VOOR ONZE LEZERS Peper enthousiast over Rotterdam van de toekomst Wereldberoemde cartograaf tekent Erasmusbrug en Kop van Zuid Nu weer verkrijgbaar! etv» Rotterdam van 2000 nu al thuis aan de muur Hoe te bestellen Kunstkaart van Rotterdam m Feestdagen geschenk bij uitstek ROTTERDAM IN 2000 Wegener sythafT weekbladen Pr *3 m lè i Wederopbouwdag /J itfP <sK3 U Exclusief voor lezers r/i De Panoramakaart: Exclusief bij Wegener Sijthoff Weekbladen Gratis luxe lijst Lezers van deze krant kunnen de kunstkaart kopen a 37,50 voor de poster en 175,00 voor de luxe litho. Porto en koker kosten /10,00. Stuur deze bon volledig ingevuld naar Wegener Sijthoff Weekbladen t.a.v. de afd. Promotie, Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam, of lever in bij één van onze kantoren. Schriftelijke bestellingen worden afgeleverd na betaling van het juiste bedrag op gironummer 382.29.53 t.n.v. WSW Promobe te Rotterdam of na bijsluibng van een volledig ingevulde bank- of girocheque. Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Poster* x 37,50 Litho* x ƒ175,00 Porto+koker x 10,00 bedrag bedrag bedrag 10,00 totaal PAN 95-42 fee F A Burgemeester Peper ging op de knieën voor de Panoramakaart van Rotterdam, waarvan hij het eerste exemplaar kreeg uit gereikt. Enthousiast wees de burgervader de afgevaardigden van de 15 zustersteden van Rotterdam op de markante plekjes in de stad. De kaart, getekend door de Belgische kunstenaar Norbert Ceulemans laat Rotterdam zien zoals de stad er in het jaar 2000 uit zal gaan zien. Een markant punt op de kaart is de Erasmusbrug. Burgemeester Peper wees de genodigden erop dat de brug- pyloon vanuit hun hotel al goed te zien is Het eerste exemplaar van de kaart werd uitgereikt door Th.S. Bakker, directeur van Wegener Sijthoff Weekbladen. Bakker legde uit dat Met de feestdagen in het vooruitzicht is de kaart 'Rotterdam in 2000' een prima cadeau-suggestie. De posteruitvoering (95x47 cm) kost 37,50. De luxe litho 110x53 cm) kost 175,00. Wie de kaart thuis gestuurd wil krijgen betaalt ƒ10,00 voor koker en verzendkosten. Er kunnen overigens meerdere posters in één koker. Voor bestellingen kunt u gebruik maken van de bon elders op deze pagina. Zowel poster als litho zijn exclusief verkrijgbaar op de kantoren en bijkantoren van deze krant (adressen zie colofon op pagina 3). f'Cr rr Vlaanderen was eeuwenlang het economische en culturele centrum van Europa. Voor een belangrijk deel was dat te danken aan de gerenommeerde cartografen uit die streek. Heden ten dage is die oude kunst van kaarten maken herondekt en geperfectioneerd door Norbert Ceulemans. Ceulemans is een ware kunstenaar op het gebied van cartografie. Hij heeft in relatief korte tijd de oude Vlaamse cartografie-traditie nieuw leven ingeblazen. Met driedi mensionale kaarten van wereldsteden als Londen, Jeruzalem en Barcelona heeft Ceulemans zich internationale faam verworven. Met de toevoeging van 's werelds grootste havenstad, Rotterdam, heeft hij een nieuwe parel aan zijn kroon toegevoegd. Net als de oude meesters uit het Vlaanderen van vroeger gaat Ceu lemans uiterst minutieus te werk. Met bijna griezelige precisie wordt iedere straat, ieder gebouw, ieder raampje, iedere schoorsteen en zelfs ieder boompje ingetekend in een driedimensionaal beeld. Maar voordat hij begint te tekenen wordt er een uitgebreide studie van iedere stad gemaakt. En het resultaat van deze inspanningen is werkelijk uniek. Wat er ontstaat is geen gewone plattegrond of landkaart. Het is een mix van pure grafische kunst, ambachtelijke cartografie en ongeëvenaard vakmanschap. De driedimensionale kaart van Rotter dam is een typisch voorbeeld van het kunnen van Ceulemans. De panoramakaart ademt de eigen sfeer van Rotterdam. "Ik was, voor ik deze opdracht kreeg, nog nooit in Rotterdam geweest", vertelt Ceulemans. "Ik kwam er wel regelmatig langs als ik vanuit Antwerpen naar Nederland moest. En dan vond ik het uitzicht dat je vanaf de Van Brienenoord- brug hebt wel machtig hoor. Je ver wacht in Nederland niet zo'n impo sante stad. Voor de meeste mensen denk je bij Nederland aan kleine grachtjes en windmolens, maar als je dan in Rotterdam aankomt, word je ineens geconfronteerd met een bijna Amerikaans aandoende stad." Inmiddels kent hij de stad veel beter en is zijn enthousiasme op meer kennis gebaseerd. "Rotterdam is een stad die groeit, die nooit constant is. Voor een bui tenstaander als ik is het heel moei lijk omdaarom alles over de stad te weten te komen. Gelukkig heeft het team van de dienst Stedebouw en Volkshuisves ting (dS+V) mijn kennis behoorlijk bijgespijkerd!" De door Norbert Ceulemans gete kende kunstkaart van Rotterdam is exclusief voor lezers van deze krant te koop. De kaart is ver krijgbaar in twee versies. De pos ter uitvoering formaat 95x47 cm kost 37,50. De luxe litho, for maat 110x53 cm is vervaardigd op zwaar aquarelpapier zodat de kleuren nóg meer spreken, en kost 175,00. Voor details over het bestellen en reserveren van één of meerdere Panorama kaarten zie de bon elders op deze pagina. het moment waarop de kaart ver scheen niet toevallig gekozen was. "Mei is voor Rotterdammer een bij zondere maand. Niet alleen vanwege de herdenkingen en bevrijdingsfees ten, maar ook vanwege de Wederop bouwdag. Een dag waarop we de opbouw van het in de oorlog verwoes te centrum van onze stad vieren." De kaart laat zien dat de Rotterdam mers in vijftig jaar veel bereikt heb ben. Rotterdam geldt als het mekka voor de moderne architectuur en ste debouw in Nederland. Niet voor niets is het Nederlands Architec tuurmuseum hier gevestigd. De Paoramakaart van Norbert Ceulemans toont haarscherp de details van de nieuwe gebouwen, het stratenplan in het stadshart. De kaart is voor lezers van deze krant te koop als luxe litho en als poster. Op deze pagina staat een a- bon met alle details over de prijs van de kaart. Rotterdam anno 2000 nu thuis aan de muur. Dat kan dankzij Wegener Sijthoff Weekbladen de uitgever van deze krant. De WSW-kranten hebben van oudsher een sterke binding met Rotterdam. Begin jaren tachtig gaven De Havenloods en Het Zuiden al eens een reproductie uit van een kaart van Rotter dam uit het jaar 1870. In het laatste decennium van deze eeuw kijkt de krant naar de toekomst en dus naar Rotterdam in 2000. Dat er in Rotterdam van nu tot de eeuwwisseling nog veel te gebeuren staat is vanzelfsprekend. Immers in 's-werelds grootste havenstad is het nooit rustig. Al sinds de oorlog wordt er in Rotterdam gebouwd. Het wegge bombardeerde hart is in vijftig jaar omgetoverd tot een centrum van bijna onnederlandse allure. Wolkenkrabbers, kantoortorens, een metro, schitterende bruggen en plei nen, Rotterdam heeft het allemaal. En de stedebouwkundige koek is nog lang niet op. Met prestigieuze projec ten als de Kop van Zuid, de Erasmus brug en de herinrichting van het Beursplein is het stadscentrum klaar voor de 21 -ste eeuw. De wederopbouw van Rotterdam geeft een prachtig beeld van de ver nieuwingen in de stad. Uniek is bij voorbeeld dat ook nog niet bestaande en nog niet afgemaakte gebouwen in de kaart zijn verwerkt. Zo is de Eras musbrug nog volop in aanbouw, maar op de Panoramakaart is hij al in volle glorie te bewonderen. Wegener Sijt hoff Weekbladen biedt lezers van deze krant de kans om de kaart exclusief te kopen. De verkoop van de kaart is wegens enorm succes geprolongeerd. Er is, alleen voor lezers van deze krant een tweede serie van de kaarten beschik baar gekomen. Als extraatje ontvangt nu iedere hon derdste koper gratis een luxe lijst t.w.v. f 100.-. De kaart is een prachti ge verrassing om cadeau te doen met Sinterklaas of de kerstdagen, maar natuurlijk ook gewoon heel mooi om zelf thuis aan de muur te hebben. De kaart is voorlopig nog volop te koop. Voor details over bestellen zie de onderstaande A-bon. .SSK-'-'W: 'aantal invullen POSTBUS 1980 - 3000 BZ ROTTERDAM

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 13