Suzuki Al to Spirit: goedkoopste auto van Nederland Alfa Romeo heeft drukjaar achter de rug Elke Almera zijn eigen kleur Toyota Corolla Commercial Royale gezinsauto met opvallende styling Autovisie bestaat 40 jaar Viernieuwe modellen in korte tijd WOENSDAG 17 JANUARI 1996 3-451 AUTOSCHADE DRIES SPAANSEPOLDER Autofabrikant Nissan geeft de Almera per uitvoering een eigen specifieke herkenningskleur. Elke Almera heeft de tint die vol gens de fabrikant het best past bij het betreffende type. Met de gekozen kleurstelling wil Nissan vooral de jonge automobilist aanspreken, die zoekt naar een stijlvol, dynamisch alternatief te midden van het ruime aanbod. Toyota-importeur Louwman Parqui kan niet wachten tot de Bedrijfsauto RAI '96 op 8 februari zijn poorten opent, maar le vert met directe ingang een Van-versie van de Corolla Station wagon. De auto wordt aangeduid als Corolla 'Commercial'. Hij wordt aangedreven door een tweeliter dieselmotor. Prijs voor deze Commercial: 34.775,-. Om aan de fiscale eisen te voldoen, heeft de importeur het dak van de Corolla verhoogd, is een 30 cm hoog kopschot geplaatst en zijn de zijruiten in de laadruimte geblindeerd. Deze aanpassin gen doen geen afbreuk aan de elegant gelijnde 'Commercial'. Handig De Corolla Stationwagon Commercial geeft zijn eigenaar de com binatie van comfort en veiligheid. De laadruimte met een inhoud van 1800 liter (bijna twee kubieke meter), het laadvermogen van 500 kg, de draaicirkel van 9,6 meter en de standaard stuurbe krachtiging maken van de Corolla Commercial een heel handig voertuig. Met zijn 53 kW/71 pk produceert de tweeliter (1975 cm3) dieselmo tor voldoende vermogen om sportief en comfortabel te rijden. Drie jaar garantie (tot maximaal 100.000 km), 3 jaar EuroCare (Toyota's internationale hulpdienst) en 6 jaar carrosserie-garantie zijn standaard. De redactie van deze autopagina wordt verzorgd door Willem van den Elskamp. Reacties en bijdragen sturen aan: Wegener Sijthoff Weekbladen, postbus 5825, 2280 HV Rijswijk. Telefoon: 070-3190254, fax: 070-3952669 De driedeurs Almera is vooral te zien in geel-metallic. Deze in 't oog springende kleur benadrukt het beste zijn jeugdige en mode- gevoelige karakter. De vierdeurs sedan wordt in groen-metallic gepresenteerd. Deze tint staat voor stijlvol en klassiek. Voor de vijfdeurs koos Nissan blauw-metallic. Dit maakt de auto naast stijlvol ook dynamisch en gedistingeerd. In totaal is de nieuwe Almera verkrijgbaar in acht aantrekkelijke kleuren. Hiervan zijn er zes volledig nieuw. In het verleden heeft Nissan ook al 'ns een nieuw model in slechts één tint gepresenteerd. Dat was bij de introductie van de Micra. Die werd toen enkel getoond in blauw-turquoise. Met de Almera is het voor het eerst dat een autofabrikant een mo delreeks onderling onderscheidt door het gebruik van specifieke kleuren. Het Almera-interieur ontsnapte evenmin aan de kleurbewuste Nissan-designers. Het jeugdige karakter van de Sunny-opvolger komt terug in de bekleding van de LX-uitvoering. In de Almera SR is gekozen voor een sportieve print, terwijl de S en GX een interieur met een Europese uitstraling kregen. De binnenkant van de meest luxueuze, de SLX valt op door z'n chique effect. Tijdens het rijden met een dieselversie ontpopt deze combi zich vanaf het eerste moment als een rustgevend reisge noot. Van de ooit zo sto rende dieselbrom heb je bij deze auto nauwelijks weet. Althans binnenin niet. Bij de koude start hoor je wat gereutel en ook als je naast de auto staat is de dieselbom hoorbaar. Binnen hoor je vrijwel niets. Rijden in deze Break is mede hierdoor absoluut niet vermoeiend, eerder ont spannend. Dat de auto met volle bepakking af en toe wat moeite heeft om in de vijfde versnelling een berg te beklimmen - het is geen turbo-diesel -, nemen we voor lief. De enorme laadruimte zonder hinderlijk uitste kende delen en met een volkomen vlakke laad vloer stelt ons in staat een karrevracht aan spullen mee te nemen. Besturing en weglig- ging staan op aange naam hoog niveau. Na een paar uur achtereen in de auto, merk je wel dat de stoelen nogal zacht zijn. Op lange rit ten zou wat steviger meubilair prettiger zijn. In de door ons beproef de RT-versie zijn één airbag, elektrische raambediening, een di gitaal uurwerk, van bin nenuit verstelbare bui tenspiegels, een achter- wisser - die blijkt echt heel nuttig - en mist lampen vóór en achter standaard. Het verbruik tijdens de testrit bedroeg gemid deld 1 op 10,7. Niet bij ster zuinig, maar we hebben er af en toe flink aan getrokken en de auto was zwaar beladen. Magische grens Renault laat de prijslijst voor de Laguna Break net onder de magische grens van 40 mille be ginnen. De RN kost 39.675,-. Maar dan heb je wel een kale auto. De RT-versie is aanmerke lijk rijker aangekleed. Zijn prijs begint bij 43.400,-. Dieselen kan vanaf 46.800,- voor de RN 2.2 diesel. Deze prij zen komen overeen met het prijspeil dat ook de concurrenten van de La guna Break hanteren. Suzuki is al jaren kop loper bij het 'prijsbe wust autorijden'. Om dit feit extra te bena drukken, presenteert importeur Nimag nu de Alto Spirit, die slechts 12.995 gulden kost. Met z'n uiterst scherpe prijs is deze Alto-versie de goedkoopste auto van Nederland. Tot voor kort was die rol weggelegd voor de Seat Marbella die 13.695 gul den kost. Suzuki brengt de prijs van het voorde ligste automodel van ons land dus met maar liefst 700 gulden om laag. De Alto Spirit houdt het autobezit betaal baar en daarmee bin nen bereik van een groot publiek. Dat is niet alleen te danken aan de lage aanschaf prijs, maar ook aan de geringe gebruikskos ten. Uit het autokosten-on derzoek van de Consu mentenbond in 1995 kwam de Alto naar vo ren als voordeligste auto in het dagelijks gebruik. Tevens staat bij in de Top-10 van de meest betrouwbare au to's in Nederland. Niet kaal Met z'n frisse striping is de Spirit een fraaie verschijning. Zeker in relatie tot zijn prijs hij standaard compleet uitgerust. Zo bezit hij een rechterbuitenspie- gel, getint glas en een uurwerk in het dash board. Verder een dag teller, afsluitbaar dashboardkastje en handige kaartenvak- ken in de deuren. On danks zijn scherpe prijs is hij dus allesbe halve kaal. De compacte, handige Spirit beantwoordt aan de wensen van veel au torijders. Vier deuren en een grote achter klep maken hem goed toegankelijk. Dank zij de in twee delen neer- klapbare achterbank is de laadruimte uit te breiden tot maximaal 800 liter. Voor de aandrijving zorgt de betrouwbare, zuinige, pittige, drieci linder lijnmotor van 796 cm3, die 26 kW/36 pk levert. De 'Spirit' komt hier mee goed uit de verf. Juist hierdoor kan hij ook jonge automobilis ten aanspreken. Door de gunstige prijs past de Alto Spirit al snel binnen hun budget en binnen dat van veel an dere 'berekenende' au tomobilisten voor wie het autorijden niet goedkoop genoeg kan zijn, zodat zij geld over houden voor andere leuke zaken. Autovisie bestaat 40 jaar en viert deze mijlpaal met een bijzondere uitgave. Het extra dikke jubileumnummer van dit toonaangevende, tweewe kelijkse autoblad ligt tot 1 fe bruari in de winkel. In dit 144 pagina tellende feestnummer wordt volop teruggeblikt op de - soms roemruchte - ge schiedenis van Autovisie. In het jubileumnummer duikt de Autovisie-redactie in het ei gen verleden. Oprichter, eerste hoofdredacteur en initiatiefne mer van de 'Auto van het Jaar'- verkiezing Fred van der Vlugt vertelt hoe hij na een mislukte sollicitatie bij het - inmiddels verdwenen - blad Autorevue besloot een eigen uitgave op te zetten. Het eerste nummer ver scheen in december 1955 onder de naam AutoWereld. Deze ti tel werd echter door een andere uitgever opgeëist. Een prijs vraag onder de lezers leverde, naast de eerste 1200 abonnees, ook de naam 'Auto-Visie' (toen nog mét streepje) op. Ruiken of eieren stinken De tweede hoofdredacteur Nico de Jong beschrijft hoe Au tovisie, tegen de toenmalige journalistieke gebruiken in, de opgave van de prestaties van auto's door de fabrikant terde ge controleerde. Ook abonnees moesten wennen aan het motto 'objectief en onafhankelijk' dat Hij is mooi, hij is groot, hij is handig, hij valt op, hij oogst bewondering, hij heeft pit, hij heeft karakter. Over wie we het hebben? Over de Laguna Break, de bijzonder geslaagde opvolger van de R 21 Nevada. Renault's styling afdeling geeft met deze stationcar z'n visitekaartje af. Hoeft de 'gewone' Laguna al niet over gebrek aan schoon heid te klagen; de Break is zo mogelijk nog mooier. Zoals we de Volvo 850 Estate ook mooier vinden dan de 850 sedan. De Laguna Break biedt een zee aan ruimte. Z'n maximale laad ruimte van 1782 dm3 (liter) wordt nauwe lijks geëvenaard. Verder zijn alle ze ven versies met de keus uit vier motoren leverbaar als 'famili ale' met plaats voor vijf volwassenen en twee kinderen. Als aardige noviteit past Renault bij de Laguna Break - naast achter- de redactie hanteerde. Zo vroeg een woedende lezer zich af of de technisch redacteur, die de juist geïntroduceerde Opel Kapitan nogal kritisch be oordeelde, soms zelf auto's kon bouwen?. 'Gijs Berk kan geen eieren leggen, maar wel ruiken of ze stinken', luidde het snedi ge naschrift van de redactie bij de ingezonden brief. ruitverwarming - op de achterste zijruit ook zij- ruitverwarming toe. Condens en vorst op die karakteristieke gevorm de derde zijruit verdwij nen hierdoor als sneeuw voor de zon. De standaarduitrusting is goeddeels identiek aan die van de Laguna hatchback. Alle Breaks zijn voorzien van onder meer stuurbekrachti ging, centrale sluiting met infrarood afstands bediening van deuren plus achterklep en zon werend glas rondom. Tot aan de C-stijl is de Laguna Break gelijk aan de hatchback. Daarna volgt het opvallend vormgegeven achter compartiment met hoog doorgetrokken zijrui ten. De grote achterklep en de tot aan de dak spoiler doorlopende achterlichten geven de Break een eigen gezicht. Bij nacht en ontij doen de verticaal staande achterlichten denken aan vurige zuilen. In de achterspoiler is een der de remlicht opgenomen. Dakrelings zijn stan daard vanaf RT-niveau. Met vier nieuwe model len binnen twaalf maanden heeft Alfa Ro meo een veelbewogen jaar achter de rug. Het begon met de driedeurs 145 hatchback, voor jaar 1995 gevolgd door de 146 als werkelijke opvolger voor de 33 en midden 1995 met twee heel fraaie en sportieve auto's: de GTV en de daarvan afgeleide Spi der. Logisch dat Alfa mo menteel goed in de markt ligt en z'n verko pen vergeleken met 1994 met zo'n 15 procent zag stijgen. We denken dat die groei zich verder doorzet, omdat in 1996 alle modellen inclusief de gefacelifte 155 volop leverbaar zijn. Eind 1994 lanceerde Alfa de 145. Niet als ver vanger van de 33, want dat is de 146 geworden. De 145 is een driedeurs hatchback en als model dus duidelijk anders dan de 33. Inmiddels is het 145-programma uit gebreid met een nieuwe sportief topmodel, dat geheel in Alfa-traditie het groene klavertje vier (Quadrifoglio) kreeg. Deze rappe knaap heeft de uit de Spider en GTV stam mende nieuwe tweeliter motor, die dubbele bou gies (Twin Spark) plus vier kleppen per cilin der bezit. Dit gespierde motorblok levert ge noeg voor dik 200 km/u en een rappe sprint van 0 tot 100 km/u in 8,4 sec. Begin 1995 werd de 33 dan toch echt vervangen en wel door de 146. Ook nu weer slaagde ontwer per Da Silva erin een prachtige auto te teke nen. De 146 heeft het zelfde front als de 145. Sportief, 'n tikkeltje agressief, maar bovenal mooi en slank. Anders dan de 145 heeft de 146 een 'kont'. Een hoge ook nog, die sterk de wig- vorm accentueert. Mo torisch zijn de twee nieuwelingen gelijk op één variant na. Je kunt de 146 niet met de twee liter motor krijgen. GTV en Spider Als één merk een spor tief imago heeft, dan is het Alfa Romeo wel. Daarom was het voor veel Alfisti teleurstel lend, dat het roemruch te Milanese merk lange tijd geen coupé meer had. Dat gemis is afgelo pen zomer méér dan goedgemaakt met de markante GTV. Een oude naam werd in ere hersteld, maar de nieu we GTV is een haast fu turistische auto met dierlijke vormen. De GTV is leverbaar met de al genoemde tweeliter Twin Spark 16V, even als met de krachtige tweeliter V6 turbomo tor. Prijzen 67.450,- en 77.450,-. Met wat goeie wil kun je de Spider de 'dakloze GTV noemen, ware het niet dat de achterkant van de GTV iets hoger is. Beide hebben wel hetzelfde front met de kleine dubbele koplam pen en de lage neus. Beide zijn te koop met de tweeliter Twin Spark 16V. Verder heeft de Spider niet de 2.0 V6 Turbo, maar de uit de Alfa 164 bekende drieli ter V6. Prijzen van de Spider: voor de 2.0 70.450,- en voor de V6 84.250,-. Gelijk met de lancering van de GTV en Spider gaf Alfa de 155 een face lift. Door zijn wat ver brede wielkasten kreeg hij een sportiever uiter lijk, dat dichter bij de DTM Alfa's staat. Te vens werd het onderstel aangepast met een nog betere wegligging als gevolg. Voorts kreeg ook de 155 de 16-klep- per Twin Spark motor. Nieuws over de 164 is er nog niet, althans niet of ficieel. Wel gaat het ge rucht dat er eind 1996/begin 1997 een op volger komt die - wel licht - Alfa 166 gaat he ten. (sir binnrnpagi Autoschade Wij herstellen vakkundig, veilig, en snel. Geven twee jaar FOCWA garantie. Vervangend vervoer beschikbaar. En leveren ongekende service, We zijn niet voor niets FOCWA Garantiebedrijf, classificatie 1 Ook voor caravanreparatie en -onderhoud. r-. Nieuw! Alternatief caravanwandherstei. Voordeel 40%-60%. rJ Bokelweg 100, Schiedam. Tel. 4154540. Fax 4620623. GARANVEBBJftUF Renault Laguna Break heeft een zee aan ruimte Kleren maken de man; kleuren maken de Almera. de Renault Laguna Break. De Alto Spirit is thans de goedkoopste auto van Nederland. <6 *.*.7 '■2* ■-*%*■- -é-M v - Cv«r.' 'i'A .k ,.r. .,v«. Prettig om te zien, praktisch in het gebruik: zo luidt in het kort het signalement van Zoveel smaken, zoveel mogelijkheden: al naar ge lang het aantal personen en de hoeveelheid bagage past de Renault Laguna Break zich aan de ruimte behoefte aan. Kenmerkend voor de Renault Laguna Break is de derde zijruit. Tijden veranderen, auto's ver anderen, autobladen veranderen. Zo begon eind 1955 de ge schiedenis van Autovisie; voor één keer AutoWereld geheten. Alfa 145: mooi voorbeeld van de huidige opvattingen binnen de Fiat Groep. Alfa 146: daadwerkelijke opvolger van de 12,5 jaar lang succesvolle 33.

Het Nieuwe Stadsblad | 1996 | | pagina 17