SCHIEDAM 26 december, 2e kerstdag ](erstsnaw De Keurvorst in boek over mooiste winkel-interieurs 'Weet u of u te veel of te weinig verzekerd hebt'. Van de Wetering heet nu hout én interieurcentrum Snuggels hoopt op onderdak met kerst Nieuwe Stadsgids aanbieding jjUDDDDOD3 city vision Rhythm Blues Parkeerplaats tegen de gevel ^Jtwllioptwo Kerstmannen-invasie Kaarten en steengrillen BOUMAN ■k BOUMAN Het Nieuwe Stadsblad behaenk adviesgroep speciale tiener afdeling! SCHIEDAM De opzwiepen- de klanken van een Rhytm Blues sessie vullen Tweede Kerstdag, dinsdag 26 december, de ruimte van café Grote Markt aan de Grote Markt 17. De ses sie-leider Rob Boer (Rock of Ages Bluesband), die zang en gitaar voor zijn rekening neemt, wordt instrumentaal onder steund door Serge van der Kuil op bas en Ferry Buitendijk op drums, en Martin van der Meer op slaggitaar. De aanvang is om 21.30 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM De politie heeft de afgelopen dagen in de omge ving van de Leliënlaan een flink aantal automobilisten gewaar schuwd wegens het verkeerd parkeren van hun voertuig. Aan leiding waren klachten van om wonenden. De wagens stonden op sommige plekken tegen de gevels van de woningen aan, waardoor de bewoners hun huis nauwelijks konden verlaten. „Aangezien het een voetgangers gebied betreft, is het helemaal niet toegestaan om hier te parke ren", benadrukt politievoorlich- ter Y. Eddini. „Met de omwo nenden is afgesproken dat er be keuringen worden uitgedeeld wanneer de straat achter de wo ningen klaar is met verbouwen." WOONNIEUWS in Engelse ambiance van 10.00 tot 17.00 uur Rotterdam-Kralingseveer Tel. OIO- 284 21 II SCHIEDAM Zelfs het leven van de Kerstman gaat niet altijd over rozen. Als een van de weinige wereldburgers is hij gezegend met de eeuwige jeugd. In december is het hem echter niet toegestaan zich daarnaar te gedragen. Zijn vele fans verwachten immers, dat de vitale grijsaard zich een houding aanmeet die past bij zijn eerbiedwaardige leeftijd. Wijs als hij is, onderwerpt hij zich meestal zonder morren aan zijn lot. Zijn trage, stramme gebaren en goedmoedig knikkebollen hebben echter niks van doen met de ongemakken van de ouderdom, maar alles met geslepen acteertalent. In Schiedam krijgt de hupse bejaarde vrijdag 22 december eindelijk de kans zijn ware aard te laten zien. Samen met een legertje uitverkoren hulpkrachten die onder hetzelfde voor oordeel gebukt gaan, mag hij geheel naar eigen inzicht het centrum op z'n kop zetten. Het stadshart kan rekenen op een ware invasie van een goochelende, jonglerende en musicerende meute jongere-ouderen. Overbodig te melden dat het shoppen voor het publiek daardoor extra fun wordt. Het idee om de kerstman in de gelegenheid te stellen aan zijn vaste rolpatroon te ontsnappen is afkomstig van Bertus de Bruin, mede-initiatiefnemer van de Stichting Activiteiten Cen trum in oprichting. Deze zoetgevoisde Schiedammer vond het geen overbodige luxe om de donkere dagen van het jaar wat op te fleuren, maar om nu 1995 uit te luiden met de geeikte activiteiten, daar had hij net ook weer geen trek in. „Ik wilde wat met muziek doen, in stijl maar toch anders dan anders,"' legt De Bruin betormend met wat makkers komt dan van het een, het ander." Om verzekerd te zijn van kwaliteit recruteerde Bertus zijn kerstmannen ondermeer op de jongleurschool in Den Haag en op het Rotterdams conservatorium. Naast acrobaten heeft hij nu de beschikkireidwillig uit. „Al brainsng over een saxofo nist, blazers, gitaristen én een Afrikaanse drummer. „Die maken we wit hoor." voegt de organisator er geruststellend aan toe. De Kerstmannen gebruiken De Amstelbron aan de Broersvest als uitvalsbasis en zijn van plan het volgende parcours te volgen. De Koemarkt tussen 14.45 en 15.15 uur; het Broersveld van 15.30 tot 16.00 uur en de Lange Kerkstraat tussen 16.15 en 16.45 en tussen 19.00 en 19.30 uur. Daarna staat de karavaan tussen 19.45 en 20.15 uur op het Broersveld om te eindigen op de Koemarkt van 20.30 tot 21.30. 1.300.000 010-4.699.911 010 - 4.699.444 SCHIEDAM In café Proosje aan de Hoogstraat en café Ner gens aan de Vlaardingerdijk wordt van vrijdag 22 december tot en met dinsdag 26 december gekaart, geswingt en gesteen- grillt. In café Nergens kunnen kaartliefhebbers tot vrijdag 22 december hun hart ophalen met het kerstkoppelklaverjassen. Aanvang 20.00 uur, kosten 7,50 per persoon. Het is swin gen geblazen in Proosje op zater dag 23 december. De kerstdisco met DJ Eric begint rond 22.00 uur. De Amazing Stroopwafels zetten op zondag 24 december Nergens op zijn kop en op Twee de Kerstdag, dinsdag 26 decem ber, kunnen bezoekers van 18.30 tot 21.00 uur steengrillen. Vol wassenen betalen 25,- per per soon, voor kinderen is dat 12,50. Vanaf 21.00 uur is Ner gens voor iedereen open. KERSTCONCERT— In de Dorps kerk in Kethel wordt zaterdag 23 december een concert gegeven door het gemengd koor 'Com nu met sang' en het jongerenkoor 'Come let us sing'. Muzikale medewerking ver lenen Jaap Zwart jr. Hanneke van Essen (piano), Ellen Metaal (dwars fluit) en Jolanda de Koff (klarinet). Het programma omvat koor- én sa men-zang. Aanvang: 20.00 uur; toe gang: 7,50 (kinderen tot twaalf jaar: 2,50). Reserveren via tel. 4266547 of 4353448. SCHIEDAM Aan de in richting van 'De Keurvorst' (voorheen Minerop) zijn geen dure ontwerpers te pas geko men. Geen strak-wit design maar veel bruin en hout, ge heimzinnige kasten met laad- jes, planken vol potjes en bus sen. Voorverpakte artikelen staan er nauwelijks in de schappen. Alleen de cacao zit in doosjes. De befaamde Droste-pleegzuster op de voorkant staat echter al gene raties lang borg voor degelij ke kwaliteit. Niet alleen het interieur van de Hoogstraat nummer 166 roept weemoedi ge gevoelens op. Het geurt er zowel binnen als buiten ver trouwd naar wat tegenwoor dig in één adem 'ouderwetse gezelligheid' wordt genoemd. Parfum, potpourri en andere hulpmiddeltjes, hoe geraffineerd van samenstelling ook, leggen het dan ineens af tegen zoiets eenvoudigs als de simpele koffie boon. De pittige, eerlijke lucht van soorten met aansprekende namen als Oriënta, Kenya en Arabica roept onvermijdelijk de meest prettige herinneringen op aan de tijd, dat het leven nog goed en ongecompliceerd was. In plaats van de papieren punt zak wordt nu een moderner va cuüm versie gebruikt die de smaak langer vasthoudt. Maar dat is dan ook de enige concessie aan vroeger. Ansicht Het onlangs verschenen boek 'De mooiste winkel-interieurs van Nederland' mikt vooral op Judy den Toom links op de foto) en Herma Griffioen verantwoorde post-modernisti- sche vormgeving. Toch is ook 'De Keurvorst', als enige uit Schiedam, erin opgenomen En die éne vertegenwoordiger van de plaatselijke middenstand steekt al dat trendy standaard- geweld, waar voornamelijk Am sterdam patent op lijkt te heb ben, in alle bescheidenheid naar de kroon. Het boek ligt op de toonbank, naast de staafjes met rietsuiker kristallen en de chocolade moc- caboontjes. Judy den Toom en Herma Griffioen, respectievelijk vaste en part-time kracht, zijn natuurlijk best trots op de uit verkiezing. Maar evenzogoed hebben ze de ansicht uit Beni- dorm een ere-plaatsje geschre ven met als afzender "Van Leny en Wim, die van de looizuurar- me thee'. „Zo'n kaart is nu zo tekenend voor de sfeer in de zaak. Wij mikken natuurlijk niet op publiek dat genoegen neemt met een slap bakkie of gootwa- ter. Wij trekken bewuste koffie- en theedrinkers. Ze nemen de tijd om zich te laten adviseren én te proeven. Wij geven ook rustig halve onsjes mee ter vergelijking. We hebben daarmee een vaste kring liefhebbers opgebouwd. Die klanten zijn gewoon kind- aan-huis geworden." Melanges Voor Judy den Toom is 'De Keurvorst' in feite jeugdsenti ment. Ze is geboren en getogen Schiedamse. 'Minderop' zoals de zaak toen nog heette was, op een steen worp afstand van haar ouderlijk huis aan de Grote Markt, ook al gevestigd op de Hoogstraat al leen op een ander nummer. Dat was net voor de definitieve door braak van de supermarkt en ver schijnselen als voorverpakt en kant-en-klaar. Het was normaal in die dagen om ongemalen kof fie te kopen bij de vakman die de bonen nog 'rauw inkocht' en ze zelf brandde. Dat laatste be hoort definitief tot het verleden, omdat de regels voor stank overlast in woonwijken steeds strenger werden. Niettemin valt 'De Keurvorst' nog onder de puur ambachtelijke bedrijven. De huidige eigenaar, de heer Griffioen (Herma's vader), be trekt zijn koffie van een kleine brander in Deventer en heeft in spraak in de - overigens geheime - samenstelling van de verschil lende melanges. Judy den Toom runt inmiddels 15 jaar de zaak en kent alle ins- en-outs rond de 'nationale volksdrank': „Goeie koffie moet pittig zijn, maar wel zacht en vol. De mindere soorten vallen rauw op je maag en doen gewoon pijn op je slokdarm. Uiterst belang rijk is ook de maling. Turkse koffie bijvoorbeeld moet heel fijn zijn, snelfilter iets grover. Dat luistert heel nauw. Wij heb ben een machine met 13 verschil lende standen. Voor thee gelden weer andere voorwaarden. Die zakjes zijn een gruwel. Alleen met losse blaadjes, in een ei of zeefje, krijg je die echte geurige smaak. Zelf ga ik nog steeds voor een goeie Earl Grey, zo één waarbij het aroma al in je neus komt voordat je gedronken hebt. Uiteraard heb ik ook tal van andere soorten en ik meng ook zelf. Komt er laatst een klant die in een damesblad gelezen had over 'Herfstthee, een absolute nieuwkomer'. Nou die maak ik al jaren. Dan ben ik best trots. Verder blijft natuurlijk ook de kunst van het zetten uiterst be langrijk. Liefde, aandacht en zorgvuldigheid zijn onmisbare ingrediënten." De Keurvorst verkoopt niet al leen koffie en thee, maar heeft ook aanverwante artikelen zoals een grote collectie theepotten. Daarnaast stellen Judy den Toom en Herma Griffioen fees telijke proefpakketten samen. nva lid r~ja ik wil graag 'n vertrouwd en persoonlijk advies Postcode Hypotheken ^Geb.datum <as)J BEHAENK ADVIESGROEP Antwoordnummer 60 3140 WB Maassluis (geen postzegel nodig) Zakelijk bekeken SCHIEDAM Op het gebied van houtproducten en plaatma terialen had Van de Wetering aan de Nieuwe Maasstraat 2 al een reputatie hoog te houden. Sinds kort kan deze toeverlaat voor vakman en doe-het-zelver zich een 'compleet interieur centrum' noemen dankzij het samengaan met Hepero. Dit bedrijf is in de wereld van ar chitecten, aannemers en andere kenners geen onbekende. Met name op het gebied van sys teemplafonds, wandpanelen, parket, kurk, laminaatvloeren, deuren, schuifwandsystemen en DHZ-artikelen behoort Hepero tot de absolute top. Dankzij de bundeling van krachten, beschikt Zuid nu over een ijzersterk duo op bouwgebied. De klant kan re kenen op uitgebreide informa- De nieuwe showroom van Van de wetering/Hepero tie van een team specialisten die desgewenst montage-tekenin gen uitwerken op de computer. Waarna een kind de was kan doen. Wie toch opziet tegen het plaatsen van bijvoorbeeld pla fond- of wandsysteem kan die klus overlaten aan de profs van Van de Wetering/Hepero. De zaak is dagelijks geopend tussen 7.30 en 17.30 uur en op zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur. Snuggels SCHIEDAM Snuggels is in haar normale doen rustig en heel betrouwbaar. Toch zwerft deze lieve poes al enkele maanden op het Hargplein rond met 'haar ziel onder de arm'. Omwonenden denken, dat de liefde haar parten heeft gespeeld. Want in eerste instantie verkeerde zij steeds in gezelschap van een imposante rode kater. Die schitterde echter de laatste weken door afwezigheid. Snuggels verdrietige koppie wekte eenieders meelij op en één dierenvriend heeft haar toen opgepakt en naar het asiel gebracht. Het personeel van de Hargahoeve hoopt dat de oorspronkelijke eigenaren van dit 'humpie', dat maximaal twee lentes oud is, zich alsnog zullen melden. Óf misschien, zijn er andere Schiedammers die haar nog voor de kerst een warm eigen tehuis willen geven. Informatie over Snuggels, andere katten of honden bij Dierente huis De Hargahoeve, Sportlaan 2, telefoonnummer 4714151. De openingstijden zijn van dinsdag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 12.00 en 13.00 en 16.00 uur en op zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur. SCHIEDAM Deze week wordt de Schiedamse Stadsgids 1996 huis-aan-huis bezorgd. De Stadsgids is een handzaam boek je met informatie over de ge meenteraad, een gemeentelijke wegwijzer, een wegwijzer voor 55-plussers en een milieuwijzer. Wie een ja/nee of nee/nee stic ker op de brievenbus heeft, krijgt geen Stadsgids in de bus. Vanaf 5 januari kan de gids worden opgehaald bij de Openbare Bi bliotheken of bij de receptie van het Stadskantoor. Wie rond 10 januari nog geen stadsgids heeft ontvangen, kan contact opne men met Bureau Voorlichting en Kabinet van de gemeente, tele foon 246 53 89. De beste verzekering voor een kinderbril is de T VJ.'-club. Wie nu lid wordt, krijgt de qlazen gratis en elk bril- montuur voor de halve prijs. (010) 4132400 Win bij city vision junior een reis naar DISNEYLAND HET NIEUWE STADSBLAD Dinsda Proef de "English tea", die op koninklijke wijze wordt uitgeser- veerd door onze Engelse butler. Luister naar live muziek en spannende kerstverhalen. Kerstman verwent groot èn klein met allerlei lekkers. Voor de kinderen is er een kinderspeelplaats. Natuurlijk kan men ook tijdens deze sfeervolle kerstshow de uitgebreide kollekties van Bouman Meubelen en Trendhopper bezichtigen. Wie tot aankoop overgaat wordt verrast met een kerstgeschenk. Gratis parkeren bij Bouman en metro Capelsebrug met gratis vervoer v.v. mM 'HU" 'N HU.S LKJJiAÜO IJsselmondselaan 175 ROTTERDAM WEGENER S1JTHOFF WEEKBLADEN 41 edities in Zuid-Holland. Totale oplage per week: HOOFDKANTOOR: Wegener Sijthoff Weekbladen Rotterdam, Prins Hendrikkade 12 -16, 3071 KB Rotterdam Telefoon: Duo's: REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: 010 - 4344022 Telefax: 010 - 4602727 DIRECTIE: Th. S. Bakker ADVERTENTIEVERKOOP. R. Spierings, N. v.d. Marei Districtverkoopleider: J.D.M. Ivo (tel.: privé: 010 - 4.555.044) Accountmanagement: N. de Poorter (tel. privé: 070 - 3.282.694) J.T.A de Fonkert REDACTIE: Helma Steekelenburg (eindredacteur) Bram Wesdorp, Nick van Dien (chefredacteur) Hoofd redactie: Jan Sieben (waarin opgenomen Schiedams Nieuwsblad) verschijnt in Schiedam en Kethel en is een uitgave van Wegener Huis-aan- huisbladen BV Rotterdam en Sijthoff Pers BV Rijswijk, beide behorende tot Wegener NV. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: (kantooruren) 010-4.699.612/4.699.613 NS CC Cysi, DONDERDAG 21 DECEMBER 1995 51-1475 potpourri 1 bij simpele I M am Pensioenen Naam Levensverzekeringen X Adres Schadeverzekeringen i A Financieringen .Administraties riddlis «Belastingen Telefoon -Fiscaal-juridische en economische zaken 1 Keuze uit honderden modellen in alle prijsklassen. Oilily, l\laf-Naf, Benetton, etc... Churchillplein 184/Westblaak tussen Cinerama en Cooisingel

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 3