VOOR Lezers krijgen flinke korting op entreekaartjes La Cage aux Folies maakte al in '83 homoliefde voor hetero's herkenbaar PTT Post Dordrecht wil de volle winst Pniswmnaars Novib Kerstpuzzel TAMB?4 DIERENARTS 3kop GROENE AGENDA Dagtochten i.s.m. Milot Reizen Wa I gzh 34,- 32,50 ..ƒ25,- MILOT REIZEN WIJZE VAN BESTELLEN Disneyland Parijs 125,- Langlaufen Belgische Ardennen 39,50 SKIËN WINTERBERG ....ƒ55,- Düsseldorf32,50 Keulen Essen i Brussel ƒ27,50 Bootshow Düsseldorf 34,50 westfriese Flora32,50 Zuid-Limburg57,50 vraagtekentocht65,50 Parijs 54,40 Zwarte Oosterse Markt Beverwijk19,50 V\- y Aktie SEAC REIZEN is en blijft de goedkoopste BETOVEREND EGYPTE Fietsmap Rotterdam en wijde omgeving Rotterdam in 2000 Een zware bevalling Recreatie-atlas Verdwenen Rotterdamse kerken 1900-1995 'Het Was' deel I, II en III Ja, ik bestel: ?n I j JJJ Wegener sLjthoff weekbladen Voordelig naar jong talent in Prinses Christina Concours Na anderhalve maand in Car ré te hebben gestaan is La Cage aux Folies gaan reizen. Van donderdag 11 tot en met zondag 21 januari staat deze bruisende produktie in het Rotterdams Luxortheater. Eindelijk krijgen Rotterdam en omstreken dan nu de Ne derlandse versie van een der meest succesvolle Broadway- musicals binnen hand- oog- en oorbereik. Het Luxor Thea ter zal tien dagen lang een ware metamorfose ondergaan. Als het doek opengaat be treedt men de dwaze, bizarre, boeiende, komische, maar soms ook zo ontroerende we reld van een travestieclub in Saint Tropez waar de danese- ressen Les Cagelles bijna alle maal mannen zijn en waar George, vertolkt door Fred Butter, de scepter zwaait. George is de eigenaar van deze club vol vreemde vogels... Een van die vreemde vogels is zelfs zijn levenspartner. Al twintig jaar heeft hij een relatie met Al- bin, die 's avonds in zijn club optreedt als de befaamde traves tie-ster ZaZa. ZaZa wordt ge speeld door Jacco van Renesse, die met deze creatie wel eens de verrassing van het komende sei zoen zou kunnen worden. In de musical ziet men de shows van La Cage aux Folies, maar men werpt ook een blik achter de schermen en dan ziet men dat de relatie tussen George en Albin niet veel verschilt van andere 'huwelijken'. Er zijn 'ups en downs, er zijn spanningen, maar de liefde blijft toch overeind. Ook als er verwikkelingen zijn en George's zoon (uit een korte relatie met een danseres van het Lido) ineens zegt te willen trou wen. Dit leidt tot allerlei opmer kelijke situaties temeer omdat de ouders van de bruid een hevige afkeer van homosexuelen heb- In het hedrijvenklassement van de ZuiderSter Loopserie weigert het team van PTT Post Dordrecht een anonieme positie in te nemen. „We hopen minimaal onze tweede positie in het tussen- klassement vast te houden", vertelt 'captain' John Hemmerlé na afloop van de 10 km-race in Piershil van afgelopen zaterdag. „Nog mooier zou het zijn wanneer we de eindwinst in juni weten binnen te halen. Eén ding is zeker, wanneer er kansen liggen grijpen we ze met beide handen!" Toen Hemmerlé ter ore kwam dat de ZuiderSter Loopserie in het seizoen 95/96 met een bedrijvencompetitie ging starten ondernam hij direct actie, daar toe aangemoedigd door de manager klantenservice van de PTT Post. „Vrijwel meteen werden schoenen en looptenues geregeld. Ver volgens was het zo gepiept om een ploeg van vijf man te formeren. We lopen onze wedstrijden met Charles Timmermans, Erwin van Diemen, Leo Hooghart, Leo Klaasssen en mijn persoontje. Charles is normaal gesproken onze eerste man. Zaterdag liep hij wederom bij de beste tien met een tijd van 32.44 min. Ook Erwin van Diemen behoort tot de snelste circuitlopers. Mijn rol is wat bescheidener. Ik kom aan tijden van rond de 35 min. over 10 km." In Piershil troffen de atleten zaterdagmiddag niet bepaald de meest gewenste omstandigheden aan. IJzel had het parcours vlak voor de start tot een spekgladde piste gemaakt, waardoor het glibberen, glijden en afzien werd voor veel deelne mers. „Met de nodige voorzichtigheid hebben we het gelukkig tot een goed einde kunnen brengen, al viel Leo Hooghart na 3 km uit met een blessure. De rest kwam keurig over de finish. PTT Post rayon Gouda eindigde wederom hoog.We kunnen dus tevreden zijn." mm mmm ben en niets van travestieclubs willen weten. De vader, een poli ticus is daar zelfs fel tegen ge kant en voert actie tegen alles wat in zijn ogen onzedelijk is. Genoeg materiaal voor een vro lijke, maar soms ook ontroeren de musical over liefde in allerlei vormen. Keuzes maken in je leven Regisseuse Shireen Strooker zegt: „Het gaat over liefde en solidariteit. Over mensen die el kaar door dik en dun steunen. Dat geldt ook voor de Cagelles. Ze lijken vals, ze hebben kritiek op elkaar. Het is een musical over het maken van keuzes in je leven, maar vooral over liefde." Seth Gaaikema, die de musical vertaalde vindt 'La Cage' taboe doorbrekend, niet omdat het om een man-man een vrouw-vrouw of een man-vrouw gaat maar om de relatie mens-mens: „Dit gege ven is verpakt in een sfeervolle familierevue, die op zijn manier toch barrières omverwerpt." Toen in 1983, op Broadway, de musical in première ging, werd voor het eerst vertoond dat twee mannen gearmd als paar het to neel afliepen. Daardoor werd homosexuele liefde dicht bij een groot publiek gebracht, het pu bliek was gaan houden van die grillige ZaZa (Jacco van Renes se) en de opmerkelijke George (Fred Butter). La Cage aux Folies biedt prach tige songs waarbij wereldhits als 'The Best of Times' en 'I am what I am'. De muziek is gecom poneerd door Jerry Herman, die ons ook als klassiekers bracht als 'Hello Dolly' en 'Mame' en het talent heeft theatermuziek te schrijven die je meteen pakt en nooit meer loslaat. Naast de songs zijn er spectaculaire dans- nummers variërende van de Can Can tot grote revuenummers, zoals men ze nog maar zelden in het theater ziet. Dit maakt La Cage aux Folies ook een kostba re musical. De totale kosten be dragen voor dit seizoen in Ne derland en België zo'n zeven mil joen gulden en er werken vijftig mensen aan mee. Het is een war me, vrolijke maar ook menselij ke show, op maat gemaakt voor het Luzor Theater in Rotter dam. La Cage aux Folies heeft een ijzersterk script van Harvey Fierstein (Torch Song Trilogy) die zijn verhaal ontleende aan het gelijknamige toneelstuk van Jean Poiret dat in 1973 in Parijs in première ging en daar zeven jaar volle zalen trok. Fierstein had als basis dus een prachtig Frans toneelstuk dat aan alle wetten van het Franse boule vardtoneel voldeed en dat vorm de hij om tot een musical van vandaag waarbij hij tevens de karakters nog meer uitdiepte. Zeven awards In augustus 1983 ging La Cage aux Folies als musical in premiè re in het Palace Theater in New York. De show kreeg jubelende kritieken en werd uitgeroepen tot 'Best Musical' en won maar liefst 7 Tony Awards in het sei zoen 1983/1984. De musical be leefde op Broadway zowaar 2167 voorstellingen en opende in 1986 in het Palladium in Lon den. Ook hier gigantisch succes. Sinds 1985 staat La Cage op het repertoire van het Theater des Westens in Berlijn, waar men deze nu al tien jaar met succes brengt. Het is eigenlijk opmerke lijk dat het zolang geduurd heeft Nederland bereikt werd. Shireen Strooker, een van de op richters van het werktheater en befaamd toneelregisseuse, die met Mary Dresselhuijs en John Kraaykamp 'Hoog Tijd' regis seerde werkt samen met Wes tend choreograaf Lisa Henson, die deel uitmaakte van de Palla dium produktie van La Cage. Musical Director is Peter Stöve en de kostuums en decors zijn van de hand van Jan Aarntzen. Samen met een company van vijf tig medewerkers zorgen zij Van 11 tot en met 21 januari 1996 in het Luxor Theater voor een waar theaterfeest. Lezers van deze krant krijgen een grote korting: tegen inlevering van de bon elders in de krant kosten alle rangen slechts f25,-. Reserveren kan aan de Luxor-kassa op 010-4815844, alle VVV Bespreekburo's en de Nationale Theaterkassa 06-9203 (7 dagen per week). Duizenden inzendingen kwamen binnen voor de Novib Kerstpuz zelactie, die kort voor Kerstmis 1995 in deze krant verscheen. Het bleek geen moeilijke opgave, want de oplossing 'KERST TIJD' werd door bijna iedereen juist ingevuld. De Novib kan tevreden zijn, want er werden duizenden guldens gestort voor het goede doel. Het precieze eindbedrag wordt volgende week tijdens de prijsuitreiking bekend gemaakt. De prijzen zijn afgelopen dins dag getrokken. De hoofdprijs, een Novib-pakket t.w.v. 550,-, gaat naar Mevrouw F.W. van Buren uit Zwijndrecht. De tweede prijs, het Novib-ro- manabonnement t.w.v. 250,-, is voor W. Wilfinger uit Nieuwer- kerk a/d IJssel. De derde prijs is een Novib-ka- lender, een portefeuille en een set wenskaarten voor mevrouw B. Verhoog-den Boer uit Lekker- kerk. De vierde prijs is gewonnen door mevrouw J. C. de Leeuw van Weenen uit Rotterdam: een No- vib-kalender en de 5e t/m 15e prijs, een boek uit de Novib-col- lectie, gaan naar H.F. ten Hac ken uit Rotterdam, mevrouw P. de Man-Aardoom uit 's-Graven- deel, mevrouw M.L.C. Bos-Ver baas uit Rotterdam, J.L. van den Berg uit Spijkenisse, me vrouw Hefti-Put uit Brielle, W.M. Groot uit Nieuwerkerk a/d IJssel, mevrouw G.C. de Heer uit Rotterdam, L.J. de Leur uit Zwijndrecht, mevrouw N.P. Kleijwegt uit Rotterdam, mevrouw J.M. Dubbelt uit Vlaardingen en J.J. van Houwe- lingen uit Hardinxveld-Giessen- dam. De woordenboeken van Van Dale Lexicografie, dit keer ge heel in nieuwe spelling uitge voerd, zijn voor 28 winnaars: 7 maal de grote of Dikke van Dale, de beroemde driedelige zeer complete woordenboeken ter waarde van 325,-, en 21 maal de Nieuwe Spellinggids Nederlandse Taal ter waarde van ƒ29,90. De Dikke van Dales zijn gewon nen door: C.J. van Bochove uit Krimpen aan de Lek, P. den Braber uit Oud-Beijerland, F. Jaquet uit Alblasserdam, K.H. Rex uit Brielle, mevrouw J.A.M. de Ruijter-van Beers uit Rotter dam, J.F.J. Wolters uit Schie dam en mevrouw C.M.F. de Lange uit Rotterdam. De 21 Nieuwe Spellinggidsen gaan naar: mej. M.P.H.J. Matser uit Capelle a/d IJssel, C.L. Taap- ken uit Rotterdam, G. Mian uit Nieuwerkerk a/d IJssel, J. Alte- na uit Barendrecht, J. de Ruiter uit Ridderkerk, C. Valk uit Nu- mansdorp, A.C.M. van Zundert uit Zwijndrecht, J. Mijers uit Dordrecht, T. Visser uit Slie- drecht, mevrouw J. Stotefalk- -van Strien uit Zuidland, M.E. Rijnsburger uit Poortugaal, E.F.C. Gijsbers uit Spijkenisse., G. Kleywegt uit Rotterdam, P. Parmessar uit Rotterdam, C. Veenman uit Rotterdam, H. van Keulen uit Maassluis, C. Stam uit Vlaardingen, A. van Groot- veld uit Schiedam, C. van der Vlist uit Berkel en Rodenrijs, Th. Smit uit Rotterdam en J. P. Marcus uit Rotterdam. De prijzen worden binnenkort uitgereikt of thuisgestuurd; de prijswinnaars krijgen allen thuis bericht. UITSLUITEND TE BOEKEN BIJ SEAC REIZEN 010 - 4716777 2-1004 nmwoms Gfimtdl, Incl. entree Kinderen 3 t/m 11 Jr99,- Januarl: vrlj. 12,26 Febr.: vrlj. 2,12 U bent er de volgende morgen Excl. langlaufhuur Iedere woe., za. en zo. Indien sneeuw Excl. sklhuur Iedere woe., za. en zo. Indien sneeuw Jan: woe. 17, 24, 31 Feb: za. 3 woe. 14, 21, 28 Jan: woe. 17,24,31 Feb: za. 3 woe. 14, 21,28 Jan: do. 25 Feb: za. 3 do. 8,22 Jan: za. 13, 23 dl. 9,23 Feb: za. 10, 24 dl. 6, 20 Jan: za. 13, 23 dl. 9, 23 I Feb: za. 10, 24 dl. 6, 20 I Excl. entree I Jan: za. 20 woe. 24 zo. 28 Excl. entree J Feb: za. 17 dl. 20 zo. 25 incl. koffie/gebak en diner i Jan: ma. 29 Feb: ma. 12,26 Incl. koffie/gebak en diner j Jan: zo. 28 Feb: zo. 11,25 Iedere vrijdagavond i Excl. entree Jan: zo. 14,28 Feb: zo. 11,25 OPSTAPPLAATSEN: Rotterdam CS, Rotterdam-Zuldpleln, Spljkenlsse Vlaardlngen, Schiedam, Brlelle, Oud-Beljerland, Dordrecht Boekingsadressen: WEGENER SIJTHOFF WEEKBLADEN Rotterdam: Prins Hendrikkade 12-16/ Wijnhaven 20B (Museumschip)/ Dordtselaan 139 Vlaardingen: Westhavenkade 14 Spijkenisse: Uitstraat 44 Oud-Beijerland: Oostdijk 53 Vraag de uitgebreide dagtochten folder aan bij onze kantoren of bij: Beijerlandselaan 40, R'dam, S 010-4320366 i.s.m. AF0 PROMOTIE: POSTBUS 1 MO. 3000 BZ ROTTERDAM Lezers van deze krant kunnen voordelig de finale bezoeken van het Prinses Christina Concours. 5 gulden korting voor de finale Datum/tijd: zaterdag 13 en zondag 14 januari gratis voorronden in het Rotterdams Conservato rium Pieter de Hooghweg 122 (9.30-22.00 en 9.30-14.00 uur). Finale zondag 14 januari 19.00 uur kleine zaal van De Doelen. Gewone prijs: 17,50; toegang met bon: 12,50. Geldig voor max. 2 personen. Het Prinses Christina Concours is een evenement met klassieke muziek voor middelbare scholieren. Winnaars van dit concours doen mee aan de landelijke finale in Den Haag op 16 maart. Wegener sljthoff weekbladen AFO. PROMOTIE POTT** 1*0.1000 U BOTTERDAM JP O Het PTT Post-runnersteam: een van de topploegen in het hedrijvenklassement van de ZuiderSter Loopserie - fTi S - ft' -X 3 -v, O T 1 -w- -jr -| nj A TUURLIJK 77» V TAMBAI HIER LANGSI DAAR ZIJN WE VEILIGI WELKE kant MOETEN WE OfT JU RENT DEZE STREEK TOCH pnmaggio Pae op, Öimbol Mond toe houden! Hoe ie dat ebeurd?. 8 dagen Rode Zee Hurghada met 1 dag Luxor 8 dagen 5* Hotel Isis Luxor LO 8 dagen 4* Nijlcruise met volpension en excursies 15 dagen 4* Nijlccruise en 7 n Hughada in 3* hotel met ontbijt Voor bovenstaande reizen geldt: Incl. vlucht vanuit België naar Egypte en alle transfers ter plaatse lid ANVR/SGR Ook nu weer te koop op onze kantoren: de populaire fietsmap met 4 stafkaarten en een boekje met 54 beschreven fietsroutes In Zuid-Holland Zuid in een transparant en waterdicht etui. Prijs: f 25,00. Geen verzendkosten! De Belgische cartograaf Norbert Ceulemans maakte een bijzonder kunstzinnige 3-dimensionale impressie van de stad in het jaar 2000. Inclusief Erasmusbrug, de Kop van Zuid en vele andere nieuwe gebouwen. Verkrijgbaar als poster (95x47 cm) voor f 37,50 en als litho (110 x 53 cm) met intensieve kleuren op zwaar aquarelpapier, voor f 175,00. Elke 100ste besteller een luxe lijst t.w.v. f 200,00 gratis. Verzendkosten f 10,00. Het olifantje Indira wordt dit jaar alweer één jaar oud. De NPS maakte een film over het leven van de olifantenkudde in Blijdorp in het nieuwe olifantenverblijf. Beleef nogmaals de aangrijpende geboorte van Indira op de video 'Een zware bevalling'. Prijs 29,95. Verzendkosten f 5,00. Voor de wijde omgeving van Rotterdam. Met 12 fietsroutes, volledige informatie over grote recreatiegebieden (Midden-Delfland, Rottemeren, Bergse Bossen, Oude Maas, Waal en Devel, Bernisse, Brielse Maas en Voornse Kust) en een trefwoordenlijst met alle \JF recreatiemogelijkheden. Speciale prijs f 15,00. Verzendkosten f 5,00. '■K' kerkgebouwen en enige tientallen kerken die een andere bestemming kregen. Uniek documentatiemateriaal met foto's en een beschrijving per kerk. Een must voor de liefhebbers van stedelijke geschiedenis. Prijs 24.95. Verzendkosten 5.00. Alleen te koop bij de kantoren in Rotterdam en Vlaardingen. De succesvolle videoserie „Het Was". Uniek beeldmateriaal over de groei van een Nederlandse metropool: deel II gaat over Rotterdam vóór de oorlog (1920-1940) en deel III over de groei van de haven tot Wereldhaven nummer 1 Ook deel I, over Rotterdam na de oorlog, is weer verkrijgbaar. Opgedoken uit tal van archieven, eerder uitgezonden op Stads-tv. Prijs per deel 39.95. Verzendkosten 5.00. Alleen te koop bij de kantoren in Rotterdam en Vlaardingen. Deze artikelen zijn, zolang de voorraad strekt, te koop bij de kantoren van deze krant (in Rotterdam aan de Dordtselaan 139, aan de Wijnhaven 20 B en de Prins Hendrikkade 12-16, in Dordrecht aan de Beverwijckstraat 9, in Oud-Beijerland aan de Oostdijk 53, in Sliedrecht aan de Stationsweg 3 B, in Spijkenisse aan de Uitstraat 44 en in Vlaardingen aan de Westhavenkade 14). Tenzij anders aangegeven. Schriftelijk bestellen kan ook. In de meeste gevallen betaalt u dan verzendkosten. U kunt voor het schriftelijk bestellen gebruik maken van onderstaande bon. 0 Ik sluit een volledig ingevulde giro- of bankcheque bij voor het bedrag inclusief verzendkosten. 0 Ik maak het bedrag inclusief verzendkosten over op girorekening 3822953 t.n.v. Wegener Sijthoff Promotie, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, onder vermelding van het gewenste artikel. Zodra het bedrag binnen is, wordt de bestelling toegezonden. Naam: Adres: Postc Woonpl.: Telefoonnummer: hokje aankruisen Wegener sythofF weekbladen AFD PROMOTIE POSTBUS 1980, 3000 BZ ROTTERDAM X A Vrijdag 12 januari. Ganzentocht door de Hoeksche Waard met diapre sentatie. Tijd: 09.00 tot 17.00. Kosten: 45,- (incl erwtensoep). Inlichtin gen en aanmelden: 0186 - 619 265. Organisatie: Hoekschewaards Land schap. Zaterdag 13 januari. Natuurwandeling in het Lage Bergse Bos. Plaats: restaurant Hoekse Hout, Bergsebosdreef 6, Bergschenhoek. Tijd: 14.00. Inlichtingen: 010-418 10 31. Organisatie: Natuur-en Vogelwacht "Rotta". Zaterdag 13 januari. Excursie Duinen van Oostvoorne. Wintersferen. Plaats: bezoekerscentrum Tenellaplas, Duinstraat 12a, Rockanje (metro Spijkenisse centrum, ZWN bus 103). Tijd: 14.00. Kosten: 3,- (voltarief). Inlichtingen en aanmelden: 0181 - 48 39 09. Organisatie: Zuidhollands Landschap. Zondag 14 januari. Fiets, wandelcafé; Hans van Velzen vertelt over fietstocht naar Santiago de Compostella (met dia's) en fietsreparatie- cursus. Plaats: Nivon centrum. Dirk Smitsstraat 76, Rotterdam (tram 6 of bus 38). Tijd: lezing: 12.00 cursus: 11.00 -15.00. Inlichtingen: 010-411 88 24. Organisatie: Nivon. Zondag 14 januari. Wandelronde Rotterdam, tocht van metrostation Kralingse Zoom naar Station Lombardijen (ca. 12 km). Plaats: Metro station Kralingse Zoom. Tijd: 10.15 uur. Inlichtingen: 010 - 411 88 24. Or ganisatie: Nivon. Maandag 15 januari. Middagwandeling In het Lage Bergse Bos. Plaats: Molenlaan, eindpunt tram 4, Rotterdam (tram 4, bus 35). Tijd: 14.00. In lichtingen: 010 - 422 48 88 of 421 72 61. Organisatie: IVN. 0 Maandag 15 januari. Mogelijkheid om mondeling te reageren op het rapport TStudie tracé WB3'. Plaats: Rotterdam Airport Hotel, Vliegveld- weg 59-61, Rotterdam. Tijd: 19.00-21.00. Inlichtingen: 070-351 77 15. Organisatie: Ministerie van Verkeer en Waterstaat en Ministerie van Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer. ALTIJD IETS TE DOEN IN HETOROEN De Groene Agenda: G.W. Burgerplein 5,3021 AS Rotterdam ^2 emeente, werken ROTTIRDAM Mm holland GREfJk^HEflS 010-4.7t7.474 Vrij om te rijden zonder eigen auto Wegener sLjthoFf weekbLaden

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 25