WERKEN ALS VRIJWILLIGER IN DE THUISZORG X 0 ruïldag STADSGIDS 1996 G-E-V-R-A-A-G-D KLACHTEN OVER AMBTENAREN BLADH00P VOOR EGELS gtrroURErre (W*S GRotvuiL De Groente/efoon voor al uw groene vraaen" 246 55 22 öo y y 5* WwmsÊw adviescommissie homo en lesbisch emancipatiebeleid Een betrokken man of vrouw..... ...voor één van de twaalf plaatsen in de Schiedamse Adviescommissie Homo en Lesbisch Emancipatiebeleid. Wat is de adviescommissie Gebroeders De Block, initiatiefnemers van de Retourette, opnieuw in de prijzen gevallen. In Vlaardingen en Schiedam is een Net werk vrijwilligers in de Thuiszorg actief. Een aantal vrijwilligersorganisaties werkt in dit netwerk samen. De deelne mers: de Oproepcentrale, de Zonne bloem, het Rode Kruis, de Unie van Vrij willigers, de S.P.D. (Praktische Thuishulp) en de Hulpdienst hebben met elkaar gemeen dat ze mensen be hulpzaam zijn in de thuissituatie. Iedere organisatie heeft haar specialiteit. U kunt daarbij denken aan het bezoeken van eenzamen en zieken, het ondersteunen van familie en vrienden van de patiënt, maar ook boodschappen doen of een wandelingetje maken. Het Steunpunt Vrijwilligerswerk en de regionale coördinator Praktische Thuishulp ondersteunen en coördineren het Netwerk. Eén van de organisaties die deelneemt aan het Netwerk is de Zonnebloem. Vrijwilligers De afval retour-winkel 'De Retourette' aan de Groenelaan van de gebroeders De Block en het idee voor een grofvuil-ruildag van H. Post zijn de winnende inzendin gen van de Milieuprijs Schiedam 1995. Uit handen van burgemeester Scheeree ontvingen de gebroeders De Block op 30 november jongstleden een kunstwerk van de hand van de Schiedamse kunstenaar Diet Wiegman. De heer Post kreeg een cheque ter waarde van duizend gulden. Het initiatief van de gebroeders De Block werd door de jury alom geprezen. "De gebroeders hebben met de Retourette een risico durven nemen, door vooruit te lopen op de regelge- ving", aldus de jury. "Zij vonden een oplossing voor de vele inzamelcontainers, die in de na bijheid van het winkelcentrum veel overlast veroorzaakten." MMMNNMMNNNNNMNMRMNMMiNMM) Verdiensten: nauwelijks, hoogstens een onkostenvergoeding! Verdienste 1. een mogelijkheid om uw ideeën vorm te geven/ten uitvoer te brengen 2. het opbouwen van ervaring en een netwerk 3. het meewerken en het beïnvloeden van het gemeentelijk beleid op allerlei terreinen De adviescommissie is een commissie die gevraagd en ongevraagd advies kan geven aan het college van burgemeester en wethouders. De com missie vergadert eens in de zes weken en is onderverdeeld in werkgroepen zoals die voor Cultuur en Media, Gemeente als werkgever, Politie, etc. Zijn er nog vragen, twijfel niet, en bel de ambtelijk secretaris van de ad viescommissie Imw. M. van Slochteren) op nummer 24 64 672 of de voorzitter (dhr. P. Groeneweg) op nummer 48 97 246 of 42 70 599. ÊÊIÈÊÊÊmiMÊiÊËKÈÈË van deze organisatie bezoeken iedere week langdurig zieken, gehandicapten en hulpbe hoevende ouderen. Ook worden voor deze doelgroepen reizen en activiteiten georgani seerd. De heer Marrevee, voorzitter van de af deling Noord en vice-voorzitter van de Stad (twee afdelingen van de Zonnebloem in Schie dam) is tevreden over het functioneren van het Netwerk. "De activiteiten die door de vereni gingen worden georganiseerd en hulpvragen kunnen nu beter op elkaar worden afge stemd", aldus de heer Marrevee. "Ook kunnen de vrijwilligers gezamenlijk cursussen volgen die gericht zijn op 'de zorg'." Aan het werken als vrijwilliger zitten veel voor delen. Je komt in contact met mensen, krijgt waardering en doet werkervaring op. De vrij willigers worden bovendien goed begeleid, zij worden niet aan hun lot overgelaten. Vrijwilli gers ontvangen geen salaris. Wel is de vrijwil liger verzekerd en onkosten worden vergoed. Als u meer wilt weten over vrijwilligerswerk in de thuissituatie of over vrijwilligerswerk in het algemeen, bel dan naar het Steunpunt Vrijwil ligerswerk Schiedam, telefoon 246 50 11. ledereen is welkom, ook zonder opleiding kunt u bij het Steunpunt terecht. Het Steunpunt publiceert op de gemeentelijke advertentiepa gina van woensdag 20 december aanstaan de een advertentie waarin de vacatures van het Netwerk zullen staan. Wilt u een beroep doen op een van de 'thuis zorgorganisaties dan kunt u contact opne men met het Centrale Meldpunt. Het Meld punt is van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur telefonisch bereikbaar onder nummer: 426 40 22. Aan het verlenen van hulp zijn overigens geen kosten verbon den. U kunt natuurlijk ook rechtstreeks contact opnemen met een van de verenigingen. Adressen en telefoonnummers vindt u in de Stadsgids. Tot slot willen wij u erop wijzen dat de AVRO in een wekelijkse televisieuitzending aandacht besteedt aan vrijwilligerswerk. De uitzendin gen, met als motto 'Leuk om te doen' vinden plaats op zondagavond om 18.10 uur. De uit zendingen van 10 en 17 december zijn gewijd aan bezoekwerk in instellingen en thuishulp. Voor klachten over het werk of het gedrag van Schiedamse gemeentebestuurders, gemeen telijke instanties en hun ambtenaren (niet van de politie en het openbaar onderwijs, wèl van het ONS en tijdelijk de WSN) kunt u terecht bij de Ombudscommissie. De Ombudscommissie onderzoekt de klach ten en kan aanbevelingen doen om eventuele fouten te verbeteren. Zij mag zich pas over een klacht buigen als de betreffende bestuur der, instantie of medewerker de gelegenheid krijgt de fout te herstellen. Daarom moet u een klacht eerst bij de betrokkene indienen. Dat kan rechtstreeks of via de secretaris van de Ombudscommissie. Voor meer informatie kunt u op maandag, dinsdag en donderdag contact opnemen met de secretaris van de Ombudscommissie, mevrouw mr F.C. Waar denburg, telefoon 246 5812. Het adres van de Ombudscommissie Schiedam luidt: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. In het Gemeentelijk Informatiepunt (hal Stadskantoor) is een folder van de commissie te vinden. 'Afval' belangrijke inspiratiebron bij Milieuprijs Schiedam 1995 Iet! „W -A m Ook het idee van de heer Post kreeg de nodige waardering. De naam 'grofvuil- ruildag' spreekt eigenlijk voor zich. Bewoners kunnen op deze dag hun grofvuil buiten zetten, de nog bruikbare spullen kunnen zij met elkaar ruilen. Het afval dat overblijft, wordt aan het einde van de dag door de NV ONS opgehaald. De jury: "Wij vinden het be langrijk dat 'alle Schiedammers' bij de uitvoe ring van dit idee betrokken worden. Boven dien wordt de afvalberg ook met dit idee verminderd." Uit de binnengekomen inzendingen bleek overigens dat niet alleen de prijswinnaars 'afval' als inspiratiebron hadden gekozen. Bij veel deelnemers stond het onderwerp 'het verkleinen van de afvalberg' centraal. EERVOLLE VERMELDING Het automobielbedrijf D.B. Baris en een acht tal wijkteams uit Schiedam-zuid kregen een eervolle vermelding. Het automobielbedrijf, gevestigd aan de Van Deventerstraat, is vol gens de jury een voorbeeld voor de slopers branche. Het bedrijf houdt zich op milieuver antwoorde wijze bezig met het demonteren van motorvoertuigen. Verschillende afvalstof fen worden gescheiden. Bovendien zijn er preventieve maatregelen genomen, zoals het plaatsen van vloeistofdichte vloeren en een olie-afscheider. De wijkteams uit Schiedam- zuid kregen een eervolle vermelding, omdat zij de eigen buurt schoonhouden, door zwerf vuil op te ruimen, groenvoorziening te onder houden en reparaties uit te voeren. Tot slot een overzicht met de overige deelne mers aan de Milieuprijs Schiedam 1995: de fa milie Van Kraaij, Bedrijfsgemeenschap Schie- mond, Nefkens Eurodam B.V., A8<G van der Vlies, G. Trade, H.L. Dekker, bewonersvereni ging "Wonen en Leven Nieuwland", mevrouw B.J. Looyen, C.H. Munnik en Milieudefensie Schiedam. De gemeente bedankt alle deelnemers voor hun inzending en gaat na in hoeverre de in gezonden ideeën uitgevoerd kunnen worden. Wanneer u in de winter een egel in uw tuin wilt laten huizen, tet beste de afgevallen bladeren en takken van bomen en struiken op, p vegen. Deze hoop legt u dan achter in uw tuin neer. De kans d$Mfr« winter een egel op afkomt en erin wegkruipt is redelijk grjg Als een egel zijn plekje in uw mogelijk stoort. Hij heeft tuur niet meer boven het algemeen raakt zo'n 'gevonden, ts het belangrijk dat u hem zo weinig overwinterirtgsplek. Als de buitentempera- vinterslaap. Hij slaapt over briode eet de egel niet. Hij oor een slaap omgevi Heeft u z bel dan Vakker wordt. Vaak scharrelt ?niets. U kunt hem dan helpen rden bozen. De darmen van de rvan dood gaat is zeer groot. Als u vaarschijnlijk ziek. Het is dan zaak dat egelopvang of de afdeling Natuuront- komen de egel ophalen. Wanneer de winter- Vanzelf weer op zoek naar voedsel. Hij struint zijn Én en slakken. Weldra is hij weer op zijn oude gewicht ragen, entelijke Groentelefoon, tel: 2465522. Mi: Medio december wordt de Schiedamse Stadsgids 1996 huis-aan-huis bezorgd. De Stadsgids is een handzaam boekje waarin gemeentelijke informatie te vinden is, o.a. de gemeentelijke wegwij zer, informatie over de gemeenteraad en het college van B&W, een plattegrond en straatnamenregister, gegevens over talloze Schiedamse verenigingen, orga nisaties en instellingen. Evenals vorig jaar is de 'Wegwijzer voor 55- plussers', een bijdrage van de Stichting Wel zijn Ouderen Schiedam, in de gids te vinden. In deze bijlage vindt u informatie over onder andere activiteiten, geldzaken, vervoer en zorgvoorzieningen voor ouderen. Voor het eerst dit jaar is de 'Milieuwijzer' in de Stadsgids opgenomen. Deze bijlage bevat onder meer informatienummers, bijvoorbeeld voor vragen over de inzameling van afval of over bodemvervuiling. Het is de bedoeling dat bij alle huisadressen in Schiedam een Stadsgids wordt bezorgd. Heeft u echter een ja/nee of nee/nee sticker op uw brievenbus dan krijgt u geen Stadsgids op uw huisadres. Wie rond 10 januari nog geen Stadsgids heeft ontvangen, kan contact opnemen met Bureau Voorlichting en Kabinet van de gemeente (telefoon: 246 53 891. Uitnava* Gpmppnfp Uitgave: Gemeente Schiedam Redactie: Bureau Voorlichting en Kabinet Tel. 246 56 76 Foto's: Jan van der Ploeg Datum: 6 december 1995

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 24