Schiedam November meubel- inruil- maand Gymnasiasten scoren goed Schiedamse EHBO-ers pakken derde plaats Omgaan met elkaar in voortgezet onderwijs spsMsaa isawtsaa Burgerlijke stand PRE Bij politie en bureau Halt komen verdachten van nog geen 12 jaar binnen Klompendans in bruidskledij 'Verschillende verzekeringsmaat schappijen en toch één adviseur.' Patronen en coke in auto Actiedagen bij Nooteboom Zeekadet- korps wil nieuwe leden Fastfood bij Van Diggelen BOUMAN BOUMAN Het Nieuwe Stadsblad %-HI EzO/\ f behaenk adviesgroep HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 9 NOVEMBER 1995 45-1475 SCHIEDAM Een 3l-jarige man uit Zaandam is in de nacht van maandag op dinsdag om 01.50 uur door de politie aange houden op de Vlaardingerdijk. De automobilist viel op door zijn vreemde rijgedrag. Gecon stateerd werd dat hij met onge veer 0,8 promille alcohol achter het stuur zat. Verder troffen agenten tijdens de fouillering kleine hoeveelheden cocaïne aan en ruim 20 patronen voor een vuurwapen. De verdachte zit vast voor nader onderzoek. SCHIEDAM De herope ning van het tankstation Nooteboom aan de Zwaluw laan ging niet ongezien voor bij en de afdeling Autoban den wil het deze week nog eventjes dunnetjes overdoen. Daarom worden auto's op donderdag 9, vrijdag 10 £n zaterdag 11 november gratis getest op uitlijnen, banden spanning, koelsysteem en accu. Bovendien worden twee wielen uitgebalanceerd voor de prijs van één. Bellen voor een afspraak kan op tel. 4700133. WOONNIEUWS Levering voor de kerstdagen! 1.300.000 010-4.699.911 010 - 4.699.444 010-4.699.612/4.699.613 SCHIEDAM Leerlingen van het Stedelijk Gymnasium ver trokken dinsdagmorgen 7 november met de bus naar Baarn om deel te nemen aan de Scholierenkwis van de NCRV. In totaal gaan twaalf scholen uit Nederland deze geestelijke krachtmeting aan. Het Schiedamse Stedelijk Gymnasium vaardigde 11 kandida ten af, waarvan drie reserves. De ploeg uit de Brandersstad kon 's avonds tevreden huiswaarts keren. De gymnasiaten eindigden als eerste in hun ronde en mogen door naar de volgende. Dat betekent dat er komende week opnieuw een trip naar het Gooise wordt ingelast. De uitzending van de opnames van dinsdag vind plaats in februari. Initiatiefneemster Meike Vernooy neemt tijdens de verschillende rondes samen met Jasper van Diek de exacte vakken voor haar rekening en Juliette Glavimans en Maaike Petri hopen alle vragen over literatuur en taal te kunnen beantwoorden. Mees Roelofs en Dennis de Lange vertegenwoordigen het Stedelijk op het gebied van "maatschappelijke aangelegenheden en Mark Sie en René Moret staan hun mannetje op het terrein van algemene kennis. Coördinator van het spektakel is Ninette Verheul, docente ge schiedenis. mhJn SCHIEDAM „De daders worden wel jonger, maar we bespeuren geen tendens dat de jeugd zich vaker dan voorheen schuldig maakt aan criminele activiteiten. Het is meer een golfbeweging." Dat is de con clusie van J. Verbeek en H. van den Berg, die voor de po litie leiding geven aan basis eenheid Noord. De afgelopen week werd de stad opnieuw opgeschrikt door enkele ge vallen van jeugdcriminaliteit: eerst werd een groep van vijf jongeren voorgeleid aan de of ficier van justitie wegens mis handeling van een 52-jarige Schiedammer, later hield de politie zes verdachten aan die zich schuldig maakten aan vernieling en tenslotte werden vijf jongens opgepakt wegens diefstal van lege kratten. „Nee, van bendevorming is in Schiedam geen sprake", zegt Verbeek gedecideerd. „Van moord en doodslag ook niet. Dat moeten we elkaar echt niet aanpraten. Wel zien we dat steeds wisselende groepjes jonge ren zich regelmatig misdragen. Vaak komen die activiteiten voort uit overmoedig gedrag. Het bekende avondje stappen, en op de terugweg onder invloed van drank en drugs 'even de beest uithangen'." Zo kan het dus zondagmorgen tegen zes uur zijn gegaan aan de Van Beetho- venlaan, waar de politie zes per sonen van 15 tot 24 jaar aan hield. Allen worden verdacht van het plegen van vernieling. De politie kreeg een telefoontje waarin werd gemeld dat het zes tal een kelderdeur aan het Cho- pinplein had geforceerd. Naar aanleiding van het signalement begon men een zoektocht, waar bij vijf verdachten werden opge pakt. De zesde persoon bleek later dronken achter het stuur van hun auto te zitten. Tevens nam de politie een vlindermes in beslag. Meiden Van den Berg benadrukt echter de keerzijde. „We moeten con stateren dat er voor de jeugd vrij weinig faciliteiten zijn. Dan krijg je al snel dat jóngeren zich verza melen in een winkelcentrum of op een sport veldje. Er staan brommers bij, er wordt wat ge gild en gerookt. Voorbijgangers vinden dat al bedreigend, terwijl er feitelijk niets gebeurt. Ik vind dat we meer moeten investeren in de jeugd. Gezamenlijk moeten we signalen oppikken en daar mee aan de slag. Geef ze maar een eigen plek. Maar dan niet middenin een woonwijk, natuur lijk." Volgens Verbeek is er wat dat betreft niet vreselijk veel ver anderd. „Vroeger stond je ook bij elkaar een shaggie te draaien. En toen werd er ook lol getrapt over meiden en voetbal." Desge vraagd antwoordt Verbeek dat hij zijn vrouw nog steeds rustig 's avonds alleen door heel Schie dam laat fietsen. „We moeten elkaar vooral niet wijsmaken dat zoiets hier niet meer mogelijk is." Toch geven beiden toe dat er qua mentaliteit wel degelijk ver anderingen gaande zijn. „Door de toename van het aantal wer kende ouders en het aantal echt scheidingen merken wij de jeugd 'losser' wordt opgevoed", aldus Verbeek. „Ook de individualise ring heeft daaraan meegewerkt. Jongeren worden minder vaak aangesproken op hun wange drag. De sociale controle is dui delijk afgenomen. Dan praten we over normen en waarden, in derdaad. Toch ben ik wat dat betreft niet pessimistisch. Ik ge loof dat zich ook op dat gebied een kentering zal voordoen. Mensen zien op een gegeven mo ment in dat ze die normen en waarden zelf vorm moeten ge ven." Van den Berg wijst in dat verband op de aanpak via scho len en het wijk- en buurtbeheer. „Daarmee worden prima resul taten geboekt." Dan zal het straks wellicht ook minder snel voorkomen dat, zoals zondag middag, de politie vijf jongens van 13 en 14 jaar moet aanhou den wegens diefstal van lege kratten in de omgeving van de 's-Gravelandseweg. Zij werden doorverwezen naar bureau Halt. Proces-verbaal Medewerkster G. Snelders van Halt geeft wat cijfers. „Het aan tal cliënten bij ons is in vijf jaar tijd gestaag gestegen van 106 naar 149. In 1994 zaten daar 9 kinderen bij van nog geen 12 jaar. Dat is een ontwikkeling die mij zorgen baart. Normverver- vaging op die jonge leeftijd." Verbeek en Van den Berg bea men die trend. „Ik geloof niet dat dat de jeugd als geheel wer kelijk crimineler wordt. Het is meer een golfbeweging. Wel is het zo dat de daders van delicten steeds jonger worden; wij krijgen op het bureau soms verdachten binnen van nog geen 12 jaar. Wettelijk kunnen we daartegen geen proces-verbaal opmaken." Net iets ouder dan 12 was de jongste verdachte van een groep jongeren (van 13 tot en met 18 jaar) die vorige week werd voor geleid aan de officier van justitie. Zij worden ervan verdacht half augustus een 52-jarige Schie dammer in de omgeving van het Julianapark te hebben mishan deld. Het slachtoffer is daarbij geschopt en geslagen en moest zich onder doktersbehandeling stellen. „Toch zijn dat uitzonderingen", stelt Verbeek. „In het verleden hebben we ook de potenram mers aan de Hargalaan en de zware gevechten op de busbaan tussen Vlaardingen en Schiedam gehad. Dat zijn incidenten, ge loof me..." SCHIEDAM De Schiedammers deden het lang niet slecht op de jubileumwedstrijd van de EHBO in Maasland, waar zij de derde plaats behaalden. De wedstrijd werd georganiseerd ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de Maaslandse afdeling. Drie uur lang streden ploegen uit Schiedam, Vlaardingen, Maasland, Maassluis, Hoek van Holland, Maasdijk, Monster, De Lier, Kralingseveer en 's- Gravenzande om de eer de beste EHBO ploeg te zijn. De wedstrijd vond plaats in twee gedeelten, de zogenaamde boxen, waarbij de EHBO-ers uit Maasdijk eerste werden in de eerste box. De twee ploegen uit Vlaardingen werden tweede en vierde in de tweede box, terwijl de Hoekenezen als winnaars eindigden. De andere plaatsen werden bezet door De Lier, Monster en Kralingseveer, wat betekent dat de deelnemers uit Maasland, Maassluis en 's-Gravenzande niet in de prijzen vielen. SCHIEDAM Het Zeekadet- korps Schiedam zoekt nieuwe le den. De zeekadetten maken zich momenteel op voor het winter seizoen. naast het onderhoud aan hun schip de Spica en een deel van de zeilvloot, worden de komende maanden gebruikt om op speelse manier te leren wer ken met touw, kaartlezen, navi gatie, bctonning en bebakening. Daarnaast wordt veel aandacht besteed aan sport en ontspan ning en is het de bedoeling dat er excursies ondernomen worden naar evenementen op het water. Wie meer informatie wil over deze 40 jaar jonge vereniging kan terecht aan boord van de Spica. Deze ligt afgemeerd aan de stei ger van de HSM, West Franke- landsedijk of bellen met 0104- 70 28 40 of 0104-34 97 16. SCHIEDAM Bij café Van Diggelen aan de Grote Markt speelt zondag 12 november om 17.00 uur de formatie Fastfood. Om het programma staan covers van Little Feat en the Neville Brothers. Fastfood wordt ge vormd door Age Kat (gitaar). Willen van der Wal (slidegitaar), Henk Arts (bas), Sjoerd Plak (gitaar), Leen van Rij (percus sie), Tijn Smit (orgel/keyboard), Steef Voorn (zanger). Vrij en tree. WATERWEG Het Regionaal Netwerk Leerlingbegeleiding, on derdeel van de GGD Nieuwe Waterweg Noord, organiseert maandag 13 november een thema-avond, getiteld 'Omgaan met Elkaar (voor een prettige en veilige sfeer op school)'. De thema-avond begint om 19.15 uur in de aula van de St. Jozef Mavo, aan de Willem de Zwijgerlaan 240 in Vlaardingen. De bijeenkomst is bedoeld voor leerlingbegeleiders, schoolbesturen en -directies en ondersteunend personeel van scholen voor het voortgezet onderwijs in de regio. Eerder al werden avonden belegd over jeugdcriminaliteit en machts misbruik. Deze keer wordt ingegaan op onderwerpen als pesten, jeugdcriminaliteit en seksuele intimidatie en vooral de preventie ervan. Door alle onderwerpen integraal te bespreken, wil het Regio naal Netwerk Leerlingbegeleiding een raamwerk van algemene af spraken opstellen, dat in principe 'dekkend' is voor alles wat op 'omgaan met elkaar' betrekking heeft. Tijdens de thema-avond worden twee workshops gehouden: over de achtergronden en signalering van pesten en over een schoolbreed plan van aanpak in het voortgezet onderwijs. Voor meer informatie kan men zich wenden tot Frans Jordaan, preventiewerker bij de GGD, telefoon 4345555. JAZZ IN SPUI In café 't Spul (Hoogstraat 92, Schiedam) wordt vrijdag 10 november van 21.30 tot 24.00 uur weer een jamsessie gehouden. De leiding is in handen van Highstreet Swing Jazz Trio, dat bestaat uit Domagoy Ralasich (tenorsax), Retco Zyach (gitaar) en Daniel Lehman (contrabas). De organisatie is in handen van de stichting Artes Cumulatae. NOVEMBER INF0RMAT1EBEURS VOOR AANSTAANDE OUDERS ANNEX BEURS VOOR Geboorteaangiften Schiedam 27 oktober tot en met 2 november 1995 Hans z.v. Kool - van der Vlis, Kimberly d.v. Bak - Haze, Cher yl d.v. van Potten - Hamilton of Silvertonhil, Ros d.v. Teske - Borger, Lisanne M.A. d.v. Boom - van Doorn, Boeseina d.v. Smits - Chaanouni, Sharon d.v. Garnaat - van der Vrijhoef, Britt d.v. Mastwijk - Kenner, Yannick M. z.v. Van Kampen - Dullaart. Dagmar J. d.v. de Vries - van Ulden, Jay z.v., Wa- gemakers - de Ruiter, Lisa A. d.v. Brökling - Abresch, Angela d.v. Knol - Schenk, Emma L.G. d.v. Andriessen - Keulen, gebro- ren 15 oktober Lisa Maria d.v. Van den Berge - Van Hees Ondertrouwd te Schiedam: I. Erokutan 24jr. en F. Durukan 18jr„ R. de Lange 32jr. en C. ten Voorde 31jr., R.M.O. ter Plegt 25jr. en A. Kleinjan 27jr., T. Vermeij 28jr. en A. van der Spek 25 jr. Getrouwd te Schiedam: J.P.M. Leijsen 42jr. en L. Ver- berne 33jr., R. Bergwerff 25jr. en A.V, Schuurman 24jr., H.P.J. Jongen 30jr. en D.B. Groen 28jr„ H.A.J. Mastwijk 38jr. en J. Vrij 33jr., M.A. Slavenburg 31jr. en L.J. Rissema 37jr., C.A. Ver- haeren 49jr. en A. Gaviria de Arcila 53jr., J. Rook 50jr. en M.J. de Wolf 47jr. Overleden: J. Groeneveld man, 56jr., W.P. van der Borden vr., 92jr„ ge- h.gew.met: J. van Minnen, J.J. Huigen man, 72jr., A. Prins man, 65jr., L.M.J. van Huiten vr., 72jr„ W.A.M. Swarts vr., 41jr., echtgenote van: P. Grethe, J. Pijnacker vr., 84jr., geh.gew- .met: J. de Haard, G.M. Prein man, 64jr., W. Jonker vr., 66jr„ geh.gew.met: F.J. Ooms SCHIEDAM Verliefde stelletjes die graag geheel in stijl gekleed elkaar officieel voor de ambtenaar van de burgerlijke stand het ja woord willen geven, dienen daarvoor diep in de buidel te tasten. Een luisterrijk gewaad voor mevrouw-in-spé en bijpassend pakkie-defig voor haar toekomstige heergemaal kosten bij elkaar toch al gauw een paar duizend gulden. En dat terwijl zelfs 'de mooiste dag van je leven' toch echt maar evenveel uren telt als een gewone. De sprookjesachtige japon en het uitgekiende maatcostuum waarin Jeanette en Ronald Scholte elkaar op 8 september eeuwige trouw beloofden, bleken echter het geld dubbel-en-dwars waard. Op uitno diging van fotograaf Leo van Gelder die de trouwdag vastlegde op de gevoelige plaat, mocht het tweetal een huwelijksreis maken naar Disneyworld in Florida. Enige voorwaarde was, dat de Schiedam mers gedurende de hele trip hun trouwkledij moesten dragen. De fraaie sleep van Jeanette's jurk mocht het dan goed doen op het bordes van het stadhuis op de Grote Markt, in het sprookjespark waren al. die meters stof wat lastig. Maar dat kon de pret niet drukken. Bruid en bruidegom konden bovendien 'hun smart delen' met een groot aantal lotgenoten. Aan de reis, een initiatief van het CIB (een vakorganisatie voor fotografen), namen in totaal 60 paren uit heel Nederland deel. De bedoeling van deze ludieke aktie was om trouwlustigen over te halen voor een ervaren CIB-fotograaf te kiezen en niet voor een familielid of vriend die 'zo leuk kan kieken'. OAD reizen tekende voor de organisatie van de trip. Het gezelschap vloog met een speciale Boeing 767 van Martin Air en verbleef in een van de vele Disneyhotels. Tijdens het een week durende verblijf in Florida werd ondermeer ook een bezoek aan de MGM-studio's gebracht. Alle deelnemende kop pels droegen de hele periode hun bruidskleding en dat zorgde voor de nodige hilariteit onderling en voor heel wat verbazing bij de Amerika nen. Die hadden tot nu toe altijd gedacht dat die crazy Hollanders klompen dragen en dat immage is dus nu definitief naar het land der fabeltjes verwezen. nva c lid r]a ik wil graag 'n vertrouwd en persoonlijk advies I I Geb.datum BEHAENK ADVIESGROEP Antwoordnummer 60 3140 WB Maassluis (geen postzegel nodig) Bij aankoop van nieuwe meubelen in de maand november, ruilen wij uw gebruikte meubelen in. Bouman betaalt u veel geld voor uw meubelen en neemt ze gratis mee terug. 41 In vele gevallen is het mogelijk om uw nieuwe meubelaankopen nog voor de kerstdagen te leveren. Tijdens de aankoop spreken wij een exacte leverweek met u af. Vraag onze spelregels in de showroom. THUIS IN HUIS UQjKÏÜO llsselmondselaan 175 ROTTERDAM Rotterdam-Kralingseveer Tel. OIO- 284 21 II WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN 41 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen Rotterdam, Prins Hendrikkade 12 -16, 3071 KB Rotterdam Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: 010 - 4344022 Telefax: 010 - 4602727 DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, N. v.d. Marei Districtverkoopleider: J.D.M. Ivo (tel.: privé: 010 - 4.555.044) Accountmanagement: N. de Poorter (tel. privé: 070 - 3 282.694) J.T.A. de Fonkert REDACTIE: Helma Steekelenburg (eindredacteur), Bram Wesdorp, Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Huis-aan- huisbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener NV BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) NS Kwisdeelnemers en hun fanclub Daders delicten steeds jonger Het Julianapark, waar half augustus een 52-jarige Schiedammer werd mishandeld door zes jongeren Het Schiedamse team in actie AHOY' ROTTERDAM Jeanette en Ronald Scholte foto LEO VAN GELDER Naam -Pensioenen I Levensverzekeringen JC Adres -Schadeverzekeringen i i Financieringen rOStCOde Hypotheken I Plaats Administraties Belastingen Telefoon -Fiscaal-juridische I en economische zaken (As) O

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 3