'Bungalowen' kan in België ook heel lekker: aan de kust, in de bossen of de Ardennen ulP HER DER Martha Wessenhagen gunt een ander ook wat Jan des Bouvrie Interieur-adviesboek Woontips van Jan des Bouvrie Nieuwe opleiding beoogt efficiënter gebruik van wegen, spoor en water Nominaties Gouden Gids Publieksprijs Wedding Guide in tweede editie Duinrell breidt accommodatie uit Milieuzorg in het onderwijs 'Liefde' zoekt nieuwe gezichten ff France/ Het opleidingspracticum is in eerste instantie bedoeld voor managers in de transportbran che en tevens voor het verladen de bedrijfsleven (handel en in dustrie). Bij deze bedrijven is vaak het probleem dat men geen tijd heeft om zich voldoende te verdiepen in de transport-problematiek. Produceren en verkopen komen op de eerste plaats, transport is vaak de sluitpost op de begro ting. Milieu en geld Hoewel stroomlijning van de verschillende vervoersstromen en kostenbesparing de belang rijkste doelen van het Translog- project zijn, vaart ook het milieu wel bij effectiever transport. „Als het lukt om het goederen vervoer in al zijn facetten beter te stroomlijnen, dan betekent dat vrijwel zeker een verminde ring van de milieubelasting van dat transport." In dat licht gezien levert inter- modaal-vervoer meer op dan al leen geld. Visies en tips van een meester-ontiverper Een levensgenieter, een societyman bij uitstek, maar ook een serieus meubelontweper. Deze beschrijving kan maar op één persoon van toepassing zijn: Jan des Bouvrie. Zijn meubels en interieurs zijn enorm geliefd en bekend. Tips en visies van deze meubelontwerper verschijnen binnenkort in boekvorm: het 'Interieur-adviesboek', uit gegeven door het woonblad Eigen Huis en Interieur. Wonen is een kwestie van gevoel. Er zijn geen standaardrecepten om je huis gezellig te maken, daarvoor is wonen te persoonlijk. Maar iedereen heeft wel een soort algemeen verlangen naar gezelligheid, naar huiselijkheid. Zeker in deze tijd van het jaar zijn we veel met ons interieur bezig. December is een sfeervolle maand en die sfeer willen we ook in ons huis tot uitdrukking brengen. In vele huizen zal het interieur aangepast worden om de kerstboom een plaats te geven, misschien is dit een goed moment om eens naar de opstelling van uw interieur te kijken. Het 'Interieur-adviesboek' is vooral een boek over prettig wonen met je eigen meubelen in een sfeer die bij je past. Jan des Bouvrie laat aan de hand van door hem ontworpen interieurs zien datje met eenvoudi ge middelen een perfecte balans in een interieur kunt brengen. Comfortabele materialen, kleur en juiste indeling kunnen al heel veel doen. Het boek is te verkrijgen bij de filialen van de Bijenkorf en de Brunawinkels. Het Interieur-adviesboek wordt uitgegeven door het toonaangevende woonblad Eigen Huis Interieur en kost 39,90. Nieuwe kleren kopen, een bios- coopje pikken en daarna met z'n allen uit eten, kortom een gezel lig dagje uit voor de kerstdagen. Acht jongeren mochten afgelo pen woensdag deze genoegens smaken met Martha Wessenha- De dagen worden nog steeds korter en kouder. De warme zon nestralen van de herfst zijn alweer herinnering, terwijl de win ter ternauwernood begonnen is. De wolken stapelen zich zo op, dat we slechts een flintertje zon zien. Het is grijs en grauw. Wacht de aardappelmoeheid en de hoest- en kuchbuien niet af, maar neem een voorschot op de goede tijd en breek er even uit. Met een voordelig arrangement van SunParks Nederland voor lezers van deze krant. In de vier vakantieparken van SunParks heeft het weer geen invloed op de sfeer. De kinderen plonzen gewoon in het warme water van het altijd zomerse AquaPark. In de sauna en het Turkse stoombad walmt de warmte u tegemoet. Straks, lek ker schoon en rozig, lekker met elkaar van een wijntje genieten bij het knetterende hout in de open haard. Plannen maken voor morgen. Een lange wande ling door het bos, met de fiets er op uit of een balletje slaan...' De kinderen, de haren nog nat, roe pen dat ze morgen weer naar het zwembad willen. En dadelijk willen ze frieten, echte Belgi sche. De koks in de restaurants van TerraPark zijn al druk be zig. En het eerste half uur hoeft u nog even niets. Hoewel voor een knuffel hoef je niet op te staan. Wintercomfort De vier SunParks in makkelijk bereikbaar België behoren tot de toppers van vakantieparken in de Benelux. Dus u mag er vanuit gaan dat er niets ont breekt. Comfortabele vrijstaan de vakantiehuizen met KTV (met Filmnet), openhaard, kin derbed en -stoel, afwasmachine, koffiezetapparaat, magnetron. linnengoed. In het park zijn voortreffelijke sportfaciliteiten voor binnen en buiten, een groot zwemparadijs, winkeltjes, restaurants, terrasjes., noem maar op. Wintervoordeel Zeker zo aantrekkelijk is. dat de vier SunParks te vinden zijn op de mooiste plekjes van gastvrij België. Aan zee, in de bossen en in de glooiende Ardennen. Zo de grens over en toch helemaal buitenlands. Mooie steden, leu ke musea, lekker eten, verras send veel biersmaken. En heel aardige mensen. Dat maakt een verblijf in SunParks extra ple zant! De prijs voor een winters ver blijf trouwens ook. De kreet 'Beter Belgisch, verrassend voordelig' wordt in alle opzich ten waar gemaakt. Wat dacht u van het volgende voorstel: Speciale Wegener Huis-aan- -Huis Tarieven Alleen geldig indien geboekt binnen 7 dagen na publikatieü! Prijstabel, Prijs per huis per weekend of midweek Type A 4 persoons fi. 210,- Type B 6 persoons fl. 238,— Type C 8 persoons fl. 320,-- Hotel 2 persoons fl. 280,- Alleen in SunParks Rauwse Meren Brochure Bovenstaande prijzen zijn exclu sief gemeente belastingen a fl. 11,- per nacht, per huis, hand doekenpakketten en fl. 17,-- re- serveringskosten per reserve ring. *)Aanbieding is onder voorbehoud van blijvende be schikbaarheid en geldt niet voor reeds gemaakte boekingen en niet in combinatie met andere akties van Sunparks of SunPar- kers aanbieders. Wijzigingen voorbehouden. Genoemde prijzen zijn geldig tot 29 januari 1996 en alleen van De Oedipus Trilogie, de nieuwste produktie van het RO theater; Rijgdraad, de co-produktie van Theater v/h Oosten Toneel groep Amsterdam en Jubileum Hotel, de laatste voorstelling van John Lanting's Theater van de Lach zijn genomineerd voor het tweede seizoen van de Gouden Gids Publieksprijs. De toneelprijs is in 1994 inge steld naar een idee van Maurice de Hond. Het bijzondere aan de jurering is dat alleen het publiek bepaalt welke voorstelling zich de winnaar van het seizoen mag noemen. De publieksprijs wordt jaarlijks toegekend aan de hand van rapportcijfers, die het pu bliek na afloop van een voorstel ling geeft. Toneelvoorstellingen worden genomineerd indien het gemiddelde cijfer hoger is dan 7.9. Vorig jaar was dit nog 7.75 gemiddeld, en de publieksprijs is toen voor het eerst uitgereikt door Hedy d'Ancona aan Het Zuidelijk Toneel voor de voor stelling 'Rijkemanshuis'. Aan de prijs is een bedrag van 100.000 gulden verbonden. De winnaar wordt in juni 1996 bekend ge maakt. toepassing op data omschreven als 'gele weken', in de SunParks 1995/6 brochure september 95 no. 2. Wie meer informatie wil kan een brochure aanvragen onder ver melding van Wegener Huis-aan- -Huis Bladen op het gratis tele foonnummer 06-022 20 75. De tweede editie van The Wed ding Guide is uitgebreid met de provincies Utrecht en Gelder land. De bestaande informatie van de provincies Noord-Hol land, Zuid-Holland en Flevo land is aangevuld met de nieuw ste gegevens. The Wedding Guide is speciaaal samengesteld voor het aanstaan de bruidspaar en ieder andere die een actieve rol vervult bij de organisatie van een voorgeno men huwelijk. Alle mogelijke denkbare informatie waar tij dens de voorbereidingen behoef te aan kan ontstaan, is in The Wedding Guide opgenomen. Daarbij is de informatie volko men objectief. The Wedding Guide is te koop in de erkende boekhandel (ISBN 90-75170-02-5). De prijs van deze 400 pagina's tellende gids bedraagt 29,95. Met behulp van een hijskraan werd vandaag een nieuwe Duin- galow op het al weer derde Duingalowpark geplaatst. De heren Van Zuylen van Nijevelt, directielid van Duinrell en Meeuwissen, van de Meeuw Holding, leverancier van de Duingalows fungeerden bij hoge uitzondering als kraanmachinis ten. Sinds Duinrell in 1991 met comfortabele ingerichte woon eenheden, zogenaamd Duinga lows van start ging, is het aantal door de vraag zowel in de zomer als in de winter gestadig toege nomen. In 1992 waren er al 119 compleet ingerichte Duinga lows; nu staat Duinrell aan de vooravond van weer een uitbrei ding met bijna 100 wooneenhe den. In opdracht van de Vereniging Tegen Milieubederf (VTM) is een tentoonstelling samenge steld, ontwikkeld door de We tenschapswinkel Biologie van de Rijksuniversiteit Utrecht. De tentoonstelling is gemaakt met het doel om scholen te motive ren, die binnenkort met de mi lieuzorg aan de slag willen gaan. Voor scholen, die al aan milieu zorg doen, biedt de tentoonstel ling de nodige ondersteuning om het draagvlak binnen de school te vergroten. De tentoonstelling wordt in eer ste instantie uitgeleend in de pro vincie Zuid-Holland en is te re serveren bij de Vereniging Tegen Milieubederf (VTM), telefoon: 010-4350696. Het lenen van de tentoonstelling is gratis. Wel dient de tentoonstelling door de lener zelf te worden opgehaald en teruggebracht. 51-1001 gen, de voormalige politieagente die in de publiciteit kwam om dat ze 'te mooi is voor het Rot terdamse politiekorps'. De jongeren hebben met eikaar gemeen dat hun jeugd is gete kend door een rotervaring. De één is op de vlucht voor zijn vader, de ander tot twee maal toe bijna aangerand en een der de is dakloos. Vertrouwen in toekomst „Ik wil deze kinderen laten zien dat ze vertrouwen moeten heb ben in de toekomst. Ik heb zelf ook een rotjeugd gehad en weet wat het is om in een telefooncel te slapen. Maar met mij is het ook goed gekomen", aldus Martha. In haar onlangs uitge brachte boek Het niet-alledaag- se levensverhaal van een jonge Surinaamse vrouw vertelt ze hoe ze in haar jeugd sexueel is mis bruikt en daarna lange tijd over straat zwierf. „Het ergste is het onbegrip waarop je stuit. Door deze kinderen mee te nemen, wil ik ook nog eens onderstrepen dat dit soort dingen ook nu nog in Nederland gebeuren." Voor de jongeren zelf was het bovenal een dagje uit. 's-Mor- gens mochten ze nieuwe kleren uitzoeken bij Cool Cat en werd er een bioscoopje gepakt, 's- Middags gingen ze opnieuw winkelen, ditmaal bij schoenen zaak Invito. De dag werd afge sloten met een etentje bij het Mexicaans restaurant Xochi- milco. „De bedrijven hebben heel enthousiast gereageerd op dit initiatief', aldus Martha, die verder ook een financiële bijdra ge ontving van het eerste elftal van Feijenoord, cd's loskreeg van The Free Record Shop en lekkere luchtjes. Terwijl de anderen nog bezig zijn een paar nieuwe stappers uit te zoeken, vertelde Sandra dat ze met volle teugen genoten heeft van haar dag. „Het is heel knap wat Martha allemaal voor elkaar heeft gekregen. De nieu we kleren zijn leuk. Alhoewel ik niet dakloos ben of zo. Dus ik heb het niet echt nodig. Maar wat ze allemaal voor ons doet geeft een goed gevoel. De mees te mensen zeggen, wat erg, en lopen dan weer verder. Ik heb met Martha afgesproken om contact te houden. Het klikt hèel erg." Een 12-jarige jongen, die niet met zijn naam in de krant wil, vindt het leuk om een dagje weg te zijn. Zijn moeder is invalide en daarom moet hij veel huis houdelijke klusjes opknappen terwijl zijn leeftijdgenootjes bui ten spelen. Hij heeft met de an dere jongeren niet gepraat over zijn ervaringen. „Ik wil er even niet aan denken. Nu ben ik ge woon een lekker dagje weg", is zijn commentaar. Bos bloemen Eén van zijn vrienden beaamt dat „Het is gewoon een gezellige dag. Het gaat niet alleen om de cadeautjes". Toch kan hij niet nalaten om zijn nieuwe schoe nen te laten zien. Het zijn een paar stevige stappers. Die kan hij wel gebruiken omdat hij het grootste deel van de dag op straat doorbrengt. „Ik heb ook nog een ander paar gezien. Als ik doorzeur weet ik dat ik ze krijgen kan. Maar dat hoeft helemaal niet. Dit is een fantastische dag. Martha krijgt nog een keer een grote bos bloe men van me." Het Veronica-programma Lief de op het eerste gezicht is voor een nieuwe reeks afleveringen op zoek naar kandidaten. In dit programma worden jonge mensen op speelse wijze door Rolf Wouters ondervraagd, waarna ze hun keuze uit de deel nemers van de andere sexe ken baar kunnen maken. De win naars, de zogenaamde love duo's gaan samen een avondje uit. Ongebonden jongens en meisjes van 18 tot 35 jaar kunnen zich opgeven door een brief met foto tedturen naar Postbus 999, 1430 RB in Aalsmeer, ter attentie van Liefde op het eerste gezicht. ROTTERDAM De file's die de afgelopen weken Ne derland en met name de Ruit van Rotterdam teisterden hebben eens te meer duidelijk gemaakt dat het goederen transport over de weg met grote problemen kampt. De wegen in Nederland kunnen de mobiliteit niet meer aan. Het is, volgens Cor van Eek van het Rotterdamse advies bureau LIMAR, dan ook hoog tijd dat de verschillende vervoersmodaliteiten zoals weg-, water- en spoortran- sport elkaar gaan aanvullen in plaats van beconcurreren. „Om dat te bewerkstelligen is er een cultuuromslag nodig", meent Van Eek. „En middels het nieuwe opleidingspracti cum Translog-lntermodaal Transport dat binnenkort van start gaat, maken we daar een begin mee." Het opleidingspracticum Inter modaal Transport is opgezet door de adviesbureau's SANT (Amsterdam) en LIMAR (Rot- .terdam) in opdracht van de Stichting Intermodaal Transport (SIT). Ed Ravenhorst heeft zich enorm ingezet voor Translog. Het project wordt gefinancierd door het Ministerie van Verkeer en Waterstaat. Na het haalbaarheidsonderzoek is op 15 oktober het go-sein ge geven.We zijn al bijna een jaar bezig met de voorbereidingen en in februari is het go-sein gege ven. Onlangs, in de tweede week van december, zijn er twee pilot- practica geweest. Tijdens deze workshops is de leergang TRANSLOG uitgebreid getest." Aanvulling Het nieuwe opleidingspracticum vorrrit een welkome aanvulling op het bestaande onderwijsaan bod. „Het is niet zo dat de be staande opleiding niet voldoen, maar hun enige manco is dat ze zich teveel op hun eigen ver voersmodaliteit richten. De ver- voers-organisaties op weg spoor-en binnenwaartgebied zijn experts in hun eigen branche, maar het gebruiken van de ver schillende modaliteiten in één transportcyclus is onderbelicht. Translog heeft ten doel om ma nagers en leidinggevenden in de vervoerssector meer inzicht te geven in de mogelijkheden op het gebied van complementair vervoer. „Tijdens de practica wordt vol op aandacht besteed aan alle vervoersmodaliteiten en met name aan de mogelijkheden die er zijn om de modaliteiten elkaar te laten aanvullen. Het is nu nog te vaak zo dat als een soort automatisme gekozen wordt voor één enkele modaliteit voor het goederentransport. Dat is natuurlijk gemakkelijk, maar met een klein beetje meer moeite is het transport op allerlei ma nieren beter te regelen." Beter transport Dat 'beter' is op verschillende manieren te interpreteren. „Voor sommige goederen is de transportsnelheid van belang, voor andere de kosten en voor weer andere de betrouwbaar heid. Het moderne intermodaal trans port biedt de mogelijkheid om al deze punten de optimaliseren. Er wordt alleen nog te weinig ge bruik van gemaakt. Feitelijk kan een transport-manager door iets meer tijd te nemen en zich uitge breid te verdiepen in alternatieve vervoersmodaliteiten, effectiever en goedkopertransporteren." Practicum NEDERLAND ■ngliOb+cf BUNDESREP DBUTSCHLANl Arden Gefotografeerd door Gerard Wessel door MARK KIVIT Lekker luieren op vier bijzondere locaties John Lanting foto PAN SOK Ministerie gaat investeren in nieuwe vervoersopleidingen Martha, te mooi voor de politie foto JANSSEN DE KIEVITH Eten bij Xochimilco als besluit van een mooie dag foto JANSSEN DE KIEVITH Cor van Eek: 'Intermodaal Transport optimaliseert gebruik van weg, water en lucht' foto LEENDERT VAN DER WAAL

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 23