SPORT Sportkeuring voor deel vergoed bij DSW Damclub Schiedam overtuigend naar winst Aanleveren sportkopij Spirit deed goede zaken tegen Dijkvogels Vijfde kampioenschap Refoba kwestie van tijd Oliebollen snelschaak Schiedammers beginnen nieuwe jaar met verrassende overwinning Prestatiebeker voor zwemster Karin Stein Vallen en opstaan VDV Vlaardingen kansloos Basketbaltoernooi basisonderwijs SCHIEDAM- De winter ver drong enkele weken geleden de sportvissers uit de wateren. Een aanvankelijk dunne ijsvloer zorgde ervoor dat de hengels opgetuigd in de schuur moesten worden gezet. De schaatsen werden daarvoor in de plaats uit het vet gehaald. De Poldervaart, een van ouds her populair 'visstekkie', werd druk bezocht door de winter sporters. Voetbalvereniging DRGS organiseerde net voor de invallende dooi op die Polder vaart in het Beatrixpark voor de derde maal in tien jaar korte baanwedstrijden. Zaterdag was in alle vroegte de koek en zopie-tent opgebouwd. Mede onder invloed van de koude oostenwind vonden 65 worsten, erwtensoep en apfel- korn gretig aftrek. Geschaatst werd er natuurlijk ook. Van de dertig deelnemers was het Ed Bennekom die de 80 meter het snelste aflegde, gevolgd door Jan Kleinpema en Bas Gouka. De prijzen, in de vorm van con sumptiebonnen, werden natuur lijk 's avonds tijdens de druk bezochte feestavond direct 'om gezet' WOENSDAG 10 JANUARI 1996 2-1443 WATERWEG Bij de zwemvereniging VZC vero verde Karin Stein de presta tiebeker 1995 voor de meest opvallende prestatie in het af gelopen jaar. In het lange- baanzwemmen veroverde Karin Stein drie nationale ti tels. Bij het wedstrijdzwem- men ging deze felbegeerde beker bij de mannen naar Raoul Pietersz en bij de vrou wen naar Karin Siebel. VZC is 1996 overigens weer goed begonnen. De ploeg van trainer Chris Aartsen ver werkte in het Kolpa-bad de inmiddels traditionele club kampioenschappen. Om deze clubtitels wordt altijd fel ge streden. Ze kwamen dit jaar in het bezit van Kasper Os wald, Paul Brinkman, Eddy van Vliet, Jaap Buitelaar, Matijs van de Ende, Chantal Achterberg, Amanda Elfers, Renee Snoek, Thamar Hen- neken en Wilma Veldhoen. Ook werden er weer enkele nieuwe clubrecords gezwom men door de Vlaardingse zwemmers. Zo werd het re cord uit 1971 op de 5x50 me ter vrijeslag uit de boeken gezwommen. De estafette ploeg realiseerde nu een tijd van 2 minuut 25,5 seconden. Op de 4x100 meter wisselslag werd een nieuwe clubrecord tijd behaald van 4 minuten 47,1 seconden. Op de 4x100 meter rugslag realiseerde de VZC-ploeg een tijd van 5 mi nuten 37,6 seconden en dat betekende ook een nieuw clubrecord. Jaap Buitelaar kwam op de 100 meter schoolslag tot een tijd van 1 minuut 11,3 secon den, ook goed voor een nieuw record. SCHIEDAM De Vlaardingse Dam Vereniging speelde gelijk tijdig met DC Schiedam tegen het sterke Rijnsburg. De promo vendus werd naar een kansloze 17-3 nederlaag gespeeld. Slechts Arie Bom, Dirk van Schail sr., en Erik de Heide wisten remise te scoren tegen respectievelijk Rinus Kromhout, Cor van Dus- seldorp, en Gert Cederhout. De overioge zeven waren kansloos al zorgde Gerrit van Mastrigt voor enige opwinding door een damzet te nemen tegen de sterke Dick van Dijk. De dam was duur want Van Dijk trok toch aan het langste eind. Om degra datie te voorkomen zullen nog minstens vier wedstrijdpunten moeten worden vergaard wat ge zien het programma mogelijk moet zijn SCHIEDAM Terwijl de Haarlemse Basketbalweek net ten einde was maakte Schiedam zich op om te beginnen aan de inmiddels traditionele 'Schie- damse basketbal-Driedaagse'. In sportzaal Oost streden 37 teams, verdeeld over 20 Schiedamse ba sisscholen, met veel inzet om het poulekampioenschap. Het in grote getale opgekomen publiek zorgde voor een goede sfeer in de zaal en zagen negen poulewin naars met een beker naar huis gaan. De Troubadour 1 en 2, Meesterwerk, Windas2, 3, 4, De Kring 1, De Notenkraker 2, en de Singel I zullen op dinsdag 5 maart het finaletoernooi spelen om uit te maken wie zich jaar lang kampioen van Schiedam mag noemen SCHIEDAM Sportclubs die nieuws en/of verslagen willen aanleveren voor de woensdage ditie van Het Nieuwe Stadsblad kunnen dat op verschillende ma nieren doen. Per fax kan kopij tot maandag middag uiterlijk 16.00 uur wor den aangeleverd op nummer 2341017. Ook kan kopij worden opgestuurd naar, dan wel afge geven op het redactiekantoor aan de Westhavenkade 14 in Vlaardingen. Dit kan eveneens tot maandagmiddag 16.00 uur. Telefonisch is sportredacteur Arne van der Zande te bereiken op 4358818. HET NIEUWE STADSBLAD WATERWEG Korfbalvere niging Spirit deed tegen Dijkvo gels goede zaken. In een spannende wedstrijd in Maasdijk wisten de Vlaardingers,, nipt te winnen met 12-11. De opening was voor de ploeg uit de Westwijk. Na een kwartier spelen nam Spi rit een kleine voorsprong en wist de thee te halen met een 7-4 tussenstand. In de tweede helft kwam Dijkvo gels sterk terug en zelfs naast Spirit. Door prachtige treffers van Erwin van Heijzen en Mar co Zeebregts wist de Vlaardingse formatie toch weer afstand te nemen, wat voldoende was om het hoofd te bieden aan de eind sprint van Dijkvogels. De doelpunten bij Spirit werden gemaakt door Marco Zee- bregts(5x), Erwin van Heij- zen(3x), Edward Vermeij(2x), Jolanda van de Velde(lx) en Helma Verburght(lx). WATERWEG Het vijfde kampioenschap op rij van de bad mintonvereniging Refoba is nog slechts een kwestie van tijd. Na de klinkende 8-0 overwinning op De Ritte, afgelopen zaterdag in de sporthal Westwijk. kan de Vlaardingse ploeg aanstaande donderdag bij een overwinning op Werkendam in de voorlaatste competitiewedstrijd al gaan feestvieren. „Wij hebben met nog twee wedstrijden te gaan alles in eigen hand. Als wij donderdag tegen hekkesluiter Werkendam met royale cijfers weten te winnen, is het kampioenschap een feit. Naaste concurrent Ommoord kan ons alleen nog in punten achterhalen, maar niét in setgemiddel de", zegt speler Remco Hakhoff. De Ritte uit Spijkenisse bood erg weinig tegenstand in Vlaardin gen. Remco Hakhoff opende de wedstrijd met een overwinning in twee sets, 15-10 en 15-9. Peet van Landschoot leek ook goed in vorm. In de eerste set nam hij een 8-0 voorsprong, maar de overwinning ging toch met 15-11 naar De Ritte. De Vlaardinger herstelde zich echter goed en won de tweede en derde set met 15-2 en 15-9, zodat Refoba op een 2-0 voorsprong kwam. De vrouwen van Refoba deden het weer voortreffelijk. Sandra Postma en Helene van den Dungen hadden geen enkele moeite met hun tegenstandsters uit Spijkenisse. Sandra Postma won met tweemaal 11-2 en Helene van den Dungen met 11-2 en 11-3. Zij zorgden voor een 4-0 voorsprong. In de mixen waren de spelers uit Spijkenisse een volwaardige tegenstander voor Refoba. De eerste mix van Helene van den Dungen en Remco Hakhoff was in de eerste set nog vrij eentonig en werd met 15-5 gewonnen. De tweede set werd echter een kraker. Maar De Ritte zag geen kans om de vele setpoints te verzilveren. Refoba wist wel op het juiste moment toe te slaan en deze set met 18-17 te winnen. De tweede mix van Andrew den Bakker en Sandra Postma was ook spannend. Het duo, dat al enkele weken niet lekker draait, kon de eerste set redelijk eenvoudig winnen met 15-7. De tweede set ging, na een verlenging, verloren met 18-15. Maar er werd weer orde op zaken gesteld in de derde set en het duo won uiteindelijk met 15-8. De overwinning voor de Vlaardingse formatie stond toen al reeds vast en toen de duo's Andrew den Bakker/Peet van Landschoot en Sandra Postma/Helene van den Dungen ook de dubbels eenvoudig wisten te winnen, kon al een klein feestje gevierd worden. WATERWEG Sporters, die bij het Sport Medisch Advies centrum een sportkeuring laten uitvoeren en verzekerd zijn bij zorgverzekeraar DSW. kunnen voortaan in aanmerking komen voor een vergoeding. De Stich ting Sport Medisch Adviescen trum Midden-Delfland is hier voor een overeenkomst aange gaan met DSW. De vergoeding op een sportkeuring wordt al leen gegeven aan verzekerden met een aanvullende AV-top verzekering. Voor de sporter met een blessure is het aantrekkelijk om een be roep te doen op deze verzeke ring. Het tarief voor een eerste consult bij het SMA kost 65,-. DSW vergoed 50,-. Verdere tarieven: herhalingsconsult 30,- (vergoeding 25,-), basis sportmedisch onderzoek 127,50 (vergoeding 75,-), uitge breid sportmedisch onderzoek 172,30 (vergoeding 100,-), uit gebreid sportmedisch onderzoek met submaximale inspannings test 202,50 (vergoeding 125,-) en groot sportmedisch onder zoek f 237,50 (vergoeding f 150,-). Naast het standaardpakket voor een premie van 11,50 per maand kost een AV-top verzeke ring bij de DSW 17,95 per maand, waarbij niet alleen is in begrepen de kosten van een sportkeuring, maar ook tal van andere medische behandelingen. Voor meer informatie kan men terecht bij het SMA. Van Ho- gendorplaan 501, telefoon 4345555 of bij zorgverzekeraar DSW. 's-Gravenlandseweg 555, Schiedam, telefoon 2466466. SCHIEDAM Hoewel het speelokaal van de Boerderij in de loop van dit jaar werd uitge breid, was de Schaakvereniging Groenoord niet bij machte alle liefhebbers voor het snelschaak- toernooi te herbergen. Niet min der dan 119 schakers, waaronder een vijftal dames, waren in de sfeervolle ambiance van de oude boerderij bijeen gekomen om op de arme klokken te 'rossen'. Na een voorronde werden alle scha kers voor de finale heringedeeld. Edwin Plomp uit Bergen op Zoom won voor de derde maal in zijn jonge carrière aan tafel een en sleepte de eerste prijs in de wacht. De overige tafelwin naars waren M.Pietersma uit Naaldwijk, M.Montenegro uit Bergen op Zoom. J van den Dool was de eerste Schiedamse winnaar aan tafel vijf. BEGELEIDING ODC IN HET NIEUW Met het oog op de afgelopen en wellicht komende kou heeft de shirtsponsor van voetbalvereniging ODC Schiedam, J.T Interieur, de trainers, leiders, verzorgers en spelers van de selectie warm aangekleed. De geschonken coachjassen zullen deze en komen de winter(maanden) natuurlijk voor warme lijf en leden zorgen. schot' was. De kleine spelverde ler opende de score en was hal verwege de eerste helft in de bre ak snel genoeg en had voldoende sprongkracht om Juventus op voorpsrong te brengen. Een voorsprong die overigens nooit meer uit handen werd gegeven. Want Binnenland was behou dens de eerste tien minuten niet bij machte de leidende positie waar te maken. Tot 21-23 waren het immers de gasten die voort durend een voorsprong hadden gehad. Maar de schitterende pass van Vladan Jankovic op de snelle Willem Doornik leidde de nederlaag in. Want na de schitte rende 23-23 van Juventus num mer zes was het 'good-old' Peter van der Waal die rustig 25-23 binnen legde. De beste man van Binneland, Marcel Hofman, miste kort daarop twee starfwor- pen wat tekenend was voor de scherpte van de gasten. Juventus kon zodoende rusten met een voorsprong van zeven punten: 36-29. Dunk Na rust bouwde Juventus de voorsprong rustig uit naar twaalf punten (47-35) tot erger nis van Binnenland. De schop pende beweging van Leo den Hoedt richting de zacht duwen de Ronald van Ooijen onder de basket was de inleiding tot een emotionele tweede helft. Beide warrig leidende arbiters besloten tot een afkoelende time-out. Dennis Cleef kwam schijnbaar het rustigst daar uit vandaan, Op het randje van de cirkel en met griezelige precisie hield hij de voorsprong rond de tien pun ten, (53-43). Het was ook de periode dat Vladan Jankovic even terug was en tot zijn grote vreugde de enige 'dunk' van de wedstrijd maakte. Maar in plaats van rustig af te wachten op de scoringsopening verloor Juventus onder de pressie van Binnenland het hoofd. Het leid de tot emotionele discussies op de tribune en dito taferelen op het veld. Ronald Jonkman en Ronald van Ooijen konden al leen onder de basket niet tot scoren komen en gaven Binne land zo de kans terug te komen tot twee punten (69-67). Met nog een minuut op de klok schoot de lange Jaap van Baarle slechts een strafworp raak zodat de ach terstand van de gasten slechts een punt bedroeg. Opeenvolgen de scores van Jan Stolk en en strafworp van Willem Doornik sloegen weer een gaatje van vier punten maar de drie punter van Hasan Bouer zorgde voor een zenuwslopend slot. De tijd liep na de score van Bouer in alle consternatie vier seconden door en werd terug ge zet van negen naar dertien. De logische persoonlijke fout op Willem Doornik betekende ech ter wederom strafworpen waar van slechts een werd verzilverd. In de allerlaatste seconde was de belangrijkste rebound echter voor de lange Jan Stolk, 73-71. Juventus in actie. SCHIEDAM De sfeer in De 4 Molens was zaterdag rond een uur of vier gematigd vrolijk. On danks de 5-1 voorsprong van Dam Club Schiedam was de overwinning op Amstelland im mers nog lang niet zeker. De resterende zeven spelers van het Schiedamse tiental maakte ech ter geen fouten meer. Door de overtuigende 15-5 overwinning blijft DC Schiedam koploper Heijmans Excelsior op twee punten volgen en hoopt op een misstap van de concurrent om zodoende het Walhalla van het dammen, de hoofdklasse, te be reiken. In vergelijking met vorig jaar werd de score tegen Amstel land 100 procent verbeterd. Toen werd immers met 9-11 ver loren van de Amstelveners. Dit maal werd echter geen partij ver loren. Tiny Mous zat al vrij snel zijn partij tegen Cees Bulk in de kantine over te spelen om na te gaan waar het allemaal bij zijn tegenstander fout was gegaan. Want na een onduidelijk 'maar spannend' standje kon de Schie dammer een damzetje nemen waarna de Amstelvener meteen op moest geven. Na de remise van Dik van den Kerkhof tegen Auke Godthelp, vergrootte Mathieu Smit in de 'tijdnood fase' rond vier uur de Schiedam se voorsprong tot 5-1. Zijn te genstander liet een vrij simpele dam toe, kwam zelf ook op een dam maar moest met een schijf minder toch capituleren. Ook Hans Lansbergen liet zich niet onbetuigd. In een klassieke stand haalde hij vernietigend uit met een twee om vijf en zorgde daarmee voor een 7-1 voor sprong. Henk de Witt scoorde een knappe remise tegen Ben van Harten. Adri van Huët hield vervolgens oud-Schiedammer Gert van Willigen op remise waardoor de stand naar 9-3 werd getild. Slechts een gewon nen partij was voldoende om de overwinning binnen te halen. Ton Burgerhout zorgde voor die winnende punten met zijn over tuigende overwinning op Ad Vlam. De knappe zege van Wim Vrijland op Paul Day, die lang zaam 'gevouwen' werd, beteken de een 13-3 voorsprong. Het Schiedamse jonge (14 jaar) ta lent Dirk van Schaik jr, die op de wk nog zesde werd, kwam in zijn eindspel tegen de sterke Wibo Drost licht in moeilijkheden maar wist vrij eenvoudig remise te scoren. Het laatste punt kwam beide teams vergoedde de tweede helft (en vooral de laatste vijf minuten) de gehele wedstrijd. De thuisclub hield in de aanvankelijk koude maar door emoties warmer wordende Margriethal het hoofd het koelst, 73-71. In de beginfase was het duidelijk dat bij een aantal spelers de olie bollen de vorm had aangetast. Slechts slordige passes en schijn baar eenvoudige scoringsmoge- lijkheden (Vladan Jankovic) die om zeep werden geholpen waren te bewonderen. Het is dat Wil lem Doornik al vrij vroeg 'op op naam van Edwin de Jager, voordeel had gehad, maar de den en na bijna zes uur spelen in die tegen Timo Stobbe veel weg naar de winst niet kon vin- remise moest berusten, 15-5. SCHIEDAM Het leek vooraf geen gemakkelijke op gave voor de basketbalheren van Juventus. In de eerste wedstrijd van het nieuwe jaar troffen de Schiedammers im mers de koploper van de lan delijke eerste divisie, Binnen land. Na een slordig begin van In de zaal van De 4 Molens was zaterdag slechts het rustige geschuif van de damstenen te horen. f, Basketballers Juventus tot het uiterste tegen Binnenland

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 7