leverbaar als drie- en vijfdeurs, terwijl de wijzigingen ook op de Courier bestelwagen worden doorgetrokken. De neus en achter partij zijn het meest veranderd. Hier voeren bolle vormen de boventoon. De neus is wat lager geworden, de grille heeft de beken de Ford-ovaal en wordt in de carrosseriekleur gespoten, terwijl de koplampen breder zijn gewor den. De nieuwe bumpers zijn grijs, met uitzondering van de zeer luxueuze Ghia-uitgave. Bij die Ghia is bovendien de grille in een soort van wit reflectorglas uit gevoerd, een item dat het nodige commentaar zal krijgen. De achter zijde toont vertrouwd, maar is helemaal nieuw. De lichtunits zijn wat groter geworden, terwijl de achterruit dieper is uitgesneden. De vormen van lichten en plaatwerk lopen vloeiend in elkaar over. Midden op de klep is een stevige handgreep geplaatst. In het profiel herkennen we de bestaande Fiesta meter en een toerenteller. Onder de overkapping zijn ook twee uit stroomopeningen van de verwar ming en ventilatie geplaatst. De middenconsole biedt ruimte voor de nieuwe Ford-radio (optie), de drie bedieningsknoppen van de ventilatie en een asbak. Daaronder wordt de console doorgetrokken naar de versnellingspook. Opbergruimte is er in de portier vakken en het dashboardkastje. Standaard wordt iedere Fiesta ge leverd met een bestuurdersairbag, terwijl een exemplaar aan bij rijderskant voor een aantrekkelijke meerprijs van f.390,- leverbaar is. De inrichting is sterk afhankelijk van de gekozen variant. Het pro gramma start met de Fiesta Studio die onder meer is voorzien van een pollenfilter, verlichting in de baga geruimte, getint glas en stoffen bekleding met effen randen en gekleurde middenbaan. De stoelen hebben een zitting die bijna over dreven achterover staat. Het is dan ook even zoeken naar de juiste zit- positie. Om bij een aanrijding of sterk remmen het eventuele onder- uitglijden te voorkomen, is de rand van de stoel extra stevig gemaakt. Een goede veiligheidsvoorziening, maar wie gewend is op de bijrij- dersstoel wat onderuit te zakken, krijgt een harde rand onder zijn of haar achterwerk. De Techno heeft stoelen die een nog betere zijlingse steun geven aan benen en lenden. De ruimte voorin is voor een auto van dit formaat keurig. Achterin is de beenruimte niet meer dan rede lijk, terwijl de hoofdruimte net enkele centimeters te kort komt. De bagageruimte heeft een normale inhoud van 250 liter. Door de achterbank in een 60/40-ver- houding neer te klappen kan dit tot 930 liter worden uitge breid. houd nodig, wat natuurlijk de exploi tatiekosten naar beneden brengt. Ford riep bij het ontwerp de hulp in van het Japanse Yamaha, die voor Ford in de Verenigde Staten al eerder snelle varian ten van de V6- krachtbronnen ont wikkelde. Het blijft in de nieuwe Fiesta niet bij deze 1.25 liter alleen. Volgend jaar ver schijnt een 1.4 liter Zetec-SE met een vermogen van 90 pk. Daarnaast levert Ford ook een versie met de bestaande 1.3 liter motor van 60 pk, maar deze komt vooralsnog niet naar Nederland. Veelrijders hebben wederom de beschikking over de bekende 1.8 liter diesel voorzien van een katalysator. Ook heeft Ford de versnellingsbak van de Fiesta gewijzigd, hebben de aandrijfassen een gelijke lengte gekregen voor minder torsie en is de auto voorzien van een nieuwe hydraulische koppeling. Naast de handgescha- kelde vijfbak, is de Fiesta ook weer leverbaar met een CTX continu variabele transmissie. De bakgelui- den zijn merkbaar teruggebracht. De CTX is alleen te combineren met de 1.25 liter motor. De auto krijgt dan standaard stuurbekrachti ging- Verder heeft ook het onderstel de nodige veranderingen ondergaan. Zo heeft de voorwielophanging de klassieke McPherson veerpoten, die nu bevestigd zijn aan het nieuwe subframe. De achterwiel ophanging maakt gebruik van de zogenaamde twist-beam. De ophanging is twee keer zo stijf geworden, waardoor de achter veren 20 procent zachter konden worden afgestemd voor meer comfort. De nieuwe Fiesta rijdt bijzonder voorspelbaar en heeft een goed wegcontact. Alleen wil de achterwielophanging op oneffen heden nog wel wat klapperen. De auto komt comfortabel over, maar helt in bochten niet overdreven over. Het uitzicht rondom en de handelbaarheid zijn uitstekend, waardoor de auto zijn mannetje staat zowel in druk stadsverkeer als op hoge snelheden op de autobaan. Ford gaat de Fiesta 1.2 Studio verkopen voor iets minder dan f.24.000,-. Daarnaast blijft voorlopig de bestaande Fiesta leverbaar in een speciale Classic-uitvoering met de 1.3 liter 60 pk motor. Deze auto moet immers de markt voor bereiden voor een nieuwe Ford die net onder de Fiesta in het program ma zal komen. In 1996 verwacht Ford Nederland zo'n 11.000 Fiesta's te verkopen, waarvan 7.000 van het nieuwe model. Bij de interieurinrichting heeft de ontwerpafdeling vooral naar de Mondeo gekeken. De specifieke dashboardvorm van deze zaken- auto is in de Fiesta overgenomen. Jammer is het feit dat het dash board totaal niet aansluit op de vrij vlakke portierpanelen. Het instru mentarium omvat een snelheids- 100 km/u. Opvallend is de flinke trekkracht in vrijwel alle toerenregionen en de goede isolatie van het motor geluid. Dit is voor een deel bereikt door de speciale motorophanging, een geopti maliseerd luchtinlaatsysteem en een flexibele verbinding tussen uitlaat en spruitstuk. De motor heeft weinig onder- AUTO aV SCHIEDAM M Jm JaWMrnsmmMm Koolhovenstraat 3, Schiedam, Tel.: 010 - 262 1% 69, Fax: 010 - 437 20 36 Nimes - De Ford Fiesta behoort tot de koplopers in de Europese autoverkopen. Alhoewel dat niet helemaal voor Nederland opgaat, staat de Fiesta de laatste vijf jaar maar liefst vier keer op de eerste plaats in zijn segment. Vandaar dat een nieuwe Fiesta voor Ford van groot belang is. We kunnen er echter over twisten of het een nieuwe of vernieuwde Fiesta betreft. Technisch heeft Ford de Fiesta behoorlijk aangepakt. Allereerst vinden we in de kleinste telg van het merk de Zetec-SE-motor. Het gaat hier om een 1242 cc 16-klep- per met een vermogen van 75 pk bij 5200 tr/min en een kop pel van MO Nm bij 4000 tr/min. De prestaties zijn uit stekend. Zo haalt de 940 kg zware Fiesta een top van 170 km/u en trekt in 12,7 secon den vanuit stilstand naar de nog het meest. Bij de driedeurs is echter de vorm van de achterruiten aangepast, terwijl de vijfdeurs exacter de bestaande lijnen volgt. De stootstrips op de flanken zijn in het midden breder dan aan de uiteinden. Alleen bij de Fiesta Techno hebben ze achteraan een paar ribbels zitten, die niet functioneel, maar wel grap pig zijn. Bij deze Techno zijn ver der spiegels en een dakspoiler in de carrosseriekleur gespoten. Het voert te ver om bij het 1996- model van de Ford Fiesta van een volledig nieuwe auto te spreken, maar om het simpelweg een facelift te noemen is ook niet helemaal terecht. Ford heeft de basisvorm van de auto behouden, maar verder alle plaatwerkdelen en het com plete interieur gewijzigd, terwijl ook de techniek aandacht kreeg. De Fiesta wordt in november Hollandia Sunroofs Tex/ens kunt u bi| ons terecht voor alle merken schuif- en kcnteldaken Op 10, 11 en 12 IM o\/emer: Auto'95 in Ahoy Diverse schuif- en kanteldaken aanwezig op onze stand! in de ogen Zetec-SE Classic Dashboardvorm Autodaken Schiedam - opendaken - centrale deurvergrendeling - start onderbreking gespecialiseerd in o.a.: - inbouw voor elektrische ramen - auto alarm - rep. alle schuif- en kanteldaken HOLLANDIA TVS HOLLANDIA EMERALD HOLLANDIA ONYX geïntegreerd kantel-schuifdak automatisch aërodynamisch windscherm standaard elektrisch uitgevoerd met tip to ets bedie ning en klembeveiliging schuifpaneel van warmtewerend veiligheidsglas of staal in de kleur van uw auto luxe zonnescherm btj glazen uitvoering aanslmtmg op auto-alarm en/of centrale deurver grendeling is mogeli|k waardoor het dak automatisch dichtgaat wanneer u de auto afsluit kantel-schuildak standaard elektrisch te bediener met tiptoetsbediemng en kiembexreihging zeer arote dakopening met aerodynamscn windscherm, warmtewerend glaspaneel en inkkkbaar zonnescherm de luxe versie is uitgerust met schuifbaar zonnescherm standaard uitgerust met autoclosefunctie waardoor het dak automatisch simt zodra het contact wordt afgezet kantel-schmfdak hand- of elektrische bediening bi| elektrische uitvoering is tiptoetsbediemng met klembeveiliging standaard zeer grote dakopening aërodynamisch windscherm fraaie binnenafwerking waarin de bedieningsschake- laar of draaislinger harmonisch is geïntegreerd optioneel mklikbaar zonnescherm de elektrische uitvoering is standaard uitgerust met een autoclose-funcbe, waardoor het dak automabsch sluit zodra het contact wordt afgezet F 700 - handel met drukknop in 3 standen - uitneembare gerasterde glasplaat - kunststof frame - buitenmaat 402 x 002 mm - accessoires: pasklare windkap, variollo en afdekring F 400 - handel met drukknop in 3 standen - uitneembare gerasterde glasplaat - kunststof frame - geïntegreerde zonnerolto's - buitenmaat 430 x 820 mm - accessoires: pasklare windkap en afdekring F 520 - draaiknop traploos instelbaar - uitneembare gerasterde glasplaat - kunststof frame - geïntegreerde zonnerollo's - buitenmaat 430 x 820 mm - accessoires: pasklare windkap en afdeknng Grille

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 24