SPORT Agenda Vijf sterke kandidaten voor Waterweg sportprijs Teleurgestelde Kleingeld niet verder bij WK Voetbalgala sluit af in Caribbean Beachclub Erlend Spreen Mahorokans no. 1 JIk kon geen nee zeggen op vraag om voorzitter te worden TSF blijft bij Van Vliet WIK-heren in regio-finale Van Leeuwen verlaat VFC Geen doelman: 29 doelpunten Tweemaal bij de eerste tien Nieuwjaarsparty bij MSV'71 Trainersduo SMC blijft UJ HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 21 DECEMBER 1995 51-1476 Van donderdag 21 t/m woensdag 27 december HANDBAL: zondag Mar griethal 13.45 uur UVG-ASC 2(h). KORFBAL: zaterdag DVS'69-Oranje Nassau, Vlaardingen Westwijkhal 19.45 uur Vlaardingen-Rust Roest. TENNIS: woensdag Rac ketcentrum Vlaardingen Zwanensingel 17 uur Kerst toernooi. ZAALVOETBAL: donder dag beker Pollux-MSV'71; zaterdag Vlaardingen West wijkhal 18 uur Vlaardings kampioenschap A-junioren. VLAARDINGEN - Het water- poloduel tussen de mannen- teams van VZC en RWV kreeg zaterdag een zelfs voor waierpo- lobegrippen heel merkwaardige uitslag: 29-6. De Vlaardingers doen het, na hun rentree in de derde divisie, niet goed. Er werden intussen al heel wat partijen verloren. Zon der te spelen werd onlangs ook het bekerduel tegen het Drentse De Kikvors in een nederlaag omgezet, omdat trainer Krijn de Heer niet voldoende mensen had om naar Emmen af je reizen. Hetzelfde overkwam hem min of meer ook zaterdag. Het zevental moest het stellen zonder doel man Marco de Zwart. Door het ontbreken van een reserve-kee per nam speler Frank Huyting plaats onder de lat en werd met een een gewillige prooi voor de Rotterdamse aanval. In VZC- kringen weigert men de zwarte Piet in handen van Huyting te leggen: „De verdedigers lieten eveneens de nodige steken val len." VLAARDINGEN - Ingrid Lan- gel(22) is zondag in Weert derde geworden op het Nederlands in doorkampioenschap dressuur. Ze deed mee in de klasse ZZ- zwaar, waarin twintig deelne mers om de ereplaatsen streden. Dankzij het brons mag de Vlaar- dingse zich gaan voorbereiden op deelname aan de 'Prix St. George'. Deze reeks wedstrijden zijn beduidend zwaarder dan de categorie, waarin ze op het NK reed. Ze bereikte de titelstrijd dankzij goede prestaties in twee kwalifi catie-wedstrijden. Daaraan deed ze mee met twee paarden. Met Eurolux bereikte ze direct de fi nale en de derde plaats. Met het paard Zartan was ze eerste reser ve en mocht alsnog in Weert rijden door het uitvallen van een andere deelnemer. Haar tweede optreden leverde een zevende plaats op. MAASSLUIS - De activiteiten commissie van de voetbalvereni ging MSV'71 heeft zich niet be perkt tot het organiseren van de rond kerst zo traditionele kla- verjasavond. Op zaterdag 23 de cember is er in de kantine een Kerstbal, waarvoor het clubge bouw wordt voorzien van een ^kerstdecor. De aanvang is 20.15 uur en de entree tien gulden. Tijdens nieuwjaarsnacht gaan de deuren van het clubgebouw om 00.45 uur open voor een klin kende nieuwjaarsparty. Iedereen is welkom en ook dan is de en tree tien gulden. SCHIEDAM - SMC's trainers duo Paul de Roos en Harry van Kapel hebben hun verbintenis met de tweedeklasser verlengd. Beiden tekenden voor een jaar bij. Ook het contract met verzor ger Hans Koetschreuter krijgt een vervolg: de Vlaardinger blijft nog zelfs twee jaar in Parkhoek. De SMC-selectie gaat van 5 tot 7 januari op trainingskamp in Rucphen. Uiteraard wordt er dan ook gevoetbald, want op 6 januari is er een oefenpartijtje geregeld tegen de plaatselijke club Internos. Het duel begint om 18.00 uur. Ook ODC Schiedam is op de zelfde dagen voor een trainings- weekeinde in het Brabantse land. De discipelen van trainer Hans Bassant slaan hun kamp op in Heeze. VLAARDINGEN - Ted van der Parre - de sterkste man van Europa - zal zaterdag om kwart voor zes (in het restaurant De Krabbeplas, gelegen bij de surf- plas) bekend maken welke vere niging zich een jaar lang mag ontfermen over de Waterweg FM-sportprijs. De winnaar komt uit het volgen de vijftal: Budosport Mahoro- kan, Fortuna, Holy(honkbal), Refoba en VZC. Een ijzersterk gezelschap. Het uitreiken van de wisselbeker vormt de apotheose van een vier uur durende uitzending, waarin vele sportmensen (onder ande ren Excelsior M-trainer Aad An- driessen en de topsporters Mark Huizinga, Fran9oise Harteveld en Rob van Zanten) aan het woord komen. Ook is er een sportquiz, waaraan wordt deelgenomen door teams van kv Vlaardingen, handbal vereniging De Hollandiaan, badmintonclub Refoba en de voetbalclubs Cion, VDL en VFC. Met de 'uitstuif sluit de Water weg FM-sportredactie een hec tisch jaar af, waarin het er lange tijd naar heeft uitgezien, dat de rechtstreekse verslaggeving vanaf de velden op een zeer laag pitje gezet moest worden. Het nijpende tekort aan medewer kers lag hieraan ten grondslag. „We komen op alle fronten men sen tekort", verzuchtte redactie lid John van den Berg destijds desgevraagd. „Niet alleen ver slaggevers, ook in de studio zijn mensen nodig voor het redactie werk. De luisteraars merken er nauwelijks iets van, maar iedere week lopen we ons de benen uit het lijf om alle informatie op tijd te vergaren." De noodkreet had resultaat. De uit vrijwilligers bestaande groep kon worden uitgebreid met re porters, presentatoren en mede werkers, die achter de schermen het redactiewerk voor hun reke ning nemen. „Op topdagen heb ben we tien tot twaalf mensen nodig om vier uur radio te ma ken", vertelt coördinator Jack Lammers. „Dan zijn er zes ver slaggevers op pad, zitten er twee technici in de studio, krijgen we berichten van correspondenten en zorgt de regie ervoor dat alles in logische volgorde uit de luid spreker van de luisteraar komt." Lammers meent echter dat Wa terweg FM-sport nog veel meer voor zijn grote schare luisteraars kan betekenen. „We weten; dat het programma Sport Lokaal op zaterdag en zondag tussen twee en zes uur één van de beter be luisterde programma's van Wa terweg FM is. Dat komt vooral door de voetbalverslagen. We zouden de andere sporten ook kunnen bedienen indien we daarvoor verslaggevers zouden hebben. Nu zijn onze mensen vooral gespecialiseerd in voet bal. Wanneer zich uit die andere sporten goedgebekte mannen en vrouwen zouden aandienen, dan kunnen we ook daar regelmati ger reportages maken." Op zondag 24 december koerst de sportredactie tussen 14.00 en 18.00 uur met een aangepast programma op de kerstdagen aan. Ook zal er op dat tijdstip verteld worden hoe er in de stu dio op de Markt in Vlaardingen met de sport en de reportages daarvan wordt omgegaan. Een dag eerder zit de complete 'crew' in restaurant De Krabbeplas voor de uitstuif, die als motto meekreeg 'Sporters onder el kaar'. Het is een bijeenkomst waar sportend Vlaardingen én Maassluis onder het motto 'Sporters onder elkaar' niet om heen kan. SCHIEDAM - Joost Kerssen heeft een drukke werkkring en eigenlijk geen tijd om voor zitter van ODC Schiedam te worden. Toch werd hij het. „Ik vond het te gortig om de club te laten zakken. Mijn ziel en zaligheid heb ik er al tijd in gestoken", beschrijft hij zijn persoonlijke band met de voetbalvereniging. „Toen men mij vroeg voorzitter te worden, kon ik het dan ook niet over mijn hart verkrijgen om neen te zeggen." Tegelijk wetende wat hij zich op de hals haalde, want er valt - „met alle respect voor onze voorgangers" - veel werk te verrichten om ODC weer heelhuids op de rails te krij gen. Kerssen manoeuvreert verbaal voorzichtig en stelt regelmatig, dat de nieuwe koers niet als kri tiek gezien moet worden op het vorige bestuur, waarin hij zelf secretaris was. ODC ontstond anderhalf jaar geleden uit een fusie tussen DHS en Olympus Schiedam. Sfeer „De combinatie leverde niet dat gene op wat ik en wellicht ook anderen ervan verwacht hadden. We hadden in de vaart der vol keren opgenomen moeten wor den. Dat gebeurde niet. Het functioneerde niet gesmeerd. Daar komt nog bij, dat de selec tie aan het einde van het seizoen door het vertrek van zeker tien spelers een forse aderlating moest doen en mijn voorganger Cees van Hagen voor een zware operatie in het ziekenhuis ver zeilde." „Pure pech", noemt hij de calamiteiten. Het tastte in het verlengde ook de sfeer aan. Ge volg was dat de clubavonden matig bezocht werden en de neu zen op den duur ook bepaald niet meer in dezelfde richting stonden. Met het aantreden van de nieuwe bestuursploeg hoopt Kerssen op een terugkeer van de bij een vriendenclub horende ge zelligheid. Het blijkt te werken, want de eerste de beste feest avond trok meteen meer bezoe kers. „Ik heb het idee, dat we de goede weg ingeslagen zijn. Daar voor moet je als bestuur tijd in vesteren. Laten zien, dat je er bent en dat zijn we. Ik mag het dan maatschappelijk druk heb ben, voor ODC maak ik tijd vrij." Tegelijk maakt hij zich zorgen over de status van ODC's hoofd macht. „De exodus van spelers heeft zijn sporen achtergelaten. Ik hoop, dat we het dit seizoen in de vierde klas kunnen uitzingen en volgend jaar met een ver sterkt elftal weer spijkers met koppen kunnen slaan. Want hoe je het ook wendt of keert, dat eerste blijft wel het visitekaartje van de vereniging." Jeugd Buiten beeld - bij de lagere elftal len en de jeugd - gaat het voor beeldig met ODC. „We groei en", meldt Joost Kerssen trots. „Die tendens is niet alleen waar te nemen bij de senioren, maar ook bij de junioren en pupillen. Het ziet er zelfs naar uit. dat we er volgend seizoen een A-elftal bijkrijgen. Wanneer dat lukt, hebben we de cirkel rond en alle leeftijdscategoriën in huis." Hij looft de energie van het jeugdbe- stuur. dat bezig is met het sa menstellen van een jeugdplan. „Het staat allemaal nog in de steigers, maar wat ik er inmid dels van gezien heb, maakt in druk." VLAARDINGEN - „Met René Dekker." Brenda Starink her kende de stem van de bonds coach onmiddellijk. Haar hart maakte een handstandje. De na tionale jtrainer belt niet zomaar. Het kon niet anders of hij moest het goede nieuws brengen, dat de VZC-zwemster aan de selec tie-ploeg voor de Olympische Spelen was toegevoegd. „Op het Europees kampioenschap had ik slecht gepresteerd en kon ik er begrip voor hebben, dat hij me aan de kant liet staan", erkent ze openhartig. Maanden later veeg de ze met een ijzersterk optreden op het Nederlands kampioen schap alle twijfels van tafel. In Eindhoven prolongeerde ze het goud op de 100 meter rugslag en pakte en-passant het zilver op de dubbele afstand. „We hebben besloten je op te nemen in de Olympische selec tie", bevestigde een brief twee dagen later Dekkers telefoontje. „Een beetje gerechtigheid", meent ze. „In Wenen mag ik dan als een natte krant gezwommen hebben, de individuele totaaltij den van de kandidaten voor de viermaal 100 wisselslag waren wel zodanig dat we als groep zeker goed zouden zijn voor At lanta. Ik heb nooit kunnen be grijpen waarom een andere esta fette wel en wij niet meteen wer den geselecteerd." Ze vraagt zich af waarom Dek ker hen niet het voordeel van de twijfel gunde. „Dan had ik mee- gemogen naar de US Open in Auburn. Om internationale er varing op te doen. Dat miste ik nu." Twee jaar geleden maakte de nu 21-jarige Spijkenisser zwemster de overstap van De Kempvis naar VZC. „Na het Nederlands kampioenschap, waar ik op nieuw niet datgene bereikte wat ik wilde, wist ik dat ik naar een andere club moest gaan omkij ken. De trainer was een boven- stebeste man. maar het klikte niet tussen ons. Bij De Kempvis was het plafond bereikt. Ik wilde verder, maar dat zou daar nooit gelukt zijn. Ik had de keuze uit het Dordtse Nautilus en VZC." Ze voegde zich bij de stal van Chris Aartsen. Ze kon meteen aanpakken. Duurtrainingen en veel meters maken. Het was af zien. Ze maalde er niet om. Ze wilde presteren en grenzen ver leggen. „De trainingen zijn zwaar. Ik accepteer dat. Het geeft voldoening, hoewel er na tuurlijk best wel eens dagen zijn, dat ik er wat minder trek in heb. De maandagmorgen is zo'n'heet hangijzer. Dan heb ik op zondag lekker uitgeslapen en moet je de andere dag weer om kwart voor vijf op." Brenda Starink voelt zich thuis bij VZC. „Het is een hechte club. Met jongens en meisjes, die tus sendoor tegen een geintje kun nen en een trainer, waarvan je merkt, dat 'ie gedreven met dat zwemmen bezig is en tijd uittrekt om met je te praten en zijn visie op zwemmen over te brengen." Bij De Kempvis had ze slechts de ambitie om te ontdekken waar haar mogelijkheden lagen. Ze had geen idee waar dat uiteinde lijk toe zou kunnen leiden. Tot voor kort bleven de twijfels. „Ik kon trainen wat ik wilde, toch bleef ik steeds op hetzelfde ni veau staan. Er was geen progres sie." Toen was er de NK in Eind hoven. Met goud en zilver en een tijd, die respect afdwong. Haar hart juichte. „Zie je wel, dat je het kunt", zei ze in stilte tegen zichzelf. Tussen Wenen en Eindhoven had ze alles op haren en snaren gezet om alsnog selectie af te dwingen. Nog meer krachttrai ning was het recept. „En men taal sterker worden",-schetst ze. Meer focussen, heet het in vak taal. „Ik was soms meer met anderen bezig, dan met mezelf. Wanneer ik zag, dat ik een ander eruit gezwommen had, ving ik haar op. Maar wanneer ik zelf de mist in was gegaan, was er geen tegenstandster, die zich met mij bemoeide. Ik ben ook harder geworden. Nu denk ik, wanneer ik er één zie grienen: dan had je maar harder moeten zwemmen". Brenda Starink is ervan over tuigd, dat ze - om definitief een plaats in de Olympische ploeg af te dwingen - haar persoonlijke record zeker nog enkele secon den scherper kan stellen. De winst is te behalen bij het stroomlijnen van de techniek, de start en de keerpunten. De Olympische limiet ligt op 1.3.1. In Wenen had ze precies twee seconden meer nodig. Ze noemt het geen maatstaf, omdat ze toen niet goed presteerde. De HBO-leerling (met vakrich ting personeel en arbeid) gaat ervan uit, dat ze zeker met de wisselslag-estafette een goede kans maakt om Atlanta te halen. Ze zet er zelfs een beetje de stu die voor op een laag pitje. „Bij de volgende Spelen in Sydney ben ik 26. Bovendien moet ik in het jaar na Atlanta stage gaan lopen. Ik vraag me af of ik dan - zeker overdag - voldoende tijd overhoud om de intensieve trai ning te blijven volgen." Voorlopig achtervolgen die so res haar nog niet. Op 29 decem ber vertrekt ze met de Neder landse ploeg naar Israël voor een trainingsstage. Starink heeft haar zinnen op Atlanta gezet. Om voor het forum van de we reld te presteren. Natuurlijk. „Maar ik ben tijdens de Spelen ook jarig en het lijkt me prachtig om dat in het Olympisch dorp te vieren." SCHIEDAM - TSF stapt niet, zoals het van plan was, naar de rechter om het contract met ten- nispark-eigenaar Martin van Vliet tegen het licht te laten hou den. 'The Smashing Fellows' heeft na een goed gesprek met de verhuurder een compromis be reikt en zal nog minstens een jaar hoofdbewoner van de Stad- houderslaan-banen blijven. De tennisclub moest door een teruglopend ledental - een feno meen, dat bijna alle KNLTB- verenigingen kennen - de tering naar de nering gaan zetten en had de baan-baas gevraagd de huursom naar een voor TSF be taalbaar niveau terug te schroe ven. De familie Van Vliet voelde daar niet veel voor. Nadat beide partijen water bij de wijn hadden gedaan en elkaar hadden gevonden, werd vervol gens een strijdplan in elkaar ge zet om de bezettingsgraad van het tennispark op te voeren. TSF-voorzitter Bob Beijer: „We gaan alle krachten inzetten om er weer een compleet park van te maken. Daarvoor gaan we het organisa torisch talent, dat onze club rijk is, aanspreken. Enerzijds mikken we op nieuwe leden, maar ander zijds gaan we met het park de boer op en wordt er getracht incidentele huurders, zoals be drijven en scholen, aan te trek ken." SCHIEDAM - Jan Kleingeld - in september getroffen door een hartstoornis - houdt het aan het einde van het seizoen voor gezien bij vierdeklasser WK. Die beslissing heeft niets met zijn gezond heid te maken, maar alles, zo verklaart hij zijn beslissing nader, met de instelling van de spelers. „Ze pakken de draad niet op op de manier, zoals ik graag zou zien." Kleingeld uitte onlangs forse kritiek op de inzet van de heden daagse voetballers en in het verlengde ook op de spelersgroep van WK. Hij hekelde de mentaliteit van de huidige generatie en zei: „Ze zijn allemaal zo verschrikkelijk eigenwijs. Soms heb ik de indruk, dat ze zich van hetzelfde niveau als Ajax achten. En wanneer je daar dan iets van zegt, lachen ze erom." Zijn uitlatingen kwamen in sportpark Kethel hard aan. „Men is daar blijkbaar niet gewend, dat er vingertjes geheven worden en beschouwde het als negatief. Maar ik heb het niet als zodanig bedoeld. Ik heb alleen mijn hart willen luchten en eerlijk mijn mening willen geven. Dat is blijkbaar niet meer toegestaan." De Rotterdammer zal zich niet uit het trainerscircuit terugtrek ken. „Nee, hoor. Wanneer een andere club zich meldt, ga ik gewoon door. Want hoe het ook wendt of keert, dat voetbalspelle tje blijft een boeiende bezigheid." Trainer John Kloppers heeft het PPSC-bestuur gemeld, dat hij zijn verbintenis met de zaterdagclub niet zal verlengen. VLAARDINGEN - Het Vlaar- dingse voetbalgala wordt op donderdag 11 januari afgesloten in de Caribbean Beachclub aan de Wilhelminahaven. Dan wor den de beste voetballers en de beste ploeg uit het seizoen 1994/95 bekend gemaakt. Het is de laatste maal, dat dit gebeurt. Door het ontbreken van voldoende bestuursleden is er een punt gezet achter de acti viteiten en volgen rapporteurs niet langer de wedstrijden van de Vlaardingse hoogste elftallen. Het voetbalgala was destijds een initiatief uit Deltasport-kringen. Tijdens het seizoen werden de voetballers van de standaard-elf tallen voorzien van waarderings cijfers, waardoor aan het eind van het seizoen de beste zater dag- en zondagvoetballer be kend gemaakt kon worden. Dat vond plaats tijdens een gala avond. Aanvankelijk gebeurde dat in de Stadsgehoorzaal. Door het ontbreken van sponsors werd de accommodatie echter steeds kleiner. Vorig jaar werden de prijzen uitgereikt tijdens de sport-uitstuif van Waterweg FM. De uitreiking in de Carib bean Beachclub is om 21.00 uur. MAASSLUIS - Erlend Spreen werd zaterdag in het Ontmoetingscen trum Koningshof uitgeroepen tot Mahorokans Judoka van het Jaar. Dat gebeurde tijdens het jaarlijkse Kersttoernooi. De Nederlandse jeugdkampioen in de categorie tot 65 kg kreeg de prijs uit handen van zijn voorganger Micha van Herk. Bij het verwerven van het predikaat judoka-van-het-jaar gaat het niet alleen om prestaties. „Bij de jurering wordt ook gekeken naar de mens achter de judoka. Hij of zij zal naast een gedreven sporter ook een fijn mens moeten zijn", aldus Mahorokan-directeur Coos Henneveld. De nieuwe nummer één hoorde het trots aan en meldde, dat de erkenning hem goed deed. Hij is inmiddels junior-af en moet zijn talent gaan bewijzen bij de senioren. „Dat zal best lukken", poneert hij vol zelfvertrouwen. Zijn grootste tegenstander schuilt echter in hemzelf. „Ik sta voor iedere wedstrijd bol van de zenuwen", geeft hij prijs. „Dat moet ik eerst maar eens zien te overwinnen." Overigens werd Mahorokans kersttoernooi voor het eerst en meteen ook voor het laatst gehouden in het Ontmoetingscentrum Konings hof. Over een jaar slaat de judoschool zijn tenten weer op in de Olympiahal. „Door een misverstand konden we ditmaal de sporthal niet huren", aldus voorzitter Huub Paalvast van Mahorokan Sport Support. „In de pers is daarna geopperd, dat alleen de gemeente daar debet aan was, maar ook bij ons is er het nodige misgegaan. In de toekomst zal ons dat niet meer overkomen." VLAARDINGEN - Dankzij een nipte 18-17 zege op Satur- nus'72 hebben de herenhandbal lers van WIK de regio-finale van het toernooi om de handbalbe ker bereikt. In de eindstrijd, die op 10 janua ri in Ridderkerk wordt gespeeld, krijgen de Vlaardingers te ma ken met de reserves van Satur- nus'72. „Maar het wordt zeker geen makkie", waarschuwt trai ner Wil Plugge bij voorbaat. „Het schijnt, dat dat tweede be mand wordt door spelers, die altijd in het eerste hebben ge speeld en een stapje terug ge daan hebben. En je kent het spreekwoord: een vos verliest wel zijn haren, maar niet zijn streken." Mocht WIK de finale overleven, dan plaatst de ploeg zich met vijf andere regio-winnaars voor de landelijke bekerstrijd. De zes krijgen dan gezelschap van de tien eredivisieclubs. VLAARDINGEN - Trainer Henri van Leeuwen gaat aan het einde van het seizoen weg bij vierdeklasser VFC. Hij heeft dan vijfjaar aan de Sportlaan gewerkt. De voormalige doelman van Feijenoord gaat niet weg, omdat de vereniging hem verveelt. „Zeker niet. Ik heb het er reuze naar mijn zin. Zeker nu de prestaties weer een beetje bergopwaarts gaan. Vijf jaar vind ik echter een mooie termijn. Het is tijd om te gaan." De Hoekse trainer zet echter geen punt achter zijn carrière. „Wanneer een club zich meldt, zal ik er zeker mee gaan praten." In 1994 deelden VZC en Z« aluwen de Waterweg FM-sportprijs en reikte ex-wetlwuder en tegenwoordig kamerlid Agnes van Ardenne de bokaal uit aan zwemster Karin Stein en voetballer Martin van Ballegooien Joost Kerssen wil van ODC een hechte club gaan maken door GERARD S. VERVER Joost Kerssen kon geen neen zeggen op de vraag of hij voorzitter van ODC wilde worden, „Ik heb altijd al mijn ziel en zaligheid in die club gestoken. Brenda Starink dwingt selectie voor de Olympische Spelen af

Het Nieuwe Stadsblad | 1995 | | pagina 7