ALCHEMILLA Gezondheidsadviezen Suikerziekte Snel herstel van maagklachten <111111 Hulp voor uw huid Wilt u moeder worden? Denk dan ook aan Foliumzuur! Rennie Bij hoest in elke fase: neem je Balsoclase Hartversterkende capsule met de ziel van de wijn Chinese kruidenpilhet divecte antwoord op spier- en gewrichtsproblemen Bach Remedies: Negatieve gevoelens worden positieve stemmingen iSAj c -"S COMPLEX Alchemilla Uw vo ordeefr^O-' L I I door G. van Lieshouthuisarts mmmimmoowm niss-mtms fosjbus 15;- iwacsmmm *51 WOENSDAG 13 DECEMBER 1995 50-463 mi De Chinese kruidenpil te gen spier- en gewrichts pijnen was enige tijd gele den in het nieuws naar aanleiding van een onder zoek uitgevoerd door de reumatoloog Dr. J.R. Tis- scher. Dr. Tisscher publiceerde in het toonaangevende blad "Arts Alternatief" zijn po sitieve ervaringen met de Chien Pu Wan-pillen. On dersteund door publikaties van ondermeer Japanse uni versiteiten concludeert de specialist uit Den Bosch dat bij 75% van de onderzochte personen na een maand een duidelijke verbetering op trad. Het meest opvallende was de directe verbetering bij pijn en zwelling van de ge wrichten, waardoor de func tie hiervan verbeterde. Chinese geneeskunde Anders dan in Westerse lan den werkt de Chinese genees kunde met verschillende na tuurlijke kruiden. Als enige in Europa heeft Bae Shian de originele Chien Pu Wan pil len ontwikkeld die een kom- binatie van 20 ingrediënten bevatten. Daarin schuilt ook de kracht van het produkt. Ieder kruid heeft een speci fieke werking en activiteit. Het totale produkt draagt dus zorg voor de versterking van beenderen, spieren en ge wrichten. Bovendien bevor dert de Chien Pu Wan-pil de bloedcirculatie en zorgt voor een versnelde afvoer van af valstoffen zoals bijv. urine zuur. Het werkt ook ontste- kingsremmend en pijnstil lend en heeft bij normaal ge bruik geen bijwerkingen. Positieve reakties De Nederlander M. Thomas, die de Chinese kruidenpil ontdekte en naar Europa im porteert zegt: "De resultaten van de Chien Pu Wan-pil zijn vaak frappant. Dagelijks krij gen wij brieven van mensen, die jarenlang gezocht hebben naar een probaat middel en dat nu in dit produkt gevon den hebben. Vooral mensen met klachten van reumatische aard, zoals stramme en pijn lijke gewrichten (artrose) on dervinden er veel baat bij. Vaak merken gebruikers al na twee weken een flinke verbe tering." Voor meer informatie kunt u tijdens kantooruren bellen met de Chien Pu Wan info lijn: 013-5284976. U krijgt dan persoonlijk antwoord op uw vragen. De Chien Pu Wan-pillen, een geregistreerd merk van Bae Shian Neder land zijn uitsluitend verpakt in het bekende blauwe doos je, dat verkrijgbaar is bij dro gist, apotheker en reform huis. 9 Chien Pu Wan de eerste, de echte verpakt in het bekende blauwe doosje). Ruim zestig jaar gele den ontdekte de Engel se arts Dr. Bach dat tal van psychische en li chamelijke klachten worden veroorzaakt door geestelijke on evenwichtigheid. Ziek ten ontstaan vaak, al dus Dr. Bach, omdat mensen niet zichzelf kunnen zijn. Hoe ver der de twintigste eeuw vordert, hoe meer blijkt dat Bach daarin gelijk krijgt. Immers, veel mensen staan te genwoordig onder gro te druk. De wachtka mers van dokters en psychiaters zitten over vol. ;i Dr. Bach zocht en vond een nieuwe methode om negatie ve gemoedsstemmingen te veranderen in positieve ge voelens. Die methode heet: de Bach Flower Remedies. Het zijn natuurlijke middelen in de vorm van allerhande bloesems. Daarvan maakte Bach extracten en hier weer van tincturen, waarmee hij zijn patiënten behandelde. Het gaat om 38 tincturen waarmee de gebruiker zelf al lerlei gemoedsstemmingen I kan behandelen. Al deze be kende gemoedsstemmingen zijn ondergebracht in zeven hoofdgroepen, t.w. angst, on zekerheid, onvoldoende inte resse in het hier en nu, een zaamheid, overgevoeligheid, moedeloosheid/Wanhoop en overbezorgdheid voor het welzijn van anderen. Rescue Remedy Bach ontwikkelde een heel belangrijke remedie voor de behandeling van acute en stress-situaties: de Bach Res cue Remedy. Dit is een tinc tuur die vrijwel direct helpt in situaties die grote emoties oproepen. Zoals bij enorme schrik, grote paniek, ver wardheid, ongelukken, zware stress en andere schokkende gebeurtenissen of teleurstel lingen. Ook als u belangrijk nieuws verwacht, examen moet doen of moet spreken in het openbaar, verschaft de Bach Rescue Remedie u kalmte en tegenwoordigheid van geest. Er is ook Rescue Crème, die zeer heilzaam is bij huidbe schadiging, kneuzingen, uit slag, wondjes, blauwe plek ken, verbrandingen, e.d. Overigens is het aardige, dat ook dieren baat kunnen heb ben bij de Bach Bloesem Re medies. Meer informatie De meeste bibliotheken heb ben één of meer van de 15 Nederlandstalige boeken die handelen over de Bach Bloe sem Remedies. Wie snel meer wil weten over deze effectieve methode, kan de folder halen bij de betere drogist erybf re formzaak. Bach is ook te be stellen bij de apotheek. U kunt ook de Bach-informatie- lijn bellen (0341-427626) voor het dichtstbijzijnde ver kooppunt of de gratis folder. Rt.SC I I «EMLDl Als u overweegt om zwan ger te worden denkt u na tuurlijk in eerste instantie aan alle blijde zaken die met een zwangerschap te maken hebben. Maar te gelijkertijd beseft u ook de verantwoordelijkheid die met een zwangerschap sa men gaat. Zo let u nog be ter op wat u eet en drinkt, en u kent het gevaar van roken. Allemaal vanzelf sprekende zaken waar u rekening mee houdt. Maar wist u ook al dat het ge bruik van foliumzuur in dat rijtje thuishoort? Onderzoek heeft aangetoond dat het gebruik van foliumzuur het risico op het krijgen van een kindje met een afwijking aan het centrale zenuwstelsel aanzienlijk vermindert. De ernst van dit soort aangeboren afwijkingen, en het bewezen nut van extra foli umzuur is voor de Overheid vol doende reden geweest om dage lijks gebruik te adviseren aan alle vrouwen met een kinderwens. Deze afwijkingen ontstaan echter al in de eerste 4 weken van de Een druk leven. Net even te weinig tijd nemen om goed te eten. Dan kan je maag wel eens problemen geven. Brandend maag zuur en zure oprispingen wijzen erop dat de zuur graad in de maag niet is zoals hij zijn moet. Voor dit soort problemen is er Rennie. Een betrouwbaar middel dat snel en effec tief helpt. In Nederland hebben ongeveer 25% van alle inwoners last van maagklachten. Een gevoelige maag, te veel of verkeerd eten kan een oorzaak zijn. Maar ook een gejaagd leven en spanning kunnen de maag doen opspelen. Vaak is de zuurgraad in de maag dan verstoord door een teveel aan maagzuur. Dergelijke klachten zijn meestal zo hinderlijk dat je er snel vanaf wilt komen. Door het maagzuur te neutraliseren, ver minderen de klachten. En Rennie zorgt ervoor dat maagzuur snel zwangerschap, dus voor u goed en wel zelf weet dat u zwanger bent! Wanneer gebruiken? Omdat deze aangeboren afwij- wordt geneutraliseerd. In Nederland is Rennie het meest gebruikte maagmiddel. Niet zo verwonderlijk, want het Het Nationaal Huidfonds heeft een boekje ontwikkeld om mensen die wel eens last hebben van hun huid (jeuk, bultjes, branderigheid, schil ferende huid) van nuttige ad viezen te kunnen voorzien. Dit boekje kunt u gratis krij gen bij uw drogist. Het boekje is bestemd voor iedereen die een snel geïrriteerde of een zeer gevoelige huid heeft. Mensen met zo'n huid hebben een grotere kans op het ontwik kelen van huidklachten dan men sen met een normale huid. Een juiste verzorging en goede voor zorgsmaatregelen kunnen een hoop problemen voorkomen. In het boekje wordt uitgebreid aan dacht besteed aan de funktie van de huid, oorzaken van huidpro blemen en hoe er mee om te gaan. Het boekje bevat dan ook vele nuttige adviezen en prakti sche tips. zoek. Omdat het fonds geheel af hankelijk is van giften en dona ties, is de "hulp voor uw huid" uitgave gesponsord door Sporex. Sporex produkt en zijn bedoeld vordert wetenschappelijk onder- voor de dagelijkse reiniging en Geïrriteerde huid Het Nationaal Huidfonds steunt mensen met een huidaandoe ning, geeft voorlichting en be kingen zo vroeg in de zwanger schap ontstaan, zult u dus ook heel vroeg met het gebruik moe ten beginnen. Om optimaal pro fijt te hebben van extra folium zuur kunt u het beste beginnen met dagelijks gebruik als u stopt met voorbehoedmiddelen en dit vol te houden tot en met 10 we ken na de eerste dag van de laat ste menstruatie. Natuurlijk kunt u foliumzuur rustig blijven ge bruiken ook als het wat langer duurt voordat u zwanger wordt. Evasin Foliumzuur Er wordt een dagelijkse extra hoeveelheid Foliumzuur van 0,4 mg geadviseerd. Precies de hoe veelheid die in Evasin zit. Dit zijn kleine capsules die makkelijk zijn in te nemen. De capsules zitten in blisters die aan de ach terzijde zijn voorzien van een slik-dagaanduiding. Zo kunt u precies zien wanneer u de vorige capsules hebt ingenomen. Evasin is verkrijgbaar bij drogist en apo theek. Als u meer informatie wenst over Evasin Foliumzuur kunt u schrijven naar: Vemedia B.V., Postbus 502, 1380 AN Weesp. Bellen kan natuurlijk ook: 0294- 465905. doet snel en effectief zijn werk bij mensen met maagproblemen als brandend maagzuur en zure op rispingen. Binnen enkele minu ten is er al verlichting van de klachten te merken. Een resultaat waar men tevreden mee is. Vertrouwd en gemakkelijk Omdat Rennie al zo lang door zo veel mensen wordt gebruikt is het een vertrouwd middel gewor den, dat in vele huishoudens een plaats in de huis-apotheek heeft gekregen. Het mag ook worden gebruikt door vrouwen in de zwangerschap en tijdens de borstvoeding. Door de handige meeneemver- pakking heb je het altijd bij de hand om maagklachten te lijf te gaan. Dat is ook het grote voor deel ervan. Want Rennie kun je overal en altijd gebruiken. Lees voor gebruik de bijsluiter. Rennie is verkrijgbaar bij drogist en apotheker. Voor meer infor matie: Roche Nicholas B.V., tel. 0497-381833. verzorging van de snel geïrriteer de huid. De produkten bevatten geen bestanddelen die allergische of overgevoelige reakties kunnen veroorzaken. Ze zijn vooral ge schikt voor mensen met huid klachten, een droge of oudere huid, maar ook voor de baby huid. Sporex produkten bestaan uit dagelijkse reinigings- en ver- zorgingsprodukten, zoals zeep, deodorant, shampoo en crèmes. Huid Info lijn Heeft u wel eens last van huid problemen? Vraag dan naar het boekje bij uw drogist. Voor vra gen over chronische huidaandoe ningen, de behandeling hiervan of adressen van patiëntenvereni gingen, kunt u tijdens kantooru ren bellen met de Huid Info lijn: 026-3514160. U kunt hier ook informatie opvragen over de uit gave "Hulp voor uw huid". Voor informatie over Sporex bel 0318-545222 heeft een positieve invloed bij gewrichts problemen geeft verlichting bij reumatische aandoeningen draagt zorg voor een goede opbouw van het beendergestel bevordert de uitscheiding van afvalstoffen, met name van urinezuur (jicht) Elders gezien voor ÏOO ml Zl sRPtBON ONJVANOT O samen slechts Natuurlijk Leven Homeopatheek Reform Kruiden Spuistraat 6 Haikulo 5 - 9 Spijkenisse Rotterdam Tol. 01880- 13)1-18 Tel. 010 - 481 14 54 Hoogstraat 15 Schiedam Tel. 010 -426 32 80 Iedereen heeft een bepaalde hoeveelheid suiker in het bloed. Bij suikerziekte of diabetes mellitus heeft iemand te veel suiker in zijn bloed. Doordat er te veel suiker in het bloed zit, zit er ook suiker in de urine. Hoe komt het? De stof die ervoor zorgt dat we niet te veel suiker in het bloed krij gen heet insuline. Bij suikerziekte wordt er te weinig of zelfs geen insuline gemaakt. We kennen twee typen suikerziekte. Type I: iemand maakt zelf geen insuline en moet insuline toege diend krijgen via spuiten. Dit noemen we insulineafhankelijke dia betes. Type II: iemand maakt te weinig insuline. Door afvallen en gezon de voeding of door de produktie van insuline met tabletten te ver hogen, kan men het suikergehalte in het bloed zo normaal moge lijk houden. Wat kunt u er zelf aan doen? Eet gezond. Dat wil zeggen: niet te vet eten, niet veel zout gebrui ken. voldoende groente en fruit gebruiken, niet meer dan 2 glazen met alcohol per dag gebruiken en zorgen dat overgewicht ver dwijnt. Verder is het goed om dagelijks aan lichaamsbeweging te doen. Mensen met diabetes type I controleren steeds vaker zelf hun suiker in het bloed en passen hun spuiten daarop aan. Misvatting Het suikervrije dieet is afgeschaft. Mensen met suikerziekte mogen wel suiker gebruiken, als ze maar op het gewicht letten. Bovenstaande gezondheidsadviezen en tips vindt u in een han dig boekje: de Gezondheids Almanak. Bestellen: maak f 8.95 over op bankrek. nr. 226425533. t.n.v. Press Partners B.V.. o.v.v. uw naam. adres en woonplaats. Binnen 2 weken heeft u het dan in huis. Ook verkrijgbaar bij boekhandel en drogist. Iedereen kent wel het ge voel dat hoesten maar niet wil ophouden. Vaak is dat dan ook nog op momenten waarop je het niet kunt gebruiken zoals tijdens vergaderingen, in de bio scoop of, en dat is het ver velendste, tijdens de slaap. Voor deze hoest is er nu een speciale hoest- drank: Balsoclase. Hoesten is nuttig Aan de binnenzijde van de luchtwegen bevinden zich slijmvliezen die ervoor zor gen dat ongewenste indrin gers worden opgevangen. Vanuit de slijmvliezen gaat er een prikkel via onze hersenen naar de buik- en borstspieren die zich dan samentrekken. Deze zorgen voor een krach tige luchtstoot in de luchtwe gen waardoor alle onnodige stoffen worden verwijderd. Normaal gesproken is hoes ten heel nuttig want het helpt ons afweersysteem tegen on gewenste indringers zoals bacterieën, virussen, stof en ander vuil. Overbodige hoest Als hoesten weinig of geen slijm oplevert, dan heet dat een overbodige hoest. Dit le vert vooral een geïrriteerde keel of luchtwegen op, wat weer meer slijm kan beteke nen. Bij een overbodige hoest is het zaak om eerst te trach ten de oorzaak weg te nemen. Probeer om rokerige ruimten te vermijden, ventileer goed en zorg dat de lucht om u heen vochtiger wordt. Compositum drank Indien er dan nog steeds irri tatie van de luchtwegen op treedt kan men Balsoclase compositum drank nemen. Deze speciale hoestdrank be vat de werkzame stof pen- toxyverine die ervoor zorgt dat de overbodige hoest op adequate wijze wordt ver minderd. Daarnaast bevat het ook andere stoffen die een verzachtende invloed op de keel en luchtwegen hebben. Toonaangevende instanties zoals de Consumentenbond en KNMP (overkoepelend orgaan van apothekers) beve len Balsoclase aan bij overbo dige hoest. Het mag zelfs ge bruikt worden door kinderen vanaf 3 maanden. De drank kan indien noodzakelijk wor den ingenomen met wat eten of water. Balsoclase is ver krijgbaar bij de betere drogist en apotheker. Voor meer in formatie: Darci Pharma, tel.: 076-5879222. '-■'■x-o. C^pcsMt Rode wijn kan heel gezond zijn, mits met mate ge nuttigd. Twee glazen rode wijn per dag is heel goed voor hart en bloedvaten, zo luidt modern dokters advies gebaseerd op we tenschappelijke bevindin gen. Maar niet iedereen wil of kan dit "recept" ac cepteren. Voor de niet- drinkers is er nu een al ternatief: de UltraPure Rode Wïjncapsule. Sinds kort brengt UltraVit dit nieuwe produkt op de Ne derlandse markt. De capsules bevatten natuurlijke bestand delen die een hoeveelheid "flavonoïden" bevatten, zoals die voorkomen in twee glazen rode wijn. De natuurlijke fla vonoïden, zo is recentelijk ge bleken, hebben een verzor gende werking op hart en bloedvaten. Ze houden de bloedvaten schoon en hebben een gunstige invloed op de bloedcirculatie. Franse paradox De Fransen, Grieken en Ro meinen wisten al duizenden jaren dat rode wijn goed is voor hart en bloedvaten. De wetenschap heeft zich tiental len jaren verwondend over de "Franse paradox". Fransen drinken meer rode wijn dan anderen en roepen er "santé" bij, "gezondheid". Ze eten bovendien meer dierlijke vet ten dan de meeste andere vol keren. De grote alcoholcon sumptie vertaalt zich in Frankrijk in relatief veel leve raandoeningen. Maar hart en vaatziekten komen er veel minder voor dan bij bierdrin kende naties als Belgen en Duitsers en bij alle andere Europese volkeren. UltraPure Rode Wijncapsule In de negentiger jaren is vast gesteld dat de goede wijnfee zich schuil houdt in stoffen uit de druiveschil en -pit. Bij de bereiding van rode wijn worden de schil en pit meege- perst. Ook tannine en andere fenolverbindingen in rode wijn hebben een bescher mend effect. De hoeveelheid van deze stoffen in twee gla zen rode wijn is voldoende stimulans voor gezonde door stroming van het bloed. De UltraPure Rode Wijncap sule kan zonder bijwerkingen dagelijks bij de hoofdmaaltijd gebruikt worden door zowel niet-drinkers als gelegen heidsdrinkers. Het is veilig in combinatie met het gebruik van medicijnen en past uit stekend in een cholesterolver lagend dieet. UltraPure Rode Wijncapsules zijn verkrijg baar bij drogist en reform zaak. Voor meer informatie: tel. 06-0997773 (gratis).

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 31