0 G mmm Civic Coupé Daytona als Amerikaans succes Vijf genomineerden voor 'Auto van het Jaar' Welkom op MotoRAI 95 VW Caddy Vantasy vrijetijds-auto Onbezorgd de winter door met het Opel Winterplan Peugeot Expert: aanwinst voor bestelwagenmarkt Lexus GS300 T3: sportief, spectaculair, sprankelend MotoRAI 95 heeft plaats van don derdag 26 tot en met zondag 29 in de Amsterdamse RAI. Op 9000 m2 tonen ruim 150 exposanten snor- en bromfietsen, scooters en moto ren; onderdelen en toebehoren; ge reedschappen voor reparatie of onderhoud; kleding en accessoires. Openingstijden Donderdag 26 en vrijdag 27 okt. van 10 tot 21 uur. Zaterdag 28 en zondag 29 okt. van 10 tot 17 uur. Toegangsprijs 17,50 p.p. Jongeren tot 12 jaar, houders Pas 65+ en vooraf aangemel de groepen: 12,50 p.p. Voor MotoRAI 95 is een RAlLldee (treinreis plus toegang) te koop bij de meeste NS-stations. Gratis parkeren In samenwerking met de Amsterdamse poli tie is een groot bewaakt parkeerterrein ge creëerd. RAI-bezoekers die per motorfiets ko men, kunnen hun motor hier gratis parkeren. Wie het terrein per motor wenst te verlaten, wordt verzocht via het kentekenbewijs aan te tonen dat men eigenaar van de betreffende motor is. Deze controle bleek vorig jaar effec tief. Overigens adviseert de organisatie de bezoe kers zelf goed op te letten bij het stallen van hun motor, leder jaar treffen bewakers wel motoren aan waarbij de sleutels nog in het contact steken. MotoRAI95 Onlangs produceerde Honda of America zijn éénmil joenste Civic, een Civic Coupé, bestemd voor export naar Duitsland. Deze mijlpaal viel vrijwel samen met de eerste Honda-motoroverwinning in de IndyCar World Series. Honda Nederland viert de recente Amerikaanse suc cessen met de introductie van de Civic Coupé Dayto na. Deze extra sportieve versie is thans leverbaar in zwart, rood, paars en groen. Uiterlijk onderscheidt de Civic Coupé Daytona zich door de speciale Daytona- striping, een stoere achterspoiler inclusief derde remlicht, lichtmetalen velgen en een sportief uitlaat- sierstuk. In het interieur vallen het met leer beklede sportstuur met kleinere diameter, de bijpassende versnellingspook en de speciale middenconsole on der het dashboard op. De prijs van de Honda Civic Coupé Daytona bedraagt 37.490 gulden. Volkswagens nieuwe Caddy kenmerkt zich door ruimte en wendbaarheid. Deze nieuwkomer in het VW-bedrijfswagenpro- gramma heeft echter nog meer kwaliteiten: comfort, zuinig heid en duurzaamheid. De Caddy vormt tevens een prima basis voor een compacte vrije tijds-auto. Met als uitgangspunt de Caddy-kombi ontwikkelde VW een variatie op de Caddy. Dit studiemodel heet 'Vantasy'. Bij het prototype is op het dak van de auto een bagagebox geïnte greerd. De box klapt aan de achterkant omhoog en biedt plaats aan bijvoorbeeld slaapzakken, sportattributen en een voortent. Het interieur is door verschillende meubeldelen hoogst variabel. Naar gelang de behoefte kunnen de diverse woonmodulen ge makkelijk worden geïnstalleerd en weer worden verwijderd. Slaapruimte Aan de beide zijkanten zijn opbergruimten gecreëerd voor ser vies, bagage en een watertank. Deze meubeldelen zijn zo geplaat ste dat hiertussen een ligplaats kan ontstaan van 1,10 x 1,98 me ter. Om de slaapruimte te verduisteren, zijn de zij- en achterrui ten voorzien van rolgordijnen. De loze ruimte tussen bed en laad vloer kan worden benut voor het opbergen van bagage. Het ach terste deel van het bed kan tevens worden gebruikt als picknick tafel. De voortent wordt bevestigd aan de achterzijde van de auto. Ach ter de voorstoelen bevindt zich een bagageruimte met geïnte greerde koelbox. Boven de zijruiten en boven de bestuurders ruimte zitten diverse opbergplaatsen voor kleinere voorwerpen. Als men niet gaat kamperen, kan men alle meubeldelen verwij deren. Dan ontstaat een laadruimte voor uiteenlopende trans- porttaken. T t De redactie van deze autopagina wordt verzorgd door Willem van den Elskamp Reacties en bijdragen sturen aan Wegener Sijthoff Weekbladen, postbus 5825, 2280 HV Rijswijk Telefoon: (070) 3190254, Fax: (070) 3952669 Afgelopen jaar boden ruim 68.000 Opel-rijders hun Opel aan voor een winterbeurt. Komende winter kunnen Opel-rijders voor de 17e maal bij de Opel-dealers terecht, waarna ze de win ter onbezorgd tegemoet kunnen zien, althans waar het hun auto betreft. De voorwaarden voor het Opel Winterplan zijn on veranderd gebleven, evenals de prijs van 29,50. Peugeot zet zijn beste beentje voor op de bestelwagenmarkt. Krap anderhalf jaar na de komst van de Boxer brengt Automo biles Peugeot binnenkort een nieuwe bestelwagen, de Expert, op de markt. Gezien de samenwerking van Peugeot en Citroen binnen de PSA- groep wekt het geen verwondering dat de Expert en de onlangs gepresenteerde Citroën Jumpy bloedverwanten zijn, die tech nisch vrijwel identiek zijn en waarvan alleen de familienaam ver schilt. Als bestelwagen heeft de Expert een laadvermogen variërend van 840 tot 880 kg en een laadvolume van 4 m3. Hiermee sluit de Expert naadloos aan bij Peugeot's Boxer-aanbod. Peugeot levert de Expert naar keuze met een 1.6 benzinemotor van 58 kW/80 pk, plus twee dieselmotoren met of zonder turbo en een vermogen van 51 kW/71 pk en 67,5 kW/92 pk. Er worden vier versies van de Expert uitgebracht: gesloten be stelwagen, bestelwagen met ruiten, personenbus en tenslotte een laadvloer-cabine, geschikt voor speciale opbouw. De controleperiode van het Opel Winterplan loopt tot en met ja nuari 1996. Bij de controle let de Opel-dealer onder meer op de juiste werking tijdens de veeleisende winterperiode van alle vita le onderdelen van het koelsysteem. Wanneer de gecontroleerde onderdelen in orde zijn, of defecte onderdelen hersteld, dan staat het Opel Winterplan-certificaat ga rant voor het goed functioneren van het koelsysteem. Mochten er tot eind maart 1996 defecten optreden aan het koelsysteem, dan worden deze gerepareerd zonder onkosten voor de klant. Daarbij is het niet uitge sloten dat voor 't eerst in de geschiedenis van deze verkiezing een au tomerk voor de tweede achtereenvolgende keer met de titel aan de haal gaat. Fiat heeft met de Punto de huidige 'Auto van het Jaar 1995' in huis. En het zit er dik in dat Fiat met de opval lende Bravo en Brava weer hoge ogen gaat gooien. Overigens is Fiat in de ruim 30-jarige geschie denis van de 'Auto van het Jaar' verkiezing al verreweg het meest be kroonde merk. Zo ging de titel in 1966 naar de Fiat 124, in 1969 naar de Fiat 128, in 1971 naar de Fiat 127, in 1984 naar de Uno, in 1989 naar de Tipo en dit jaar dus naar de Punto. De vier andere kandi daat-merken vielen ook allemaal al eerder in de prijzen: Audi in 1983 met de Audi 100, Merce des-Benz in 1973 met de Mercedes-Benz 450, Opel in 1985 met de Ka- dett en in 1987 met de Omega, Peugeot in 1968 met de 504 en in 1988 met de 405. Toyota Team Europe (TTE), de autosportdi visie van Toyota die met veel succes de Toy ota's Celica van we- reldrallykampioenen Didier Auriol en Juha Kankkunen inzet, heeft een nieuw visitekaar tje afgegeven. De in Keulen gevestig de organisatie ontwik kelde een extra dynami sche versie van de in drukwekkende Lexus GS300. Deze Lexus GS300 T3 kreeg bij TTE een ander onderstel met 18 inch velgen en brede re banden, een motor met extra vermogen en meer trekkracht plus een riante uitrusting. Elke T3 wordt door spe cialisten van Toyota Team Europa in Keulen als kant en klaar model gebouwd. Hij is op spe ciale verzoek ook in Ne derland leverbaar. Het T3 pakket kost 15.000 gulden extra. Voor veeleisende auto mobilisten die de rij-ei- genschappen van een pure sportwagen en de ruimte en luxe van een topklasse sedan wen sen, is de T3 een interes sante nieuwkomer. Im mers, de auto biedt een aansprekend uiterlijk, alle denkbare luxe, voortreffelijke presta ties, plus kwaliteit en af werking die Lexus in korte tijd een toonaan gevende positie in de autowereld heeft be zorgd. voorronde mee als zijn de één auto. Uit deze 21 nieuwe au to's moesten de juryle den vijf kandidaten se lecteren, die doorgaan naar de eindronde. Alle zes Japanse mededin gers, de beide Zuid-Ko- reaanse gegadigden en de enige Amerikaanse deelnemer (Chrysler Stratus) kwamen niet door de voorronde. Fiat op herhaling? De ruim 50 toonaange vende Europese auto journalisten die de jury van deze verkiezing vor men, hebben nu tot me dio november de tijd om hun stemmen uit te brengen over de vijf overgebleven kandida ten. De einduitslag wordt dinsdag 21 no vember bekend ge maakt. MotoRAI 95 is het meest veelzijdige motorevenement in Nederland. Alle fa cetten van motorrij den komen op dit vierdaagse motor- feest (26 t/m 29 okto ber) aan bod. Als al tijd is de MotoRAI hét moment waarop importeurs van mo toren, bromfietsen, scooters, accessoires en kleding hun nieuwste modellen introduceren. Dit jaar staan tevens het ontwerpen van mo torfietsen, motor sport, nostalgische motoren en techniek in de schijnwerpers. Bezoekers van Moto RAI 95 kunnen, ook zonder rijbewijs, overdekt proefrij den. Ook hoe de motor er in de toekomst gaat uit zien, is op MotoRAI 95 al zichtbaar. In het De sign-center staan diver se prototypes opgesteld en worden ontwerpteke ningen getoond. „Na de enorme hausse in verkopen van de afge lopen jaren, zijn we nu in rustiger vaarwater be land. Met zo'n 18.000 nieuwverkopen zitten we nu op het 1991-ni veau. De prognoses zijn goed; motorrijden blijft een heerlijke manier van verplaatsing. We verwachten dat tot de Verder dingt iedereen, die op MotoRAI 95 een rit maakt op het oefen- parcours, mee naar een prijs. De Vereniging voor Verhoogde Motor- rijvaardigheid (NVVM) beoordeelt ieders rijge drag, rekening houdend met de ervaring van de rijders. Iemand zonder rijbewijs maakt, in zijn klasse, evenveel kans eeuwwisseling de mo torfietsverkoop met 10 procent toeneemt", al dus Raymond Grollé van de RAI. „Voor scootermodellen zie ik een sterkere groei. Lichte motorscooters gaan namelijk in het woon-werkverkeer op de korte en middellange afstand een hoofdrol spelen. Vandaar dat meer bromfiets- en scooterimporteurs dan ooit aanwezig zijn op MotoRAI 95. Op het scooterpaviljoen kun nen alle in Nederland verkrijgbare scooters worden vergeleken. Voor specifieke infor matie kunnen de bezoe kers vervolgens terecht bij de verschillende im porteurs". Levend verleden Naast motoren en scoo ters van de toekomst wordt ook het verleden belicht. Op diverse pun ten in de RAI staan klas sieke motoren. Ook op motorgebied staat de techniek niet stil. Denk maar ahn ABS voor motoren. Goed en deskundig on derhoud van een motor fiets door erkende mo tordealers wordt steeds belangrijker. Wie wil zien hoe moderne mo torfietsen technisch in elkaar steken, kan zijn hart ophalen op de Technostrip. Hier staan motorfietsen ontdaan van bekleding en plaat werk zodat de techniek goed zichtbaar wordt. Hoe mooi de motor-, brom- en snorfietsen ook getoond worden, zelf rijden blijft natuur lijk 't leukst. Op Moto RAI 95 kan men zelf in actie komen. In één van de hallen is een oefen- parcours aangelegd, waar iedereen onder deskundige begeleiding een motorfiets kan pro beren, ongeacht of men wel of geen rijbewijs heeft. als ervaren motorrij ders. Meer plaats dan ooit is ingeruimd voor de Mo- tormarkt. Hier vinden bezoekers een groots aanbod aan uiteenlo pende items die bijdra gen aan de kick van het motorrijden. Sinds vorig jaar is de jurering van de Euro pese 'Auto van het Jaar' een getrapte ver kiezing. Van de 21 ver kiesbare kandidaten hebben de juryleden inmiddels een 'short list' van vijf nieuwe au tomodellen samenge steld. Het zijn in alfa betische volgorde: Audi A4, Fiat Bravo/Brava, Mercedes E-klasse, Opel Vectra en Peugeot 406. Hoe de uitslag ook uitvalt, de winnaar komt dus sowieso van het Europese vaste land. laxy, Honda Civic, Hon da Shuttle, Hyundai Lantra, Kia Sportage, Lancia kappa, Mercedes E-klasse, Mitsubishi Ca- risma, Nissan Almera, Nissan Maxima QX, Opel Vectra, Peugeot 406, Rover 400, Skoda Felicia, Suzuki Baleno en de Volkswagen Sha- ran. De Alfa's GTV en Spi der, de Fiats Bravo en Brava, de VW Sharan en Ford Galaxy deden, van wege hun technische verwantschap, in de In totaal moest de jury 21 nieuwe automodellen beoordelen: Aangemeld waren: Alfa GTV, Alfa Spider, Audi A4, Chrys ler Stratus, Fiat barchet- ta, Fiat Bravo/Brava, Ford Fiesta, Ford Ga- 26T/M 29 OKTOBER WOENSDAG 25 OKTOBER 1995 43-450 Honda Nederland viert de recente Amerikaanse suc cessen met de Civic Coupé Daytona. De VW Caddy 'Vantasy' combineert handig gebruik met een hoge vrijetijdswaarde. Peugeot wil ook op de bestelwagenmarkt een grote rol spelen. Met weldra deze Expert in de gelederen, kan dat best lukken. Bij het Opel Winterplan controleert de Opel-dealer als een heuse waakhond alle vitale onderdelen van het koelsysteem. Audi A4. Opel Vectra. Peugeot 406. Mercedes-Benz E-klasse. MotoRAI 95groter en spannender dan ooit Scooters, brom- en snorfietsen slaan vooral bij de jeugd goed aan. Fiat Bravo en Brava.

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 18