DE HAVENLOODS 7" BRISTOL IN KRANT B0UWFIX NU KORTI ïli PANTOFFELS 'h Feestelijke decembermaand in Zuid deZMiderSter Woningstichting Noordvest op de""*** (nuXJoensej1 Stadsdebat over toekomst Hemaplein Gemeente niet in verweer tegen vliegveld Ontsmetting veroorzaakt complete volksverhuizing op Lisztplein Politie gaat verlichting van voertuigen controleren Werkonderbrekingbij de politie Muzikaal vuurwerk in Podium 95 Meiden opgepakt Sinterklaas op de Nolenslaan AYK SUN CENTRE Belangrijke mededeling Oosterse Tapijten Galerie 0P=0P 1 Noordvest op 28 november vanaf 12.00 uur '5i HN Ergernis door afval Turnjuf in het zonnetje SCHIEDAM Sinterklaas be zoekt zaterdag 25 november de Nolenslaan in het goede gezel schap van zwarte Piet en de mu zikale 'Pullekes' van de Rijn mondband. Het feest duurt van 11.00 tot 13.00 uur. TOONAANGEVEND! WANDTEGELS EN PLAVUIZEN l HONDERDEN NIUNENS EN BADKAMERS Een park of een pleintje... Dat is wat een meerderheid van de Schiedamse bevol king graag op het Hemaplein ziet ko men. Of dat ook gebeurt, is vooralsnog onzeker. De gemeente lijkt te neigen naar winkels, kantoren en appartementen, maar wethouder Hafkamp (VVD) benadrukt dat alles nog open is. „Op korte termijn gaan we praten met omwonenden en belanghebbenden. Ik wil weten wat er leeft." Onder grote belangstelling ging de noodwinkel van de Hema de afgelopen week tegen de vlakte. Het houten filiaal stamde uit de jaren zeventig en was bedoeld als tussenoplossing. Pas met de komst van de Nieuwe Passage kreeg de Hema echter een nieuw onderkomen en kon de slopershamer z'n werk doen. In een mum van tijd was er niets meer over van de vertrouwwde Hema-vestiging. Hafkamp wil de herinrichting van het Hemaplein straks in een breder kader plaatsen. „Het moet een echt stadsdebat worden, waarbij alle visies op tafel komen. Daarna gaan we spijkers met koppen slaan." u**.. SCHIEDAM De gemeente Schiedam zal geen actie onder nemen om vliegveld Zestienho ven dicht te krijgen. Dat zegt wethouder L. Hafkamp in een reactie op de protestbrief van de Stichting Centraal Comité Anti Bulderbaan. „Ons standpunt is bekend", zegt Hafkamp. „Wij hebben altijd ge pleit voor sluiting van de Rotter damse luchthaven. Maar nu op nieuw actief daarnaan werken, zou een herhaling van zetten be tekenen. Daar voelen wij dus niet veel voor." Verder is uit onderzoek gebleken dat nieuw bouw in Spaland-Oost niet te lijden heeft van Zestienhoven. „De geluidscontour in de wijk blijft straks ver van de cruciale 35 KE verwijderd, die geldt woonwijken. Het bestemmings plan is ook al goedgekeurd." SCHIEDAM Een kakker- lakkenplaag op het Lisztplein heeft zodanig grote vorm aan genomen, dat een groot scheepse reinigingsoperatie noodzakelijk is. De ontsmet tingswerkzaamheden, die het ONS vandaag en morgen uit voert, veroorzaakt een ware volksverhuizing. De bewoners van ruim 25 flats dienen op zijn minst enkele uren elders onderdak te zoeken. Om vei ligheidsredenen is hen aange raden katten, honden en ande re levende have mee te nemen naar hun tijdelijk adres. Ook alle keukenkastjes van de 'ge troffen huizen' moeten ont ruimd worden. Deze extra in tensieve behandeling is nood zakelijk, omdat de kleine plaaggeesten het liefst in de buurt van etenswaar vertoe ven. Onder de slachtoffers van de 'zwarte epidemie' ontstond aan vankelijk de nodige verontwaar diging over de gang van zaken én ongerustheid over het verloop van de operatie. „Natuurlijk vind ik ook, dat er iets gebeuren moet. Het sterft hier van die vieze beesten", aldus een be woonster. „Wat me niet bevalt is de gang van zaken. Ouderen en zieken schieten in de stress als ze hun huis uitmoeten, ook al is dat tijdelijk. We hebben bovendien lang niet allemaal familie of vrienden in de buurt waar we terecht kunnen. Dat uit- en in ruimen van de keuken is voor sommigen ook een bijna on doenlijke klus. Als de medewer kers van het ONS klaar zijn, moeten we allemaal zelf met een zakdoek voor onze mond de ra men gaan openzetten. Pas na een kwartier ventileren zou de lucht weer gezuiverd zijn van het gif. Dan kunnen we schoonmaken, maar zes weken lang mogen we niet stofzuigen langs plinten en in naden en kieren. Ik vind het niet normaal dat ons bij al deze overlast geen enkele hulp of op vang wordt geboden." Commotie Hoofd van de afdeling reiniging van het ONS, TH. van der Meer, kan de ongenoegens van de Lisztpleinbewoners wel begrij pen. „Het is natuurlijk heel ver velend als je erdoorheen moet, maar het kan niet anders. Ik vind al die commotie ook enigs zins overdreven. Maar ja, wij zijn dag-in-dag-uit bezig met het verdelgen van dit soort onge dierte. Bij het bestrijden van kakkerlakken komt nu eenmaal heel wat kijken. Als je dat niet zorgvuldig doet, zijn ze zo weer terug en ze vermenigvuldigen zich razendsnel. Wij spuiten gif vermengd met water op alle risi co-plekken. Dat verdampt bij goed luchten in ongeveer een kwartier. Dan is er geen enkel gevaar meer voor de gezondheid van de mensen. Alleen moet het spul wel zes weken in naden en dergelijke blijven zitten voor een optimaal effect. Het gif is dan uitgewerkt en het is afhankelijk van ieders persoonlijke hygiëni sche voorkeur of het verwijderd wordt of niet. Vervelend alle maal, maar een vlooienplaag is tienmaal zo moeilijk te bestrij den. Het bieden van extra hulp of opvang is niet onze taak, maar eventueel die van de huis baas." Woningstichting Noordvest is eigenaar van de flats aan het Lisztplein. Volgens voorlichtster Tinka Hurkmans is dinsdagmid dag in allerijl een bijeenkomst belegd met de bewoners 'waarbij de grootste ongerustheid wegge nomen is'. „Er bleken vooral over de veiligheid meer vragen te zijn, dan we hadden ingeschat. Gelukkig hebben we de meeste problemen opgelost, maar ver velend blijft zo'n situatie altijd. Er is nu eenmaal een hele organi satie nodig om een dergelijke plaag te bestrijden en iedereen moet meedoen, anders heeft het geen effect." Het Lisztplein mag dan straks vrij zijn van kakkerlakken, de beestjes rukken óp in Schiedam. De dieren zijn afkomstig uit tro pische landen en 'reizen mee' met import goederen en toeris ten. Normaliter sterven ze af bij koude of vorst. De hoge tempe raturen in met name flats, die in zijn totaliteit cv-verwarmd wor den, zijn er volgens Van der Meer „de oorzaak van, dat ze in steeds groter getale overleven." SCHIEDAMDe politie gaat actief optreden tegen slecht verlichte voertuigen. In het weekend van 25 en 26 november zijn in Nieuwland speciale controles gepland, waarbij bonnen worden uitgedeeld aan iedere weggebruiker wiens voertuig (fiets, brom fiets, motor of auto) niet op de juiste wijze is verlicht. „Uit onderzoek is gebleken dat er in Schiedam 's morgens en 's avonds door veel weggebruikers weinig verlichting wordt gevoerd. Dit maakt vooral de fietser en bromfietser in deze donkere dagen slecht zichtbaar voor het overige verkeer. Hierdoor ontstaan veel gevaarlijke verkeerssituaties en aanrijdingen", aldus politiewoord voerder Y. Eddini. „Tevens is ons opgevallen dat ook door nogal wat automobilisten weinig aandacht wordt besteed aan de verlich ting. Bij veel bestuurders bestaat blijkbaar het misverstand dat het is toegestaan om mistverlichting aan de voorzijde van de auto te voeren in combinatie met dimlicht. Volgens de Wegenverkeerswet is dat echter verboden. Dit soort licht werkt namelijk verblindend voor het overige verkeer." Het is de bedoeling dat van de verkeerscontrole een preventieve werking uitgaat, benadrukt Eddini. Audiomeubel WILCO WATERWEG Na het ludie ke protest op de Kruiskade in Rotterdam - twee weken geleden - worden de acties bij de politie nu feller. Het overleg over de nieuwe CAO is voor de derde keer afgebroken, wederom was het struikelblok de financiële vergoeding voor ongemakken. „Ik heb nog nooit zo'n actiebe reidheid gezien als nu. Het is grimmiger ook. We hebben best moeite om mensen te weerhou den van harde actie", zegt verte genwoordiger Van der Zee. Zijn collega De Neef onderstreept dat: „De organisatiegraad bij de politie is zeer hoog: tachtig pro cent. Veel politiemensen zijn lid van een vakorganisatie. Ze du wen ons als het ware in de rug. Die dertienhonderd mensen die we in enkele dagen op de been kregen bij Luxor geeft aan dat de actiebereidheid groot is." Kort nadat het overleg tussen de politiebonden en minister H. Dijkstal (Binnenlandse Zaken) dinsdagmiddag was afgebroken, kwam het antwoord van het korps Rotterdam-Rijnmond, waaronder Schiedam valt. Afge zien van de werkonderbrekingen zijn er plannen vanaf komende week geen bijstand meer te gaan verlenen bij voetbalwedstrijden, om verscherpte verkeerscontro les te houden en om geen bekeu ringen uit te delen, maar waar schuwingen. Alle acties wordep overigens 48 uur van tevoren aangemeld bij de korpsleiding. Het wordt een estafette in alle districten. Voor dringende za ken, de noodhulp, is de politie te allen tijde bereikbaar. Boterdiep 36 - Rotterdam Feyenoord SCHIEDAM De Gorzen staat niet voor niets bekend als de Jordaan van Schiedam. De middenstanders gaan er in 'de gezelligste wijk' van de Bran- dersstad weer een, feestelijke de cembermaand van maken. Nie mand minder dan Sinterklaas geeft zaterdag 25 november al het startsein voor het uitgebrei de programma. De Goedheiligman arriveert helemaal in stijl per boot bij de Willemskade ter hoogte van de Groenelaan om ongeveer ll.30 uur. Vergezeld van een com pleet legioen Pieten maakt de Spaanse bisschop dan een rondwandeling door de belang- rijkse winkelstraten van de buurt: de Groenelaan en de Nieuwe Maasstraat. Liefhebbertjes krijgen in de middag de gelegenheid zich met de gulle gever te laten vereeuwi gen voor een bodemprijs. De fotograaf staat achteraan de Groenelaan. De 40-koppige winkeliersvere niging heeft de weken erna nog veel meer voor het publiek in petto. Zo wordt tussen 7 en 23 december een actie gehouden waarmee 200 waardebonnen ter waarde van een tintje te winnen zijn. En zo'n korting is natuurlijk lekker meegenomen in de dure kersttijd. Ook staat er een kerstmarkt op stapel. Daarover bericht Het Niéuwe Stadsblad nog uitgebreid in een van de komende edities. SCHIEDAM Café Podium aan de Lange Ha ven 28 zorgt de komende week voor muzikaal vuurwerk waarbij zowel de luisteraars als de doe ners aan bod komen. Zaterdag 25 november staat een optreden van Vitalis op het programma. Deze drie man sterke Nederlandse formatie houdt er niet van de geijkte paden te bewandelen en flirt graag met het onbekende. Het resultaat is een spannende mix van verschillende stijlen die toch één geheel vormen. Aanvang: 22.00 uur; toegang: gratis. Dinsdag 28 november organiseert Pro Music Store een zogenaamde clinic met de bekende drummer Lucas van Merwijk en met percussionist Martin Verdonk die in populariteit niet voor hem onder doet. Schiedammers die aspiraties hebben op die instrumenten het onderste uit de kan te halen, krijgen de kans beide heren het hemd van het lijf te vragen over hun vak. Aanvang: 20.00 uur: toegang: gratis. als het om wonen gaat SCHIEDAM - Vier 12-jarige Schiedamse meiden zijn dinsdag middag door de politie op heter daad betrapt toen zij een school bekladderden. Het viertal werd meegenomen naar het bureau en krijgt (via Halt) een alternatieve straf opgelegd. UMHOUSE *4°2S5?«>»p DONDERDAG 23 NOVEMBER 1995, 47e JAARGANG, Nr47, OPLAGE 37.374 Wegener sythofF weekbladen Het Nieuwe EEN WEGENER SiJTHOFF WEEKBLAD Stadsblad Dierkoppantoffel in zwart en bruin. Maten 30 -45. Normaal 12.95 Bristolprijs 10- T/m zaterdag ROTTERDAM: Binnanwaaplain 20 (bovan Zeamon) ROTTERDAM: op hol Zuido'lotroi von W Zuidplein IHTÏÏI71 ROTTERDAM: Aloxondrium H (»/o WC Oostirhof SPIJKENISSE: Slodhutunugo 2 (v/h Ter Meulen HOOGVLIET: Binnenban 54 VLAARDINGEN: Hooailroat 719 OUO-MUERLAND: Oostdijk 45-49 SCHIEDAM: Nieuwe Passage 8 gemiddeld bereik 73% HN De Ayk zonnebanken geven u veel meer dan de andere zonnebanken vitaliteit mooiere duurzame bruining aantrekkelijkheid weerstand veiligheid Dankbaar kado-idee Verras iemand met een Ayk kadobon Hoogstraat 160b - Schiedam Tel. 2.73.04.76 A Rotterdam Zuid: naast hoofd ingang stadion Feiienoord Olympiaweg 44a, 010- 4791944 25 M.U.V. lt|J)MI)I Geldig t/m 5 december Nieuwe Passage 40, Schiedam - h .1 Kakkerlakken rukken massaal op De getroffen flats aan het Listzplein. Vraag aan Sint Piet zo'n handige zwart metalen audiomeubel met zwenkwieltjes. Afmeting 90 cm. hoog en 53 cm. breed. In tegenstelling tot eerdere berichten zal Europa's grootste onderneming op het gebied van tapijten t.w. Oosterse Tapijten Galerie R'dam definitiet sluiten wegens dringende redenen (ziekte huidige eigenaar). Om liquiditeitsproblemen te voorkomen is met belanghebbenden in nauw overleg met bank, accountant en familie besloten over te gaan tot direkte acute verkoop van de gehele omvangrijke handels voorraad om cash flow te realiseren. Dientengevolge zal de complete voorraad tapijten uit Perzië, Pakistan. India, China en Nepal met een totale waarde van in de miljoenen worden verkocht ver beneden de prijs met kortingen tot negentig procent w.o. zeer Iraaie exemplaren in wol en zijde, alsmede duizenden hedendaagse tapijten in alle gangbare maten. Alles moet verkocht worden stuk voor stuk voor een fractie van de waarde al vanaf 50 gulden per stuk. Tapij ten zijn voorzien van een echtheid/herkomst- alsmede garantie-certificaat. Verkoop aan particulieren alsmede detailisten geschiedt uitsluitend a contant, cheques, pincode aanwezig. Maandag t/m donderdag 10.00 - 17.00 uur. Vrijdag 10.00-21.00 uur. Zaterdag 10.00-17.00 uur. Bedrijvenpark tussen van Brienenoordbrug en Feijenoord-stadion achter Sligro.Tel. 010-479 6611 Magazijnprijs Normaal van 99.- voor 79.95 nu van Sint Piet voor i Hoofdweg 18 Capelle aan den IJssel, lel. 010 - 4518844 Hillelaan 30-39 t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010-4852273 In verband met een personeelsmiddag is de Woningstichting Noordvest op dinsdag 28 november vanaf 12.00 uur gesloten. Zeer dringende klachten die direct verholpen moeten worden kunt u 's middags melden op tel.nr. 426 85 78. Op woensdag 29 november staan wij weer voor u klaar. Managementteam en medewerkers Woningstichting Noordvest SCHIESPOOR Modelspoorvereniging Schiespoor houdt zaterdag 25 no vember open huis in het tijdelijk onderkomen in de De Wildestraat 39 (zijstraat Nolenslaan). Er worden dan ook gratis servicebeurten gegeven aan modelspoor locomotieven en eventueel kleine reparaties uitgevoerd. De openingstijden zijn van 10.00 tot 16.00 uur; toegang; gratis. BRUINEN MET VERSTANPIC VOOR UW HUID EN UW PORTEMONNEE!

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 1