SCHIEDAM 'Waterland* voor vrienden Feestelijke trip naar Kerstcircus in Carré Videoclip Threnody Jubileumvoorstelling over angstwekkend ritueel Kwaliteit, variatie en prijs van de zeer verzorgde kerstmenu's van WOO PING, zijn een bezoek aan het stijlvol ingerichte restaurant meer dan waard. Inloopconcert in Grote Kerk Pulp Fiction in Het Filmhuis Kleuter-opera in De Teerstoof Stemmen van overledenen Kerstballentocht Open Minded in De Grote Markt Kiek uut in De Teerstoof HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 6 DECEMBER 1995 49-1442 SCHIEDAM Het inloopcon cert in de Grote Kerk van zater dag 9 december wordt verzorgd door het Lithurgisch Ensemble Maassluis onder leiding van Adi Sonneveld. Medewerking ver leent de organist Rolf Nagelker- ke. Op het programma staan zo genaamde vroege 'carols'. Het publiek krijgt gelegenheid om mee te zingen. Aanvang: 15.00 uur; toegang: gratis. SCHIEDAM In Het Filmhuis in gebouw De Teer- stoof aan de Nieuwstraat 12 wordt vrijdag 8 en zaterdag 9 december 'Pulp Fiction' ge draaid. In deze film besluit een verliefd stel voortaan res taurants te overvallen, omdat slijterijen niet langer een lu cratief doelwit vormen. De gangsters Vincent en Jules brengen een onverwacht be zoek aan een paar jongens die een koffer van gangster baas Wallace hebben ont vreemd. Bokser Butch Cool- idge is door diezelfde Wallace omgekocht om neer te gaan in de vijfde ronde van een belangrijke wedstrijd. Neem drie plost van oude Amerikaanse B-films, zet Quentin Tarantino (van Re servoir Dogs) aan de regie en het resultaat is een enerveren de, amusante en bij vlagen gewelddadige film. John Tra volta en Uma Thurman teke nen voor de hoofdrollen. Aanvang: 21.30 uur (vrijdag) en 20.30 uur (zaterdag). Toe gang: 6,- voor donateurs; donateur worden kost 8,50 inclusief eerste film. SCHIEDAM De beren, een grote en een kleine, wandelen door het bos. De kleine beer hoort steeds weer nieuwe gelui den. Te beginnen met slof, slof, slof. Het blijken zijn eigen stap pen te zijn. Uiteindelijk komen ze thuis en zijn ze heerlijk veilig bij elkaar in hun hol. Dan ko men de indianen. Een grote en een kleine indiaan. Zij zijn niet bang voor beren. Ze peddelen met hun kano. Zij vangen vissen en eten ze op. Dan komen vader en dochter. Zij gaan een hele grote vangen, want ze zijn niet bang. Lukt het hun om een beer te pakken te krijgen? Deze kleuter-opera bestaat uit drie delen en vast staat dat kin deren na het zien ervan voorlo pig alleen zullen gaan slapen, nadat ze de nodige wilde india- nenkreten geslaakt hebben. Hel theater waarschuwt ouders die daar niet van gediend zijn, om hun kroost niet naar deze voor- sterlling te sturen Aanvang: 14.00 uur. Leeftijd: drie tot acht jaar. Toegang: 7,50. reserveren kan bij de Schie- damse Theaterkassa, Brede Marktsteeg 3, telefoonnummer 1269563. Openingstijden van dinsdag tot en met zaterdag tus sen 10.00 en 16.00 uur. SCHIEDAM Jan van Asch en Herman Baas geven donder dag 7 december uitleg over het fenomeen bandstemmen en een demonstratie tijdens een bijeen komst van Spirituele Vereniging Harmonia. Tevens wordt verteld hoe het mogelijk is om stemmen van overledenen op te nemen. De avond wordt gehouden in wijkcentrum Nieuwland, Wi- bautplein 165. Aanvang: 20.00 uur; toegang: 7,50. SCHIEDAM De heemtui- neicursies van december en ja nuari in de heemtuin van het Beatrixpark komen te vervallen. Hervoor in de plaats komt een 'Kerstballentocht' op woensdag 27 december. De kerstman komt persoonlijk het startsein geven om 10.00 uur in de kinderboer derij in het park. Tot 15.00 uur kunnen zowel volwassenen als kinderen daar ook een routebe schrijving van de wandeling op halen. De kerstballentocht kan ook gelopen worden op 28, 29 en 30 december tussen 11.00 en 15.00 uur. Meer informatie bij Marcel Scheefhals van de afde ling natuurontwikkeling van de gemeente, telefoonnummer 2465521. VLAARDINGEN In café de Grote Markt op het gelijknamige adres speelt zaterdag 9 december de formatie Open Minded. Deze vier man sterke band brengt een combinatie van stijlen als funky metal en heavy funk core. Aanvang: 22.00 uur; toegang: gratis. SCHIEDAM De .vereniging Vrienden van het Stedelijk Mu seum Schiedam werd in 1954 op gericht en tot op de dag van vandaag is de band tussen de leden en het culturele bolwerk op de Hoogstraat een hechte. De Vrienden dragen ondermeer bij aan de collectievorming van het museum en financieren méé aan grotere projecten. De liefde is wederzijds, want het Stedelijk op haar beurt geeft vrienden gratis toegang en verzorgt bijvoor beeld excursies naar tentoonstel lingen in andere steden. Vriend worden kost 25 gulden en is de komende paar weken extra aantrekkelijk. Op verzoek van de Vereniging maakte Hen- ny van Leeuwen, een bekend Schiedam's beeldend kunste naar, veertig olieverfschildereij- en rond het thema 'Waterland'. De werken (met een formaat van 30,1 bij 45,6 centimeter) maken onderdeel uit van een serie, maar verschillen allemaal onderling qua vorm en kleur. Exclusief lijst kosten de schilderijen 300 gul den. Alle leden, dus ook de nieuwkomers, kunnen profiteren van deze aanbieding. De serie van Henny van Leeuwen wordt zaterdag 16 december tijdens een kijkdag tentoongesteld. Aanmelden kan bij het secretari aat van de vereniging Postbus 3020, 3101 EA, Schiedam. Het Postbanknummer is 471832. Bij binnenkomst van Specialiteitenrestau rant Woo Ping valt direct de sfeervolle in richting op. De smaakvol gedekte tafels nodigen uit voor een gezellig etentje. Maar ook voor personen die de speciali teiten liever thuis gebruiken is een zeer ruime gezellige afhaalruimte ingericht. Bedrijfsleider Anja Hu Cheng is bijzonder trots op haar nieuwe restaurant. „Vooral met de kerstdagen willen wij onze gasten extra verwennen", vertelt zij. Vijf kerstmenu's „Wij verzorgen vijf uitgebreide kerstme nu's vanaf 42.50 gulden per persoon tot en met 89.50 gulden. Voor deze bedra gen mogen onze gasten heel wat ver wachten. Ook het kerst-afhaalmenu voor minimaal twee personen is heel bijzon der. Men kan een keuze maken uit twee afhaalmenu's van respectievelijk 32.50 gulden en 39.75 gulden. Als u meer wilt weten over de kerstme nu's dan kunt u altijd informatie vragen bij Woo Ping. Attentie Bij alle kerstmenu's zit een verrassings dessert. Ook krijgen de gasten na afloop van het diner een kerstcadeautje van de zaak. We verzorgen ook een. vegetarisch kerst diner. Schiedammers die met de kerstda gen in een sfeervolle ambiance willen ta felen doen er goed aan bijtijds een tafel bij Woo Ping te reserveren. Dit kan via te lefoon 473 06 00/473 72 25 of door mid del van een fax naar nummer 273 11 33. W00 PING Chinees-Indisch Thais Specialiteiten restaurant Julianalaan 122 (hoek Burgemeester Knappertlaan) 31116 JW Schiedam SCHIEDAM Geen zin om alle vrije dagen rond de kerst thuis te zitten? De Stichting Schiedamse Theaters heeft een trip georga niseerd naar het Wereldkerstcircus in Koninklijk Theater Carré. Om ongeveer 18.45 uur vertrekt een bus vanaf station Schiedam- Rotterdam West richting Amsterdam. De voorstelling belooft een geweldig spektakel te worden. Tiental len artiesten uit Pyong Yang, Las Vegas, Moskou, Peking en tal van andere landen staan enkele weken samen met de absolute wereldtop in een piste. Hoogtepunt dit jaar is de deelname van Noord Korea. De luchtwonderen die acrobaten uit dit land presenteren op een vliegende trapeze met springplank zijn een sensationele wereldprimeur. Nieuw voor Europa is ook het 'trapezium', een ballet van vier vrouwen die synchroon dezelfde sprongen maken in de lucht. Het Wereldkerstcircus wemelt van andere hoogtepunten zoals het optreden van John Campolongo die op het Circusfestival in Monte Carlo de Zilveren Clown kreeg. De trip kost inclusief toegang 55 gulden (kinderen tot en met 12 jaar 5,- korting). Kaarten kunnen gereserveerd worden bij de Schiedamse Theaterkassa, Brede Marktsteeg 3, telefoonnummer 4269563. De openingstijden zijn van dinsdag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur. SCHIEDAM 'Kiek uut' - vrijdag 8 december in De Teer stoof in de Nieuwstraat 12 - is een avondvullend programma van Kiki Heessels. Een jongeda me uit de Achterhoek gaat hoopvol op pad en beschrijft de wereld om haar heen. Alles is verrekte anders dan ze ooit ge dacht had. Niet meer of minder, maar anders. Zeker als je uit de rustige Achterhoek terecht komt in Amsterdam. Kiki brengt een veelzijdige voor stelling over hoop treurnis, lief de, levenslust, lastige lusten en ander walgeluk. Heessels schrijft haar eigen teksten en muziek. Ze vertelt, acteert en danst. En zo ontpopt zich een sprankelend verhaal over iemand die met minder geen genoegen neemt. Het is een gaaf debuut met een sprankelende uitvooering. De overkoepelende filosofie van de voortselling? Het leven is een feest, maar ze hebben de ver keerde mensen uitgenodigd. Aanvang: 20.30 uur: toegang: 19,50. Reserveren kan bij de Schiedam se Theaterkassa, Brede Markt steeg 3, telefoonnummer 4269563. De openingstijden zijn van dinsdag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur. SCHIEDAM De videoclip van de Schiedamse formatie Threnody wordt vrijdag 15 de cember voor het eerst uitgezon den op Music Factory in het programma Wet 5 Wild. De eer ste uitzenddatum op MTV is nog niet bekend. Gitarist Erik van de Belt heeft besloten om na zeven jaar trou we dienst uit Threnody te stap pen; dit omdat band- en gewone- leven moeilijk te combineren zijn. Audities voor nieuwe gitaristen beginnen op 7 december. Inl. via telefoonnummers 4730930 of 0654-622823. SCHIEDAM - Voor stadsgenoten die graag een Chinees, In disch en Thais restaurant bezoeken is er goed nieuws. Sinds drie maanden is namelijk op de hoek van Julianalaan/ Burgemeester Knappertlaan restaurant V\/oo Ping gevestigd, gespecialiseerd in Oosterse gerechten. SCHIEDAM Ze willen het publiek vermaken en ken nelijk lukt dat al veertig jaar met succes, want nog steeds laten de leden van Toneelvere niging Othello van zich horen. Othello brengt niet zoals de naam zou doen vermoeden stukken van het kaliber van Shakespeare maar wel voor stellingen die het midden hou den tussen klucht en blijspel. Othello werd op 2 november 1955 opgericht vanuit de Katho lieke Arbeiders Jeugd De Kore naar door onder andere Piet de Kaper. Deze houdt zich nog al tijd bezig met regisseren, alleen niet bij Othello. De toneelvereni ging speelt al vanaf de oprich ting stukken in het' klucht en blijspel genre. Oudere Schiedam mers zullen zich ongetwijfeld nog de optredens in zaal Irene, Musis Sacrem en Arcade herin neren. Ook vond in die begin jaren zo af en toe een voorstel ling plaats in de Stadsgehoor zaal. Daarna werd uitsluitend in het Passage Theater en in De Teerstoof opgetreden. Koos Huijbrechts en Ernst Hoogstra ten. waren geruime tijd als regis seur bij Othello betrokken. Verlanglijstje Voorzitter Cor de Groot is sinds 1981 verbonden aan het toneel gezelschap en hij kijkt met veel regisseur Nancy MaeGillavry, die ook betrokken is bij de SCHAT-producties, wordt op zaterdag, 9 december het blijspel De Cocospalm op de planken gezet. Het stuk is geïnspireerd op een ritueel dat bij bepaalde wilde volksstammen in Afrika gebrui kelijk is. Ouderen die hun omgeving tot last zijn. worden gedwongen in de top van een cocospalm te klimmen. Als men daar goed en wel zit begint de familie onder aan de boomstam te schudden. Als de oude man zich kan blijven vasthouden dan mag hij nog een jaar verder leven. Valt hij eruit, dan gaat hij in een grote kookpot. De voorstelling vindt plaats in de aula van Spie- ringsghoek en begint om 20.15 uur. plezier terug naar de voorstellin gen in het Passage Theater. „Toen speelde we nog weieens voor een uitverkochte zaal", ver telt hij. „Het is alweer tien jaar geleden dat we bijzonder veel succes hadden met de voorstel ling Please no sex in Sussex. Door de sloop van het Passage Theater vinden onze uitvoerin gen tegenwoordig elders, zoals in de aula van Scholengemeen schap Spieringshoek, plaats. De Teerstoof is voor onze optredens meestal te klein ofschoon we daar ook een keer een stuk van Neill Simon speelden 'Een doos vol kruimels'. Othello heeft vijf tien vaste spelers. Uitbreiding van dit aantal met mannelijke spelers staat op het verlanglijstje van de vereniging. Waar nu precies de grens ligt tussen klucht en blijspel kan Cor de Groot moeilijk aangeven. „Ik heb dat al eens opgezocht in een encyclopedie maar eerlijk gezegd werd ik daar ook niet wijzer van. Toch vinden wij als Othello-spe- lers dat in ons repertoire alleen blijspelen thuis horen, die heb ben naar onze mening toch een wat hoger niveau dan een klucht. Dus geen John Lanting deur in- deur uit scènes met de geijkte grappen, maar een toneelspel met inhoud." Cocospalm Othello zou Othello niet zijn als het veertigjarig bestaan niet zou worden gevierd met een toneel voorstelling. Onder leiding van De serie 'Waterland' van Henny van Leeuwen V Press Service 0546-576525 ADVERTORIAL Kiki Heessels foto HERMAN POPPELAARS Het blijspel al veertig jaar de grote kracht van Othello 'Tableau de la troupe' van De Cocospalm. Links aehter op de foto Nancy MaeGillavry

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 7