTERIJ/WIJNHANDEL 'n borrel van klasse voor een lage prijs. per liter 16.95, bij 12 flessen 4 c CA per liter I O.OU per liter 16.95, bij 12 flessen 4 0 rA per liter I O.OU U belt, wij bezorgen! Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 4265997 Extra hoge tar>even Extra hoge tarieven Actieperiode van 16 oktober t/m 3 november 1995 Daar kom je verder mee. Extra hoge tarieven Actieperiode van 16 oktober t/m 3 november 1995 Daar kom je verder mee. Burg. Knappertlaan 2 Nieuwe Haven 145B Schuin tegenover Schieland Ziekenhuis Telefoon: 010 426 75 70 Schiedam. Extra hoge tarieven V Actieperiode van 16 oktober t/m 3 november 1995 Daar kom je verder mee.

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 5