4,25% jaar 5,75%* i 5 jaar Fish-in op de Koemarkt Clownsfestival slaat aan 6,75% 10 jaar UJ~ Vlag in top Burgemeester komt met lege handen SCHIEDAM Aanrander in kraag gevat Praatpalen gemoderniseerd BELOOFD: Waarschijnlijk gaat nog deze week onafhankelijke commissie aan de slag VSB BANK VSB BANK VSB BANK P. H. NIJKAMP AFWEZIG Week van lingerie VSB BANK VSB» BANK Het Nieuwe Stadsblad Sensodyne Vaste Termijn Depot CONCERT Het gerestaureerde orgel van de Magnalia-Deïkerk. Al- bardastraat 67 wordt vrijdag 27 ok tober feestelijk in gebruik genomen. Organist Jan Bonefaas zal een geva rieerd repertoire brengen. Medewer king verlenen het Groenoord- /Nieuwlandkoor o.l.v. Hans Lucas en organist Gert van der Schoor. Aanvang: 20.00 uur; toegang: gratis. Vaste Termijn I Vaste Termijn Deposito Zakelijk bekeken "j SCHIEDAM Hartje binnen stad in een ruime kiosk op de Koemarkt is sinds kort een bij zondere viswinkel gevestigd. De Fish-in opende middenin het centrum de deuren voor alle lief hebbers van verse kwaliteitsvis in alle variëteiten, zowel warm als koud. Alle producten worden dagelijks opnieuw ingekocht op de veiling in Scheveningen. Volgens Marco Vermaas, samen met zijn partner Sacha Schellen eigenaar van de Fish-in. houdt zijn zaak 'het midden tussen een moderne winkel en een ouder wetse viskraam': „Bij vis hoort ook de gezelligheid van de markt, maar de mensen willen ook weten dat de producten vers en gezond zijn. Wij werken ui terst hygiënisch en onderstrepen dat nog eens door de blauw witte vormgeving van onze win kel." Marco Vermaas noemt de Koemarkt 'een ideale-plek om een Fish-in te starten': Uit on derzoek is gebleken dat juist in Schiedam niet alleen behoefte is aan het simpele lekkerbekje, maar ook aan specialiteiten zo als bijvoorbeeld oesters, kaviaar en salades. Mits één dag van te voren besteld, kunnen we zelfs de meest exclusieve vissoorten leveren." De Fish-in mag inmiddels niet alleen particulieren, maar ook een aantal plaatselijke gerenom meerde restaurants tot de vaste klantenkring rekenen. Zeevishandel Fish-in is zes da gen per week geopend tot 19.00 uur (op zaterdag tot 18.00 uur en op donderdag tot 21.00 uur). Informatie en bestellingen via te lefoonnummer 2732175. 30 okt. t/m 3 nov. SCHIEDAM De politie heeft vorige week een 26-jarige Vlaar- dinger aangehouden die ervan wordt verdacht een 17-jarig Schie dams meisje te hebben aangerand. Het slachtoffer werd dinsdag rond 21.30 uur op het grasveld tussen het De la Marplein en de Brederoweg door de verdachte onzedelijk betast. Nadat het meisje wild om zich begon te slaan, liet de man haar los. Het slachtoffer rende naar huis, waarna zij met haar vader en de gealarmeerde politie een zoektocht begon. Het meisje had even daarvoor de verdachte in zijn wagen zien wegrijden in een doodlopende straat. Daarna was de man wegge rend en via diverse slootjes ontkomen richting Vlaardingen. De politie trof kort daarop de auto aan en bracht het voertuig over naar het bureau. Later die nacht wilde de man aangifte doen van diefstal van zijn wagen. Nadat agenten hem hadden ondervraagd en opmerkten dat hij aan het signalement voldeed, werd de verdachte ingesloten. De afdeling Jeugd- en Zedenzaken stelt een onderzoek in. SCHIEDAM Ze kwamen nog een beetje verlegen binnen, de deelenemertjes aan de workshops acrobatiek in De Teerstoof vorige week. Bij de slotpresentatie voor familie en bekenden aan het eind van de dag echter stonden ze zelfverzekerd als volleerde artiesten op het podium. Uiterst behendig, lenig én elegant voerden ze een aantal bloedstollende acts op. Het hooggeëerd publiek kon genieten van een show om U tegen te zeggen. De workshops maakten onderdeel uit van een vijf dagen durend clowns-festival in het zoldertheater in de Nieuwstraat. Het pro gramma omvatte verder ook diverse (familie)voorstelling en als knallende finale zondag de strijd om de Gouden Neuzen Trofee waaraan kopstukken uit de landelijke clownswereld deelnamen. Het idee om in de herfstvakantie iets spraakmakends voor de jeugd te organiseren is afkomstig van Deborah Lens en Daniëlle Hermans, respectievelijk interim-manager en pr-vrouw van de Schiedamse Theaters. Het initiatief van dit aktieve duo bleek een gouden greep. Niet alleen kwa publieksaantal, maar vooral ook kwa sfeer was het festival een succes. Daniëlle Hermans: „Hel was echt hartstikke leuk. We hadden voor de gelegenheid het interieur van De Teerstoof aangepast aan het draaiboek. Er werd muziek gemaakt en gejongleerd in de foyer door in stijl verklede artiesten en de kinderen konden zich laten schminken. Deze eerste editie was nog een soort uitprobeersel. Het is allemaal zo boven verwachting goed verlopen, dat we nu al beslist hebben volgend jaar in elk geval een tweede aflevering te organiseren. Zelf waren we ook echt blij met dit resultaat." WATERWEG Bij alle vernieuwingen in de binnenstad van zowel Schiedam als Vlaardingen wilde Eurotax niet achterblijven. Daarom is een aanvang gemaakt met de vervanging van de praatpalen van dit taxibedrijf. De eerste nieuwe paal, uitgevoerd in wit met een blauwe opdruk is te vinden bij de standplaats voor twee taxi's bij de Nieuwe Passage in Schiedam. Deze was voor heen te vinden op de plek waar nu het beeld van de Kuiper staat. De vijf andere oproeppunten zijn in beide steden geplaatst bij de stations. Eén daarvan staat bovendien op het Liesveld in Vlaar dingen. Volgens een woordvoerder van het bedrijf bestaat er geen noodzaak dit aantal uit te breiden, omdat ook binnen ziekenhui zen. hotels en sommige nachtcafe's al een netverbinding bestaat met Eurotax. Over 5 minuten staat uw personen- of bestelauto voor de verhuur klaar. Bokelweg 80-90 Schiedam Tel. 010-4621015 SCHIEDAM De periode van 28 oktober tot en met 4 novem ber is uitgeroepen tot nationale Week van de Lingerie. Dat bete kent dat deze week de collectie bij Middelbosch in het Hof van Spaland 70, de Schiedamse Pas- separtoutwinkelier, op zijn mooist is. Daardoor wordt meer dan anders de aandacht van vrouwen, mannen en kinderen gevestigd op het belang van goed en mooi ondergoed. Ook nacht kleding en kousen vallen onder deze 'tweede huid-mode'. Marco Vermaas en Sacha Schellen hebben met de opening van hun eigen Fish-in op de Koemarkt een wensdroom verwezenlijkt niet alleen van zichzelf, maar ook van de Schiedamse visliefhebbers Vaste Termijn Deposito 1.300.000 010-4.699.911 010 - 4.699.444 010-4.699.612/4.699.613 SCHIEDAM De commo tie in het CDA houdt maar aan. Nadat in een eerder sta dium zes bestuursleden en fractievoorzitter Baart waren opgestapt, was de vraag ge rechtvaardigd in welke sa menstelling de CDA-fractie maandagavond in de gemeen teraad zou verschijnen. Wel: de stoel van Baart bleef leeg en rest van de fractie, incluis raadslid Schoenmakers om wiens (vermeende?) wange drag het allemaal draait, nam gewoon plaats achter de tafel tjes. Waarschijnlijk gaat nog deze week een onafhankelijke commissie aan de slag, die moet trachten de problemen uit de wereld te helpen. Inmiddels probeert een ieder zijn straatje schoon te vegen. Zo heb ben nu de demissionaire be stuursleden (Den Doop, Sels- Speijer, Kemmer, Kilic, Den Ouden en Crama) wederom de publiciteit gezocht. Zij voelen zich gegriefd door uitlatingen van de afgetreden fractieleider Baart. „In een persconferentie op maandag 16 oktober 11. ver klaarde de heer Baart dat hij middels een artikel in het Rotter dams Dagblad (dd. 27 septem ber) moest vernemen dat de zes van de zeven aanwezige be stuursleden van het CDA-Schie- dam waren afgetreden. Dat is absoluut niet waar! Het afde lingsbestuur heeft daarentegen op de bestuursvergadering van 25 september zeer duidelijk aan de CDA-fractie medegedeeld dat De stoel van de afgetreden CDA-fractievoorzitter Baart bleef maandagavond tijdens de gemeenteraadsvergadering leeg zij, op de heer Frits Brouwer na, aftrad omdat zij geen verant woordelijkheid wil dragen voor een afdeling met een gescheurde fractie", aldus de zes opgestapte bestuursleden. Afstand Tevens nemen zij afstand van het nog zittende bestuurslid Janssen die gesteld zou hebben dat hij het bestuur en 'zijn' frac tievoorzitter heeft moeten opof feren. „De heer Janssen heeft echter in ieder geval totaal geen rol gespeeld in het aftreden van het afdelingsbestuur", aldus het zestal. Terug naar de gemeenteraad van maandagavond. Van de zes raadsleden ontbrak uiteraard fractieleider Baart, die vorige week maandag zijn aftreden we reldkundig maakte. Vreemd daarbij was wel weer dat sommi ge CDA-raadsleden, zoals P. van Mansum, dit van journalis ten moesten vernemen. Dit ter zijde... Lijsttrekker N. Gelder blom nam de honneurs als frac tievoorzitter waar. „Maar dat is maar tijdelijk", zei zij nader hand. „Als de fractie weer com pleet is, zullen we samen een nieuwe fractieleider kiezen." Welingelichte bronnen melden dat Gelderblom zelf daarvoor de belangrijkste kandidate is. Hoe wel verondersteld mag worden dat er gesprekstof genoeg was, bleef het maandagavond tussen raadslid Th. Schoenmakers en de rest van de fractie opmerke lijk stil. Duidelijker gesteld: er werd geen woord gewisseld. Schoenmakers groette nog wel, zo leek het, maar een reactie viel niet waar te nemen. Inmiddels is nu ook waarnemend voorzitter H. Janssen naar buiten getreden. In een brief aan de CDA-partij- leden meldt hij dat waarschijn lijk nog deze week een onafhan kelijke commissie aan de slag gaat om de perikelen binnen het CDA uit de wereld te helpen en een bindend advies uit te bren gen. Debet Tegelijkertijd stelt Janssen niet meer verder te willen werken met Schoenmakers. „Meerdere erva ringen uit het verleden zijn daar aan debet, dus niet alleen de affaire Stockholm", aldus Jans sen. Desgevraagd reageert Schoenmakers als volgt. „De brief van Janssen aan de leden van het CDA heeft mij verbijs terd. Het is een ongelooflijk staaltje van manipulatieve stem mingmakerij. In mijn ogen ridiculiseert Bert Janssen de integere beslissing van zijn collegae uit het bestuur, hetgeen vraagtekens doet rijzen bij zijn eigen motivatie om aan te blijven. Hij diskwalificeert zich intussen volkomen als potentieel bemiddelaar, omdat hij er blijk van geeft niet boven de partijen te kunnen (of willen) staan, maar de rol van actieve partij kiest om als zodanig ten strijde te trekken. In een situatie waarin de opvatting dat gesproken moet kunnen worden om naar een op lossing te zoeken steeds meer terrein wint, is het CDA in Schiedam niet gediend met een bestuurder die dergelijke ge sprekken met het dreigement van persoonlijke consequenties onder druk zet", stelt Schoen makers. SCHIEDAM Met het hijsen van de Albert Heijn-vlag door wethouder Aad Wiegman (PvdA) werd vorige week even stilgestaan bij het bereiken van het hoogste punt van deze grote in aanbouw zijnde supermarkt in de Hof van Spaland. Passanten kunnen nu al een aardig idee krijgen hoe het gebouw er uitgaat zien. Bedrijfsleider Andre Kuipers: „Hoewel de preciese datum nog niet bekend is gaan wij er vanuit dat de nieuwe winkel eind maart wordt geopend. Op de begane grond is de winkel en daarboven op komen twee verdiepingen waar men gratis kan parkeren. Deze parkeerplaatsen (320) bereikt men via een oprit aan de Zwaluwlaan. Door middel van twee glazen liften komt men in de supermarkt." Kuipers vertelt dat het assortiment de grootste wordt in zijn soort in de Waterweg regio en dat de uitstraling van de nieuwe AH sfeervol en gezellig zal zijn. „Zo krijgen wij onder meer een fantastische brood- hoek, waar het brood direkt uit de ovens komt. En verder worden zeventien kassa's geïnstalleerd zodat de afhandeling vlot verloopt." Mondverzorging gezond geprijsd Bij Haarlmport! Elmex SCHIEDAM Burgemeester Scheeres kwam vorige week woensdag met lege handen op bezoek bij de heer en mevrouw Zandbergen om hen te felicite ren met hun 65-jarig huwelijk. Het gemeentelijk presentje, een taart, had hij laten bezorgen op de grote dag zelf en dat was de 16de oktober. Zelf kon Schiedams eerste bur ger niet meer proeven hoe zijn kado smaakte, want de lekkernij was inmiddels al tot de laatste kruimel toe verorberd. De intie me familiekring waarbinnen het briljanten paar het feest vierde, is dan ook een hele grote. De heer en mevrouw Zandbergen- Oostdam zijn in het gelukkige bezit van vier zoons, twee doch ters, dertien kleinkinderen en achttien achterkleinkinderen. Cornelis Adrianus Zandbergen werd geboren in 1907 in Wasse naar; Cornelia Maria Oostdam in 1906 in Zoeterwoude. De twee gaven elkaar het jawoord op 16 oktober 1930 voor de ambtenaar van de burgerlijke stand in Zoe terwoude, De bruidegom was 42 jaar ach tereen electrisch lasser bij Wilton Fijenoord, zijn bruid nam de zorg voor gezin en huishouden op zich. De heer Zandbergen had als hobby het verzamelen van luci- fermerken, maar heeft de hele collectie, ruim 60.000 stuks, on langs overgedaan aan een van zijn kleinkinderen. Als van ouds volgt hij echter nog steeds even fanatiek het voetbal op tv. Hoe wel zijn echtgenote wat slecht ter been is, verkeert het paar verder nog in goede gezondheid. Schiedam, Lange Kerkstraat 17,010-4268289 Vlaardingen, Hoogstraat 159, 010-4343181 Rotterdam, Zwart janstraat 102/a, 010-4653236 HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 25 OKTOBER 1995 43-1441 tandpasta, 3 soorten Normaal f 6,95, nu 2 voor O pc t ••atAwjiv Extra hoge tarieven Actieperiode van 16 oktober t/m 3 november 1995 Daar kom je verder mee. Extra hoge tarieven Actieperiode van 16 oktober t/m 3 november 1995 Daar kom je verder mee. Extra hoge tarieven Actieperiode van 16 oktober t/m 3 november 1995 Daar kom je verder mee. huisarts Waarneming: Dr. Klein Dr. Klinkum Dr. Kortekaas Dr. Oosterhout Dr. Walczynski Dr. Wuister Van 8-10 uur kunt u zich wenden tot deze vervangers voor afspraken. (Herhalingsrecepten of huisbezoeken). Avond- en weekenddienst: Tel. 0652-759030. Actieperiode van 16 oktober t/m 3 november 1995 Daar kom je verder mee. Actieperiode van 16 oktober t/m 3 november 1995 Daar kom je verder mee. WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 41 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen Rotterdam, Prins Hendrikkade 12 -16, 3071 KB Rotterdam Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardmgen Telefoon: 010 - 4344022 Telefax: 010 - 4602727 DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, N. v.d. Marei Districtverkoopleider: J.D.M. Ivo (tel.: privé: 010 - 4.555.044) Accountmanagement: N. de Poorter (tel. privé: 070 - 3.282.694) J.T.A. de Fonkert REDACTIE: Helma Steekelenburg (eindredacteur), Bram Wesdorp, Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Huis-aan- huisbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener NV. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS Stoelendans CDA duurt voort tandpasta f 4,95 p/stuk, 2 voor g 25

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 3